Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 07:57   #1321
Sutra napokon kontrola, baš se pitam što će mi reći jer donja dvojka i trojka nikako da mi se spoje i to traje i traje.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 19:00   #1322
Quote:
Piccola bambina kaže: Pogledaj post
Smalto jesi bila na kontroli, sto su ti rekli za žicu?
Grandcontrol ja sam evo prije 3 mjeseca stavila aparatic u Dentexu kod dr. Božića, na preporuku prijateljica i poznanica koje su kod njega, i za sad nemam nikakvih prigovora. Skroz su fleksibilni za placanje, stavljala sam slike unatrag par postova kako mi se zubi lijepo ispravljaju.. Cula sam i pohvale za dr. Kranjčević-Bubicu, al eto nisam kod nje pa ne znam detaljnije.
Jesam, bila mi je zakazana zbog promjene zice i stavljanja separatora na donje. Pitala sam sta je sa zicom, zasto je tako, rekla mi je da se nekad zna desit da se zbog pomaka zica izvuce. Bilo mi je precudno da je zadnji put zaboravila zatvorit bravicu ili da ja 6tjedana to nisam skuzila. Uglavnom, dobila sam novu, cvrscu zicu koja je cetvrtastog oblika i od postavljanja do danas me boli cijela desna strana. Nova Zica je sotona u zeljeznom obliku. Separatori su menisto izludili na donjem desnom. Uglavnom iduci put dobivam prstenove dolje i onda bravice i na donjima na pocetku listopada
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 07:50   #1323
Bilo je lakše od očekivanog, stavio mi je deblju žicu i zubi su se spojili dok sam izašla iz ordinacije
Rekao je da super napredujemo i napokon skratio kontrolu sa dva mjeseca na jedan mjesec. Plan je bio nositi ga godinu i pol koja istječe za gornji aparatić za novu godinu, a za donji u drugom mjesecu pa ćemo vidjeti.
E i ova najdeblja žica boli za popizdit
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 23:26   #1324
Ja nemam pojma kakve on to meni zice stavlja kad mene to apsolutno nista ne boli. Ono, ne osjetim bas nista. Ko da ga i nemam.
Al opet vidim da se zubi pomicu pa ocito djeluje.
__________________
<3
Piccola bambina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 08:12   #1325
Mene isto ova treca zica boljela. Stavila sam prije 5 dana, sad ju vec ne osjecam, ali prva dva dana je zatezalo stvarno. Prva zica me boljela samo dok nisam sazvakala prvi obrok, a drugu nisam ni osjetila. Mogla bi svaka iduca bit sve gora jer ce bit sve deblja i zubi ce imat manje manevra za pomak
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 20:32   #1326
Evo skuzim danas tricu kako lagano napušta žicu (kakva rima!) ali uspijem zatvorit noktom bravicu (opa!) a tek je 8 dana da imam ovu novu žicu, a trica počela bježat
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 20:36   #1327
Kako dugo imaš bravice?
Možda su se zbog kamenca oštetile prilikom otvaranja kod zamjene žice. Takve oštećene bravice mora ortodont dodatno stegnuti sa posebnom žicom kako se ne bi otvarale
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:53   #1328
Hm da meni je isto čudno da ti se bravica otvara, meni se u 14 mjeseci niti jedna nije otvorila.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:08   #1329
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Kako dugo imaš bravice?
Možda su se zbog kamenca oštetile prilikom otvaranja kod zamjene žice. Takve oštećene bravice mora ortodont dodatno stegnuti sa posebnom žicom kako se ne bi otvarale
Nakon 3 mj mi se otvorila ta prva. Samo mi je jednom mijenjana zica prije ovog otvaranja. Ne znam, uspjela sam to vratit, sad svaki dan pregledam jel se sve drze. Ne znam stavrno Simbalija. Mene tjesi sto mi se zasad nista nije odlijepilo i sto je ortodontica rekla da se zica izvukla zbog pomaka. Inace, imam samoligirajuci
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:20   #1330
Quote:
smalto kaže: Pogledaj post
Nakon 3 mj mi se otvorila ta prva. Samo mi je jednom mijenjana zica prije ovog otvaranja. Ne znam, uspjela sam to vratit, sad svaki dan pregledam jel se sve drze. Ne znam stavrno Simbalija. Mene tjesi sto mi se zasad nista nije odlijepilo i sto je ortodontica rekla da se zica izvukla zbog pomaka. Inace, imam samoligirajuci
Moguće da je već prvo otvaranje oštetilo bravicu. Meni su isto već nakon par mjeseci neke bravice stradale na taj način. Sad ih imam 6-7 dodatno stegnutih sa posebnom žicom.
Do sada niti jedna slomljena ili odlijepljena, ali ovo otvaranje zbog kamenca koji se nakuplja im je izgleda slaba točka
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 08:08   #1331
Moj je samoligirajući metalni. Znam da ortodont nekad ima problema otvoriti ili zatvoriti bravicu, isto zbog kamenca. Ne znam kako to tretirati bolje, osim redovnim pranjem i čišćenjem, možda vodicama za usta. On je rekao da je to normalno.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 09:34   #1332
Meni ortodont objasnio da je to do kemijskog sastava sline i da tu nema neke pomoći, tak da se više ne zamaram time
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:19   #1333
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Meni ortodont objasnio da je to do kemijskog sastava sline i da tu nema neke pomoći, tak da se više ne zamaram time
Pa zapravo je. Tako i kamenac na zubima. Ni ja se ne zamaram, jer na to ne mogu utjecat, isto metalni samoligirajuci. Provjerit cu cesto jel se drzi, rekla je da slobodno dodem ako mi zica ispadne puno prije dogovorenog termina
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 18:16   #1334
Eo ako kome treba, Bipa ima ovaj vikend 30% na sve za zube. Ja sam vec nakupovala cetkica, vodice i interdentalnih a otkrice mi je CuraKid cetkica s 4000tinjak vlakana za klince od 0-4 godine, s malenom glavom jer s njom mogu savrseno oprat tesko dostupna mjesta i npr umnjake gdje mi uvijek ostane plaka. I dobra stvar je sto cetkica ima vece dno pa moze sama stajat, ne treba je drzat u casi. Jedino sto je ona vjerojatno jedini clan Curaprox obitelji koji nema plasticnu kapicu al razumljivo, klinci bi je mogli progutat. Mislila sam se izmedu CuraKida i Curaprox Smarta koji je bio 5kn skuplji, al nisam se pokajala.
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 18:28   #1335
hvala na info, baš mi ponestalo nastavaka za oralni tuš
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 17:20   #1336
Imam neki osjećaj da kada otplatiš zadnju ratu za aparatić (odnosi se na nas, stariju škvadru), ortodont/ica ti na svakom novom pregledu odradi sve u 2 minute te im postaje mrsko kada ih pitaš za gumice ili neki savjet, naime jedna vrlo negativna atmosfera za pacijenta.
Enyovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:04   #1337
Jebemu, ja baš na prošlom pregledu uplatio zadnju ratu.

Mislio sam to ostaviti do kraja terapije, ali zadnjih godinu dana je ortodont bio ok, pa rekoh ajde da i to platim. Baš budem sada obratio pažnju da vidim da li bude se promijenila atmosfera na pregledima
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 19:50   #1338
Nadam se da necu biti te "srece". Kod nas se placa medicinskoj sestri, nekad donesem 700, 800, 1000..ono, mozes platiti koliko hoces, kad hoces..on uopce nit ne gleda. Samo kao nek isplatim dok ga nosim.
__________________
<3
Piccola bambina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 13:30   #1339
Napokon nakon godinu i pol nošenja donjeg aparatića sam dobila gornji. Zubi me standardno bole, ali još gore je što me jako smeta na usnicu. Imam overbite i sad još taj aparatić- usna mi je natekla i izgledam kao neuspješni slučaj povećanja usnica.

Ovo za ljubaznost ortodonta - moj je jako ljubazan i svi koji tamo rade, ali ja još nisam otplatila aparatić. Međutim, prijateljica je kod njega odvela kćer i planirali su preko HZZO-a, ali kaže da baš i nije bio ljubazan i da se činilo da ih se želi riješit. Tako da ima nešto u tom plaćanju.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 14:18   #1340
Ne znam, ja mislim da to, kao i u svakoj profesiji, ima više veze s tim kakva je netko osoba. Svakako će dobiti te novce, tako da mi je baš tužno čuti da se netko prestane truditi samo zato što su dugovanja podmirena. Mislim, ne znam, meni bi nekako više smisla imalo da se više trude nakon što su dobili pare.

I ja sam svoj otplatila (nakon malo više od godinu dana terapije) i moja je ortodontica jednako draga, profesionalna i temeljita kao i kad sam tek počela.
__________________
I am a restlessness inside a stillness inside a restlessness.
Wulpes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.