Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 11:58   #61
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
U američkom slučaju stradavaju nevini i zato je veći problem.
U filipinskom slučaju stradavaju zaslužni i to ne predstavlja problem.
Vise je sad Duerte(u 100 dana) ubio krivih osoba(a tu spadaju small time dileri sa coska) nego sto je Americka policija ubila neduznih zbog malih prijestupa pa sigurno unazad 20ak godina.
Kaj ti mislis da su tih 3700 big time dileri koji kao Escobar tovare pare ispod zemlje?
Ili glavesine mafijoza obitelj?
Mislis da su prije smaknuca policajci uzeli dosje i gledali tko je sta napravio, skupljali informacije koga oni to zapravi idu koknuti. To su ti akcije gdje vojska upadne u zgradu u kojoj je jedan big boss, ostalo su dotepenci koji jos nisu sisli ni sa marice, i sve ih zveknu. Jer eto, mogu i hoce. Vide ovaj ima pistolj, adio hombres.

Duerteu nek je srecno, no ovo sto radi ce potaknuti rat svih sa svima. Sad ce i jadan siromasan narod krenut u bitku kad vide kako ih dobro ide.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:15   #62
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Kaj ti mislis da su tih 3700 big time dileri koji kao Escobar tovare pare ispod zemlje?
Naravno da ne, tu uglavnom spada low life scum. Pošto sam živio u mjestu sa low life scumom koje je ubijalo zbog tenisica onda znam iz prve ruke koliko je bitno da ga se eliminira. Metak u čelo je jedini način kako da se društvo spasi od njega i izliječi one što imaju afinitete prema takvom ponašanju.

Quote:
Mislis da su prije smaknuca policajci uzeli dosje i gledali tko je sta napravio, skupljali informacije koga oni to zapravi idu koknuti.
Da, tijekom niza godina zajednice su prikupljale podatke o problematičnim ljudima. Papiri sa podacima su skupljali prašinu, a sada ljudi brišu kriminalce čija se imena i podaci nalaze u tim papirima.

Quote:
Duerteu nek je srecno, no ovo sto radi ce potaknuti rat svih sa svima. Sad ce i jadan siromasan narod krenut u bitku kad vide kako ih dobro ide.
Čini mi se da zapad podržava kad ljudi u stranim državama uzimaju stvari u svoje ruke i pokreću borbu protiv nekog. Bio bi red da i ovdje podrži.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:42   #63
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Poboznost, cak ima i velike korelacije s klanskim stovanjem nasilnih ''vise te nema'' metoda. Kad pogledas te mafijoza familyz, od Sicilije, do Amerike, Latinosa po Americi, cijela paleta Latino Amerikanaca juzno od Rio Grandea, to su sve pobozni ljudi. Jer je u njima dubokousadjena crta stovanja obitelji(koji je btw temelj katolicke vjere) i svoje okoline i misle da nema nista lose u par mrtvih ukoliko to znaci sigurna obitelj.
Uostalom, Duterte ne radi ništa što nije primjerice Musolini, kojemu su na zapadu pljeskali i čiji fašizam nikada nije osuđen od strane zapadnih sila, koji je bio u jako dobrim odnosima sa Katoličkom Crkvom (ugovori) i koji je prvi i zadnji u Italiji suzbio i iskorijenio mafiju. Koju mafiju su onda ponovno aktivirali Ameri preko Lucky Lucciana, koji je protjeran iz SAD koju godinu prije rata.

To ne znači naravano da Dutertea treba gledati kao novog Musonija.

Ako se Duterte prikloni i bude poslušan Zapadu (tj SADu) i slao filipinsku vojsku u ratove za njihov račun, onda će biti na Zapadu slavljen, a ako bude šurovao sa Kinezima i Rusima onda će biti novi Hitler, luđak, rasist, šovinisti, fašist, mizoginist i organizirati masovne pissing party-je za odabrane na krevetu na kojem je spavao sveti Barack Obama.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:53   #64
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Da, tijekom niza godina zajednice su prikupljale podatke o problematičnim ljudima. Papiri sa podacima su skupljali prašinu, a sada ljudi brišu kriminalce čija se imena i podaci nalaze u tim papirima.
A sad dobri ljudi izlaze na ulice i ubijaju zloceste ljude

Nisi pomislio da je to savrsena prilika upravo najgorim kriminalcima i korumpiranim politicarima da likvidiraju opoziciju? Pa nismo bez veze izmislili pravosude i zakone. U takvoj anarhiji na vrh isplivaju najgori psihopati.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:59   #65
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A sad dobri ljudi izlaze na ulice i ubijaju zloceste ljude
Smanjuju kriminal i pružaju sigurnost svojoj djeci
Quote:
Nisi pomislio da je to savrsena prilika upravo najgorim kriminalcima i korumpiranim politicarima da likvidiraju opoziciju? [B]Pa nismo bez veze izmislili pravosude i zakone. U takvoj anarhiji na vrh isplivaju najgori psihopati.
Na Filipinima riješavaju psihopate u skladu sa zakonom. Protiv opozicije se nitko ne bori.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:02   #66
ne znam, u mojoj glavi jedino prihvatljivo društvo je društvo u kojem sudi i kažnjava jedino sud. ovo nije ništa bolje od kamenovanja i sl.

ovaj mi pari ko luđak koji uopće ne zna šta znači riječ država
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:03   #67
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A sad dobri ljudi izlaze na ulice i ubijaju zloceste ljude

Nisi pomislio da je to savrsena prilika upravo najgorim kriminalcima i korumpiranim politicarima da likvidiraju opoziciju? Pa nismo bez veze izmislili pravosude i zakone. U takvoj anarhiji na vrh isplivaju najgori psihopati.
Za razliku do dobro uređenih demokratskih pravnih država gdje isplivaju Hillary,Obama, Bush, Clinton, Blaire, Cameron, Hollande, Sarkozy,...
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:55   #68
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Čini mi se da zapad podržava kad ljudi u stranim državama uzimaju stvari u svoje ruke i pokreću borbu protiv nekog. Bio bi red da i ovdje podrži.
Svoju ljubav prema ovakvom nacinu razrjesenja problema kriminala si usmjerio prema krivom profilu osobe.
Duterte nije dobrica koji ovo radi boljitka svoje zemlje, to je budala, u biti Duterte je nista vise nego scum koji ces cesto vidjeti na Filipinskim ulicama.

Postavi stvari ovako, imas Filipine koji su banana drzava kakva jesu, i ti sad da razrijesis problem banana drzave dovedes na vlast covjeka koji je primjer osobe koji su tu drzavu ucinili bananom? Jel kuzis na sto ciljam?
Rodrigo je kao srednjoskolac skoro ubio vrsnjaka jer ga je uvrijedio. Ti ocekujes da takva osoba rijesi problem?
Rodrigo je za slucaj mrtve misionarke rekao: Steta da tako lijepu djevojku nije prvo silovao gradonacelnik. Ti ocekujes da takva osoba rijesi problem?
Cuo si o Nevisticima? Pogledaj kako je to Rodrigo raspodijelio svoje krvno srodstvo. Ti ocekujes da takva osoba rijesi problem?

Znaci da sumiramo, imas covjeka koji odobrava silovanje, ima dosje vec od srednjoskolskih dana, eklatantni primjer nepotizma i uhljebljivanja, i mi tu slavimo njega kao spasitelja.
Slobodno, eto, nek im vlada jos iducih 50 godina.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:08   #69
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Za razliku do dobro uređenih demokratskih pravnih država gdje isplivaju Hillary,Obama, Bush, Clinton, Blaire, Cameron, Hollande, Sarkozy,...
Argument koji opravdava jedno zlo drugim nije argument. Kako god da ga okrenes.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:15   #70
Mislim da se ovdje naveliko trola, nema druge.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:19   #71
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Svoju ljubav prema ovakvom nacinu razrjesenja problema kriminala si usmjerio prema krivom profilu osobe.
Duterte nije dobrica koji ovo radi boljitka svoje zemlje, to je budala, u biti Duterte je nista vise nego scum koji ces cesto vidjeti na Filipinskim ulicama.
Ne riješava na najbolji mogući način ali do ovoga ne bi došlo da su prijašnji političari radili na pravilan način. On je posljedica.

Quote:
Postavi stvari ovako, imas Filipine koji su banana drzava kakva jesu, i ti sad da razrijesis problem banana drzave dovedes na vlast covjeka koji je primjer osobe koji su tu drzavu ucinili bananom? Jel kuzis na sto ciljam?
Naravno da kužim. Nisam ga ja doveo nego filipinski narod debelom većinom. Oni kog on ne štedi su učinili Filipine Banana državom, a ne on.
Quote:
Rodrigo je kao srednjoskolac skoro ubio vrsnjaka jer ga je uvrijedio. Ti ocekujes da takva osoba rijesi problem?
Jbg, malo je sirov. Samo da ne počne slati plaćene ubojice na svoje kreditore kao što to rade vladari država u kojima ga se kritizira.

Quote:
Rodrigo je za slucaj mrtve misionarke rekao: Steta da tako lijepu djevojku nije prvo silovao gradonacelnik. Ti ocekujes da takva osoba rijesi problem?
Pregruba je šala.
Nije bitno što ja očekujem. Bitno je ono što narod očekuje od njega, a to je sigurnost. Koliko sam čitao narod već vidi pozitivne rezultate.

Quote:
Cuo si o Nevisticima? Pogledaj kako je to Rodrigo raspodijelio svoje krvno srodstvo. Ti ocekujes da takva osoba rijesi problem?
Kaj? Glumio je zapadnjaka u nekoj podjeli?

Quote:
Znaci da sumiramo, imas covjeka koji odobrava silovanje, ima dosje vec od srednjoskolskih dana, eklatantni primjer nepotizma i uhljebljivanja, i mi tu slavimo njega kao spasitelja.
Slobodno, eto, nek im vlada jos iducih 50 godina.
Slavi ga njegov narod, a ja njegovom narodu želim sve najbolje
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:22   #72
Duterte-još jedan frik proizvod
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:11   #73
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Argument koji opravdava jedno zlo drugim nije argument. Kako god da ga okrenes.
Ali u čemu je problem, to već godinama dobijamo svakodnevno i masovno iz zapadnih medija.

Ne bi nas valjda obmanjivali.

Tko ono reče: "Oni možda i jesu loši momci, ali su to NAŠI loši momci".

Duterte možda jest loš, ali samo ako nije američki loš momak. Ako jeste američki, onda nema nikakvih problema.

Sjećamo li se hvalospjeva Bašaru Asadu, skupa sa suprugom mu Asmom u zapadnim medijima negdje 2009 i 2010, tik prije općeg medijskog a potom oi oružanog napada na njega?

Ovo sa Duterteom je potpuno identična igra. Isto kao i sa Erdoganom što je bvila, dok na koncu nije došlo do pokušaja puča u 7mj.2016 kad je sve razbucao.

Možemo mi pričati da je Duterte psihopat žedan krvi, ali nije on ništa gori od onih na zapadu, a možda je sa stanovišta građana Filipina i bolji jer konačno izgleda mijenja politiku koja već stotinu godina ne donosi ploda.

Uostalom i Milošević je bio nezaobizlani čimbenik stabilnosti na Balkanu dok ga nisu "saveznici" razvalili 1999. Nakon toga je bio psihopat žedan krvi i moći.

================
Možda je upravo stoga potreban jedan granični psihopat kakvoga Duterteom već proglašavaju na Zapadu, da razbuca sustav koji je stotinu godina uništavao tu državu.

Isto kao što je napravio Erdogan, uostalom, koga su do prije godinu slavili kao preporoditelja Turske dok nisu shvatili da postaje prejak i pokušali ga maći počevši od parka Taksim i onih par posječenih stabala koja su "izazvala revoluciju ogorčenog naroda"....a sada je psihopat koga porede sa Hitlerom.

Uvijek ista priča a vi je stalno kupujete jefitno.

Tko je rek'o "Trump"?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:30   #74
Quote:
mungus kaže: Pogledaj post
Točno se vidi da mnogi nemaju pojma kakvo je (bilo) stanje na Filipinima, pa iz svoje udobne kauč-pozicije iz sigurne Hrvatske moraliziraju kako neki tamo "luđak" ubija ljude.

Stanje na Filipinima je katastrofalno. U mnogim dijelovima države praktički ratno. Kad se kaže da se djecu ne može mirno poslati u školu, onda to nije ni najmanje pretjerivanje, već doslovna istina. Iz takvog očajnog stanja je i proizašao Duterte. Zato je i izabran. Nije pao s neba, nego ga je narod odabrao nakon što su uvidjeli da nikakav drugi način obračuna s kriminalom ne da nije uspješan, nego kriminal raste i raste.
Ponašate se kao i američka politika - idemo uvoditi demokraciju (na naš način) po svijetu, bez i najmanjeg razumijevanja života i ljudi u tim krajevima.
Duterte je izabrao jedini mogući način sukoba s mafijom. I zasad mu ide jako dobro. Govori se o toj brojci ubijenih, a činjenica je da doslovce sve brojke od Dolaska Duterte govore o smanjenju kriminala.
Vjerujem.
Nema ljudi, nema problema se uvijek pokaze ucinkovitim.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:40   #75
ja bi se ovdje slozio sa mungosom.
Lako je nama u drzavi niskog kriminala moralizirati i govoriti "hej pa on ubija ljude bez sudjenja".


Ali razmislimo malo svi nad cinjenicom da su Filipinci izabrali Duteret-a za predsjednika UPRAVO ZATO sto je ubijao kriminalce.
Ja nisam bio na Filipinima pa neznam kakva je situacija tamo....ali mogu zamisliti da se pravni poredak toliko urusio da drugog izbora jednostavno nisu ni imali....barem ne onog efikasnog.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:47   #76
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
ja bi se ovdje slozio sa mungosom.
Lako je nama u drzavi niskog kriminala moralizirati i govoriti "hej pa on ubija ljude bez sudjenja".


Ali razmislimo malo svi nad cinjenicom da su Filipinci izabrali Duteret-a za predsjednika UPRAVO ZATO sto je ubijao kriminalce.
Ja nisam bio na Filipinima pa neznam kakva je situacija tamo....ali mogu zamisliti da se pravni poredak toliko urusio da drugog izbora jednostavno nisu ni imali....barem ne onog efikasnog.
Pa kad je Mungos u pravu od prve do zadnje riječi.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:47   #77
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
ja bi se ovdje slozio sa mungosom.
Lako je nama u drzavi niskog kriminala moralizirati i govoriti "hej pa on ubija ljude bez sudjenja".


Ali razmislimo malo svi nad cinjenicom da su Filipinci izabrali Duteret-a za predsjednika UPRAVO ZATO sto je ubijao kriminalce.
Ja nisam bio na Filipinima pa neznam kakva je situacija tamo....ali mogu zamisliti da se pravni poredak toliko urusio da drugog izbora jednostavno nisu ni imali....barem ne onog efikasnog.
Masa je oduvijek zeljna odmazde.
Meni je ok da vecina drzava takvo ponasanje osuduje i prilicno mi je zabrinjavajuci trend u kojem se krenulo velicati predsjednike sa diktatorskim sklonostima.
Onak... hocemo li velicati Tita i njegovu borbu protiv kriminala ? Jbg bio je ucinkovit i Goli otok i Glina su bili ucinkoviti, a to sto je uz put znao zakaciti i one koji su bili drugaciji tip neprijatelja...kaj ces, dogada se.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:54   #78
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Masa je oduvijek zeljna odmazde.
ili sigurnosti, a na nju nemamo pravo samo ti ili ja Bubi.
Quote:
Meni je ok da vecina drzava takvo ponasanje osuduje
Te države mogle bi početi sa osuđivanjem svojih postupaka.
Quote:
Mogle bi i prilicno mi je zabrinjavajuci trend u kojem se krenulo velicati predsjednike sa diktatorskim sklonostima.
Meni je zabrinjavajuće da odlučivanje o tome ko je diktator, a ko nije određuju vlasnici medija ili nalogodavci.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:05   #79
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
ili sigurnosti, a na nju nemamo pravo samo ti ili ja Bubi.

Te države mogle bi početi sa osuđivanjem svojih postupaka.

Meni je zabrinjavajuće da odlučivanje o tome ko je diktator, a ko nije određuju vlasnici medija ili nalogodavci.
Ma daj , stvarno pretjerujete.
Nema sigurnosti u drzavi u kojoj institucije krse zakon.
Kada predsjednik policiji kaze: " Idite i ubijte!" Da, on je diktator, a i ne samo to.
No, vecina zapadnih drzava i mainstream mediji to osuduju...e onda je on sigurno u pravu.
Dode mi da vam svima pozelim jednog Dutertu za predsjednika drzave.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 16:10   #80
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ma daj , stvarno pretjerujete.
Nema sigurnosti u drzavi u kojoj institucije krse zakon.
Kada predsjednik policiji kaze: " Idite i ubijte!" Da, on je diktator, a i ne samo to.
No, vecina zapadnih drzava i mainstream mediji to osuduju...e onda je on sigurno u pravu.
U krivu si.
Quote:
Dode mi da vam svima pozelim jednog Dutertu za predsjednika drzave.
Meni ne dolazi da ti poželim sudbinu Filipinaca koji pate zbog kriminala
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.