Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2017., 00:49   #5021
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Pogledaj uvodnu špicu, Vidjet ćeš led tamo. Pogledaj i po netu bilo je par izjava ekipe iz produkcije na tu temu.
Ne znam za izjave produkcije i od kada datiraju, nisam imala vremena tražiti ali...u najmanje zadnje dvije uvodne špice more nije zaleđeno...plus kad Jon i ekipa dolaze u Eastwach brodom more izgleda potpuno plovno, i na kraju zida gdje je taj brod i usidren.
U prvoj uvodnoj špici more izgleda zaleđeno kao i u svakoj do mislim 5 ep...sigurno su se u međuvremenu predomislili i dosjetili da bi bilo atraktivnije NK-u dati zmaja da ruši zid nego da ga jednostavno zaobilazi.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 02:01   #5022
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Svako ima svoj ukus, meni je bezveze.

Sto ljudi sto čudi.
Ovo više nije kvalitetna serija isto kao što ni Matrix 2 i 3 nisu kvalitetni filmovi.
Zašto bi se pjenio? Moje mišljenje, za koje imam argumente.
Neću se svadjati s osobom kojoj nije bitna logika u seriji

Nije, magija zida je jača. Samo je sjebao prijašnjeg gavrana.

Poanta je da zmajevi ne bi trebali moć postat zombiji...
Nije svaka magija ista.
A za led kod zida, li-la...
Zid je isto magičan, ta magija se mogla proširiti i na taj led.

Ali onda nema smisla branov poziv.
Jedino ako nije htio srušiti Zid.


LOTR je high fantasy (bez sexa).

Zid uništava magiju u svojoj blizini, dakle zombi ne može sam proc kroz zid, no ako ga netko prenese...
Ok, ovaj led u eastwachu se može smatrati magijskim proširenjem zida (zid je isto od leda).
No, zašto bi onda Bran zvao ljude da pojačaju NS?
Magija Zida je dovoljna za obranu, ne trebaju im ljudi/potencijalni leševi tamo.
ima i u lotr sexa!
u rivendel kad dojde aragorn pa tamo pise kako mu je arven te noci poklonila ono za mac kak se to vec zove
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 02:08   #5023
Quote:
Ratnica Svjetla kaže: Pogledaj post
Da, ona je pitala za Unclea Benjena ali dobro da si ovo citirao jer nam direktno zapravo daje do znanja da je Jon jednom kad se porazi NK - kaput! Gotov! Skupa s Bericom. Dakle, njegov rok trajanja je ograničen kao i mača s vatrom.

Što se tiče Benjena, osim užasno glupog plotlinea za jednog tako seksi lika, mislim da su njega spasila ona šumska djeca te da je preuzeo ulogu Coldhandsa iz knjiga, velim preuzeo jer se Martin kleo da ujo nije CH. Dakle, on je nešto drugačije od Jona i Berica. Plus, ne može preko Zida.

whitovi leda su zombiji a whitovi vatre su zivi topli ljudi!
Zasto i benjen nije pobjegao na konju?Zasto se ostao borit i umrit,ni ovo nema logike?
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 02:08   #5024
Tuzno je sto je u nekim elementima ovo cak i bolja montaza od originalne
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 02:15   #5025
Quote:
dujeska kaže: Pogledaj post
Meni je i dalje zakon. Ne smeta mi sta kopiraju LOTR. Epic borba. Pretpostavio sam da ce jedan od zmajeva umrit, ali ne i da ce ga ozivit NK. Omg!! Cersei ce morati prihvatiti suradnju, ali poznavajuci nju neku klopku sprema....

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
LOL

cersie ce valjd ukrst jednog zmaja magijom i onda ce svatko imati jednoga
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 04:14   #5026
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
LOL

cersie ce valjd ukrst jednog zmaja magijom i onda ce svatko imati jednoga
Cersei ko Cersei.Dat će zmaju p.... i ostade Proljefka na jednom zmaju.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:00   #5027
Quote:
Ratnica Svjetla kaže: Pogledaj post
Ja sam očekivala da će NK samo dignuti zmaja iz vode Inače, brutalno se referiraju na prvu sezonu. Tako se jedna epizoda prve sezone zvala "The lion and the wolf", ali nažalost kvaliteta je neusporediva. Baš gledam prvu epizodu prve sezone i prva sezona je pravo malo remek djelo. Jedna kvalitetna scena vrijedi više nego sve što su domislili u 7.
I ja tako mislim. Serija je poprilično izgubila na kvaliteti. Počevši od dijaloga gdje nam je sve servirano kao gledateljima. I ne samo to nego su dijalozi prejednostavni lišeni dubine, značaja, humora.
Nije mi jasno kako Jon već tjednima ne šalje gavrana u Winterfell, Sansa ne zna gdje je, a on se mota iza zida, sad ide brodom negdje, ipak on je nekakav kralj ne bi li trebao kontaktirati s Sansom o svom kretanju?
Onda Dany dođe sa zmajem i pokupi ekipu, trebaju krenuti, a Jon se junači i vitla onim mačem po mrtvacima.. onda dođe ujko Benjen kao deus ex machina i potaraca par mrtvaca, spasi Jona i Jon bez bada odlazi i pušta ovoga da se koprca - to mi uopće ne ide uz Jonov karakter, potpuno je nedorečeno.
Prva sezona je bila odlična, a kako sezone napreduju čini mi se da sve više tonu u trash.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:52   #5028
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
I ja tako mislim. Serija je poprilično izgubila na kvaliteti. Počevši od dijaloga gdje nam je sve servirano kao gledateljima. I ne samo to nego su dijalozi prejednostavni lišeni dubine, značaja, humora.
Nije mi jasno kako Jon već tjednima ne šalje gavrana u Winterfell, Sansa ne zna gdje je, a on se mota iza zida, sad ide brodom negdje, ipak on je nekakav kralj ne bi li trebao kontaktirati s Sansom o svom kretanju?
Onda Dany dođe sa zmajem i pokupi ekipu, trebaju krenuti, a Jon se junači i vitla onim mačem po mrtvacima.. onda dođe ujko Benjen kao deus ex machina i potaraca par mrtvaca, spasi Jona i Jon bez bada odlazi i pušta ovoga da se koprca - to mi uopće ne ide uz Jonov karakter, potpuno je nedorečeno.
Prva sezona je bila odlična, a kako sezone napreduju čini mi se da sve više tonu u trash.
i unatoc Usain Gendryu, teleportacijskim gavranima, i svemu ostalom, ovo je i dalje sve ikad zadnje epizdode. Koliko glup moras bit.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:56   #5029
Volim kada kvazi intelektualni elitisti, u sezoni sedmoj skuže da neke stvari u fiktivnom svijetu baš ne funkcioniraju kako bi trebale.
Što ste mislili da gledate u s1? Dokumentarnu dramu ?
Svaka fikcija se počne raspadati nakon što dovoljno pozorno počnete promatrati, što više materijala ima.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:15   #5030
Quote:
nar.kO kaže: Pogledaj post
ala ste smor sa tim nekim traženjem nelogičnosti.

Sve je to samo zabava za šire mase,isto što Rambo satare 3465757 Sovjeta sa jednim okvirom Kalašnjikova,i to u okvirima real worlda,tako i jedan Gendry može glumit Bolta u fantasy svijetu.
Samo što nije to bila u prvoj sezoni.

Postojali su dobri dijalozi, dobri i slojeviti likovi, išlo se na misteriju i izgrađivanje zapleta.

Da je ovakva bila u prvoj sezoni, ne bi im ni HBO opravdao drugu a ne idućih 5-6
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:31   #5031
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Samo što nije to bila u prvoj sezoni.

Postojali su dobri dijalozi, dobri i slojeviti likovi, išlo se na misteriju i izgrađivanje zapleta.

Da je ovakva bila u prvoj sezoni, ne bi im ni HBO opravdao drugu a ne idućih 5-6
Da zato što je to bio zaplet, što i mala beba može napraviti.
Sad se ide na rasplet, što je najizazovniji dio pričanja priče.
Što misliš zašto Martin nije napravio rasplet?
Zašto se u knjigama konstantno dodaju novi bespotrebni likovi?
Realno priča bi završila u sezoni 2, kada Robbovi vojnici dobiju dizenteriju i vrate se na sjever jel nemogu održavati logistiku pola svijeta daleko. The end.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:38   #5032
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Samo što nije to bila u prvoj sezoni.

Postojali su dobri dijalozi, dobri i slojeviti likovi, išlo se na misteriju i izgrađivanje zapleta.

Da je ovakva bila u prvoj sezoni, ne bi im ni HBO opravdao drugu a ne idućih 5-6
I sad postoje dobri dijalozi, likove smo upoznali, misterije su i dalje tu ali na drugi način. Zapleti i spletke i kaj ja znam kaj više uopće nisu bitni za radnju, sad smo došli do onoga o čemu se cijelo vrijeme pričalo i što smo čekali....

Uostalom, tu je sve rečeno o kvaliteti serije (a i Emmy nominacije govore tome u prilog...)

https://www.rottentomatoes.com/tv/game_of_thrones
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:49   #5033
Kad ste već kod nelogičnosti, znan da je gotovo nebitno al mene kopka detalj: dok su ovi svi uzduž i poprijeko izbrojali Westeros, zašto Cersei kosa ne raste? Jel mi možda promaklo objašnjenje
Catti-brie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:51   #5034
Quote:
Catti-brie kaže: Pogledaj post
Kad ste već kod nelogičnosti, znan da je gotovo nebitno al mene kopka detalj: dok su ovi svi uzduž i poprijeko izbrojali Westeros, zašto Cersei kosa ne raste? Jel mi možda promaklo objašnjenje
Ermmmm, zato što se ošiša tu i tamo? Ili je i TO trebalo objašnjavati????



Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:59   #5035
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Ermmmm, zato što se ošiša tu i tamo? Ili je i TO trebalo objašnjavati????



Pa kad ste se već uvatili seciranja
Catti-brie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:02   #5036
Quote:
Catti-brie kaže: Pogledaj post
Pa kad ste se već uvatili seciranja
Ja ne seciram, meni je serija vrhunska, bila na početku i sad.
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:10   #5037
Quote:
Catti-brie kaže: Pogledaj post
Kad ste već kod nelogičnosti, znan da je gotovo nebitno al mene kopka detalj: dok su ovi svi uzduž i poprijeko izbrojali Westeros, zašto Cersei kosa ne raste? Jel mi možda promaklo objašnjenje
Možda ima veze sa tim što su je svojevremeno ošišali i vodili golu kroz grad.... od tada je ona druga žena....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:16   #5038
Cersei ima kraljevskog frizera . To što ga nismo vidjeli , ne znači da ne postoji . Vjerojatno i likovi idu na WC ,a to što ih nismo vidjeli ne znači da ne postoje neke nelogičnosti . Dobro , Tywin na WC-u je druga stvar .


Što se tiče drugih stvari , spletki : ne znam gdje će se uopće i provoditi . LF nema ih gdje raditi osim u Winterfellu , a tamo ih i radi . Varys je isto stavljen po strani jer je očito odabrao stranu .
A sportskim rječnikom serija je trenutno u posljednjim minutama polufinala .
Spletke i misteriji su se radili u grupnoj fazi ( u prve 4 sezone ) kada je to logika i nalagala da se odaberu bolji startni brojevi , pa je slijedila osmina finala ( 5 sezona ) i četvrtfinale ( 6 sezona ) .
Sad se ide na sve ili ništa . Nema potrebe za prevelikim taktikama . Ide se na ispadanje ili na prolaz dalje . To je to . The END GAME . Ili kako Jon Snow kaže u promu za ovu posljednju epizodu :
There is only one war that matters. The great war, and it is here.

Onaj tko želi spletke u GOT , treba pričekati spinoffe . Mada ne znam kako će sve to ispasti . Za ovu seriju su imali dosta književnog materijala . Ne znam za ubuduće .
__________________
Tú tranquilo y yo nervioso.Arre!
Altairfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:36   #5039
Quote:
That is so funny, somebody else mentioned that to me and I haven't got a clue what they're talking about. So either this sword is magic and it's doing stuff on its own or something happened.

I'm going to have to go back and watch that moment close up and in slow motion to see what's going on there. I can say that there was no intention for that to be the case.
https://www.unilad.co.uk/tv/director...n-snows-sword/
canca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 10:52   #5040
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Ne znam za izjave produkcije i od kada datiraju, nisam imala vremena tražiti ali...u najmanje zadnje dvije uvodne špice more nije zaleđeno...plus kad Jon i ekipa dolaze u Eastwach brodom more izgleda potpuno plovno, i na kraju zida gdje je taj brod i usidren.
U prvoj uvodnoj špici more izgleda zaleđeno kao i u svakoj do mislim 5 ep...sigurno su se u međuvremenu predomislili i dosjetili da bi bilo atraktivnije NK-u dati zmaja da ruši zid nego da ga jednostavno zaobilazi.
Scenarij se radi unaprijed za cijelu sezonu, a ne po epizodama, iako je ovo toliko amaterski napravljeni da bi tvoje objašnjenje i moglo imati smisla...
Scene dolaska u Eastwatch se ne sjećam, sjećam se par intra, pogotovo ovog prvog i pričanja scenarista o ledu tamo.
Jebeni amaterizam, jbg.
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
ima i u lotr sexa!
u rivendel kad dojde aragorn pa tamo pise kako mu je arven te noci poklonila ono za mac kak se to vec zove

Korice
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Tuzno je sto je u nekim elementima ovo cak i bolja montaza od originalne
Da...
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Volim kada kvazi intelektualni elitisti, u sezoni sedmoj skuže da neke stvari u fiktivnom svijetu baš ne funkcioniraju kako bi trebale.
Što ste mislili da gledate u s1? Dokumentarnu dramu ?
Svaka fikcija se počne raspadati nakon što dovoljno pozorno počnete promatrati, što više materijala ima.
Svako literalno djelo koje nije dokumentarac je fikcija.
Poanta je da postoje neke zakonitosti.
Pa Aleksandar Makedonski je dovukao bojne slonove iz Indije, legija njih ti je paralela zmaja.
I to je funkcioniralo neko vrijeme, ali su svejedno Rimljani potukli Pira i kasnije Hanibala...
Tajnih društava, od elitnih ubojica poput Hašašina do elitnih vojnih redova (npr. U križarskim ratovima), bizantske grčke vatre (nekaj slično napalma), egzotičnih vojnih strojeva (arhimed je zrcalima spalio osvajačku flotu) imaš cijelu povijest.
Zato i je dobro jer većina stvari ima neku pozadinu, makar mitološku.
I pas mater, nitko ne priča da mora biti svaki milimetar na mjestu, ali neke logike mora bit, inače je šrot, a ne djelo.
Martinu treba sto godina, jer se zajbava. Pa po netu sam procitaogomile Fan fictiona koji sasvim elegantno rješavaju sve probleme.
Wikiceha is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.