Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2015., 22:48   #141
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
meni se čini da su se puno bolje prilagodile i snašle one koje su "sjedile doma" i čekale da se udaju i rode nego one kojima je život bio aktivan i zanimljiv.
možda jer je prvima bilo dosadno i dijete je došlo kao neki smisao oko kojeg će se sve vrtiti ostatak života, dok su druge svo vrijeme svijeta imale (i trošile) na svoje potrebe, svoje interese, obrazovanje, razvoj (...) pa je dijete došlo kao nešto što je sve to oduzelo i u prvi plan stavilo svoje potrebe.
Ovo je dovoljno!

Apsolutno se slažem s tim! I sama imam nekoliko ljudi oko sebe koji imaju baš takve slučajeve. U pravilu su to prijateljice koje imaju fakultete, putovanja i putovanja iza sebe, dnevna odlaženja u teretane, kafiće, izlasci do jutra svakoga vikenda... takve se nikada nisu pomirile s tim da imaju djecu, ne kažem da su loše majke niti bih se to za ikoga usudila reći, ali na njima se "vidi" i poneke se čak otvoreno požale da im je preteško i da su znale ne bi nikada ni zatrudnijele.

A ove druge, koje su "tražile" pravi smisao svog života jer se nisu našle u izlascima i bančevanju, ok, možda im je bilo dosadno pa su trebale neki poticaj... one su, barem izvana gledano, vrlo vjerne kući, mužu i djeci, bez pretjeranih hobija, tu i tamo koja kava s prijateljicama, kino i to im je dosta. Ne traže previše. Skoro sve iz ovog drugog primjera su ili trudne s drugim djetetom ili već imaju i više djece.

Ja osobno mislim da treba u svemu ovome naći neku zlatnu sredinu, kao i za apsolutno sve u životu. Treba proživjeti i izlaziti dok si u godinama kada možeš i imaš snage i živaca za to, putovati, vidjeti svijeta... Ali kad se odlučiš za dijete onda ona sebičnost u svakome od nas mora malo popustiti, jer već samim time što ćemo darovati nekome život čini nas obveznima brinuti se o tom biću. Je li ova zadnja rečenica preteška i agresivna? Nadam se da nije.
Vickie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 23:40   #142
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ff-topic @điđe ... ja mislila ti neka mulica, kad ono, istih smo godina.
zar ostavljam takav dojam?
Bit ce se znamo iz skole

Ot: autorice,odjebi ove osuđujuće postove. Malo se priberi, ako triba, nađi nekog strucnog s kim ces podilit svoje strahove i sumnje.

@ MajaMama: imas moj lajk za postove

I zasto je tako tesko razumit da je nekome roditeljstvo ispao puno tezi zadatak nego sto je ocekivao, pa tu u tamo zapadne u krizu,preispituje se je li mu to trebalo, itd itd.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 10:31   #143
Quote:
Vickie kaže: Pogledaj post
Ovo je dovoljno!

Apsolutno se slažem s tim! I sama imam nekoliko ljudi oko sebe koji imaju baš takve slučajeve. U pravilu su to prijateljice koje imaju fakultete, putovanja i putovanja iza sebe, dnevna odlaženja u teretane, kafiće, izlasci do jutra svakoga vikenda... takve se nikada nisu pomirile s tim da imaju djecu, ne kažem da su loše majke niti bih se to za ikoga usudila reći, ali na njima se "vidi" i poneke se čak otvoreno požale da im je preteško i da su znale ne bi nikada ni zatrudnijele.

A ove druge, koje su "tražile" pravi smisao svog života jer se nisu našle u izlascima i bančevanju, ok, možda im je bilo dosadno pa su trebale neki poticaj... one su, barem izvana gledano, vrlo vjerne kući, mužu i djeci, bez pretjeranih hobija, tu i tamo koja kava s prijateljicama, kino i to im je dosta. Ne traže previše. Skoro sve iz ovog drugog primjera su ili trudne s drugim djetetom ili već imaju i više djece.

:
Moje iskutvo je potpno drugačije. Doduše, nemam nikoga od žena u svojoj blizini bez fakulteta i ostvarene karijere pa mi je teško usporediti, no, ako ću gledati po onima koje poznajem jako dobro, po svoje četiri najbliže prijateljice, rekla bih da im je majčinstvo došlo kao šlag na tortu i baš uživaju. Jedna već ima dvoje klinaca i kuka što zbog dva carska ne smije ići na treće dijete, druga planira drugog klinca iduće godine, treća previše radi i pod velikim je stresom pa ne uspjeva začeti drugo i totalno se raspekmezila kad je čula da sam opet trudna, četvrta ima bebu od nepune godine, vratila se na posao kad je bebi bilo 4 mjeseca, muža viđa svaki drugi vikend, apsolutno sve je samo na njoj, a ona gušta kao prase i planira barem troje djece.
Ostvarile su jako puno i do potpunog zadovoljstva im je nedostajalo još samo majčinstvo. Netko tko je oduvijek uz štednjak i metlu, možda se češće zapita kako je to izvan 4 zida, slobodan od djece?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 10:37   #144
Ajmo usmjeriti temu s pomoću ove tvrdnje Angry Bird.

Dakle podijelimo (uvjetno) žene na dvije skupine:

Skupina a) podrazumijeva žene koje su prije djece vodile "aktivan i zanimljiv život"

Skupina b) podrazumijeva one žene koje su "'sjedile doma' i čekale da se udaju i rode".

Ajmo reći da neće to biti tako stroga podjela, nisu prve samo bančile i putovale i bavile se ekstremnim sportovima, nisu druge samo sjedile i čekale prsten na ruci, razumijemo da postoje nijanse, je li tako?

Postavimo sad neka pitanja: Zašto se skupini b) lakše "prilagoditi i snaći" jer im je bilo dosadno pa će posvetiti djetetu čitav život u njemu videći smisao?

Zašto se skupini a) teže "prilagoditi i snaći" jer su imale (i trošile) sve vrijeme svijeta na sebe i sad je došao netko tko će staviti svoje potrebe ispred njihovih?

Kad sam si napisala ovako ove rečenice na papir i malo ih gledala, a djelomično se slažem s Angry da je to uvjetno rečeno tako (uz nijansiranje), evo meni se tu izvuku neki drugi zaključci.

Skupini a) pokretač je dosada i nenalaženje ni u čemu ili maločemu pa se ostvarivanje događa u društvenim ulogama.

Skupini b) pokretač je pod upitnikom, zapravo ni sama se nisam mogla dosjetiti nekoga pokretača u žena koje su vodile tako ispunjene živote i trošile svoje vrijeme samo na sebe.

Onda mi je palo na pamet (ja tu sad samo skiciram neki svoj misaoni proces i nisu ovo deklarativne rečenice niti su se ukorijenile, pišem jer bih voljela brainstormati pa možda doći do nekih novih saznanja):

Je li sebično imati djecu iz "dosade" ili zbog društvenih normi, biološkog sata, ili jer te to jedino ispunjava; dakle imaš ih zapravo zbog sebe, kroz njih živiš, u njima se ogledaš, oni su ti parametar za sve?

Je sebično željeti djecu jer si ti vodio ispunjen život, jer si mnogo toga okusio, jer si našao pravog partnera i jer si na tren pomislio da bi mogao na svijet donijeti čovjeka koji će biti isto tako ispunjen, sretan, putovati, razmišljati (evo možda sam neki pokretač našla).

Svima koji su ovdje drvili po spremnosti na djecu, po uništavanju nečijeg života, po tome da autorica nije normalna postavljam pitanje:

Nije li normalno da nečiji rast i razvoj utječe na tvoj život, pogotovo kad si tako usko vezan za to biće i voliš ga svim svojim srcem, čak toliko utječe da ti oduzima dio tebe. S obzirom na to da nekih ljudi ima više nego drugih, tj. neki su ljudi pronalazili sebe na više mjesta od roditeljstva, nije li normalno da se čovjek osjeti ugroženo gubitkom nekih svojih dijelova?

A je li normalno da čovjek sebe traži u svojem pomlatku i kroz pomladak živi i što mislite kako će se osoba koja je svoje sebstvo odigrala na kartu majčinske uloge, uloge oca, bilo kakve društvene uloge, koja je čitav svoj emocionalni sklop postavila na rulet života u zajednici, kako će se ta osoba uopće postaviti jednog dana kad te uloge postanu nepotrebne u tom opsegu i kad se pojavi sve to slobodno vrijeme i život bez djece?

Mislim nijanse su to, jednima će terapija trebati poslije, jednima tijekom roditeljstva I u jednih i u drugih bit će i dobrih i loših odgajatelja.

Nekima, vrlo rijetkima, neće trebati jer su zaista to što žive.

I ne mislim ovdje samo na terapiju kod psihijatra, psihoterapeuta, formalno. Mislim na samoterapijsko razmišljanje i ponovno otkrivanje sebe.

Žena je samo verbalizirala podsvijest mnogih od nas, bile to sekunde, milijuntinke sekunda, minute, sati ili dani u kojima se ta podsvijest osvijesti.

Lijepo čovjek potraži pomoć, nije to nikakav bauk.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 10:44   #145
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Moje iskutvo je potpno drugačije. Doduše, nemam nikoga od žena u svojoj blizini bez fakulteta i ostvarene karijere pa mi je teško usporediti, no, ako ću gledati po onima koje poznajem jako dobro, po svoje četiri najbliže prijateljice, rekla bih da im je majčinstvo došlo kao šlag na tortu i baš uživaju. Jedna već ima dvoje klinaca i kuka što zbog dva carska ne smije ići na treće dijete, druga planira drugog klinca iduće godine, treća previše radi i pod velikim je stresom pa ne uspjeva začeti drugo i totalno se raspekmezila kad je čula da sam opet trudna, četvrta ima bebu od nepune godine, vratila se na posao kad je bebi bilo 4 mjeseca, muža viđa svaki drugi vikend, apsolutno sve je samo na njoj, a ona gušta kao prase i planira barem troje djece.
Ostvarile su jako puno i do potpunog zadovoljstva im je nedostajalo još samo majčinstvo. Netko tko je oduvijek uz štednjak i metlu, možda se češće zapita kako je to izvan 4 zida, slobodan od djece?
potpis!

ne znam na kojem je uzorku Angry radila analizu , ali moj krug ljudi u RL ju definitivno demantira.
ja prva.
imam fax, hrpu putovanja u dupetu, visegodisnje izlaske do jutarnjih sati (I ne samo vikendom, nego pravac iz diska u skolu pa prespavaj fiziku)
nakon godina I godina takvog zivota, majcinstvo mi je doslo kao slag na tortu.
nikad nisam "sjedila doma i cekala visi smisao zivota u obliku udaje I djeteta".

mozda ima veze s godinama ali uopce mi ne fali nijedan dio tog starog zivota. u klubove mi se vise ne izlazi, a putujemo s klincima kad god imamo priliku. naravno, bilo bi ljepse da mogu biti spontanija u puno situacija, ali nije sad da ocajavam zbog toga.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 11:57   #146
vidim da ste se uhvatile ne (moje) misli nego baš mene pa samo da vam napomenem, jer trenutno nemam cajta sudjelovati u analizi, da angry nikakvu analizu nije radila. samo je primijetila u ženama koje ju okružuju da je među onima koje su živjele aktivnije više onih kojima je bilo (ili još uvijek je) teško saživjeti se s novom ulogom (majke) i stalnom brigom za drugog; nego među onima koje su čekale (a to često i je doslovno bilo tako - čekale) da se udaju i imaju djecu te da im briga za drugoga ispuni vrijeme.
to može biti zato što se angry kreće u takvom društvu i uopće ne mora biti odraz drugih društava (u kojima se angry ne kreće).
i još samo nešto: majamama je u skupinu a stavila žene kojima se "ostvarivanje događa u društvenim ulogama" što ja svakako nisam napisala niti se uklapa u ono što mislim. aktivan život u kojem se ostvaruju vlastite potrebe i interesi i u kojem se sve vrti oko "mene" meni ne znači nužno aktivan društveni život. za primjer ću dati, tek da bude jasno na što mislim, ženu koja je prije djeteta bila posvećena učenju, obrazovanju i vječitoj nadogradnji znanja u području koje ju zanima - tu je i putovala ali i provodila noći i noći proučavajući literaturu (pa spavala po danu). i nije uopće bila društvena. štoviše ali s tim kako je prije živjela je bilo apsolutno nemoguće nastaviti uz bebu, koliko god je muž bio i prisutan i pažljiv i odrađivao tehnički dio mnogih obaveza.
s druge strane, "sjediti doma i čekati brak i djecu" također uopće ne mora značiti doslovno sjedenje doma.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:46   #147
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
aktivan život u kojem se ostvaruju vlastite potrebe i interesi i u kojem se sve vrti oko "mene".
ovo
evo ja sam tako zivjela, godinama. i nije mi bilo lako prebaciti se na zivot u kojem se svijet vrti oko nekog drugoga.
nasrecu, znala sam da ce biti tako, znala sam da ce mi to biti jako tesko, i zato sam cekala vrijeme u kojem mi pomisao na to nece pokrenuti napad panike.
kako sam pesimist ispalo je da je lakse no sto sam ocekivala, zapravo, u racunicu koju sam radila prije bebe zaboravila sam dodati x=neizmjerna ljubav.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:03   #148
Majamama je samo uzela Angryn post kao polazišni

Učinilo mi se da dosta populacije nekako ima te dvije ili tri kategorije, pa me čisto zanimalo kako će drugi pisati i demantirati taj upis ili ne.

Nije to ni moje mišljenje, već sam napomenula.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:09   #149
sto se tice sebicnosti, pa vise manje svi imaju djecu iz sebicnih razloga, jer ih zele.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 16:38   #150
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
vidim da ste se uhvatile ne (moje) misli nego baš mene pa samo da vam napomenem, jer trenutno nemam cajta sudjelovati u analizi, da angry nikakvu analizu nije radila. samo je primijetila u ženama koje ju okružuju da je među onima koje su živjele aktivnije više onih kojima je bilo (ili još uvijek je) teško saživjeti se s novom ulogom (majke) i stalnom brigom za drugog; nego među onima koje su čekale (a to često i je doslovno bilo tako - čekale) da se udaju i imaju djecu te da im briga za drugoga ispuni vrijeme.
to može biti zato što se angry kreće u takvom društvu i uopće ne mora biti odraz drugih društava (u kojima se angry ne kreće).
i još samo nešto: majamama je u skupinu a stavila žene kojima se "ostvarivanje događa u društvenim ulogama" što ja svakako nisam napisala niti se uklapa u ono što mislim. aktivan život u kojem se ostvaruju vlastite potrebe i interesi i u kojem se sve vrti oko "mene" meni ne znači nužno aktivan društveni život. za primjer ću dati, tek da bude jasno na što mislim, ženu koja je prije djeteta bila posvećena učenju, obrazovanju i vječitoj nadogradnji znanja u području koje ju zanima - tu je i putovala ali i provodila noći i noći proučavajući literaturu (pa spavala po danu). i nije uopće bila društvena. štoviše ali s tim kako je prije živjela je bilo apsolutno nemoguće nastaviti uz bebu, koliko god je muž bio i prisutan i pažljiv i odrađivao tehnički dio mnogih obaveza.
s druge strane, "sjediti doma i čekati brak i djecu" također uopće ne mora značiti doslovno sjedenje doma.
ne moras se toliko uzbudjivati. napisala si neku svoju premisu pa ju valjda smijemo komentirati.
u svakom slucaju, ne slazem se uopce s onim sto si napisala pa sad tebi krivo ili pravo.
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ovo
evo ja sam tako zivjela, godinama. i nije mi bilo lako prebaciti se na zivot u kojem se svijet vrti oko nekog drugoga.
nasrecu, znala sam da ce biti tako, znala sam da ce mi to biti jako tesko, i zato sam cekala vrijeme u kojem mi pomisao na to nece pokrenuti napad panike.
kako sam pesimist ispalo je da je lakse no sto sam ocekivala, zapravo, u racunicu koju sam radila prije bebe zaboravila sam dodati x=neizmjerna ljubav.

super si ovo napisala.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 17:36   #151
Mislim da je puno važnije od toga je li netko imao uzbudljiv ili neuzbudljiv život, način na koji je kod kuće odgajan i tretiran od roditelja.
Frendicama, o kojima sam pisala, iako smo po svemu slične, bilo je ipak lakše nego meni jer su one još kao djeca znale što znači imati obaveze u kući. Meni je to bila nepoznanica. Mazili su me roditelji, sve su radili u kući za mene, nosili mi doručak u krevet, mama mi nije dala ni prići pegli i kuhači, veš nikada nisam ubacila u mašinu... Onda sam počela živjeti s mužem, tadašnim dečkom, koji me samo nastavio razmazivti. U tom zajedničkom životu sam, eto, naučila kao nešto peglati i ponekad bih oprala kupatilo, ali, zapravo, niakakvih obaveza u kući nisam imala... I dalje sam dobivala doručak u krevet i čaj prije spavanja...
E onda, hop, beba o kojoj se i ja, čak prvenstveno ja, trebam brinuti! Kako? Mogu li ja to? Ali ja ne znam... Nisam nikada... Što da radim?
No, eto, sve čovjek nauči kad ima volju i želju i na puno toga se navikne ako ima cilj.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 18:28   #152
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Sad pati u svojoj kazni i mozes kriviti samo sebe a ne djete kojem zivot upropastavas...
ovakvi su mi fantastični

ne znam otkud vama ljudi da ova žena svojem djetetu upropaštava život, ja bih baš rekla da je tom djetetu super i da mu ne fali ni ptičjeg mlijeka
jenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 19:00   #153
Quote:
jenk kaže: Pogledaj post
ovakvi su mi fantastični

ne znam otkud vama ljudi da ova žena svojem djetetu upropaštava život, ja bih baš rekla da je tom djetetu super i da mu ne fali ni ptičjeg mlijeka
Ili dijete i muz na ovaj il onaj nacin osjecaju,
il autorica genijalno dobro sakriva svoje nezadovoljstvo...
Ne valja kako god okrenes
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 21:15   #154
Quote:
jenk kaže: Pogledaj post
ovakvi su mi fantastični

ne znam otkud vama ljudi da ova žena svojem djetetu upropaštava život, ja bih baš rekla da je tom djetetu super i da mu ne fali ni ptičjeg mlijeka
Jasno je napisano u u cemu je stvar da ne zeli djete...i moze djete imati sve stvari koje zeli...ak ljubavi nema badava je sve...
A to je upropastavanje na najvecoj razini...

Najlakse samo djetetu kupiti neke stvari i bok...vazno da je mir i da ne zivcira...

Ajde ti bez novaca i igracaka odgoji djete koje bude zadovoljno pa se onda javi...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 21:56   #155
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Jasno je napisano u u cemu je stvar da ne zeli djete...i moze djete imati sve stvari koje zeli...ak ljubavi nema badava je sve...
A to je upropastavanje na najvecoj razini...

Najlakse samo djetetu kupiti neke stvari i bok...vazno da je mir i da ne zivcira...

Ajde ti bez novaca i igracaka odgoji djete koje bude zadovoljno pa se onda javi...
Otkud znas da dijete nije zadovoljno i otkud ti uopce pravo da to tvrdis? Zena voli svoje dijete.

Osobno nisam pojma imala sto me ceka. Srecom, brzo se prilagodih, plus ta nevidjena ljubav koja polako ali sigurno raste jos uvijek iz dana u dan.

Sad kad sam to rekla, da svog sina volim vise od iceg ikad na bijelom svijetu, reci cu da iako odavno nismo balavci... Bilo bi lijepo izac na pice i doc kuci u tri. Zakljucit da nam se ne kuha i jest sendvic. Spavat do podne. Poseksat se na kaucu. Onako, jer nam se prijebucnilo.
Eto, jednom mjesečno napravit nesto spontano.
Kuzim da to autorici fali. Ako je nesretna, ja bih na njenom mjestu strucnjaku. Ako nista, barem da joj potvrdi da nije vanzemaljac.

Eto, sretno. Opusti se i uzivaj. Ionako nema natrag.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 22:34   #156
Jos jedna stvar...cim neko zali za izgibljenim vremenom koje potrosi samo na djete to mu je vec razlog i dokaz da ga opce ne voli iskreno...

I nama izgovora na to nek neko da dobro opravdanje ak moze...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 15:29   #157
Evo cu ti ga ja dat.

Nakon miljun isprobanih recepata za uspavljivanje trenutačno svaku vecer sjedim ko glupaca pokraj njegovog krevetica. U polumraku. Sat vremena ničega. Da kažem "tu je mama, samo ti spavaj" svako deset minuta kad podigne glavu trazec me.
Za to vrijeme mogla bih procakulat s muzem, ispeglat robu, vjezbat, citat, forumarit ako mi je ceif.
Uglavnom mi dobro dodje da odmorim mozak, al na dane pomislim. Ono. Ode sat vremena u prazno.

Zašto si dajes za pravo osuđivat autoricu? Zvucis ko neki ogorceni babac :zeljkamarkic: Nemoj, djeca ce ti patit.

Iskreno mislim da je ovo korisna tema o kojoj se bas zbog dobrobiti djece ne smije sutit.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 15:57   #158
Pa meni se isto ne da uspavljivat djecu sat vremena i htjela bih da spavaju cijelu noc i htjela bih na kavu i citati i svasta (imam blizance od godinu dana), ali nikad nisam pomislila kako bih radije da ih nemam, bas suprotno. Tako da mislim da postavljacica tema bi trebala potraziti strucnu pomoc, moze se ovdje raspravljati unedogled, ali nitko ne zna pravu stranu price. I ne znam zasto ljudi zaziru od psihologa/ psihijatara. Pa znam par ljudi koji se lijece od depresije, a na njima se to nikad ne bi reklo, dapace, duhoviti su i nasmijani u neobaveznim razgovorima.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 16:04   #159
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Pa meni se isto ne da uspavljivat djecu sat vremena i htjela bih da spavaju cijelu noc i htjela bih na kavu i citati i svasta (imam blizance od godinu dana), ali nikad nisam pomislila kako bih radije da ih nemam, bas suprotno. Tako da mislim da postavljacica tema bi trebala potraziti strucnu pomoc, moze se ovdje raspravljati unedogled, ali nitko ne zna pravu stranu price.
I ne znam zasto ljudi zaziru od psihologa/ psihijatara. Pa znam par ljudi koji se lijece od depresije, a na njima se to nikad ne bi reklo, dapace, duhoviti su i nasmijani u neobaveznim razgovorima.
bas.
mislim da bi nam svima to dobro doslo s vremena na vrijeme.
mentalna higijena.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 20:14   #160
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Pa meni se isto ne da uspavljivat djecu sat vremena i htjela bih da spavaju cijelu noc i htjela bih na kavu i citati i svasta (imam blizance od godinu dana), ali nikad nisam pomislila kako bih radije da ih nemam, bas suprotno. Tako da mislim da postavljacica tema bi trebala potraziti strucnu pomoc, moze se ovdje raspravljati unedogled, ali nitko ne zna pravu stranu price. I ne znam zasto ljudi zaziru od psihologa/ psihijatara. Pa znam par ljudi koji se lijece od depresije, a na njima se to nikad ne bi reklo, dapace, duhoviti su i nasmijani u neobaveznim razgovorima.
Evo tu je razlika da makar bi zeljela imati slobodno vrjeme ne zalis i ne svaljujes krivnju na djete...ko autorica... a naeki ju opravdavaju jer i sami rade isto...
I smatraju se prozvanima a niko nikoga ne proziva i osudjuje... samo se pokaze istina i svima smeta jer ae prepoznaju...i jer ih pobrjedi
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.