Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2010., 17:32   #1641
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
prva dana su provjeravali krvarenje,stisne ti sestra maternicu i makne uložak da vidi kako krvariš jer ako ne krvariš onda sumnjaju da se krv zgrušava...

3 dan su mi previli ranu i rekli da je bez opasnosti i 6 dan su mi skinuli klamerice (ništa se ne osjeti skidanje toga)...a vizita je samo pitala kako sam i kako se osječam,jel imam mlijeka...ništa nisu pregledavali
ništa od ovoga u st bolnici ne rade - 5 dana me u viziti nitko nije pogledao, osim što sestra makne uložak, ali nisu mi stisnule maternicu, ranu nitko nije previjao, samo 6. dan skidanje konaca
a, nisu brate mili ni pitali imam li mlijeka i kako sam : sramota:
__________________
Luna & Dea

Zadnje uređivanje Plavooka Sanja : 12.03.2010. at 17:46.
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 17:38   #1642
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
ništa od ovoga u st bolnici ne rade - 5 dana me u viziti nitko nije pogledao, osim što sestra makne uložak, ali nisu mi stisnule maternicu, ranu nitko nije previjao, samo 6. dan skidanje konaca
a, nisu brate mili ni pitali imam li mlijeka i kako sam ramota:
ja ne mogu reći,griješila bi dušu kad bi rekla da nisu to radili...čak su sestre i masirale cice curama koje nisu znale izdajati...super je osoblje u Petrovoj,same pohvale imam
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 17:42   #1643
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
Nemoj da te uplašim,ali ako te budu porodili vaginalno i dali ti drip može ti se rana potrgati...bila je sa mnom u bolnici jedna žena koja je imala par operacija na trbuhu od prije ( ne znam šta je operirala,nisam pitala),ali je prvo išla na vaginalni porod i dali su joj drip i drip joj je potrgao sve rane i onda kad su joj radili carski rez,sat vremena poslije su je šivali, malo se teže oporavljala

Nadam se da ti neće dati drip tj.probaj ga izbjeći
uf, sad si mi dala misliti... ja sam imala dvije op. - doduše, laparoskopske i vanjski rezovi su maleni na 4 mjesta... iako mislim da se zbog toga ne može ništa dogoditi, sad si baš mislim da bih o tome mogla popričati s ginekologom
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 17:45   #1644
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
ja ne mogu reći,griješila bi dušu kad bi rekla da nisu to radili...čak su sestre i masirale cice curama koje nisu znale izdajati...super je osoblje u Petrovoj,same pohvale imam
drago mi je zbog tebe i da je u Petrovoj tako - dok tvoje nisam pročitala, mislila sam da je normalno ovo kod nas - nema tuširanja, nema pregledavanja, ničega.
Čak i meni nije bilo normalno što me uopće gledaju na viziti tj. samo maknu uložak, kad nisam vaginalno rodila
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 21:42   #1645
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
drago mi je zbog tebe i da je u Petrovoj tako - dok tvoje nisam pročitala, mislila sam da je normalno ovo kod nas - nema tuširanja, nema pregledavanja, ničega.
Čak i meni nije bilo normalno što me uopće gledaju na viziti tj. samo maknu uložak, kad nisam vaginalno rodila
nas su sestre prale dok se nismo ustale i prvo tuširanje je sestra bila sa mnom i pomogla mi je da se otuširam,a iskreno,bila sam slaba i zahvalna sam joj na pomoći na ovom odjelu gdje su žene koje su rodile na carski su sestre super i spremne su uvijek pomoći i sve,ali na odjelu babinjača (vaginalni porod) je druga priča po pitanju sestara, nas su 2 noći prebacili na taj odjel jer nije bilo mjesta više na odjelu carskih...ali sve se zaboravi kad se dođe doma
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 22:04   #1646
Sad nemam pojma šta će biti kad im kažem da sam imala operaciju i hoće li biti kakvih problema...

Kad sam to pitala svoju gin još prije 3 mjeseca ona je rekla da ne bi trebalo biti...
Kaže pa valjda su ti to dobro napravili...
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 22:15   #1647
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
Sad nemam pojma šta će biti kad im kažem da sam imala operaciju i hoće li biti kakvih problema...

Kad sam to pitala svoju gin još prije 3 mjeseca ona je rekla da ne bi trebalo biti...
Kaže pa valjda su ti to dobro napravili...
Kad kreneš u rodilište, moraš reći za operaciju. Spada pod standardno uzimanje anamneze.
Ako ideš kod nekog ginića na preglede u rodilište prije poroda, također još bolje reći odma jer se može u naprijed planirati eventualno carski ako dr. procjeni da treba.
Privatni/soc. ginići van rodilišta bi takve stvari također trebali uvest u trudničke knjižice ili nalaze.
Ako si kao djete lomila nogu i dobro je zaraslo, vjerojatno neće smetat pri porodu, ali ako si imala slomljenu zdjelicu, vjerojatno ćeš na carski. Karikiram.
Hoću reći da svaku stvar treba prijaviti, u suprotnom riskirate svoje i bebino zdravlje/život.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 22:17   #1648
Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
Sad nemam pojma šta će biti kad im kažem da sam imala operaciju i hoće li biti kakvih problema...
Nemaš se ti čega bojat. Bolje da doktori imaju informaciju više, nego info. manje.
Ja sam rekla i za operaciju sinusa prije 10 godina.

Quote:
Tinna90 kaže: Pogledaj post
Kad sam to pitala svoju gin još prije 3 mjeseca ona je rekla da ne bi trebalo biti...
Kaže pa valjda su ti to dobro napravili...
Kako volim kad doktori nagađaju.
Ili pak šute do iznemoglosti ili trkeljaju gluposti.



Gle, neće ti ništa biti, pa rađa se i sa "ranom" od carskog.
Samo ti njima kaži.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 05:15   #1649
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Nemaš se ti čega bojat. Bolje da doktori imaju informaciju više, nego info. manje.
Ja sam rekla i za operaciju sinusa prije 10 godina.



Kako volim kad doktori nagađaju.
Ili pak šute do iznemoglosti ili trkeljaju gluposti.



Gle, neće ti ništa biti, pa rađa se i sa "ranom" od carskog.
Samo ti njima kaži.

Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 08:52   #1650
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
ništa od ovoga u st bolnici ne rade - 5 dana me u viziti nitko nije pogledao, osim što sestra makne uložak, ali nisu mi stisnule maternicu, ranu nitko nije previjao, samo 6. dan skidanje konaca
a, nisu brate mili ni pitali imam li mlijeka i kako sam : sramota:
isto sam se i ja cudila...
al sta ces...
glavno da sad imamo novu zgradu...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 11:23   #1651
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
ništa od ovoga u st bolnici ne rade - 5 dana me u viziti nitko nije pogledao, osim što sestra makne uložak, ali nisu mi stisnule maternicu, ranu nitko nije previjao, samo 6. dan skidanje konaca
a, nisu brate mili ni pitali imam li mlijeka i kako sam : sramota:
je ne znam jeli to do doktora ali ja sam stvarno imala redovite i korektne vizite. operirao me dr. Hrboka i on mi je svaki dan dolazio u vizitu, pregldavao krvarenje, pitao kako se osjećam, ima li mlijeka... zadnji dan mi je skinuo punte i rekao da dođem kod njega ambulantno na kontrolu za 6 tjedana...
stvarno predivan doktor.. da sam platila neznam bili dobila takav tretman...
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 11:43   #1652
Quote:
mufloncic kaže: Pogledaj post
je ne znam jeli to do doktora ali ja sam stvarno imala redovite i korektne vizite. operirao me dr. Hrboka i on mi je svaki dan dolazio u vizitu, pregldavao krvarenje, pitao kako se osjećam, ima li mlijeka... zadnji dan mi je skinuo punte i rekao da dođem kod njega ambulantno na kontrolu za 6 tjedana...
stvarno predivan doktor.. da sam platila neznam bili dobila takav tretman...
meni je Hrboka skidao konce i bio mi je super jer sam ga pitala tada što me je sve zanimalo, ali što se tiče vizite, uglavnom je bio Meštrović, nekad Roje i ne znam tko još, ali apsolutno, isto kao i Leptirić, nitko me nije pregledao niti išta pitao.
mene je u noćnoj, napravio i odobrio hitni carski, dr. Jukić - ne sjećam se kako on izgleda jer sam bila bez leća i naočala, drugim riječima ćorava ko šišmiš , al bio mi je super jer se non stop zezao i hrabrio da će sve biti u redu.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 16:09   #1653
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
meni je Hrboka skidao konce i bio mi je super jer sam ga pitala tada što me je sve zanimalo, ali što se tiče vizite, uglavnom je bio Meštrović, nekad Roje i ne znam tko još, ali apsolutno, isto kao i Leptirić, nitko me nije pregledao niti išta pitao.
mene je u noćnoj, napravio i odobrio hitni carski, dr. Jukić - ne sjećam se kako on izgleda jer sam bila bez leća i naočala, drugim riječima ćorava ko šišmiš , al bio mi je super jer se non stop zezao i hrabrio da će sve biti u redu.
imam dojam da su to bili nedostatci starog rodilišta i možda jedna od rjetkih stvari koja se popravila u novome.. meni je Roje bio dežuran i prije nego su me poslali na carski on se svojski trudio da to izbjegnemo al kad nema trudova nema ni prirodnog poroda.... a Hrboka me je pratio cijeli dan toliko pozorno da je točno znao da ja nisam imala kvalitetne trudove i zato mu moj naklon... svaki dan mi je on bio u viziti, a dva puta s njime mi je bio i Mršić..
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 16:44   #1654
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Kad kreneš u rodilište, moraš reći za operaciju. Spada pod standardno uzimanje anamneze.
Ako ideš kod nekog ginića na preglede u rodilište prije poroda, također još bolje reći odma jer se može u naprijed planirati eventualno carski ako dr. procjeni da treba.
Privatni/soc. ginići van rodilišta bi takve stvari također trebali uvest u trudničke knjižice ili nalaze.
Ako si kao djete lomila nogu i dobro je zaraslo, vjerojatno neće smetat pri porodu, ali ako si imala slomljenu zdjelicu, vjerojatno ćeš na carski. Karikiram.
Hoću reći da svaku stvar treba prijaviti, u suprotnom riskirate svoje i bebino zdravlje/život.
Jedna moja frendica je imala polomljenu zdjelicu i išla je na planirani carski, rekli su doktori da ni čut za vaginalni porod jer postoji opasnost da zdjelica opet pukne.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 22:57   #1655
ja baš pretražujem po trudničkoj i iako mi je rečeno da ću na carski to nigdi ne piše
sad mi nije svejedno!!!
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 10:00   #1656
cure koje ste bile na carskom, kakav vam je bio oporavak? 5 dana u bolnici ste njegovane, a kako poslije?
možete li sve same? hodati, prematati bebu, počistiti barem sitnice?

mog doktora a i mene polako brine što se beba nije okrenula, sad je 31 tjedan, beba je na zadak već mjesecima i ne miče se iz tog položaja. i općenito imam dosta mirnu bebu. lupka tu i tamo, najviše navečer ali nije neki atletičar previše...
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 10:12   #1657
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
ništa od ovoga u st bolnici ne rade - 5 dana me u viziti nitko nije pogledao, osim što sestra makne uložak, ali nisu mi stisnule maternicu, ranu nitko nije previjao, samo 6. dan skidanje konaca
a, nisu brate mili ni pitali imam li mlijeka i kako sam : sramota:

Potpisujem ovo. nažalost tako je.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:10   #1658
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
cure koje ste bile na carskom, kakav vam je bio oporavak? 5 dana u bolnici ste njegovane, a kako poslije?
možete li sve same? hodati, prematati bebu, počistiti barem sitnice?

mog doktora a i mene polako brine što se beba nije okrenula, sad je 31 tjedan, beba je na zadak već mjesecima i ne miče se iz tog položaja. i općenito imam dosta mirnu bebu. lupka tu i tamo, najviše navečer ali nije neki atletičar previše...
Renata,tvoj doktor bi trebao znati da se beba može večer prije poroda okrenuti...a moja cura se okrenula negdje u 33 tjednu,a ako je babica dobra,i na zadak možeš roditi da ne bude nikakvih problema

oko bebe možeš sve,a za kučanske poslove si zoveš mamu ili svekrvu da ti kuhaju,spremaju,čiste,peglaju i peru...babinje traje 6 tjedana i žena bi se tada trebala posvetiti bebi i odmarati,a ne kuhati i spremati...ako može naravno
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 13:55   #1659
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
cure koje ste bile na carskom, kakav vam je bio oporavak? 5 dana u bolnici ste njegovane, a kako poslije?
možete li sve same? hodati, prematati bebu, počistiti barem sitnice?

mog doktora a i mene polako brine što se beba nije okrenula, sad je 31 tjedan, beba je na zadak već mjesecima i ne miče se iz tog položaja. i općenito imam dosta mirnu bebu. lupka tu i tamo, najviše navečer ali nije neki atletičar previše...
ja sam sve mogla sama, ali naravno nisam, muž mi je jako puno pomogao, najveći i jedini problem mi je bio podizanje iz ležačeg u sjedeči...onako zatezalo me, ali ništa stravićno...
mene rez nije uopće jako bolio tako da mi nije ni bio neki problem išta raditi
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 15:07   #1660
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
ja sam sve mogla sama, ali naravno nisam, muž mi je jako puno pomogao, najveći i jedini problem mi je bio podizanje iz ležačeg u sjedeči...onako zatezalo me, ali ništa stravićno...
mene rez nije uopće jako bolio tako da mi nije ni bio neki problem išta raditi
ovako je bilo i kod mene....
relativno sam se brzo oporavila i nisam imala nikakvih bolova osim ovog dizanja iz kreveta, nekoliko dana mi je to bio malo problem.
rez mi je super zacijelio i nikad nisam imala problema niti me bolio (kod promjene vremena ili sl.)
sretnamama32 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.