Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih kućnih životinjica
Podforum: Plava šapa, Fotoalbum ljubimaca

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 13:31   #8421
Jako puno ti ovisi o starosnoj dobi da su blizu. Ja imam svoje mace 10+ god i 3 "friske" spasene s ulice svaku u dobi cca 4-5 tj starosti, znaci nisam birala karaktere. Te 3 friske su sad stare 13 mj, 3 god i 3 god i oni se super igraju i zabavljaju i naganjaju. Moje stare mace su ok s njima nema borbe ali su stare i veci dio dana negdje kunjaju i traze mir. A to da se ponekad udruze svi protiv mene ima i toga uglavnom oko 4-5 ujutro. Wc-e svi koriste iste. Imam vise wc-a ali svi u sve idu.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:33   #8422
Ljudi,
Moja mica Golden stara 2 godine ima problem s pišanjem. Naime, ide u wc i sjedi, a izađe samo kap. Ne mjauče da je boli. To isto se dogodilo pred dva mjeseca, kad su rađene krvne pretrage kod veta, rađen je rendgen, ništa nije bilo neobično, osim dijagnoze koja je bila : dehidracija. Dali su joj infuziju dva puta i nastavila je normalno pišati.
Evo sad nakon dva mjeseca OPET isto sranje. Pije manje vode, i manje jede. Da napomenem, da imaju pojilicu i da je dosad obožavala piti iz nje, čak i u kuhinju došla na špinu piti vode. Međutim, svi drugi normalno piju, ona neće... Sutra je opet vodim vetu na infuziju...
Kako da ubuduće spriječim da se to događa; nema kamence - jedino što je vet prošli put rekao da se na rendgenu vidi da je jedan bubreg malo manji od drugog. Imam 7 mačaka, i nijedna dosad nije dehidrirala, a Golden DVA puta u dva mjeseca. Što da napravim do sutra
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 17:59   #8423
Da li pomaze ako joj napravis vise jusno jelo i izbacis suhu hranu?
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:29   #8424
Slabo mi jede. Pojede vrlo malo keksa, jučer smo joj dale neku skupu mokru paštetu od Hillsa... Nije ni okusila. Samo hoće jesti salamu... I mrvicu suhe. Inače se igra, nije malaksala...
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:28   #8425
Analiza urina nije rađena? Ne mora se na rengenu vidjeti, može imati kristale i pijesak.

Što se tiče slaganja, nema vam tu pravila. Tu više ima utjecaj karakter mačke nego dob. Meni su mačka i mico bili razlika pol godine i nikad ga mačka nije prihvatila. Žuta sotona je bila 2-3 godine mlađa od njih i sa micijem se slagala, sa mačkom je bila na pas mater jer ju ova nije prihvatila. Ovu malu sam dovukla doma kad su mačka i mico imali 15 i 14 godina i bome uspjela je mala i ovu mačku koja nikoga nije do sadaprihvatila obrlatiti i sad su si bff. Mene bilo frka kak će se slagati, ovi gerijatrija, ona mače (iako sam za micija znala da će prihvatiti prije ili poslije jer je to bio dušica od životinje ) a evo na kraju super ispalo.

Sad imam drugi problem, kako si štene sprijateljiti sa mačkama. Ova starija odfrkče i reži na njega pa je ne maltretira toliko, a mala ne frkti već trči i onda on poludi pa za njom, igrao bi se s njom pa cvili, maše repom, spušta joj se s glavom a ova mrači.
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:56   #8426
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Analiza urina nije rađena? Ne mora se na rengenu vidjeti, može imati kristale i pijesak.
Draga, nije rađena analiza urina... Što infuzija utječe na pijesak i kristale? Ona je nakon infuzije obilato pišala, ovih dva mjeseca; do sad.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:09   #8427
Ajd napravite prvo analizu urina i ako vam vet ima mikroskop (ovdje kod nas to nitko ne radi, nije mi asno zašto jer zbilja ne trebaš ne znam kakvu opremu za tu oretragu) neka pogleda urin tamo, da vidi jel ima kristala i ako ima koji su. Maca ti vjerojatno slabije jede jer je ili boli ili je pati nešto pa zbog toga. I s time pripazi, ako duži period ne jede kako spada treba onda na silu ili naći klopu koju hoće jesti jer jetra se zamasti i odu jetreni u nebesa i ak se ne zaustavi to dolazi do otkazivanja jetre.

Pa onfuzija, diuretici, čajevo za mokrenje, sve to utječe na pojačano izlučivanje urina pa samim time ubrzava da se mjehur isprazni od štetnih stvari (bilo da su bakterije bilo da je pijesak, kamenci, kristali)

Edit: ako imaš čaja od brusnice daj maci. Ako primjetiš da maca ni kap ne može ispiškiti traži hitno nekog veterinara koji je dežuran jer joj nešto blokira izlučivanje mokraće

Zadnje uređivanje leeloo27 : Jučer at 20:21.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 23:17   #8428
Ja sam tako prošlo ljeto odjurila vetu jer sam sumnjala na kamence kod miceka.
Isti simptomi, stalno u wc-u a izmokri kap, dvije.
Ispalo je da je imao "samo" upalu mjehura, pretpostavili smo da je zbog klime u stanu jer je volio ležati točno ispod klime kad je radila.

Kako god da je mora početi piškiti što prije ako mu je mjehur pun.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.