Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2014., 17:12   #1
Prekršajni nalog - skinuto s računa bez prethodne obavijesti/opomene

Molim vas da preusmjerite post ako treba, ne znam kamo bi ga stavila..
Danas si gledam stanje na racunu i šok - 1000 kn skinuto od strane grada Samobora gdje živim (plus 100 kn Fina uzela za naknadu). Razlog - prekršajni nalog.
Ne znam za što je to, zvala sam ih, no više nisu radili, guglala sam i vidim da to podrazumjeva prekršaj u prometu. Može li se to odnosit i na nešto drugo?? Stvarno mi nije jasno što sam to napravila, kakav prekršaj!!

Problem je u tome da nisam dobila nikakvu pismenu opomenu, ništa. Kako je moguće da mi se samo tako skine sa računa, a ne znam ni za šta?

Što mogu napraviti??
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 17:20   #2
I još nešto, dakle, skinuto mi je sa računa bez ikakve pismene obavijesti - zašto nisam u mogućnosti platiti 2/3 kazne u roku 2 ili 3 dana onda kao i svi drugi? Zašto mi se direktno skinulo s računa? Pa to još nikad nisam čula da se na taj način radi, užasno sam ljuta.
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 17:35   #3
Možeš se ti ljutit koliko hoces,ali to je neka kazna od prije koju nisi platila na vrijeme.I da nece te obavijestit da ce skinut,kriva si i da si platila na vrijeme do ovog nebi došlo.Kad bi slali o tome da ce skinut svi bi skidali lovu s racuna....a ako nemas lovu na racunu,racun se blokira.
vandamme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 08:43   #4
Quote:
mirabelle kaže: Pogledaj post
I još nešto, dakle, skinuto mi je sa računa bez ikakve pismene obavijesti - zašto nisam u mogućnosti platiti 2/3 kazne u roku 2 ili 3 dana onda kao i svi drugi? Zašto mi se direktno skinulo s računa? Pa to još nikad nisam čula da se na taj način radi, užasno sam ljuta.
Prekršajni nalog postaje pravomoćan nakon 8 dana od uručenja ako se na njega ne stavi prigovor/žalba.U tih 8 dana ako se plati ima se pravo na popust od 1/3 a nakon proteka 8 dana plaća se cijela kazna.Na neplaćanje prekršajnih naloga ne šalje se opomena.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.