Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2010., 13:10   #281
Jel se vama nekad ne spuste poklopci? Dva su mi se spustila, ali jedan nije, tu teglu sam stavila u frizider. Inace tegle sam zagrijavala u pecnici na 100 stupnjeva, a poklopce prokuhala u vodi, cujem da neki i tegle kuhaju.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 13:37   #282
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Jel se vama nekad ne spuste poklopci? Dva su mi se spustila, ali jedan nije, tu teglu sam stavila u frizider. Inace tegle sam zagrijavala u pecnici na 100 stupnjeva, a poklopce prokuhala u vodi, cujem da neki i tegle kuhaju.
Ma, obavezno, zagrij cijelu napunjenu i zatvorenu teglicu na cca 75 C kroz 15-20 min. u vodenoj kupelji i sigurno nema kvarenja.
Kada se ohladi, probaš je otvoriti; ako ne ide bez puštanja malo zraka, dobro je. Ako ju uspiješ otvoriti rukama, bez puštanja zraka, onda ti poklopac ne valja.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 14:46   #283
A to opet treba zagrijat? Joj joj. Sto je najgore, male teglice mogu otvoriti rukama, samo okretanjem, i tad udje zrak unutra. Bojim se da bih ih otvorila da pokusam. Poklopci su spusteni. Ali, nisam zagrijala nakon punjenja, samo sam punila vruci dzem u vruce tegle...
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 15:02   #284
ja isto nisam zagrijavala staklenke nakon punjenja, samo sam ih umotala svaku u jednu krpu i ostavila do ujutro. sve je bilo dobro zatvoreno.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 15:09   #285
Nije ti se pokvarilo?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 16:22   #286
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Nije ti se pokvarilo?
još nije...
prekjučer sam otvorila jednu manju staklenku- sve valja.
još su mi dvije velike u špajzi. po boji djeluju ok.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 16:42   #287
E super, onda valjda nece ni moje.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 17:10   #288
pomoć muškarcu

hej žene ...molim pomoć

upravo sam završio đem od kajsija, u staklenkama je, okrenute su na čep.

ostalo mi je malo, to sam u friz spremio..

čini mi se da će biti rijetko.

e, sad..ako ujutro kada izvadim boce ispod dekice i u njima bude rijetko, moguli sve to vratiti pa dodatno kuhati da bude gušće.?

pliz, help jednom m koji se drznuo sam nešto prtljati u kuhinji.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 17:40   #289
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
hej žene ...molim pomoć

upravo sam završio đem od kajsija, u staklenkama je, okrenute su na čep.

ostalo mi je malo, to sam u friz spremio..

čini mi se da će biti rijetko.

e, sad..ako ujutro kada izvadim boce ispod dekice i u njima bude rijetko, moguli sve to vratiti pa dodatno kuhati da bude gušće.?

pliz, help jednom m koji se drznuo sam nešto prtljati u kuhinji.
možeš, al vjerujem da će biti malo čvršće kad se ohladi
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 17:54   #290
hvala.

strpim se do jutra, pa ću znati.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 20:12   #291
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
hvala.

strpim se do jutra, pa ću znati.
Ma šta se pošteni muškarac ima prtljati u džemove i pekmeze ?
Pusti da se dobro ohladi jer pektin (ono što zgrušava) djeluje tek na sobnim i nižim temperaturama.
Ako ni tada ne bude o.k. javi se i rado ćemo ti pomoći.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 21:54   #292
tu sam...
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 07:51   #293
nije se zgusnuo.....šta sad??
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 09:45   #294
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
nije se zgusnuo.....šta sad??
Pretresi sadržaj svih staklenki ponovno u zdjelu, zagrij do kuhanja. Odvoji dio džema, oko 5% i u tome štapnim mikserom rastopi Želin i sok limuna u količini 1 vrećice na 2 l džema. Ovu dobro izrađenu i homogeniziranu smjesu ulij u vrući ostatak džema i kuhaj najviše 2-3 minute . Naime pektin ne podnosi termičku obradu na 100 C duže od 7 min. Ponovno sve vrati u oprane i sterilizirane bočice i ako nisi koristio neki konzervans, sve steriliziraj u vodenoj kupelji kroz desetak min na 70-75 C. Nakon ovog postupka više ti nije potrebno okretati staklenke naopako. Samo ih ostavi da se normalno ohlade na sobnu temperaturu, a boci će nastati podtlak.
I ne daj se Ines,,samo tako i dalje.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 11:01   #295
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ma šta se pošteni muškarac ima prtljati u džemove i pekmeze ?

hm......ne znam što da ti kažem....drag si mi i ne bi htjela da se uvrijediš. samo ću reći da ja nikada nisam ni kupila ono na Ž.
sad ćeš me ispljuskat
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 11:17   #296
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Pretresi sadržaj svih staklenki ponovno u zdjelu, zagrij do kuhanja. Odvoji dio džema, oko 5% i u tome štapnim mikserom rastopi Želin i sok limuna u količini 1 vrećice na 2 l džema. Ovu dobro izrađenu i homogeniziranu smjesu ulij u vrući ostatak džema i kuhaj najviše 2-3 minute . Naime pektin ne podnosi termičku obradu na 100 C duže od 7 min. Ponovno sve vrati u oprane i sterilizirane bočice i ako nisi koristio neki konzervans, sve steriliziraj u vodenoj kupelji kroz desetak min na 70-75 C. Nakon ovog postupka više ti nije potrebno okretati staklenke naopako. Samo ih ostavi da se normalno ohlade na sobnu temperaturu, a boci će nastati podtlak.
I ne daj se Ines,,samo tako i dalje.
postupio sam po naputku, čekam da vidim kakav će biti rezultat.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 11:20   #297
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
hm......ne znam što da ti kažem....drag si mi i ne bi htjela da se uvrijediš. samo ću reći da ja nikada nisam ni kupila ono na Ž.
sad ćeš me ispljuskat
Pa već se negdje izjasnio da to koristi jer ne preferira nakuhavanje voća po par sati
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 11:31   #298
tog na Ž a što zapravo sadrži ono na P ima jako puno u jabukama... pa onda se kao stave jabuke u određenoj količini s tim voćem koje pekmeziš ili džemiš... marmelada ionako ne treba bit JAKO gusta...

mene za takove stvari spasi moj pekač za kruh... za mene i dragu, 2 teglice mekmeza ili marmelade sasvim dosta... a za džem žicam punicu u prizemlju... džem od šljiva dakako...
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 14:11   #299
Quote:
prosjecan kaže: Pogledaj post

mene za takove stvari spasi moj pekač za kruh... za mene i dragu, 2 teglice mekmeza ili marmelade sasvim dosta... a za džem žicam punicu u prizemlju... džem od šljiva dakako...


Budući da imam pekač za kruh, nikako da se odvažim napraviti marmeladu u njemu (naviknuta kuhati velike količine voća). Stoga, nabaci koji provjereni recept, bila bih ti zahvalna
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 14:34   #300
eto zadnje što sam radio ta.jo... ostalo u škrinji ribizla malo preko pola kile... i jagoda blizu kila... ukupno kila i pol voća... pa sam u Intersparu naletio na akciji na šećer s pektinom za želiranje nekakav iz bio uzgoja... kupih kilu za 3 kn ... stavijo pola kile... program od sat vremena... ima baš na pekaču za confiture d'orange...

e sad... ono što sam dobio je ionako predviđeno za palačinke pa ja volim da je više tekuće... no inače taj program ponovim još jednom uz prethodno miješanje žlicom kako bi zaista i dobio marmeladu teksturom. S narančama je naravno dosta i sat vremena jer one nisu toliko "tekuće" kao drugo, bobičasto voće.

ako ne stavljam želin/pektin... onda na kilu voća dodam 2-3 jabuke (najčešće one kiselkaste pošto ja volim kiselkaste mekmeze i marmelade) i šećera ovisno o voću koje koristim (standardno kao i u pekmez koji radiš van pekača), jagode su same po sebi dovoljno slatke (meni i preslatke pa sam ih s ribizlima zamiješao).
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.