Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 22:30   #8221
Hvala. A kako je najbolje do grada doći s Heathrowa?
Anita2507 is offline  
Old 16.08.2017., 23:33   #8222
Podzemnom, Piccadilly Line do King's Crossa, ako tamo idete. Voznja traje oko sat vremena. Na stanici podzemne na Heathrow-u moze se kupiti Oyster a mozete za placanje podzemne i buseva po Londonu koristiti i neku nasu beskontaknu karticu.
tiziana is offline  
Old 17.08.2017., 08:05   #8223
A ova lokacija?

http://cromwellinternational.co.uk
Anita2507 is offline  
Old 17.08.2017., 08:32   #8224
Lokacija je ok, ali je hotel "rupa". Vecina ih na Tripadvisoru kaze da je prljav, a pogledaj i slike korisnika.
Dva cista mala obiteljska hotela su Jesmond Hotel i Ridgemount Hotel u Gower St, deset minuta pjesice do Oxford St.
Pgledaj i Point A Hotel London Paddington ili Easyhotel.
Povoljni apartmani, cisti i u mirnom (bogatom) rezidencijalnom kvartu su Belsize Park Square Apartments, deset minuta podzemnom ili petnaestak busom do centra.
tiziana is offline  
Old 17.08.2017., 18:58   #8225
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Vezano za preporuke za smještaj (Travelodge hotel), koji je najbolje odabrati od ovih (5 noćenja, 2 osobe):

https://www.travelodge.co.uk/hotels/...yal-Scot-hotel
bila sam u family sobi u ovom i čisto je ok, nemam većih zamjerki (osim što su nam jedno 5 puta resetirali ključ, pa mi je recepcionarka na kraju dala svoj )
stanica je na desetak min šetnje, odlična povezanost. ne znam jel ideš prvi put, pa u tom slučaju da budeš spremna - stanica je jedna od većih u londonu i vjerovatno ćeš se trun zblesirati isprve dok se ne snađeš
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Old 17.08.2017., 21:46   #8226
[QUOTE=Mamekica;65057969]Hvala na info. Kod Monarcha je tu negdje ponuda funta gore dolje.


Ovdje uzmi u obzir da je hand luggage u Britishu, ograničen prakitčki samo dimenzijom kofera a težina je dozvoljena 23 kg. To je jako puno, i jako bitno - posebno kad se vraćaš.

Monarch, Croatia i ostali obično ograničavaju na 8 kg, to je jako, jako, jako knap.
OliviaPope is offline  
Old 18.08.2017., 20:30   #8227
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Hvala na info. Kod Monarcha je tu negdje ponuda funta gore dolje.

Tak sam se počela informnirati, pa čituckam malo ovu temu s prijeda, a malo i odostraga

Evo nabacujem neke prijedloge za smještaj koji mi se čine ok

https://hr.airbnb.com/rooms/15852660...-07&s=PNtquKZj


koliko vidim cijene su iste, ako u stanu boravi 4 ili više ljudi, pa mi se čini ok varijanta za veći čopor kojeg moram dobro nahraniti ujutro da izdrže neko vrijeme.
Stan je OK, ali nemas podzemnu u blizini nego vlak. To ce ti popit sve zivce. Em ne idu tako cesto kao podzemne, em vikendom cesto znaju imat radove pa se moze dogodit da uopce ne ide.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 20.08.2017., 13:12   #8228
Hvala Tiziani na svim savjetima do sada, izbor je sužen na 3 hotela, 5 noćenja za 2 osobe:

1.
Travelodge Hotel - Walthamstow
406 funti sa doručkom

2.
Travelodge Kings cross Royal Scot
430 funti bez doručka

3.
Travelodge Bethnal Green - što misliš o ovome
405 funti bez doručka

Uzeti doručak ili je ok i bez doručka?
I što moramo za prijevoz, napuniti oyster lovom pa skidati ili nešto drugo?
Anita2507 is offline  
Old 21.08.2017., 06:18   #8229
Ma transport u Londonu je fantastican, a o gradu da se ne govori. Sto se tice lokacija, ja sam zbog lakog transfera do aerodroma do sada gledao odsedati bilzu ili

(a) Paddington Station, jer je veza Paddington Express zbilja fantasticna ali se placa dodatno jer nije ukljucena u metro. Ali svakako dobar i zanimljiv deo grada. Uz to lako putovanje u jugozapadni deo Engleske ako neko ide i tamo.

ili

(b) blizu Piccadilly line, i svaki put mi je prijalo, i kod Earl's Courta, ali najvise blizu samog Piccadilly-a i Holborna. Taj osecaj samog centalnog Londona je stvarno fantastican, mada je onda smestaj cini mi se primetno skuplji. A i metro je malo sproji of Paddington Expressa ali tih dodatnih 30ak minuta ipak nije previse.

No sad, zadnji put mi padne na pamet, ma daj probaj nesto uz District (zelenu) liniju. I stvarno je prelaz na tu liniju da prostiji ne moze biti, na zapadu grada te dve linije dele iste platforme, a "otvori" ti mogucnost boravka u novim delovima grada. Tako "otkrih" deo severoistocno of Towera, uz Altgate East i odusevih se. Dakle sto se transporta tice, po meni bi morale biti OK sve lokacije uz Piccadilly ali i uz sve druge linije sa derektnim presedanjem na nju. Eh da NYC ima i blizu tako dobre veze sa aerodromima kao London!
VisokiGost is offline  
Old 22.08.2017., 20:14   #8230
Ima li netko iskustva s tzv.besplatnim turama po gradu (npr http://www.neweuropetours.eu/London/...ate=19/08/2017 ,

kolika se napojnica ostavlja na kraju?
Anita2507 is offline  
Old 22.08.2017., 20:22   #8231
Pogledaj ovdje na 392. stranici gdje se je govorilo o tome.
tiziana is offline  
Old 22.08.2017., 22:39   #8232
Pozdrav!
Vec smo nekoliko puta bili u Londonu i evo idemo opet... zanima me, gdje mogu pronjuskati dogadjanja po gradu koja niau nuzno vezana za glavne turisticke atrakcije? Vise manje sve smo vidjeli i ovaj put bi stvarno htjeli saziviti se sa dnevnom rutinom gradjana na neki nacin...

PS isplati li se potegnuti za harry potter studios u watford?
deniKID is offline  
Old 23.08.2017., 02:39   #8233
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Vec smo nekoliko puta bili u Londonu i evo idemo opet... zanima me, gdje mogu pronjuskati dogadjanja po gradu koja niau nuzno vezana za glavne turisticke atrakcije? Vise manje sve smo vidjeli i ovaj put bi stvarno htjeli saziviti se sa dnevnom rutinom gradjana na neki nacin...

PS isplati li se potegnuti za harry potter studios u watford?
Pogledaj dogadjanja na Time Out London (imas i app i web page).

Na Harry Potter studio tour se definitivno isplati ic, al su potpuno rasprodani do negdje polovice Septembra. Ako mislis ic, kupi karte unaprijed i to sto prije.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 24.08.2017., 21:53   #8234
Isli bi u desetom mjesecu. Na njihovoj stranici redirectaju na organizirani put s ulaznicom za 69£. Jel to Ok cijena ili se moze jeftinije proci?

Takodjer, ako znate, polasci u toj organiziranoj turi su slobodni za birati, ali nisam siguran garantiraju li ulazak u sat kad su i naveli, posto idu svako sat vremena :/
deniKID is offline  
Old 26.08.2017., 00:01   #8235
Nisam skuzila bas ovo za redirektirani put s ulaznicom. Isla sam sad na njihovu stranicu i imaju sve osim jednog datuma za 10. mjesec direktno preko njih. Znaci za £39 po odrasloj osobi.
Svi ulasci u studio su timed, bez obzira kako kupujes karte. E, sad...nekad udjes i prije i bez cekanja, a nekad moras cekat u redu (kad su velike guzve ili kad par organiziranih grupa dodje odjednom) i udjes zapravo malo poslije vremena koje ti pise na ulaznici. Ne smije bit previse lufta, naravno...recimo, imas ulaznicu za dva popodne, a ti se casually pojacis u 5 popodne. Jednom kad udjes, mozes ostat koliko god dugo zelis.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 26.08.2017., 05:44   #8236
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Vec smo nekoliko puta bili u Londonu i evo idemo opet... zanima me, gdje mogu pronjuskati dogadjanja po gradu koja niau nuzno vezana za glavne turisticke atrakcije? Vise manje sve smo vidjeli i ovaj put bi stvarno htjeli saziviti se sa dnevnom rutinom gradjana na neki nacin...

PS isplati li se potegnuti za harry potter studios u watford?
Stranica Londonist
shadowgirl is offline  
Old 28.08.2017., 22:47   #8237
Osim onog kineza na pocetku china towna koji ima all you can eat za 8£, postoji li neki indijski, libanonski ili suhi bar na istom principu?
Edit: moze i neka druga kuhinja, npr brazilska. Ugl, samo da je oko 10£ i po mogucnosti buffet
deniKID is offline  
Old 29.08.2017., 06:15   #8238
Nije da su to mjesta koja se preporucaju gurmanima, ali, pogledaj, drugi, treci i cetvrti na popisu su ispod 10 funti za "all you can eat":
https://londonist.com/london/best-of...ll-you-can-eat
tiziana is offline  
Old 29.08.2017., 14:09   #8239
ja bi preporučila domaću kuhinju u st martins in the fileds u njihovom cafe in the crypt. hrana je odlična, porcije ogromne. supe su im posebno dobre. možeš si raditi kombinacije, tipa supa i sendvič, nekoliko salata, dva jela po povoljnijoj cijeni itd.

http://www.stmartin-in-the-fields.or...-June-2017.pdf
http://www.stmartin-in-the-fields.or...ugust-2017.pdf
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Old 30.08.2017., 16:54   #8240
Funta je pala ispod osam kuna... sve me svrbi da piknem neku kartu..
OliviaPope is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.