Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 16:22   #3521
Dobar dan svima, recite mi ako molim Vas znate, koristim detralex već otprilike mjesec i pol, nema nikakvog napretka jer mi je doktorica prepisala da koristim jednu ujutro jednu navečer tabletu, a na uputama piše prvih nekoliko dana 6 tableta dnevno pa ostalih nekoliko dana 4 dnevno tablete, ja sam poslušao nju, nisam upute, i nikakvih promjena nema, trenutno je doktorica na bolovanju pa je ne mogu pitati za savjet, pitao sam zamjenu koja je mlada ona kaže da nastavim ovako dvije dnevno, ali meni nema nikakvog pomaka, pa je li mogu sad ići po tome kako recept kaže? nemam više koga pitati, vjerujem da bi mi doktorica inače kod koje jesam dala bolji savjet i sve nego ova mlada doktorica, pa ako se neko našao u istom problemu ako mi može pomoći bio bi jako zahvalan.
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 20:13   #3522
Quote:
Danijel.M5 kaže: Pogledaj post
Dobar dan svima, recite mi ako molim Vas znate, koristim detralex već otprilike mjesec i pol, nema nikakvog napretka jer mi je doktorica prepisala da koristim jednu ujutro jednu navečer tabletu, a na uputama piše prvih nekoliko dana 6 tableta dnevno pa ostalih nekoliko dana 4 dnevno tablete, ja sam poslušao nju, nisam upute, i nikakvih promjena nema, trenutno je doktorica na bolovanju pa je ne mogu pitati za savjet, pitao sam zamjenu koja je mlada ona kaže da nastavim ovako dvije dnevno, ali meni nema nikakvog pomaka, pa je li mogu sad ići po tome kako recept kaže? nemam više koga pitati, vjerujem da bi mi doktorica inače kod koje jesam dala bolji savjet i sve nego ova mlada doktorica, pa ako se neko našao u istom problemu ako mi može pomoći bio bi jako zahvalan.
Reci doktorici da pojma nema
Dakle,Detralex se pije kako je navedeno na uputama 3x2 tablete dok ne dodje do poboljašanja,onda se smanjuje.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 01:35   #3523
Da to sam vidio na uputama. Sad sto da radim je li mogu od npr sutra zapoceti tako piti kako pise na uputama Posto sam pio dosad samo dvije dnevno?
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 21:38   #3524
Da,od sutra kreni tako kako piše u uputama.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 14:26   #3525
Evo da te utješim malo, ja imam fisuru i hemeroide, to ti je horor od zivota.
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
Ako nađeš to...kuću ću ti prepisati
Ja sam ih dobila prije nekih 10-ak godina,radila sam posao koji se sastojao od jebenog hodanja od mašine do mašine,dakle nikakvo sjedenje ili stajanje što se zna navesti kao uzrok.Probava redovna,čak i preredovna ako se mene pita tako da ni to nije mogao biti uzrok.I imala sam 55 kila tako da debljina nije dolazila u obzir.
Svaki dan sam išla na fitnes,teretana 3 puta tjedno(nisam dizala velike težine tako da se i napor isto može isključiti),jela svaki dan kuhano,voće povrće,kruh sam inače izbjegavala.
Znaš kakve sam hemoroide dobila?Takve da je iz mene krv doslovce šikljala prilikom svake jebene stolice kojih je inače bilo 2-3 dnevno(šta da radim,kak jedem tak i serem),na kraju sam bila na rubu anemije zbog svakodnevnog krvarenja.
Na kraju otišla na spaljivanje laserom,potrebna su tri tretmana,ja bila na 6(šest ljudi moji!!!),bio mir nekih 10-ak godina i evo ga prije mjesec dana me tako uhvatilo da se nisam mogla ustati iz kreveta...otišla opet kod doktora i da...ovaj valjda konačno rezanje.Da se mene pita,je bi si pola guzice odrezala koliko me ovo nervira.
I isto to pitanje zašto,zašto...pa jebote,da bar znam šta radim krivo da to više ne radim?!
Kvaliteta života mi je opet u klincu...život mi se svodi na jedenje,ležanje,sranje,pranje i mazanje.
crolikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 01:59   #3526
Pozdrav,

Trebao bih savjet prije nego krenem daljem pa evo da ukratko ispricam svoju pricu.

Prije 2 god sam od kure antibiotika koju nisam dobro podnio, dobio hemice treceg stupnja. Sve dotada su bili u drugom i uglavnom u normali osim kada kad sam imao previse pusenja, kava, stresa i opcenito neurednog zivota ali brzo bi to vratio u normalu.

Dolaskom treceg stupnja unazad 2 god kvaliteta zivota pada jer stalno mislite kad ce vas "stisnuti" da odjurite na wc, osjecaj koda vas stalno tjera na stiskanje a prazni ste, obavezno tusiranje (nedaj boze da se nadjete u avionu, restoranu..bilo gdje dalje od vlastitog doma), i nakon tusiranja lezanje na krevetu i polako vracanje hemica unutra.
I tako svaki j**eni dan.

Pilex je drzao pod kontrolom da nema krvarenje i bolova ali mene drzi 6-8mj kada je opet potrebna nova kura.

Sad mi bas treba nova kura Pilexa jer osjecam da neugodni osjecaj opet vraca a meni je vec dosta takvog zivota gdje se sve vrti oko vracanja hemeroida nazad u paksu i spreman sam otici na pregled i operaciju.

Imate li za preporuciti dobrog specijalistu i kliniku? Iskreno, novac mi nije problem, zelim samo da sto bolje sve prodje.
Citao sam dosta pozitivnog o Lastricu, bio netko?

Mogu li ja na hal rar u trecem stupnju ili je to rezervirano samo za"sretnike" iz drugog?
Radi li Lastric hal rar ili samo MM, nisam nasao u njegovom cjeniku na webu hal rar.

Imate koga za peeporuciti? Moze i u pp.

Svaki savjet je dobrodosao, unaprijed se zahvaljujem.
Sven81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:46   #3527
Pozdrav svima,
Da ne duzim puno. 4stupanj muka 365dana zadnjih 10g. Sve alternativive isprobane i nista. Pregledi svi obavljeni. Poliklinika Sunce Zenica uradila zahvat podvezivanja i kao da nije prije 4g bez anestezije pa usput zamislite kako je ugodno bilo.
Treba mi preporuka klinike da mi pomogne i rjesi me muke ako je ikako moguce zauvjek. Pase Hrvatska BiH Srbija. Samo nek su strucni da zavrsim s time.
Lesli pomagaj!!!
Jozo79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 23:30   #3528
Lesli pomagaj i meni!
Sven81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:03   #3529
Ja sam bila kod doktora Turjaka u Osijeku.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:00   #3530
Ne mogu virovati, i mene stislo, danas nakon obavljene nužde vidim rozo na toaletnom . I sad me stalno pecka, izludila sam.
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 20:33   #3531
Meni to bude povremeno nakon seksa

Šalim se, meni se problem sa hemoroidima javlja povremeno, ako radim tezi posao ili nakon uporabe toaletnog papira. Zbog ovog drugoga godinama poslije velike nužde obavezno perem hladnim tušem analni otvor. Ako negdje idem uvijek su tu vlažne maramice. Uglavnom da ne duljim, hladan tuš ili gotovo leden uvijek je smirivao upale.
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:42   #3532
Pozdrav! Zna li netko gdje su Detralex tablete najjeftinije?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 21:04   #3533
Isprva sam osjećao svrabež i tek kada sam nešto napipao i googlao, shvatio da je riječ o hemoroidima.
Nisam niš radio, osim redovitog pranja i kupio neki čaj, ali ga nisam stigao isprobati.
Nakon kojih mjesec dana, povuklo se.
Pretpostavljam da je do sjedenja, jer je sve ostalo ok, ishrana, rekreacija, doduše, jesam trčao malo više nego uobičajeno.

Sent from my x600 using Tapatalk
__________________
mali ili velik
El.Guapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:09   #3534
Prije 6 dana u Zagrebu privat poliklinici su mi radili dg hal rar (2 stupanj plus prolaps). Sve ide po planu, jedino imam stvarno jaki bol kad izlazi stolica (na početku), koja je inače mehka. Jel se to isto i vama događalo, koji ste imali hal rar, i koliko če još dana biti taka bol, koja je stvarno jaka. Uzimam Nalgesin forte na 6 sata, koji pomaže kad nemam stolice.
Pizzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 19:58   #3535
Pozdrav,

Imam problem veliki, jer su i hemacua veliki. Krvarenje i zadnjih par mjeseci nekoliko puta, vjettovi, sika na toalet ali bez stolice itd. Probal sam kremom Hemomax zbog reklame i neuskustava, ni razliku ne vidim i ne osjetim, boli nema, samo osjecaj i samo pomisao da imam loptice na anusu nije ugodna i plasi malo. Doktoruu se jos nisam povjerio, a spomenuti problemi traju oko godinu dana.

Citam dosta o svakojakim kremama no ni jedna ne rijesava situaciju. Dajte savjet, znam da moram kod doktora, osim toga ��
Black Hawk 100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 23:21   #3536
Da li se ikome događalo da imate normalnu stolicu, bez krvarenja, ali se naprežete jer imate osjećaj nepotpunog pražnjenja, pa nakon recimo pola sata imate vjetrovitu stolicu sa primjesom izmeta i krvi?
Počelo mi se to redovito događati zadnjih 6 mjeseci.
Prije 3god sam bio na pregledu i imao sam unutarnje hemeroide 2 stupnja.
bobi.bobif is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:02   #3537
Quote:
medexzg kaže: Pogledaj post
TAJ PILEX I TA OKTAL FARMA KAO I SVE U OVOJ JEBENOJ DRZAVI.PRODAJU GA ZA 50 EURA 7 TABLETA A U AMRICI KOŠTA 20 DOLARA.RAZAĐUJU 4 PUTA VIŠE PA TO JE STRAŠNO.NADAM SE DA ĆE IM NETKO KOGA JEDNOG DANA STRAŠNO BUDE BOLELA GUZTA BACITI MOLOTOVLJEV KOKTEL NA TU KOMPANIJU(OKTAL FARMA) ILI BAREM KIDNAPIRAT DIREKTORA I NABITI MU SVE TE JEBENE TABLETE DUBOKO U ČMAR ILI MU BAR NAPRAVIT MALO ŽEŠĆI FIST NPR. BASEBALL PALICOM PA NEK IH SAM KUPUJE PO TOJ CIJENI,STOKA!!!
Istog mišljena da je to preskupo..U poljskoj sam kupio PILEX u zelenoj kutijici 60 tableta..nevelikih 40 kn. Gledam sastav jedno i drugo isto.. Ove zelene se proizvode u Indiji i na kutijici pise za INDIJU I NEPAL..ali izgleda da se to izvozi... djelovanje:.. nakon druge tablete nestali su svi ili barem 95% problema koji su me mučili a ukazivali na hemoroide.. ako nekog interesira nek na allegro.pl potrazi pilex za hemoroide. eto ako nekog zanima i narociti ako ovaj moj post bude kome od pomoći jako cu se veseliti.. Uglavnom 6 dana pijem PILEX i mogu reci da vise problema nemam..a kako čitah.. hemoroidna mase se počinje povlaćiti između prvog i drugog tjedna korištenja.
babanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:25   #3538
Quote:
medexzg kaže: Pogledaj post
TAJ PILEX I TA OKTAL FARMA KAO I SVE U OVOJ JEBENOJ DRZAVI.PRODAJU GA ZA 50 EURA 7 TABLETA A U AMRICI KOŠTA 20 DOLARA.RAZAĐUJU 4 PUTA VIŠE PA TO JE STRAŠNO.NADAM SE DA ĆE IM NETKO KOGA JEDNOG DANA STRAŠNO BUDE BOLELA GUZTA BACITI MOLOTOVLJEV KOKTEL NA TU KOMPANIJU(OKTAL FARMA) ILI BAREM KIDNAPIRAT DIREKTORA I NABITI MU SVE TE JEBENE TABLETE DUBOKO U ČMAR ILI MU BAR NAPRAVIT MALO ŽEŠĆI FIST NPR. BASEBALL PALICOM PA NEK IH SAM KUPUJE PO TOJ CIJENI,STOKA!!!
U poljskoj kupih kutijicu 60 tableta..oko 33 kn..Od prve tablete nestali problemi ili barem njih 99%,...Kutijica zelena od Hymalaja.. zasto je jeftina..zato sto na kutijici pise samo za indiju i nepal..ali ocigledno izvoz ide.. sastojci kako vidih isti kao i na američkoj kutiji..
babanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:14   #3539
Hemoši IV stupanj.Haos Idem uskoro na op. i biti će klasična jer de kaže da sa laserom nije moguće riješiti hemoše ovog stupnja.
Najviše me strah postop. bolova
Ima netko da je rješavao ovo klasičnom operacijom?Kako je bilo poslije,koliko traje oporavak?
Panika
Hvala
svaboooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 16:28   #3540
Quote:
babanko kaže: Pogledaj post
U poljskoj kupih kutijicu 60 tableta..oko 33 kn..Od prve tablete nestali problemi ili barem njih 99%,...Kutijica zelena od Hymalaja.. zasto je jeftina..zato sto na kutijici pise samo za indiju i nepal..ali ocigledno izvoz ide.. sastojci kako vidih isti kao i na američkoj kutiji..
u ljekarni sam pitala koja je razlika izmedu ta 2 pilexa i rekli su da je ima dosta razlike i da je plavi pilex jedino pravi pilex, a sve drugo je nesto drugo, tako da ako si uzeo zeleni pilex on moze imati drugacije djelovanje

u bosni je plavi pilex 50% jeftiniji znaci 400kn dok isti kod nas dode 800kn, ako nije cak i pojeftinio u neduvremenu jer su nekim lijekovima navodno snizivali cijenu zbog losijeg standarda gradana u bosni
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.