Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 19:29   #521
Pomena je na morskoj obali, i do jezera se dolazi za dvadesetak minuta šetnje stazom kroz šumu (malo uzbrdo, pa malo nizbrdo), do Malog jezera. Još oko sat vremena lagane šetnje uz Malo i Veliko jezero do pristaništa odakle se s brodićem može posjetiti otočić. Mogu se iznajmiti i bicikli (mislim da ih ima na spoju Malog i Velikog jezera). Znači, nije problem ako ste pješaci, s biciklom još bolje. Posjet se isplati, NP i Mljet općenito su prekrasni. Naravno, bolje da ste cijeli dan (barem 6-7 sati), nego baš par sati, da se stignete okupati, švrljati po poljima (vidjet ćete grmove artičoka...), vinogradima i maslinicima i uživati.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 02:03   #522
Quote:
Visnja73 kaže: Pogledaj post
A koliko su nezgodne te ljestve prema spilji? Pise da su jako strme?


Pa, nema ljestva, staza plus kamenje (prirodne ljestve), malo je strmije, ali moze se.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 02:07   #523
Quote:
2botia2 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

da li se isplati otići na mljet na 1 dan (obitelj)?



Zelio bih obici jezera i NP ... barem ono sto se moze u par sati...



također, ako idem trajektom onda sam u Sobri ... i pretpostavljam da mi treba auto do N/P, da li netko zna cijene transfera od sobre do ulaza u NP?



S druge strane, ako idemo katamaranom onda mozemo doci u Pomenu, pretpostavljam da mi u tom slucaju auto nebi trebalo buduci da bi vec bili u centru NP?


Preporucam u Pomenu, ako je moguce. Odande se moze i pjeske, ima staza. A Pomena je i zivlje mjesto, nego Sobra, a trajekt je malo i izvan Sobre.

Ne znam cijene transfera iz Sobre, bila sam s autom.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:34   #524
u utorak putujemo na Mljet pa imam par pitanja...
ostajemo tjedan dana i planirali smo posjetit NP, Odisejevu špilju i Saplunaru.
jel imate još neki prijedlog (plaže, uvale, nešto povijesno...)?
također smo planirali iznajmit kajake, zna netko možda cijene ili ima preporuku? izleti?!
općenito, koje je mjesto "najživlje", najveće na otoku? i što se tiče nabavke namirnica, dali ima neka veća trgovina/market na otoku za malo veću nabavku (ne lokalne trgovinice), jesu cijene veće? ili je možda bolje obavit to na kopnu? tnx!

i da, smješeni smo u Sobri i imamo auto.
Marija_Kt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 18:59   #525
Quote:
Marija_Kt kaže: Pogledaj post
u utorak putujemo na Mljet pa imam par pitanja...
ostajemo tjedan dana i planirali smo posjetit NP, Odisejevu špilju i Saplunaru.
jel imate još neki prijedlog (plaže, uvale, nešto povijesno...)?
također smo planirali iznajmit kajake, zna netko možda cijene ili ima preporuku? izleti?!
općenito, koje je mjesto "najživlje", najveće na otoku? i što se tiče nabavke namirnica, dali ima neka veća trgovina/market na otoku za malo veću nabavku (ne lokalne trgovinice), jesu cijene veće? ili je možda bolje obavit to na kopnu? tnx!

i da, smješeni smo u Sobri i imamo auto.
Ne znam točno na što ciljaš, ali mislim da su ti najživlja mjesta Pomena i Polače.
Hm, kajake vjerovatno možeš iznajmiti negdje na jezerima, ili ispred Hotela Odisej. Tu su na raspolaganju i bicikli. Cijene ne znam.
Trgovine koje tamo imaš su (blizu Sobre) Studenac i Tommy. U tim trgovinama cijene nisu puno veće, u nekim manjim trgovinama jesu. Svakako dio toga kupite prije otoka.
Od mene toliko Sigurna sam da ovdje ima i iskusnijih od mene (ili čak netko s otoka)
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 19:15   #526
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Pa, nema ljestva, staza plus kamenje (prirodne ljestve), malo je strmije, ali moze se.


Sent from my iPad using Tapatalk
Hvala na info. Spustili smo se na stinivi na visu mozda bi mogli i ovo.
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 11:15   #527
Pozdrav s Mljeta

Jel mozemo u NP donjeti svoj kajak?
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 00:17   #528
Možete, mi smo veslali sa svojim kajakom prije 2 dana 😀
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:18   #529
Naveslali se bome
Bili 8 nocenja u kampu na Mljetu pa krenuli obalom i krepa nam alternator u Stonu sad smo protiv svoje volje u kampu Prapratno
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:53   #530
pozdrav,

momak i ja idemo na mljet nekoliko dana sredinom mjeseca i s obzirom da nismo nikad bili, zanimaju nas plaze bez puno ljudi (sto manje to bolje, idealno, nitko ), ne treba nam nikakav sadrzaj na plazi. Ja volim da je sljuncana plaza, a decku to nije toliko ni bitno, mogu biti i sike.
Dolazimo s autom, tako da prijevoz nije problem.
Molim neke peporuke
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:58   #531
Plaza Limuni.. Pijesak ogromna plaza, jako malo ljudi, hlada kdaj plaze u izobilju, intimnog cak.
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:28   #532
Quote:
kantonac kaže: Pogledaj post
Plaza Limuni.. Pijesak ogromna plaza, jako malo ljudi, hlada kdaj plaze u izobilju, intimnog cak.
hvala na prijedlogu, izvidit cemo ju.
ima li koja sljuncana tog tipa, moze i mala sakrivena za doslovno stavit sugaman? nisam bas fan pijescanih plaza. hlad mi nije toliko bitan
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 14:07   #533
Quote:
Nanala kaže: Pogledaj post
hvala na prijedlogu, izvidit cemo ju.
ima li koja sljuncana tog tipa, moze i mala sakrivena za doslovno stavit sugaman? nisam bas fan pijescanih plaza. hlad mi nije toliko bitan
Te skrivene mozete naci samo camcem
Ima u NP-u jedna fina plaza bez puno ljudi, sljunak i stijene ravne.
Mora se obici cijeli krug skoro oko velikog jezera i plaza se nalazi iza brane male (mislim da je brana za smece)
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 20:38   #534
Pozdrav,
Nikako ne mogu da nadjem da li postoji autobusna linija Sobra -NP Mljet i koje su cijene?
Da li je netko isao u novije vrijeme pa moze podjeliti iskustva?

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
star12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:40   #535
Uh bus ide kao mitsko bice.. Koliko sam cuo ide oko 5ujutro za Polace, a iz Polaca oko 9..
Ugl od busa nista na otoku..
Stopirajte, staju ljudi
kantonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 07:41   #536
Quote:
star12345 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Nikako ne mogu da nadjem da li postoji autobusna linija Sobra -NP Mljet i koje su cijene?
Da li je netko isao u novije vrijeme pa moze podjeliti iskustva?

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
Postoji linija, ali ide jako rijetko.
Najbolje ti je da nazoveš njihovu Turističku zajednicu i vidiš imaju li kakve informacije.
Jedna podružnica im je smještena u Sobri, gdje pristaju brodovi (trajekti i sl).
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:08   #537
Jel netko probao doć do Odisejeve špilje morskim putem? Htjeli bi ići s kajakom ali ne znam od kuda bi bilo najbliže?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:59   #538
Špilja Profundica. Jel bio tko tamo? Ima je na karti brošure turističke zajednica Mljet, al ništa ne izlazi na netu. Možda neko skriveno blago otoka?
U ravnini Korita pa s južne strane.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:31   #539
Pozdrav,
Evo i mojih dojmova sa Mljeta :-)
Htjela bi reći da su nam od velike pomoći bili komentari na forumu...jer drugačije ne znam da li bi sve obišli što jesmo :-( Domaćini su bili ljubazni, ali koliko smo primjetili iz Dubrovnika su, ljeti iznajmljuju i nisu nas baš previše mogli uputiti na neke plaže... Inače, smještaj soba - jako lijepo, čisto, mijenjanje ručnika svaki drugi dan, večeru vam spreme ukoliko želite (ujutro sami odaberete što bi jeli), vlastita mala plaža ispred apartmana te njihov mali restorančić na plaži. Sve pohvale po tom pitanju! Čak smo ručnike zaboravili pa su nam ih poslali poštom ;-)))

Što se tiče trgovina/cijena - postoje 2 veća - Tommy i Studenac (Studenac povoljniji ;-) ). Cijene jesu malo veće, ali stvarno nisu pretjerane - ostala sam iznenađena...
Kafića nema baš...većinom su to restorani...mi smo po cijele dane bili na plažama (svaki dan druga) tako da smo navečer pojeli, prošetali po sladoled i na spavanje ;-) Sladoled u Studencu ;-) Kuglice imaju samo u Pomeni ;-) Tamo bi otišli s autom navečer prošetati, 5 min od Polača gdje smo bili smješteni. Na kraju mi je jako drago da smo bili u Polačama...osobni dojam...
Što se tiče ulaznice za NP - stvarno se može izbjeći ;-) To sam pročitala negdje na forumu, iako smo ju na kraju kupili - ali od strane hotela možeš slobodno ući. Nitko nas nije kontrolirao ;-) Jedino što onda ne možeš se voziti na otočić Sv. Marije. Tamo ima lijepa kapelica, lijepo je - ali nema kupanja. Vlakić koji vozi po Velikom/Malim Jezeru - u biti skoro pa ne vozi ;-) Tj onaj koji koji vozi do Malog jezera se ne drži baš dnevnog reda...vozi ako mu se da :-( Drugi koji ide do Velikog jezera vozi redovito. Čak su nam to potvrdili...gospodin jako drag/komunikativan, a onaj drugi - sve mu smeta, on bi zabranio bicikliste, ljut na sebe i svijet oko sebe ;-) Bicikle smo iznajmili na 1h što je realno prekratko...obišli smo jezera, ali smo se vozili "luđački"... Super je, jako puno djece sa roditeljima na biciklima - odmor za preporuku!!
Vožnja po Mljetu - cesta odlična. Ali...npr vožnja po Polačama, Pomeni...kamioni/dostave - živčani, udare auto/pokupe bicikl...samo produže dalje.
Plaže koje smo obišli zahvaljući forumu:
- Sutmiholjska (meni osobno najgora ) - kupali smo se, ali je smrdilo po kanalizaciji, nanijelo smeća tako da smo se brzo pokupili :-( Ali sama vožnja sa autom prema njoj - predivan pogled!!!
- Ropa - lijepo je, ali to stvarno je za vrhunske plivače..iako se mala djeca kupaju što me šokiralo ;-) Stijene su i težak prilaz...
- Saplunara - lijepa pješćana plaža, super je. samo kad pijesak počne pržiti po tabanima ;-)
- Limuni - nije nam se svidjela, isto pješćana :-( Možda smo trebali malo produžiti hodati...uglavnom, odustali smo i nismo se kupali
- Odisejeva špilja - predivno!!! Stvarno lijepo, mali kafić na stijenama, cijene boli glava (piva Lowenbrau 0,5l 30 kn), prilaz moru skačeš unutra, a izlaziš malo teže ali kad sam ja uspjela ;-) imaš uže za koje se primiš i gdje noge staviš napravljeno tako da stvarno nije problem
- Kozarica - mala plažica, okej je. Ima mali kafić sa stvarno normalnim cijenama! (U Polačama kava se kreće oko cca 13-15 kn što je stvarno puno)
- Malo/Veliko jezero - kupali se, lijepo je
- Soline - išli pješice cca 30min ravno, a vratili se vlakićem...tamo ima jako lijepih uvala, plaža...i super nam je bilo, imali smo svoju malu plažicu. Ali plaža mislim ulaz stijene ;-) Ježeva jako puunoo! Jedino što treba paziti - more te stvarno nosi...i nije baš za one koji ne znaju plivati tj mislim treba stvarno paziti.
- Okuklje - isto lijepo za vidjeti
- Prožurska luka, tu se nismo kupali. Ali treba definitivno vidjeti groblje u Prožuri - pogled na more. Malo i onako malo za odmor.. ;-) Ali je stvarno predivno!
- Obod - išli smo po najvećem suncu i to na kraju nismo vidjeli jel treba hodati do tamo, bez auta. Svi domaći govore da je tamo stvarno predivno (ali stijene, nije klasičan ulaz). Dio je autom, a dio pješice. Prođe se knežev dvor/groblje i onda ne znamo dalje jer smo tu odustali...


Trajekt auto + 2 osobe = 200 kn u jednom smjeru. Puno, ali da nismo imali auto ne bi mogli obići cijeli otok. Rentanje auta na par dana se ne isplati, osim ako misliš sve obići u jednom danu, ali to nije za nas...bili smo 8 dana i svaki dan negdje drugdje.

U svakom slučaju, fizički se umorili ali psihički stvarno odmorili!!!
Nadam se da sam nekom pomogla. :-)
Fishermanlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 00:07   #540
Uvijek je minibus u Sobri cekao katamaran Nonu Anu iz Dubrovnika.
I cijena je bila oko 25kn do Pomene. Prtljaga se placala do 5kn,
Nisam siguran jer sam prosle godine koristio Krilo, direkt do Pomene, te se nisam vozio minibusem kao uvijek. Treba pogledati red voznje na stranici Libertasa.
Quote:
star12345 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Nikako ne mogu da nadjem da li postoji autobusna linija Sobra -NP Mljet i koje su cijene?
Da li je netko isao u novije vrijeme pa moze podjeliti iskustva?

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
AlepskiBor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.