Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 10:41   #1
Unhappy Ljubav za psihički bolesne - samo teorija

Pozdrav,
dečko sam pri kraju 20ih. Imam nekoliko težih psihičkih oboljenja koji mahom smetaju u pronalasku djevojke, jer ne možeš biti pozitivan, sa smislom za humor i slične meni nemoguće stvari za ostvariti. Zapravo, usudio bi se reći da je nemoguće. Na odjelima u bolnicama za psihički bolesne, također je nemoguće ostvariti neki odnos, jer te žene (ako i ima nešto mlađih) imaju vjerovatno i još teže probleme, a neke su ionako u vezama (zanimljivo).

Ja nisam nikada imao nešto što bi klasificirao kao vezu. Već samo neke bljeskove, dateove. Unazad par godina, više i to nije ostvarivo. Možda zato jer starije žene već zahtijevaju u tim godinama da je muškarac iskusan. Nastranu moj invaliditet, oduzeta radna sposobnost i primanje invalidnine što im predstavlja problem i uvijek misle kako sam sposoban za baš sve kao i one. Pa često čujem: A zašto ne ovo? A zašto ne probaš online? A zašto ono? A zašto ne studiraš?

Ammm... zato jer mi je mentalno stanje toliko loše da imam nekada "mental blackouts"? Gdje se 3 sata ne mogu pomaknuti sa jedne stranice? Gdje ne mogu sklopiti dve smislene rečenice?

Tražio sam sreću daleko na istoku, jer ovdje žene (a i na zapadu općenito) jednostavno očekuju previše i misle da bez obzira na invaliditet od 20 stranica koji je napravila stručna komisija mogu sve. Eto, jer imam ruke, noge, vidim, čujem... pa mogu sve? Samo sam lijen, jel da? A koja cura želi lijenog dečka? Bile su neke... Jedna, sjećam se... Možda sam trebao progledati kroz veliki nedostatak u ljepoti kod nje. Kao čistaćica me prihvatila. Ali jbg, mislio sam da po ljepoti zaslužujem više. Možda sam zajebo jedinu priliku. Kod ostalih je sve na bazi: "Ništa ti ne fali!" "Svi smo mi ludi, pa radimo!" "Sve ti je to u glavi!" I slične izuzetno ne educirane izjave.

Naravno, paradoksalno ni te ludare ne priznaju mene kao ravnopravnog partnera. I žene u još težim poremećajima traže više nego što ja ikada mogu priuštiti.

Žalosno kada googlam: Love for psychically ill, google automatski ispravlja: Love for physically ill. Divota. Dakle, sva prava su nam oduzeta... I nedaj bože da primamo 1250kn mjesečno za neki milodar. Sa time valjda trebamo živjeti sami u svojem stanu/kući, samostalno jel? Režije pojedu uredno svih 1250kn. Ali eto, ja mogu sve... Ja sam pametan, bistar, imam snagu... Mogu kopat, mogu raditi elektroinstalaterstvo... Jer eto... Unatoč komisiji od preko 5 stručnjaka koji su rekli da NE MOGU, ja MOGU... Jer eto, obični laici kažu da mogu.

I naravno, ne radiš... nemaš pravo na ljubav. Nađi hobi, okruži se mačkama, psima... Ljudi, slušao sam takve gluposti da se pitam tko je na kraju tu lud. Ma sve pet i hobi i farma mačaka, ali treba ti ljubav. Životni partner. Pa i neki brak valjda, zar ne? Tesla je bio čaknut i drljao po struji i tako umro. Sa golubima i čaknut. Srećom, zaokupio se u svojim ekstra idejama. Možda bi i ja, da sam na njegovom nivou. Ili barem 20% tog nivoa. No meni treba ljubav, partner. Ne neka karijeristica, neka ambiciozna... Obična cura, sa problemima kao ja. Emo cura. Depresivna. Beživotna... I ta cura zaslužuje ljubav. No paradoksalno, traži nekog super dečka, kojeg realno ni ne zaslužuje. Ja se mogu pomiriti i sa onim najnižim rangom. Samo najniži rang se ne pomiruje sa najnižim rangom muškaraca.

Muškarac može biti sa najnižim rangom žene. I ok je... to je ljubav.

Ali oni najslabiji i najniži rang muškaraca nema pravo na nikakve cure. Eto, i prostitutke su me odbile jer, zamisli, 28 godišnji sam djevac... Kako je to moguće? Mora da imam 5 ruku i 7 nogu i 6 oči. Žalosno, a posao im je biti sa bilo kime.

Žalosno...

I to me onda sve tjera u jednu konačnu odluku... Živjeti još tamo 30-40 godina... U samoći... kada mi puls skoči na 140-150 od panike i samoće. Ne vidim da bi to dugo trajalo.

Imam povremene checkupove od malog dijela obitelji. Ono, čisto da vide da li ležim na podu mrtav sa ispijenim otrovom. Tu i tamo... Imam neke probleme u obitelji i ljagu na obitelji. Političke spletke. Tako da kada i stavim svoje prezime, odbijen budem i sa volontiranja. Ne, ne prezivam se Hitler. No mislim da bi u našoj državi bio više respektiran sa prezimenom Hitler.

Psihijatrica predlaže dnevne bolnice (sada sam i u drugom gradu), a rekao sam da su žene tragično zaj* tamo. Nesposobne za ikakav odnos. Predlaže grupe gdje su mahom 40+ stariji ljudi koji pate od deluzija i stvari koje tjeraju strah u kosti. I ona očekuje da ja mladi čovjek sklapam prijateljstva sa njima. Ok, ne zaslužujem druženje sa normalnim ljudima. Samo psihići. Mahom gori od mene. Na kraju ne zna ni sama što može da napravi,misli da sretne tabletice čine čovjeka sretnime... I da mi 10, 15 minuta ako sam sretan i nije gužva svaka 3 mjeseca. Pa 4. Pa 6. Pa godinu... Pa krepaj.

I to me tjera u neprekidan loop suicidalnosti. Jer eto, pravo na ljubav nemam. Jer ne radim, jer sam lijen ili sam samo lud?

Inače sam suza ispustio toliko, da mi se više ne da plakati. Budem, zadnji puta... Prije samog kraja... Jer još 40tak godina ovako... Ne vidim ikako šansu za preživjeti.

Bilo je bisera koji su slali privatne poruke sa Dr. Theiss recepturama za kompletnu promjenu života. Promijeni ovo, ono... Najmanje 50 stvari su nabrojali. Jer, eto... mogu... zdrav sam! Zašto ne bi ukinuo i invalidninu? Pa radio?

Ne znam... Ne znam ni zašto pišem... Jer valjda tražim curu ovim putem. Na forumu, čak ni na onim oglasima US nisam ništa pošteno našao. Tako da ne valjajte gluposti. Omege neće nitko... Ali omega žene, uvijek se nađe neki dobrostivi tip.

Tko ima slična iskustva, ideje? Pakt za suicid? XD sarkazam, znam da se to kažnjava. Nemojte barem to shvatiti ozbiljno. Ostalo je još i u meni malo crnog humora.

Pozdrav.
 
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 12:40   #2
Pročitao sam post i suosjećam zaista s tobom. Zaista je teško pomiriti se sa činjenicom da nas naša bolest na bilo kakav način ograničava i definira. I obično se kaže da ljude sa invaliditetom ili recimo nekom psihičkom bolešću nitko zapravo ne razumije i da oni žive na margini društva. Nepravedno da i društvo malo čini da se to promjeni.

Vidim da si ti još uvijek u velikom raskoraku između želja i mogućnosti. Vidim veliki bijes jer svoje potrebe ne možeš izraziti na kvalitetan način, a vidim i bijes jer ne možeš ostvariti ono što si zamislio.

Na žalost bez obzira koliko ti teško bilo za prihvatiti morati ćeš krenuti od nule, smanjiti očekivanja i sa te stepenice ići naprijed. Milim da bi ti cilj trebao biti da se družiš sa ljudima bez obzira na predrasude i iz takvih kontakata uzmeš maksimalno za sebe koliko možeš. Život na žalost nije onakav kakav bi htjeli da bude, mnogi imaju snove i želje koji obično ne budu ostavreni jer nam život podjeli neke druge karte. To moraš prihvatiti i umjesto da se koncentriraš na negativne aspekte svog života pokušaj malo obratiti pozornost na pozitivne stvari i mogućnosti koje imaš.
U suprotnom vječno ćeš proklinjati sudbinu i uvijek će netko drugi biti kriv što se ti nisi ostvario i osjećaš se loše. Moraš znati da postoje ljudi i sa gorim dijagnozama od tebe, i bore se i ne daju se bez obzira koliko teško bilo i koliko realno u tvojim očima njihov život ne izgleda vrijednim. Njima izgleda i to je najvažnija stvar, svatko od nas pronađe smisao u nečemu i uhvati se nečeg što ga tjera naprijed bez obzira kako težak život bio. Jednog dana život ti možda servira karte da ostvariš vezu, brak, imaš djecu, jer su to i drugi ostvarili. Moraš raditi na tome a ne proklinjati sudbinu i suditi ljudima (i sebi) na temelju izgleda, bolesti ili čega već...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 19:08   #3
u kontaktu sam s dosta psihički nestabilnih momaka i svi su tj. 99% u vezi il braku...tako da ne odustaj......
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:41   #4
jasno mi je da je ovo strahovito glupo za reći tako usamljenom čovjeku, ali za početak probaj ne poistovjećivati sreću s time jesi li u vezi ili nisi. koliko samo ljudi znam da su sami, a u daleko su boljem položaju od tebe pa bi se po nekoj logici trebali još i lošije osjećati upravo radi toga što su im dodijeljene bolje karte, a svejedno nemaju nikog uz sebe.

doduše, za neke od njih mi se čini da nisu ni najmanje opterećeni time, s obzirom da postoje ljudi kojima savršeno odgovara samački život. pretpostavljam da su našli smisao u drugim stvarima, a moguće je i da su se jednostavno drugačije postavili prema samoći bez da su išta isključili po pitanju veza u budućnosti.

ne mislim da bi te trebala utješiti činjenica što drugi imaju sličan problem, samo ti želim reći da su dobre šanse da bi te isti problem mučio i da si potpuno zdrav i opet bi se morao vratiti na prvu rečenicu ovog posta.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 00:07   #5
pinalove,pinalove..kao prvo-ne znam zašto su te banirali.druga stvar-što misliš da je meni puno bolje i da mi cvatu ruže na ljubavnom planu? zatim-mislim da ti to nema puno veze sa psihičkom bolešću i psihičkim zdravljem.može netko biti psihički bolestan pa imati curu a može biti zdrav pa biti sam. ne znam empirijski-ali eto,to je moje mišljenje. mislim da nema veze toliko ni s fizičkim zdravljem jer i hereditarno opterećeni ljudi,koji imaju genetske bolesti koje se onda prenose na potomstvo se isto žene i imaju djecu i tako to. sociobiologija odnosno evolucijska psihologija nam pokušava objasniti te neke stvari ali mislim da ni to nije potpuna istina. vidio sam jednom neki lik ima skroz tanke noge i ruke a vodi sa sobom curu.i što ona vidi u njemu? to su vrlo složene stvari. prihvati sebe kao radikalno vrijedno biće. čekaj-zašto najniži rang muškaraca ne bi imao pravo na ljubav? to je tvoj problem što se osjećaš manje vrijednim i "podređenim".
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 14:11   #6
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
pinalove,pinalove..kao prvo-ne znam zašto su te banirali.druga stvar-što misliš da je meni puno bolje i da mi cvatu ruže na ljubavnom planu? zatim-mislim da ti to nema puno veze sa psihičkom bolešću i psihičkim zdravljem.može netko biti psihički bolestan pa imati curu a može biti zdrav pa biti sam. ne znam empirijski-ali eto,to je moje mišljenje. mislim da nema veze toliko ni s fizičkim zdravljem jer i hereditarno opterećeni ljudi,koji imaju genetske bolesti koje se onda prenose na potomstvo se isto žene i imaju djecu i tako to. sociobiologija odnosno evolucijska psihologija nam pokušava objasniti te neke stvari ali mislim da ni to nije potpuna istina. vidio sam jednom neki lik ima skroz tanke noge i ruke a vodi sa sobom curu.i što ona vidi u njemu? to su vrlo složene stvari. prihvati sebe kao radikalno vrijedno biće. čekaj-zašto najniži rang muškaraca ne bi imao pravo na ljubav? to je tvoj problem što se osjećaš manje vrijednim i "podređenim".
ne znam, možda je klon trajno baniranog korisnika
Ja sam otvorio sličnu temu na US-u, i dogurala je skoro do 1300 postova.
zaključak je-ovisi. O kakvoj se bolesti radi, kakve su ostale osobine, okolinska situacija...a i što ti očekuješ od ljubavi. Ja sam bio u nekoliko veza, a imam vjerojatno najtežu dijagnozu psihičke bolesti (shizofreniju). Nije niti u vezi sve bajno i sjajno. Nekad mi je čak i drago što sam solo trenutno, imam svoju slobodu. A nekad mi opet fali netko, stvaran ili zamišljen. Hoću reći poznat ili nepoznat. Ovisi!
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 14:22   #7
Baš naprotiv, psihički bolesni imaju predispozicije za još snažniju ljubav od prosječne (psihički zdrave) osobe.
Pyrinto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 14:27   #8
Quote:
Pyrinto kaže: Pogledaj post
Baš naprotiv, psihički bolesni imaju predispozicije za još snažniju ljubav od prosječne (psihički zdrave) osobe.
ma otkud ti to? ako se radi o konstantnoj maniji onda možda i da. Već ako se radi o maničnoj depresiji-ne.
Depresija je uz anksionznost najčešći psihički poremećaj. Ne znam baš da je depresivcima ljubav prva na pameti
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 14:39   #9
Ja bih volio biti u vezi sa psihički bolesnom curom, voziti ju na psihoterapiju, brinut se o njoj, maziti ju paziti mislim da bi me to ispunjavalo, a ne opterećivalo i da bi snagom ljubavi pobijedili njenu bolest.
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 14:49   #10
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Ja bih volio biti u vezi sa psihički bolesnom curom, voziti ju na psihoterapiju, brinut se o njoj, maziti ju paziti mislim da bi me to ispunjavalo, a ne opterećivalo i da bi snagom ljubavi pobijedili njenu bolest.
Isrcpilo bi te to kad tad, vjeruj. Ako se ona sama o sebi ne brine.
Bolesni ljudi nisu kućni ljubimci niti mala djeca pa da trebaju bezuvjetnu ljubav.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 14:50   #11
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Ja bih volio biti u vezi sa psihički bolesnom curom, voziti ju na psihoterapiju, brinut se o njoj, maziti ju paziti mislim da bi me to ispunjavalo, a ne opterećivalo i da bi snagom ljubavi pobijedili njenu bolest.
...nemaš pojma o čemu govoriš...
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:41   #12
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Ja bih volio biti u vezi sa psihički bolesnom curom, voziti ju na psihoterapiju, brinut se o njoj, maziti ju paziti mislim da bi me to ispunjavalo, a ne opterećivalo i da bi snagom ljubavi pobijedili njenu bolest.
U ovome ima istina jer se.gleda na sve i.na decke i na izlaske,i na cure i na sve ,ali ako je ikako moguce lijeciti se privatno 1xtjedno,ako su laksi slucajevi i moze se pobijediti bolest.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:01   #13
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Ja bih volio biti u vezi sa psihički bolesnom curom, voziti ju na psihoterapiju, brinut se o njoj, maziti ju paziti mislim da bi me to ispunjavalo, a ne opterećivalo i da bi snagom ljubavi pobijedili njenu bolest.
ne znam točno zašto, no prva asocijacija na ovo tvoje mi je Misery
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.