Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 13:39   #41
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ne bi trebalo zaboraviti ako tužimo srbiju kao pravnu nasljednicu sfrj da plati odštetu od komunizma uračunati i sve što je sfrj izgradila u rh a koje moramo "vratiti" sfrj. Dakle stotine škola, fakulteta, nasipa, cesta, pruga, aerodroma, luka, vodovoda, plinovoda, naftovoda, hidro- i termoelektrana, tvornica, telekomunikacijske infrastrukture, bolnica......
Sve su to Hrvati platili i preplatili. No svejedno, ove odštete zbog grijeha pradjedova su notorna budalaština, čuj, djeca će morati plaćati za grijehe svojih pra-pradjedova jer su se praunuci žrtava sjetili da bi mogli unovčiti svoju beskorisnost tako da će stisnuti poreznike obveznike za odštetu rata od prije 80 godina.

Treba im odbit tužbu pronto i javno ih ismijati pred javnosti.
satnik is offline  
Old 13.03.2017., 14:14   #42
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjećam već su Srbi i Židovi već pokušali sa sličnom tužbom na istim temeljima u Chicagu i bili odbijeni, tako da se to meni čini kao pucanj u prazno.
Nisu bili odbijeni nego su se nagodili sa kompanijom MPRI. O cemu ti pricas?
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...-zrtvama-Oluje
http://mojkontakt.com/blog/2016/11/0...ovala-u-oluji/
Buka is offline  
Old 13.03.2017., 14:24   #43
Quote:
Buka kaže: Pogledaj post
Nisu bili odbijeni nego su se nagodili sa kompanijom MPRI. O cemu ti pricas?
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...-zrtvama-Oluje
http://mojkontakt.com/blog/2016/11/0...ovala-u-oluji/
mogu ti samoprozvani krajisnici obrisati s tom nagodbom svoje dupe i potom je pojesti

toliko ona vrijedi
sivi svijet is offline  
Old 13.03.2017., 15:00   #44
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Izvini , ali mislim da nisi pročitao moj post kako treba i da nisi ušao u suštinu mog odgovra dotičnom forumašu.

Ja sam odgovorio na njegov upis gde kaže da je trebalo sve rešiti unutar SFRJ ko šta kome duguje.
A to znači da je neko morao biti proglašen za krivca , a to takođe znači da bi onda Hrvatsku proglasili za slednicu NDH ako se mislilo rešiti problem k kome šta duguje.

Inače SR Hrvatska nije postojala u vreme rata , nego je napravljena kao takva posle rata , a protiv NDH su se borili jugoslovenski partizani jer koliko se dobro sećam moji preci(i to porodični) nisu kosti ostavljali po vrletima zbog Hrvatske,Srbije,CG,BiH,Slovenije i Makedonije već zbog Jugoslavije.

Međutim danas ispada da su se i sami partizani borili za slobodu svojih nacionalnih matica a ne za slobodu Jugoslavije.
Ali to je priča iz današnje političkke perspektive jer nacionalisti i fašisti drže za međunožje sve antifašiste pa im swe ovi moraju pravdati i izmišljati kako su se borci NOP-a iz njihovih država zapravo borili samo za nju a ne za Jugoslaviju.
Netočno. Federalna Država Hrvatska (kasnije preimenovana u NR Hrvatska) postojala je za vrijeme rata i bila je u direktnom sukobu s NDH. To znači da su tijekom 1944. i 1945. postojale dvije hrvatske države. NDH je uništena, a ova druga, pobjednica u borbi nad fašizmom i nacizmom je nastavila postojati kao SR Hrvatska. Njena današnja sljednica je Republika Hrvatska (od 1990.). Tako da ti moram reči da se slabo sjećaš.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Old 13.03.2017., 15:04   #45
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ako se dobro sjećam već su Srbi i Židovi već pokušali sa sličnom tužbom na istim temeljima u Chicagu i bili odbijeni, tako da se to meni čini kao pucanj u prazno.
Točno. Već postoji dosuđeni presedan na američkim sudovima i hrvatske su vlasti već izjavile da će se pozvati na taj presedan. I još da napomenem onima koji to ne znaju, sudski presedani su jako bitna kategorija u američkom sudstvu, jer se sve buduće sudske odluke izvode iz sudske presude koja je označena kao presedan. Dakle, presedan već postoji i jako je negativan za tužitelje, a veoma povoljan za Hrvatsku. Što će biti od ove nove tužbe, procijenite sami.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Old 13.03.2017., 15:05   #46
To je ista ona ekipa što nas je tužila za Oluju u Chicagu?

Sjetilo se njih par ajmo tužiti Hr i za NDH.

No svaka im čast, bore se za sebe i svoje.
agentRico is offline  
Old 13.03.2017., 15:11   #47
Jesu li uspjeli pronaći krivca koji je na Poljud nacrtao kukasti križ? Da li su kazneno sankcionirani crnokošuljaši iz Zagreba ? Da li su sanckionirani i prekršitelji koji uzvikuju ustaški pozdrav "za dom" ? Da li su se uklonile ploče sa ustaškim obilježjima ? Nisu ?

Pa slobodno neka tuže, i neka im je sretno kad vlada RH nema ništa protiv relativizacije ustaštva koje se provodi od strane dijela RH populacije.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Old 13.03.2017., 15:28   #48
"Svastika na Poljudu" .. bum .. Hrvatska je sljednica NDH...
agentRico is offline  
Old 13.03.2017., 15:29   #49
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Jesu li uspjeli pronaći krivca koji je na Poljud nacrtao kukasti križ? Da li su kazneno sankcionirani crnokošuljaši iz Zagreba ? Da li su sanckionirani i prekršitelji koji uzvikuju ustaški pozdrav "za dom" ? Da li su se uklonile ploče sa ustaškim obilježjima ? Nisu ?

Pa slobodno neka tuže, i neka im je sretno kad vlada RH nema ništa protiv relativizacije ustaštva koje se provodi od strane dijela RH populacije.
Ajde iskapate te ustaše, više ih ispada sada hoda po Hrvatskoj nego što ih je onda bilo.

Ne izmišljaj ustaške zmije. Dosadni ste više s tim.
klif is offline  
Old 13.03.2017., 15:33   #50
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Izvini , ali mislim da nisi pročitao moj post kako treba i da nisi ušao u suštinu mog odgovra dotičnom forumašu.

Ja sam odgovorio na njegov upis gde kaže da je trebalo sve rešiti unutar SFRJ ko šta kome duguje.
A to znači da je neko morao biti proglašen za krivca , a to takođe znači da bi onda Hrvatsku proglasili za slednicu NDH ako se mislilo rešiti problem k kome šta duguje.

Inače SR Hrvatska nije postojala u vreme rata , nego je napravljena kao takva posle rata , a protiv NDH su se borili jugoslovenski partizani jer koliko se dobro sećam moji preci(i to porodični) nisu kosti ostavljali po vrletima zbog Hrvatske,Srbije,CG,BiH,Slovenije i Makedonije već zbog Jugoslavije.

Međutim danas ispada da su se i sami partizani borili za slobodu svojih nacionalnih matica a ne za slobodu Jugoslavije.
Ali to je priča iz današnje političkke perspektive jer nacionalisti i fašisti drže za međunožje sve antifašiste pa im swe ovi moraju pravdati i izmišljati kako su se borci NOP-a iz njihovih država zapravo borili samo za nju a ne za Jugoslaviju.

Ali si ga nadrobio, ovo je baš ona teška srpska propaganda.

neću se na sve obazirati jer smo taj problem riješili 1991-1995, samo ću se osvrnuti na dio kako SR Hrvatska nije postojala za vrijeme ww2.

1943 ZAVNOH (hrvatski sabor), postaje ono što se i danas priznaje kao kontinuitet hrvatske vlasti. Dakle, SR Hrvatska iako se tada još nije tako zvala već demokratska hrvatska ili narodna republika hrvatska koja je u ratu sa NDH odnosno marionetskom vlasti nacističke njemačke izašla kao pobjednik u ww2.

na drugom zasjedanju ZAVNOHA 1944 , hrvatska donosi odluku da će stupiti u federaciju jugoslavije (odnosno komunisti su tako odlučili) , kao što je i 1990 odlučila istu napustiti.

Nemamo mi nikakvu obvezu plaćati nikakvu ratnu odštetu, neka se obrate njemačkoj čiji je protektorat NDH i bila.
Creeping Death is offline  
Old 13.03.2017., 15:33   #51
Znači njih 7 u ime svih žrtava traži 3,5 mlrd $ ? Kome bi to podijelili?

To je sada već čisto ruganje, za 20 godina će opet i praunuci tražiti "svoje".

https://dockets.justia.com/docket/il...cv05712/327147

I nadam se da idu u neku listu zabrane ulaska u Hr, a možda bi se za ovakve mogli i na Izrael ugledati...
agentRico is offline  
Old 13.03.2017., 15:34   #52
Quote:
Azmo kaže: Pogledaj post
U redu.

Odgovoriti tužbom prema Srbiji i tražiti odštetu za 45 godina komunističkog terora i uništavanja RH. Srbija JEST pravna slijednica SFRJ (sami su se proglasili tako) za razliku od RH koja nije slijednica NDH. Dalo bi se tu kojih 1000 milijardi dolara ili više iskamčit.

Također tražiti odštetu u visini 400 milijardi dolara za štetu počinjenu u Domovinskom Ratu.
plus tuziti 22% Beha za sve sto su muslimanske izbjeglice pojeli, popili, izmetisali, naplatiti im koristenje hotela, motela, itd za njihov boravak od 92-96
overtajm is offline  
Old 13.03.2017., 15:40   #53
Quote:
Creeping Death kaže: Pogledaj post
Ali si ga nadrobio, ovo je baš ona teška srpska propaganda.

neću se na sve obazirati jer smo taj problem riješili 1991-1995, samo ću se osvrnuti na dio kako SR Hrvatska nije postojala za vrijeme ww2.

1943 ZAVNOH (hrvatski sabor), postaje ono što se i danas priznaje kao kontinuitet hrvatske vlasti. Dakle, SR Hrvatska iako se tada još nije tako zvala već demokratska hrvatska ili narodna republika hrvatska koja je u ratu sa NDH odnosno marionetskom vlasti nacističke njemačke izašla kao pobjednik u ww2.

na drugom zasjedanju ZAVNOHA 1944 , hrvatska donosi odluku da će stupiti u federaciju jugoslavije (odnosno komunisti su tako odlučili) , kao što je i 1990 odlučila istu napustiti.

Nemamo mi nikakvu obvezu plaćati nikakvu ratnu odštetu, neka se obrate njemačkoj čiji je protektorat NDH i bila.
Nas jako popularni politicar i dugogodisnji predsjednik RH Stipe Mesic bi rekao da smo 2x pobjedili, a svi drugi samo jednom.
Sergio80 is offline  
Old 13.03.2017., 15:50   #54
Od kada je to RH pravna sljednica NDH ako granice, međunarodno priznanje i većinu zakona nasljeđuje od SRH.
Klasično velikosrpsko provociranje, jesu se sjetili podiću optižnicu protiv Srbije koja je onda po tome valjda isto pravna sljednica fašističke Nedićeve Srbije, prve države Europe očišćene od Židova?
Koliko traže oštete za tamošnje Židove, Rome i ostale ili tim žrtvama ne treba ošteta zato što su ostali dio Srbije a ovima nije to pošlo za rukom?
zrimo is offline  
Old 13.03.2017., 15:59   #55
jednostavno je, imamo mi u drzavi "sljednika" koji se 364 dana u godini pozivaju na ndh, pjevaju jasenovac i gradiska stara, pa nek skupe novce i ljepo plate ako izgube spor. oni su tako i tako prepuni argumenta da je to bio samo ladni logor a van radnog vremena odmaraliste koje je zapravo spasilo velik broj zivota pa ce im ovo bit idealno prilika da jednom za svagda to na sudu i dokazu i konacno ozakone svoje stavove.

ali bojim se da ce to bit isto licemjerstvo kao sa vjerom. 95% katolika osim kad bi se kao u njemackoj placao crkveni porez. onda bi vidjeli stvarni broj.
moja-kucica is offline  
Old 13.03.2017., 16:00   #56
Taj sud je izgleda nadležan za sve i svašta pa što Hr preko Hrvata u Chicagu ne tuži Srbiju za agresiju na Hr, kad eto već ne može na ICJ?
agentRico is offline  
Old 13.03.2017., 16:01   #57
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Sve su to Hrvati platili i preplatili. No svejedno, ove odštete zbog grijeha pradjedova su notorna budalaština, čuj, djeca će morati plaćati za grijehe svojih pra-pradjedova jer su se praunuci žrtava sjetili da bi mogli unovčiti svoju beskorisnost tako da će stisnuti poreznike obveznike za odštetu rata od prije 80 godina.

Treba im odbit tužbu pronto i javno ih ismijati pred javnosti.
nadam se da je tako jednostavno. meni se zbilja ne placa za ono sta je neki idiot napravio pred 80g. ali njemacka jos uvjek placa odstete, a danas govorimo vec o praunucima.

jedino sta ce iz ovog bit mozda ljepo za gledat kako ce se notorne budale i vokalisti jasenovca i gradiske stare sad pozivati na nasu antifasisticku proslost.
moja-kucica is offline  
Old 13.03.2017., 16:02   #58
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Sve su to Hrvati platili i preplatili. No svejedno, ove odštete zbog grijeha pradjedova su notorna budalaština, čuj, djeca će morati plaćati za grijehe svojih pra-pradjedova jer su se praunuci žrtava sjetili da bi mogli unovčiti svoju beskorisnost tako da će stisnuti poreznike obveznike za odštetu rata od prije 80 godina.

Treba im odbit tužbu pronto i javno ih ismijati pred javnosti.
E da, em su nam uzeli par sto milijardi prije rata kao što smo imali čast pročitati, em su nam partizani uzeli par sto nakon endehazije, em smo sve kaj sad imamo preplatili......em su nam srušili u domovinskom za jos par sto milijardi, em nam je komunizam uzeo još barem par sto milijardi.... pa abagaiss mi rvati u 50-60 godina proizvedemo cca 2000 do 3000 milijardi dolara dobara.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 13.03.2017., 16:10   #59
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
E da, em su nam uzeli par sto milijardi prije rata kao što smo imali čast pročitati, em su nam partizani uzeli par sto nakon endehazije, em smo sve kaj sad imamo preplatili......em su nam srušili u domovinskom za jos par sto milijardi, em nam je komunizam uzeo još barem par sto milijardi.... pa abagaiss mi rvati u 50-60 godina proizvedemo cca 2000 do 3000 milijardi dolara dobara.....
bojim se da nije bilo partizana da bi od hrvatske nakon 2sv rata malo ostalo. ti mislis da smo rat docekali na gubitnickoj strani da bi hr bila u danasnjim granicama? sta mislis kakve bi se tek onda odstete pisale...
juga je bila takva kakva je. da smo se 90tih rastali bez rata sta bi falilo? jel sloveniji sta fali danas? a to sta ljudi nemogu razlucit budale 90 od perioda prije to je njihov problem.
ja se nemam sta pozalit na zivot prije 90tih iako se nebi mjenjao za taj period.

ali ne treba pretjerivati i ispucavat neke nebulozne fraze koje su vec postale postapalica.
moja-kucica is offline  
Old 13.03.2017., 16:16   #60
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Nitko se na nista ne poziva, nego se na to pozivaju najvise ljevicarski mediji i njihovi suradnici od raznih samozvanih nvo i sl. Prosle godine su svakodnevno pricali o nekakvim ustasama i slicnim budalastinama. Narod to ne zanima al mediji kreiraju stvarnost i mos ga hebat.
mos si mislit. to je kolindina teorija. ja se slazem da po cestama ne hodaju crno kosuljasi. ali s kojom mi dozom tolerancije gledamo na neke fasistoidne pojave bez iakakve ili vrlo blage osude, bas nije normalno.
najbolji ti je znak kad udruga zidova ne zele doci na obiljezavanja jasenovca.

Jel ti treba bolji dokaz od toga? ili su i oni dio velike zavjere protiv drzave u kojoj zive cjeli zivot?

Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Te argumente koje gore navods izgovarao je Stipe Mesic na nedavno objavljenim snimkama koje se mogu pronaci na youtubeu. Sad se brani da se radi o slucaju mladost - ludost. Treba mu vjerovati jer radi se o iskrenom politicaru i tada je bi mlad, imao je oko 60 godina.
meni je manji problem on koji je to rekao pred 26g i priznao da je rekao glupost nego npr. hasanbegovic koji to nije rekao ali znas da to misli.
a budi siguran da ima puno ljudi u drzavi koji misle da broj ubijenih od 80 000 nije velik ili da bi bio velik ali nije niti priblicno istinit.
moja-kucica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.