Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 13:25   #8521
Quote:
Sovica Zg kaže: Pogledaj post
Drage cure, pomagajte!
Vjenčali smo se 1.4. i uzeli smo si srebrno prstenje, prekrasno i jednostavno, sjajna verzija sa crtom u sredini.
Znači prsten od muža 10 DANA nakon svadbe izgleda očajno!! Izgreban nenormalno, potamnio full, ma užas... a čak nije ni radio taj tjedan, nego smo bili na godišnjem!! Danas ujutro je otišao reklamirati, gospon u zlatarni je imao stav " a to je srebro, kaj ste očekivali", njegova kolegica je bila malo pristojnija, uzeli su prstenje i rekli da će se javiti kroz par dana.
Zanimaju me iskustva ljudi koji imaju srebrno vjenčano prstenje: ok, očekivala sam da će potamnit, ali da se baš svaki put kad primim nešto u ruku napravi nova crtica ili ogrebotina na prstenu, to fakat nisam očekivala!!
Šta preporučate: da napravimo nove srebrne u drugoj zlatarni (jer nekako sumnjam da će ovi puno napraviti) ili da radimo od bijelog zlata?
Hvala puno za savjete i mišljenja!

sorry...ali dobro ti je i rekao... ne kužim uzimat jeftino srebro i očekivat čuda..
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 14:13   #8522
Quote:
Coffey kaže: Pogledaj post
malo sam ljuta pa da vas pitam jel opravdano.

vec sam pisala ovdje da smo kupili prstenje u prahiru, to je bilo prije cca. 4 mj.
moj je vec bio na reklamaciji jer je imao ostecenja.
jutros se probudim i vidim da mi ispao cirkon i sad imam rupu.

dal mi to spada u reklamaciju?

ljuta sam jer imam slican prsten vec 20 god. i jos uvijek su svi kamencici na njemu i nije mi jasno da su na ovom, 4 mj. starom, vec poceli ispadat.

jesam rekla da sam ljuta? jesam?
Otkako su se proširili postali su KATASTROFA... Fušare, neljubazne ženske...kvaliteta 0 cijene i po 1500 kn više od drugih...
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:39   #8523
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
sorry...ali dobro ti je i rekao... ne kužim uzimat jeftino srebro i očekivat čuda..


Ovak: nisam ocekivala cuda, da prstenje s vremenom potamni jesam, ali bogme da se prsten izgrebe za 10 dana ne. Drugo, da nisu bili na popustu bili bi 1000 kn, sto nije bas sitnica. Da sam htjela bizuteriju, onda bi ju i kupila. Srebro bas nema takve lose karakteristike. A ako su srebrne burme fakat tako lose, onda ocekujem da mi prodavac to kaze kad kupujem. Na kraju krajeva, njemu je u interesu prodati nam skuplje prstenje. Da sam znala da je tako, dobro bih razmislila. I nije bas da je to uobicajeno, jer vidim da tu na forumu ima puno cura kojima to nije normalno. Ali, hvala ti na tvom konstruktivnom komentaru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 21:41   #8524
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Općenito, srebro je metal koji nakon nekog vremena oksidira - nahuče se i potamni. Također, on reagira sa kiselinama, a znoj je "kao kiselina" pa moguće da ako se znoji da mu malo potamni (to možete rješiti da ostavite prsten u čaši coca cole, limuna+soda ili octa). Jednako tako, čisto srebro nije neke tvrdoće stoga se legira sa ostalim metalima da bi dobio na jačini (isto se radi i s zlatnom btw). Ovo govorim s mineraloške strane profesionalna deformacija

Anyways, i mi imamo srebrne. Izgrebani su da, moj više nego njegov, a radimo uredske poslove i ja i on Nisu za sada potamnili, ali nisu ni sjajni kao ni prije. (u godinu dana sam ga dva puta doma čistila). Mi smo svjesno išli u to jer ja iz principa nisam dala 5k+ za prstenje, ali on je rekao da ćemo vjerojatno za neku tipa petu godišnjicu si ipak napraviti zlatne burme. Eto.


Mislim da cemo i mi na kraju tako, mozda cak za prvu godisnjicu. Hvala ti za odgovor, i tebi i ostalim curkama, bas ste zlatne!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:28   #8525
Quote:
Sovica Zg kaže: Pogledaj post
Ovak: nisam ocekivala cuda, da prstenje s vremenom potamni jesam, ali bogme da se prsten izgrebe za 10 dana ne. Drugo, da nisu bili na popustu bili bi 1000 kn, sto nije bas sitnica. Da sam htjela bizuteriju, onda bi ju i kupila. Srebro bas nema takve lose karakteristike. A ako su srebrne burme fakat tako lose, onda ocekujem da mi prodavac to kaze kad kupujem. Na kraju krajeva, njemu je u interesu prodati nam skuplje prstenje. Da sam znala da je tako, dobro bih razmislila. I nije bas da je to uobicajeno, jer vidim da tu na forumu ima puno cura kojima to nije normalno. Ali, hvala ti na tvom konstruktivnom komentaru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A šta da se čovjek miješa. Ako si ti došla po srebro on će ti to i prodat. Boli njega briga što to možda i nije najbolje riješenje, ako je to bila tvoja odluka na njemu je da ti je ispuni.
To što ti misliš da je na popustu, ne znači da je tako. Svi oni imaju popuste koji gle čuda...traju godinama....
Da vrijedi 1000 nebi ti ga podvalio za 500 :klap: al dobro mu je očito pošlo za rukom.
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 06:01   #8526
Na kojoj ruci se nosi vjencano prstenje? Da li tu ima kakvo pravilo ili nema? Da pitam svecenika? Ja bi htjela nositi vjencani na lijevom prstenjaku uz zarucnicki, desna ruka mi je malo jaca od lijeve, posto se pravi po mjeri moram znati na kojoj ruci ga moram nositi.
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 07:34   #8527
Nista se ne mora

Svecenik nam je rekao da si sami odaberemo na kojoj ruci cemo nositi prstenje (i ne samo moj, isto je rekao i svecenik mladencima kad sam bila kuma) , tako da je to stvarno stvar vaseg izbora. Ona prica sa venom koja vodi do srca je bas to - samo prica, tako da se cak ni tim ne moras voditi.
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 07:37   #8528
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
Na kojoj ruci se nosi vjencano prstenje? Da li tu ima kakvo pravilo ili nema? Da pitam svecenika? Ja bi htjela nositi vjencani na lijevom prstenjaku uz zarucnicki, desna ruka mi je malo jaca od lijeve, posto se pravi po mjeri moram znati na kojoj ruci ga moram nositi.
Tocno kako je Coralicious rekla, to je tvoj izbor, ali po nekim tim "pravilima" se i nosi na lijevoj ruci
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 17:21   #8529
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
Tocno kako je Coralicious rekla, to je tvoj izbor, ali po nekim tim "pravilima" se i nosi na lijevoj ruci

i nama je rekao na lijevoj da u pravilu ide iako je to nepisano pravilo
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 20:24   #8530
Ja sam imala veliku potragu za prstenjem. Sva naša očekivanja ispunio je Prahir. Ljubazni, profesionalni, a cijena je bila prihvatljiva. Odlučili smo se za bijelo zlato. Kupnjom u Prahiru (vjerujem da je tako i u drugim zlatarnicama) dobije se certifikat da će vjenčano prstenje besplatno smanjivati, povećavati, čistiti, polirati ili matirati.
ewaanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 09:05   #8531
Moje preporuke za zlatarnu Personal u Beogradu.

Ogroman izbor, savrsena usluga, prstenje (nama osobno) prekrasno i tocno kako smo si zamislili. Kutijica za prstenje i ona velika u koju je pakiraju je predivna, certifikat ide pod obavezno. Cijene su kao kod nas, ali izbor i usluga na puno visem nivou.

Takodjer, na poklon smo dobili preslatke salice za kavu "I do" i "Me too".

Evo i slike prstenja:

coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 09:16   #8532
Predivni predivni preeeedivni! Pratila sam ih na Instagramu jedno vrijeme, stvarno imaju divnih modela, a ovi su baš po mom nosu, jednostavni, elegantni i svevremenski.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 09:55   #8533
wow, divni su! koliko ste ih platili?
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 10:10   #8534
805 eura, s tim da je moja 655, a zarucnikova 150 eura.
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 19:53   #8535
Nama je svecenik rekao da se na desnoj nosi prsten jer se kroz cijelo vjencanje spominje desna ruka. A ja sam htjela na lijevoj nositi prsten.
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 21:36   #8536
Quote:
Iva_na kaže: Pogledaj post
Nama je svecenik rekao da se na desnoj nosi prsten jer se kroz cijelo vjencanje spominje desna ruka. A ja sam htjela na lijevoj nositi prsten.
a nama svečenik rekao na lijevoj
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 21:36   #8537
A nama je rekao kak nas je volja 😁😂😎

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
beze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 00:39   #8538
Ma da, desna ruka se stavlja na kriz i jedno drugome pruzite desnu ruka (zato sto logika ), ali burma ide kako god vi zelite.
coralicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 07:01   #8539
Nama je tako rekao. Kao onda nas ta ruka podsjeca na zavjete koje smo dali.
Iva_na is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 14:38   #8540
Quote:
coralicious kaže: Pogledaj post
Ma da, desna ruka se stavlja na kriz i jedno drugome pruzite desnu ruka (zato sto logika ), ali burma ide kako god vi zelite.
a nama da na lijevom prstenjaku ide žila koja vodi do srca i da se zatologično stavlja na lijevu
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.