Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2016., 17:36   #2261
ako ima neko da zeli popricat nek se slobodno javi u inbox..zelim cuti kako se ko nosi s tim u zivotu pa da i mozda pomognemo jedan drugome,ako je moguce.. Pozdrav!
munja43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 18:30   #2262
Pozdrav!

Evo još jednog rumenog .
Ja se borim s tim otkad znam za sebe. Imam 28 godina i čak i solidno izgledam u normalnom stanju al kad ''zakuham'' smiješan sam sam sebi .
Bilo bi lijepo riješit taj problem i živjet normalno ko i svi drugi ljudi al eto ...

Ja sam prije oko dva tjedna bio na prvom tretmanu žutim laserom u Poliklinici Bagatin, jer su mi ustanovili da između ostalog ispod površine lica imam i jaaaako puno tih kapilarica. Odmah su mi rekli da sigurno crvenilo neće potpuno nestati ali bi se nakon par tretmana trebalo znatno smanjiti.
Zasad sam obavio 1/4 i nije sad da se vide neki posebni rezultati al navodno nakon 4 tretmana stanje bi trebalo bit znatno bolje.
Ali vidjet ćemo ...

Uglavnom, što je sa susretima uživo? Jel se na kraju itko s kim našao i popričao? Ima li zainteresiranih još uvijek ?
Naime, ako je itko za, rado bih da se nađemo na cugi pa malo razmijenimo iskustva i pokušaje (uspjele i neuspjele), možda uspijemo pomoći jedni drugima i dat pokoji savjet, a ako ništa drugo tješit ćemo jedni druge .
__________________
The secret of change is to focus all of your energy, not on fighting the old, but on building the new
Gunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 10:17   #2263
Pozdrav svima. Mislila sam da sam jedina na svijetu sa ovim problemom, pa je malo lakse kad vidim da nisam, i da me neko razumije. Inace, nisam se jos uvijek 100% rijesila crvenjenja, ali jesam dosta napredovala. Ono do cega sam ja dosla je sljedece: Crvenjenje nije problem, nego nacin na koji razmisljas, nacin na koji dozivljavas, tvoja unutrasnjost. Tu moramo da jacamo, jer je nas glavni problem sto nam je bitno sta ce drugi misliti o nama. A treba da nam bude nebitno. Budi dobar maksimalno, a sta ce drugi misliti ili govoriti je nebitno. Sa ovom istinitom formulom se covjek opusti, i tek kad ti ne bude stalo hoces li se zacrveniti ili ne, problem ce nestati. Onda i ako se desi, sve ok. Ne pridajes paznju. :klap:
Laundry machine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 14:07   #2264
ime i naslovnu sliku grupe sam promijenio,i zove se samo Crvena boja tako da nema straha da ce vas frendovi zezat

evo link:

https://www.facebook.com/groups/1061722090508918/
JP Zadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 16:29   #2265
JEl ima zivih? Ja se uclanila u grupu na faceu ali vidim da nas nema uclanite se ljudi, ajmo se aktivirati. Nakon sto se uclanite, aktivnost mozete ukloniti sa facea, hideati s timelinea... Predlazem da se gupa nazove ako treba skroz drugacije ako vas to koci... smatram da bi nam svima bilo lakse ako bismo bili u nekom kontaktu, pa mozda i da se nadjemo na vlastitoj terapiji
truecolour14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:21   #2266
Ima li djevojaka iz Sarajeva?? Meni bi prijalo da se upoznam sa nekim ko ima slicne muke..
Laundry machine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 21:19   #2267
Javi se

Poput kolege iz Sarajeva, pitao bih da li ima koja fobicarka iz CG raspolozena za upoznavanje? Biti sam u muci, dosta je tesko! Javite se!
wazari is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 08:26   #2268
forumasi, molim vas da za upoznavanje drugih koristite druge teme. na ovom pdf-u imate temu Pronadji prijatelja gdje mozete traziti odredjeno drustvo. sretno

(i bolje crven, nego zelen )

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 00:53   #2269
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
forumasi, molim vas da za upoznavanje drugih koristite druge teme. na ovom pdf-u imate temu Pronadji prijatelja gdje mozete traziti odredjeno drustvo. sretno

(i bolje crven, nego zelen )

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
Postovana Azzura,

Hvala na upozorenju! Moja poruka nije imala karakter pukog upoznavanje bilo koga, vec povecavanje sansi da se u saradnji sa nekim ko ima ovo mentalno oboljenje eventualno zivot ucini kvalitetnijim. Ne zaboravite da osobe oboljele od socijalnih fobija imaju siromasne socijalne kontakte, najcesce nemaju porodicu niti partnera/partnerku, ne izlaze iz kuce ili to cine veoma rijetko, nemaju prijatelje....Susret sa bilo kojom drugom osobom je cesto neprijatno, pa se ti susreti nekada i u potpunosti izbjegavaju. Oni koji nemaju socijalne fobije generalnog tipa to tesko mogu razumjeti. Zato nam ne zamjerite na poslatim porukama, jer nam nije lako voditi usamljenicki zivot, ciji je jedini pratilac kompleksni mentalni poremecaj, na koji kod mene, na zalost, nijesu djelovale ni farmakoterapija, niti psihoterapija. Tek da ne govorim o zloupotrebama tipa navodne hipnoterapije, koju primjenjuje svako, pa i na nacin da ti samozvani terapeuti uzimaju velike svote novca, a i ne dovedu vas u stanje hipnoze. Kako god, lako nam nije. Ipak ne zelim bilo koga obeshrabriti, pa savjetujem da se ne izbjegava strucna pomoc. Oodlican psihijatar, koji osim farmakoterapije primjenjuje i psihoterapiju, moze vam pomoci. Pogotovo osobama koji pate od specificnih socijalnih fobija. Imajte licnu hrabrost - mijenjajte se.

Lijep pozdrav!
wazari is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 08:28   #2270
wazari, molim te za stvari vezano uz to sto ide, a sto ne ide na ovaj topic, cemo na drugom mjestu raspravljati, moze i preko pp (ovo pisem ovdje samo zbog onih koji mozda budu imali istu potrebu kao i ti).

gornji upis smatrajte upisom moderatora, kojem se trenutno zagubila crvena penkala, tj. odgovaranje na isti po pravilima foruma povlaci kaznene bodove.

tema Pronadji prijatelja je adekvatna za sve one koji imaju bilo kakav psihicki poremecaj, pa tako i socijalnu fobiju.

srdacan pozdrav od moderatorice koja zbog socijalne fobije nije mogla izaci iz kuce

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 23:41   #2271
pozdrav eritrofobičari
pitanje
dal ETS operaciju simpatičkog živca koja riješava eritrofobiju radi tko u Hrvatskoj? i može li preko HZZO-a?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 16:33   #2272
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
pozdrav eritrofobičari
pitanje
dal ETS operaciju simpatičkog živca koja riješava eritrofobiju radi tko u Hrvatskoj? i može li preko HZZO-a?
Ja osobno još nisam naletio na neki znak da to rade kod nas. ISkreno, i ja u zanje vrijeme sve više razmišljam o toj opciji jer sam sve drugo pokušao i nije donijelo neke rezultate. Znam da postoje rizici, al isto tako čitam kod ljudi kod kojih je operacija uspjela da su se preporodili nakon toga.
__________________
The secret of change is to focus all of your energy, not on fighting the old, but on building the new
Gunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:07   #2273
Pozdrav svima.

Molio bih sve da pogledaju ovaj video. Traje oko minutu.

Video

Nakon gledanja napišite kako ste se osjećali dok ste ga gledali - jeste li imali potrebu skrenuti pogled ili pokriti lice rukama ili čak možda ugasiti video prije nego je završio ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:41   #2274
Ljudi hocu samo fa vam kazem da znam da vam je tesko...ipak imajte na umu da dobar deo populacije pati od nekih poremecaja dok su drugi jednostavno ludi u nekom svom smislu...sustina je da vi jedostavno zelite ziveti normalan zivot...normalno izlazenje napolje i normalna komunikacija.Sve mi je to poznato jer sam i sam to prezivljavao...vise mi nije predstavljao problem sta ce neko misliti o meni vec kolicina stresa koja mi se pojavljivala u tim situacijama i na kraju radnog dana kada bih dosao juci bio sam sasvim premoren od velike kolkcine kortizola...naravno sebe sam stalno ubacivao u situacije kod kojih bi se zacrveneo i veoma cesto bih se zacrveneo iako sam znao da je to glupost kao i vi sto znate....sustina je sta hocu da vam kazem da generalno kod nas nastaje problem izmedju zeljenog i stvarnog stanja.Ali ljudi ajde realno pogledajte koliko ljudi je stvarno zadovoljno i srecno...mali broj.Vecina tih ljudi naravno nema ovakve probleme neki imaju teze a neki lakse...takodje nas problem je sto smo previse skloni intospekciji i kao da se stalno okrecemo u krug i preispitujemo sebe.Mislim da je vecina ljudi koja pati od ovog problema duhovita,inteligentna i naravno usled tolike introspekcije racionalna...uglavnom pisem preko telefona pa sam mozda malo izgubio nit...suatina je da morate da se fokusirate na stvari koje vas cine srecnim,da shvatite da vas zivot nije toliko jadan i bedan kao sto vi mislite jednostavno ne mozete da iskazete pun potencijal ali naucite da ne tugujete i uzivajte u zivotu koliko je moguce a moguce je...naravno probajte i sa tehnikama smirivanja...sve pomaze koliko god mislili da ne pomaze...krenite i na psihoterapiju...idite u crkvu....popricajte sa duhovnikom...jednostavno shvatite da nije sve tako crno i da vas ljudi ne gledaju na taj nacin na koji mislite.Npr mene dosta ljudi voli smartaju da sam zajebant o gotivac dosta muskaraca a i devojaka...iako sam se ranije crveneo kaonenormalan...a pogotovo ato ste stariji ljude jednostavno boli uvo...imaju svoje probleme...u krajnjem slucaju i vi cete dobiti porodicu...pogotovo se odnosi na muskarce koji misle kako ih devojke gledaju ne znam ni ja kako...to jednostavno nije tako i vi cete naci nekoga i to nekoga ko vama odgovara i fizicki i psihicki.Samo morate dabudete zahvalni Bogu na makar necemu sto vam je dao...pogledajte i kriticki razmislite o drugim ljudima...vecina njih su idioti...generalno gledano...i sto vise budete u kontaktu sa pravim ljudima...normalnim ljudima shvatacete ne da niste losiji od njih nego mnogo bolji...samo polako i prva stvar cenite to sto imate ma sta i koliko malo vam to delovalo...mogao bih jos dosta da pisem ali nemam vremena tako da drugi put....uglavnom i meni se desava da se zacrvenim ali ne u onolikoj meri kao pre zato sto su mi jednostavno isklizali negi drugi zivotni problemi...realni,a tako ce i vama,samo polako i cenite zivot
burazer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 00:21   #2275
Osvrt

Postovani MatejR,

Na video prikazu vidim nesto sto po meni nema veze sa socijalnim fobijama. Javni nastup, jos na tv-u, je veoma specifican, pa ga ne smijemo posmatrati kao bilo koju drugu socijalnu situaciju. Naime, mnoge osobe koje nemaju socijalne fobije imaju izrazenu tremu i problem da se izbore sa javnim nastupom. To sto neko ne moze da savlada tremu prilikom javnog nastupa, nikako ne znaci da je socijalno neadekvatan (tj. fobican). Moguce da po svim drugim pitanjima takva osoba funckionise kako treba.
Dakle, necemo svi biti tv voditelji, niti nam je to neophodno. Problem je kada ne mozemo da obavljamo uobicajene zivotne aktivnosti: da izadjemo iz kuce, pozdravimo se sa poznanikom, obavimo telefonski razgovor, ostvarimo emotivnu vezu, itd.
Da zakljucim. Neku vrstu anksioznosti ima veliki broj osoba, ali samo rijetki medju njima imaju socijalne fobije.
wazari is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:18   #2276
Question

Pozdrav
Dugo se ne javih,problem isti cak i gori s obzirom da radim kao trener pa sam u stalnoj komunikaciji s puno osoba na dnevnoj bazi....

Bio sam 6x kod Psihologice jedne,
Sve je to lipo,divno krasno sto ona meni govorila i bilo mi je ugodno cak pricat s njom i otvoeit dušu,al iskreno nije mi pomoglo tako da sam odustao...

Ne vidim svijetlo na kraju tunela.
JP Zadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 20:15   #2277
Nisam znala da postoje kreme, laseri, operacije za ovaj "problem".
Ja nisam imala ovaj problem prije, barem se ne sjecam ili nije toliko bio izražen. Ali sada..... kad mi netko da kompliment, ma najvise u tim situacijama pocrvenim užas, lice gori, vatra, vrućina. Koma. Izlažem ponekad pred ljudima, pricam o nekoj temi na drugom jeziku i nista. Ali kad mi upute kompliment uffff. Počela sam mrziti komplimente ili kad mi jave neku dobru vijest na poslu da napredujem i slično pffff. A kao trebam biti nadređena ljudima. Ne znam ni kako moja iz resursa gleda na mene dok se crvenim kad mi kaze da sam dobro obavila neki zadatak. Dns sam nadređenom rekla da me živo boli dupe o tome sto on misli i umjesto da ga ostavim u prasini, zacrvenih se ka crvena paprika, a njemu to od slatkoće rastopilo srce pa me nije ni shvatio ozbiljno!
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 12:59   #2278
Quote:
wazari kaže: Pogledaj post
Postovani MatejR,

Na video prikazu vidim nesto sto po meni nema veze sa socijalnim fobijama. Javni nastup, jos na tv-u, je veoma specifican, pa ga ne smijemo posmatrati kao bilo koju drugu socijalnu situaciju. Naime, mnoge osobe koje nemaju socijalne fobije imaju izrazenu tremu i problem da se izbore sa javnim nastupom. To sto neko ne moze da savlada tremu prilikom javnog nastupa, nikako ne znaci da je socijalno neadekvatan (tj. fobican). Moguce da po svim drugim pitanjima takva osoba funckionise kako treba.
Dakle, necemo svi biti tv voditelji, niti nam je to neophodno. Problem je kada ne mozemo da obavljamo uobicajene zivotne aktivnosti: da izadjemo iz kuce, pozdravimo se sa poznanikom, obavimo telefonski razgovor, ostvarimo emotivnu vezu, itd.
Da zakljucim. Neku vrstu anksioznosti ima veliki broj osoba, ali samo rijetki medju njima imaju socijalne fobije.
Poštovani wazari,

molim Vas da još jednom pročitate posljednji odlomak mog zadnjeg posta. Tamo piše, citiram:

Quote:
Nakon gledanja napišite kako ste se osjećali dok ste ga gledali - jeste li imali potrebu skrenuti pogled ili pokriti lice rukama ili čak možda ugasiti video prije nego je završio ?
Nigdje nisam spomenuo voditelja niti njegov problem, bila to trema od javnog nastupa ili nešto slično. Namjera mi nije bila komentirati stanje voditelja nego saznati kako su se osjećali pojedini forumaši dok su gledali video. Situacija prikazana u videu osim što izaziva izrazitu neugodu tom voditelju koji se u njoj našao isto tako izaziva neugodu određenom broju ljudi koji su ga pogledali.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 10:23   #2279
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
pozdrav eritrofobičari
pitanje
dal ETS operaciju simpatičkog živca koja riješava eritrofobiju radi tko u Hrvatskoj? i može li preko HZZO-a?
Mene ovo isto zanima. Ako netko ima bilo kakvu informaciju o tome bio bih zahvalan. Prije par godina sam ovdje na forumu pročitao da je netko bio na toj operaciji u Italiji, da su rezultati odlični (nuspojava je pojačano znojenje, ali to je ništa naspram crvenila). Nažalost nesjećam se o kojem se forumašu radilo, te u kojoj klinici je tu operaciju obavio.

Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Molio bih sve da pogledaju ovaj video. Traje oko minutu.

Video

Nakon gledanja napišite kako ste se osjećali dok ste ga gledali - jeste li imali potrebu skrenuti pogled ili pokriti lice rukama ili čak možda ugasiti video prije nego je završio ?
Pogledao sam video do kraja, ali u jednom trenutku sam skrenuo pogled. Totalno sam mogao sebe zamisliti u toj situaciji.
Dioniz1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 22:23   #2280
HITNA POMOC DOBRI LJUDI

Pozdrav ljudi,

zamolio bih vas za minutu dvije da aktiviramo ovu pricu oko crvenila lica, anksioznosti, nelagode, probijanja znoja, ubrzanog kucanja srca itd.

Zivot mi je jako ugrozen i posao i porodica buduca i sve mi zavisi od mene, a ja vec 8 god ako ne i vise muku mucim sa ovim neprolaznim crvenilom, anksioznoscu ili sta vec.

Bilo koja socijalna situacija, a pogotovo prica sa djevojkama, a i sa ljudima generalno, ja sam ... pokusao sam, nema sta nisam, i sam sam pristalica toga da sve krece od psihe, i da je to najzdravije rijesiti psihom i sam sebi da pomognes, ali jednostavno nisam sebi pomogao, nit mi je psiholog uspio mnogo pomoci, tu treba neko 24h da sa tobom radi dugi niz vremena da bi bilo nekog znacajnog napretka.

ne uzimam nikakve tablete, pokusao sam raznih metoda, stimulacija itd. ali ljudi zbog svoje nelagode, crvenila za svaku sitnicu ja pocinjem izbjegavati i prijatelje i druzenja i sve, jer bukvalno ne mogu ni sjediti za istim stolom vise kao nekad, a pogotovo sa novim ljudima koje upoznam, jos ako su mi sefovi ili nadredjeni, tu srce lupa pravo, krenem se i znojit i crvenit naravno.. poceo sam mrzit jaku svjetlost u kaficima, jer mi je smrt, osjecam kao da sam otvoren..

izvinite na velikom postu, ali generalno cuo sam za ovu operaciju u BRESCHI U ITALIJI, dosao sam do nekih kontakta, ali nista znacajno da li neko ima ko bi mi pomogao da to realizujem.. ja sam im isao na stranicu i imaju neku formu kao da narucis termin za eritrofobija, a ja ne znam ni da li je to to 100% a mnogo me muci ovo crvenilo u socijalnim situacijama bilo kojim malo direktnijim, a da ne spominjem skakljiva pitanja koja mi smetaju itd..

ljudi mlad zivot je u pitanju, ako ste voljni pomoci, molim vas javite se, nemate pojma koliko bi mi znacilo da mi neko da vise detalja za ovu operaciju, da li je to to sto mi treba i kako otici i rijesiti to.. hvala mnogo ljudi moji..
AndrejSolist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.