Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2006., 01:31   #41
Quote:
Clara kaže:
Isuse nisam znala da to ima i ime!!! Eritrofobija - koji uzas!

Inace pozdrav svima! Malo sam sokirana, utipkala sam na google crvenilo i naletim na ovaj forum. I na definiciju onoga sto mene zadnjih godinu - dvije muci. I ne prolazi. Problem je u tome da je sve gore i gore. Kad sam bila mlađa crvenila sam se kad mi je bilo neugodno, sto je ok, netko ti nesto kaze tebe bude malo sram pa se zacrvenis, a sta ima veze! Ali ovo sto mi se danas dogada je cisti uzas! Crvenim se u situacijama kad mi i nije neugodno, ispred ljudi s kojima sam bliska i maximalno otvorena. Zasto??? I sta vise to analiziram sve je gore. Inace nisam ni zatvorena osoba, nisam ni presramezljiva, nemam ni neke vece komplekse...znam ljude masu sramezljivije i povucenije a opet se ne crvene! Mene to izluduje i ne znam vise sta cinit. To sto ste spominjali psihologe i psihijatre - pa ne ide mi se bas, iako kad vidim da to ima i ime (eritrofobija) mozda bi i trebala...
Eto morala sam se malo olaksat
Join the club Clara.
Nekako bude covjeku lakse kad vidi da nije jedini s takvim problemom.
Probaj slijediti savjete napisane by counterlife.
Ako ti se da,napisi malo u kakvim se situacijama crvenis i tako to...
Ja se isto crvenim u situacijama sa bliskim ljudima.Sa nepoznatima nemam apsolutno nikakvih problema...
dough! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 23:55   #42
Quote:
Clara kaže:
Isuse nisam znala da to ima i ime!!! Eritrofobija - koji uzas!

Inace pozdrav svima! Malo sam sokirana, utipkala sam na google crvenilo i naletim na ovaj forum. I na definiciju onoga sto mene zadnjih godinu - dvije muci. I ne prolazi. Problem je u tome da je sve gore i gore. Kad sam bila mlađa crvenila sam se kad mi je bilo neugodno, sto je ok, netko ti nesto kaze tebe bude malo sram pa se zacrvenis, a sta ima veze! Ali ovo sto mi se danas dogada je cisti uzas! Crvenim se u situacijama kad mi i nije neugodno, ispred ljudi s kojima sam bliska i maximalno otvorena. Zasto??? I sta vise to analiziram sve je gore. Inace nisam ni zatvorena osoba, nisam ni presramezljiva, nemam ni neke vece komplekse...znam ljude masu sramezljivije i povucenije a opet se ne crvene! Mene to izluduje i ne znam vise sta cinit. To sto ste spominjali psihologe i psihijatre - pa ne ide mi se bas, iako kad vidim da to ima i ime (eritrofobija) mozda bi i trebala...
Eto morala sam se malo olaksat
Ma to je sve ok i samo znači da vas ima dosta kojima je cirkulacija na zavidnoj razini. A to što je nuspojava crvenilo, eh pa što sad? Bolje i to nego biti ko kreč.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 11:41   #43
Zbunjuje me ovaj forum! Maloprije sam napisala nesto pa toga nema! Idem opet probat pa ako budu 2 slicna posta nemojte se cudit

Soks, bas se nasmijah na ovaj tvoj post! Vidis problem je u tome sto ja imam uzasno losu cirkulaciju, ruke i noge su mi led zivi, valjda sve ide u glavu!

Dough, sto se tice situacija kad me hvata...uh ima ih svakakvih, al primjetila sam da mi je najgore u zatvorenim prostorima , kad sam vani na suncu ne dogada se bas. U svakom slucaju meni je najgore kad me uhvati u nekim glupim situacijama kad mi i nije neugodno, tad je stvarno glupo...zasto to, nije mi jasno?? Probat cu stvarno ovaj Counterlifeov recept, pa da vidim kako djeluje.

Inace nesto odlicno je napisala i Sara3- " mozda je bas problem u tome sto o tome previse razmisljamo."-i mislim da i je problem u tome sto previse ocekujemo to crvenilo pa se i dogodi. Mozda ga treba ignorirat, pa nije to najgora stvar na svijetu, jelda? Pa sto da tu i tamo malo porozimo?!

Eto svim crvendacima (i onima koji razumiju) saljem jedan
 
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 23:21   #44
Exclamation

Osjećam se da vam moram svima pomoći, kao da ste mi svi braća i sestre u ovome i zato ću se namučit da vam sve ovo ispišem da sve znate.... dakle

1) molim ljude koji nemaju problem sa crvenilom u licu tzv eritrofobijom da ne pisu odgovore jer ne znaju o cemu govore niti ce ikada iskusiti tu neugodu i žarenje u licu

2) Psiholozi neka se također suspregnu od svojih analiza jer ozbiljno idu mi na k sa svojim (ti imas problema sinko, živciraš se) KODA IH NEMAMO SVI! Osim toga Psiholog je djelomicno rjesenje za eritrofobiju ali pomocu psihologa ta bolest nece otici vec cete i dalje biti crveni samo cete manje razmisljati o tome

3) Tretmani postoje i postoji ih nekoliko (Da i operacija je rjesenje, nemojte se bojati) Nabrojat cu ih tu tako da se ljudi informiraju.

Da počnemo,

Postoje 3 načina lječenja ove bolesti

1) Kremama (slabo uspješno, više neuspješno nego uspješno)
2) Laserskim tretmanima (radit ce kod nekih, kod nekih ne, ovisi o situaciji i pacijentu)

3) Lječenje u stilu lječenja znojenja dlanova i lica "hyperhidrosis"


Slijedi opis svake od metoda

------------------------------------------
[1!] metoda kremama je prva preporučena metoda od svakog dermatovenerologa i dermatologa ali to vam nece uopce popraviti stanje ako je takvo od vaseg rođenja, štoviše, zaustavit će samo nagle udare topline ako čak i to. Čak i tada morate kreme stavljati 2 puta po danu i jednu posebno po noći

Kreme su kako slijedi;
Prije tretmana laserom dobit ćete "RUBORIL" (2 puta dnevno nakon ćišćenja kože vatom sa losionom za ćišćenje "AQUA RUBORIL") Dakle ujutro kada se otuširate očistite kožu lica sa "aqua ruboril" i zatim nanesete kremu "ruboril" koja će trajati negdje do 4 sata popodne (nadam se da se ne ustajete u 12) kada ćete ponovo morati ponoviti postupak. Navečer pak prije spavanja propisati će vam kremu "DIROSEAL" od tvrtke "Avene" koju će te nanijeti na isti način prvo čiščenjem lica. Nakon 3 mjeseca takvom tretmana slijedi daleko očekivani tretman laserom (pod broj dva dakle u drugom dijelu opisan) - Nakon tretmana laserom propisati će vam da 7 dana mažete kožu kremom "BEPANTHEN" kako bi se koža obnovila jer upravo je dobila šok od jakog koherentnog zračenja svijetlom. Kožu najprije isperete prije nego primjenite tu kremu. Nakon tih sedam dana propisati će vam umjesto "RUBORIL" kreme da koristite "PHOTODERM SPOT" kremu koja može biti "SPF50" (u mojem slučaju) ali ovisi od osobe do osobe zbog tipa kože.

Držite na umu da su kreme dosta skupe ; cijene

"Aqua Ruboril" - 180Kn
"Ruboril" - oko 60Kn
"Diroseal" - oko 60 kn
"Bepanthen" - oko 30Kn
"Photoderm Spot" - oko 80 Kn

Sve se kreme mogu nabaviti u ljekarni kod dolca na kaptolu, odmah pored poliklinike "Derm Angio"
-----------------------------------------

[2!] metoda Laserom je metoda između korištenja nabrojanih krema

Tretman laserom ovisno o tipu kože može pomoći a katkada može i odmoći čineći kožu još gorom nego što je bila i prije. Tretman se može obaviti u klinici "Derm Angio" (Zagreb, Pod Zidom10.... " www.dermangio.hr " kod Dr. Maja Ceković ) Tamo sam ja obavio zahvate (bez ikakvog poboljšanja da nadodam) Kako sam rekao, sve ovisi o vrsti lasera korištenog i činjenici radi li se tu stvarno o ERITROFOBIJI ili o samom crvenilu lica tu i tamo. Imate li Eritrofobiju, tretman laserom najvjerojatnije neće biti vaše rješenje

Tretman laserom dođe 800 Kn i može se ponavljati tek nakon mjesec dana. Dakle 3 mjeseca prvotnog korištenja krema i zatim tretman. Ako niste zadovoljni možete ponoviti za mjesec dana i to vam je već 4 mjeseca ali ako vam se stanje ne poboljša nakon prvog tretmana nemojte siliti. Vjerojatno neće ni nakon drugog. Vjerujte probao sam.


[3!] metoda i vjerojatno najbolja metoda patentirana na dalekom istoku probila se kroz novine i do našeg društva. Samo nekoliko kirurga na svijetu prakticira ovu vrstu operacija (iako bi mogli skoro svi, ali im se neda ili još ne znaju za naš problem) i možete naći te kirurge na sljedećoj stranici ( http://www.surgicalteam.com/index.htm ) . Tu ćete uvidjeti da je najbliži takav kirurg udaljen otprilike dobrih 400 kilometara od nas i da se njegova klinika nalazi u susjednoj nam Italiji. Adresa (http://www.santanna-gsd.it/cgi-bin/default.asp)

Nekoliko napomena; Cijena operacije je 3500 Eura,,, U LA LA jelda= Ali nebojte se, priskočit će nama u pomoć hrvatsko zdravstvo jer ipak smo osigurani ........ OĆE MOJA TRI ĆOŠKA!!!!! Nemojte se uopće nadati plaćanju troškova od Hrvatskog Zavoda za Zdravstveno Osiguranje jer ti prokletnici ne daju novce ni ljudima kojima je život u opasnosti a kamoli će nama jer imamo tzv estetski problemčić---- Dakle nabijemo njih...


Metoda koju nisam spomenuo a i dosta je opasna te također sumnjam da će vam je odobriti i propisati vaš doktor (jer mora, nemrete ih dobiti sam tak) su lijekovi na bazi blokatora živčanih receptora ali dakako pomažu privremeno dok ste pod njihovim utjecajem ( http://www.esfbchannel.com/experts/2...diceandrea.php te http://www.esfbchannel.com/cgi-bin/y...num=1127321792
);

To su sljedeći;

"benzodiazapenes, Normabel, valium, xanax, clonipin, Eredicane (noviji lijek), Glycopyrrolate, Oxybutinine, Clonidine "


Dakle dragi prijatelji nadam se da vam je sada lakše kada znate da ipak postoji nada makar je skupa. Ali to je još samo jedna prepreka za prijeći. Ako smo mogli izdržati cijeli dosadašnji život s tim možemo se strpiti još barem nekoliko mjeseci dok ne smognemo novce i okušamo se.

Postoji još jedna opcija ali tu ću vam javiti kasnije kada i sam vidim da li je moguća i izvediva.

Sretno

Zadnje uređivanje DarthFlake : 14.05.2006. at 22:33.
Buda152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 17:42   #45
Buda152,jesi li ti pokusao s necim od ova 3 tvoja rjesenja??
Osobno, nema sanse da se mazem nekim kremama,operiram ili neznam sto.
Tako necemo rijesiti problem.Ako i fizicki sprijecimo crvenjenje,onda,buduci da je problem zapravo psihicke prirode,to ce nam se ispoljavati na tijelu na neki drugi nacin.Npr. suzit ce nam oci,mucat cemo ili neznam sto.
Pa cemo se opet toga bojati.Jednostavno cemo zabrijat na nesto drugo jer i ovo je psihicko zabrijavanje.
Zamislite sad,ne crvenite se ali vam suze oci i zmirkate jako kad ste u situaciji u kojoj bi se inace zacrvenili...onda naravno,kao i kod crvenjenja strah da vam oci ne zasuze...
Eto,tako nekako ja mislim...
Jel uspio neko rijesiti nesto sa svojim crvenjenjem od ljudi koji su pisali na ovo temu??Ja sam probao sa savjetima od counterlife ali nema nekog znacajnijeg poboljsanja...
Steta sto je malo zamrla tema
dough! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 00:31   #46
Lightbulb rjesenje je operacija

Nema takvih neuspojava. Mogu biti problemi sa opearcijom te se zato moze nesto slicno dogoditi, ali problema s operacijom u vezi eritrofobije nije bilo. Pogledaj i sam neke veze koje su objavljene u prijasnjem dodatku i vidjet ces statistike. Kirurg koji se otkrio tu vrstu operacije je obavio vec 6000 takvih istih bez problema i neuspojava poslije. Jedina neuspojava o kojoj se govori i koja je moguca je znojenje na nekim djelovima tijela, i to samo za operaciju znojnih dlanova i lica, ne za operaciju eritrofobije. Dakle, operacija je rjesenje. Ne znam jesi li ti psiholog da zagovaras u vecini slucajeva tu neuspijesnu varijatnu ili se samo bojis noza, boga pitaj.

Da probao sam 2 od 3 opcije jer za trcu trenutno nemam nofca te ce to morati pricekati. Ali o kremama i laserskom tretmanu vec pise sta je bilo i kako je bilo.

Psihologija DOLJE! AKCIJA SAD!
Buda152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 15:02   #47
Quote:
Buda152 kaže:
Nema takvih neuspojava. Mogu biti problemi sa opearcijom te se zato moze nesto slicno dogoditi, ali problema s operacijom u vezi eritrofobije nije bilo. Pogledaj i sam neke veze koje su objavljene u prijasnjem dodatku i vidjet ces statistike. Kirurg koji se otkrio tu vrstu operacije je obavio vec 6000 takvih istih bez problema i neuspojava poslije. Jedina neuspojava o kojoj se govori i koja je moguca je znojenje na nekim djelovima tijela, i to samo za operaciju znojnih dlanova i lica, ne za operaciju eritrofobije. Dakle, operacija je rjesenje. Ne znam jesi li ti psiholog da zagovaras u vecini slucajeva tu neuspijesnu varijatnu ili se samo bojis noza, boga pitaj.

Da probao sam 2 od 3 opcije jer za trcu trenutno nemam nofca te ce to morati pricekati. Ali o kremama i laserskom tretmanu vec pise sta je bilo i kako je bilo.

Psihologija DOLJE! AKCIJA SAD!
Neznas jesam li ja psiholog... neznam ja jesi ti kirurg...
A ne mislim na suzenje ociju kao nuspojavu operacije nego kao novu stvar na koju ce si(naprimjer) covjek zabrijat ako zapravo nije rijesio psihicki dio svog problema.A sto se tice tih operacija ja sam bas citao da to nije uspjesno uvijek a i da ljudi ne rijese svoje probleme s tim.Ne pitaj gdje sam cito,neznam ni sam.
A,gledaj,nadam se da ces rijesiti svoje probleme operacijom.Ja jednostavno nisam bas fan te opcije.
dough! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 15:20   #48
Arrow ah

nisam ni ja obozavatelj operacija, i imas pravo nije uvijek uspijesno, ali kazu da je rata uspijeha 98%, dakle vrijedi probati; Čudno što nitko drugi nen piše više ništa o tome, Svaki dan vidim na ulici nekoga sa crvenim lice i razmisljam da pridem tom covjeku i pitam ga da osnujemo udrugu, da pokazemo ljudima da to postoji, da napokon pokrenemo medicinsko drustvo da nam pomogne, da se osvrnu bar i na nas problem.. Ah, valjda jednog dana... javit cu ja kako je operacija prosla i kakvi su rezultati nakon sto se to sredi, dotad doduse mozda prode i nekoliko mjeseci, 20,000 kuna nije bas mala stvar
Buda152 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 18:09   #49
A reci buda152,jer nije mi potpuno jasno, dali si ti stalno crven u licu ili samo u nekim situacijama??Jel tvoj problem psihicke prirode?Kolko dugo imas taj problem?
Znam neke ljude koji su crveni jednostavno po prirodi,tj bez neke psihicke "smetnje" i to im niti nesmeta toliko,takvo im je lice jednostavno.
Imas li strah od crvenjenja?Ja se recimo ne zacrvenim po dugo,dugo al me strah toga stalno nekako.
dough! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 19:29   #50
Ja se isto znam zacrveniti i to u dvije situacije-1. kad pobijesnim,ono,tik pred svađu s nekim,kad poludim i kad mi sva krv jurne u glavu, a 2.kad mi je neugodno.

Za ovo prvo mi se čak čini koliko toliko normalno;no istina bog da bih trebala raditi na sebi i oko svog uzrujavanja,tj. svog neuzrujavanja oko ponekad banalnih stvari.

No,ovo drugo me već malo počelo zabrinjavati, jer je meni neugodno radi nekih totalno čudnih stvari. A možda nisu čudne, ali ipak brijem da jesu, tj.čim me to muči, nije dobro. Tipa, kad razgovaram s nekim tko ima veću "titulu", tko je iznad mene, tipa neka stručna, inteligentnija osoba, šta ja znam, ja dobim neku fobiju da neću ispast na nivou te osobe i počnem muckati, tražim riječi, a ponekad se i gadno zacrvenim. Mislim si u sebi "wtF??! pa ne zna ta osoba ni jednog k** o meni, čega mene pred njom ima biti sram??", ali te misili ne pomažu u obrani od crvenjenja. Ili kad trebam pitati neko pitanje, u bilo kojoj situaciji, neku nepoznatu osobu, (osim klasičnih pitanja) također se zacrvenim jer se bojim da to pitanje ne ispadne glupo. Općenito sam osoba sa samopoštovanjem, ali čini mi se da mi fali samopouzdanja!! Kako to dvoje može biti tako slično,a toliko različito..?

O javnim nastupima i odgovaranju na usmenima uopće neću ni govoriti.

Jednostavno, sve što mislim - piše mi na licu!
kyna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 03:40   #51
Bog svima! Bila sam uvjerena da eritrofobiju nemaju "normalni" ljudi koje srecem u svakodnevnom zivotu. Ne mislim za sebe da sam nenormalna zbog toga sto imam taj glupi strah od crvenjenja, ali sam se smatrala jednom od vrlo rijetkih.
Clara, pronasla sam se u svemu sto si napisala. Kod mene je ista situacija, samo sto se ja i te kako dobro sjecam svog prvog uzasno neugodnog crvenila. To je bilo prije 12 godina pred osobom u koju sam bila tajno zaljubljena (bio je zauzet), a k tomu i moj sef na poslu, pa od srama i nesigurnosti nije bilo sanse da mu to pokazem, iako me crvenjenje odavalo. Ta epizoda je prosla, ja se odljubila, ali crvenjenje se nastavilo u mom zivotu pred ljudima koji niti su bili bolji, ljepsi ni neznam sto od mene. Jednostavno, netko mi pridje, obrati mi se s paznjom, a ja zacrvenim da bi u zemlju propala. Sad je doslo do te faze da znam zacrveniti i pred najboljom frendicom, a par puta mi se desilo skoro pred vlastitim muzem! Nema vise pravila, ili sam se ja u sve to previse ufurala, pa apriori zabrijem to u glavu, neznam ni sama. Mislim da je taj strah prevladao mojim zivotom i jednostavno neznam kako da ga se rijesim. Nema sto nisam probala, od reikija, psihoterapije, ljekova, meditacije, joge, itd. Jedino sto mi uljeva truncice nade je Yoga. Primijetila sam da kad se bavim Yogom da sam opustenija, dublje disem, mozak mi je manje opterecen glupim mislima, pa se to manje i dogada. Eto, Yoga je jedini tracak nade u mom zivotu da se rijesim tih muka. Inace sam u poodmaklim tridesetim godinama, sretno udata, s dvoje djece. Sad bih mogla najbolje uzivati u zivotu, jer mi je sve poslozeno super, osim ponekad u glavi, a mislim da je tomu najvise krivo moje djetinjstvo koje je bilo bez iti malo emocionalne sigurnosti od strane roditelja.
Sorry sto sam bila ovako opsirna i duga. Drugi put krace, al ovo je cisto da imate detaljniju predodzbu o meni. Pusa!
gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 11:51   #52
also ak vam psihologija kao takva ne moze pomoci i mi psiholozi smo svi tak grozni..kaj opce radite na ovom podforumu..ajd na zdravlje onda
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 18:58   #53
Ja takoder imam taj problem te imam osjecaj da nece nikada proci. Zivim s tim smecem. Hoce li to ikada proci. imam 21 godinu crvenim se od 14. aaaaaaaaaa
PaMa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 00:46   #54
Darth Flake, nemoj se ljutiti. To sto je nekolicina mozda razocarana u pomoc psihologa ili psihijatara, ne znaci da mi ostali ne bi voljeli cuti vase savjete. Ja i te kako uvazavam svaku pomoc i pametan savjet, narocito od strucne osobe.
Nemoj nas ostale iskljuciti kojima je psiholoska pomoc i te kako potrebna. Zato molim da nam napises svoj komentar, savjet, mozda necije iskustvo,...
Hvala!
gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 04:19   #55
Mrzim ovu fobiju

Cesto puta kada dojdem doma promislim, te se zapitam sta sam ja kriv pa se crvenim. Covjeku u takvim trenutcima svasta pada na pamet. Cak pocmem razmislati o samoubojstvo, ali to sigurno nije ljek. Cesto puta ne idem nekim putevima da ne sretnem nekog poznatoga te se zacrvenim, pa mi se ostali rugaju. Ja njima ne mogu objasniti kakav je to ruzan osjecaj. Mislite da se ja namjerno crvenim ili sta ...
PaMa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 18:47   #56
[QUOTE=gemini]...Jednostavno, netko mi pridje, obrati mi se s paznjom, a ja zacrvenim da bi u zemlju propala. Sad je doslo do te faze da znam zacrveniti i pred najboljom frendicom, a par puta mi se desilo skoro pred vlastitim muzem! Nema vise pravila, ili sam se ja u sve to previse ufurala, pa apriori zabrijem to u glavu, neznam ni sama. Mislim da je taj strah prevladao mojim zivotom i jednostavno neznam kako da ga se rijesim..!/QUOTE]
Nesto slicno se i meni dogadja.
Eto sve do danas nisam znala kako se to zove, i dobro je da sam vas otkrila bar znam da nisam sam...
Kad sam bila mladja znala sam se tu i tamo zacrvenit kad bi mi bilo neugodno ali ne toliko pretjerano. Cak sam bila jako aktivna, pjevanje, gluma(danas mi izgleda nemoguce popet se na pozornicu , kao da to iz proslosti nisam bila ja...), dok sam studirala svidjalo mi se javno govorit , objasnjavat (malo bi imala tremu a onda cim bi pocela izlagat sve bi proslo), na ispitima sam bila "pametnija" i rjecitija nego privatno....i tako to..zadnjih godina, a pogotovo zadnje 2, ne znam koji se kufer dogodio...Pocela sam se DOSLOVNO crvenita na sve i svasta. Toliko da mi se cini da sam vise crvena nego "normalna"
Naravno a pokusavam salom to pobijedit, ali koliko god se ja salila to ne prolazi.
I uz to ne samo da se zacrvenim , nego se pocnem i znojit, i bude mi vruce...i dodje mi da pobjegnem od osobe i situacije....
Ne znam mozda je povezano s mojom preosjetljivoscu zadnjih godina, depresijom , ne znam ...
Ali eto sad bar mozemo izmjenit iskustva, i to je nesto!!!
oblaci samo oblaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 01:41   #57
Ja vec dugih 12 godina analiziram zasto mi se to dogada, sve nesto brijem nesigurnost, zbrckano djetinjstvo, sto ja znam sto sve ne. Ali kad citam da nas ima dosta samo na ovom forumu, a kamoli jos onih koji nisu to nikom zivom priznali, a kamoli pisali o tome po forumima, onda nas stvarno ima dosta.
Moja psihologinja kod koje sam isla neko vrijeme mi je razjasnila dosta stvari, ali nazalost nije mi pomogla puno. Jer pomoci mozemo samo sami sebi i to teskim radom, autosugestijom. Ona mi je objasnila da se to desava obicno senzibilnijim osobama u odredenom periodu zivota kad im nije ispunjen onaj segment zivota koji je njima u biti jako vazan, ili pak onda kad moramo preuzeti ozbiljnije odgovornosti u zivotu bez necije pomoci a mi nismo zreli za takvo sto. Neznam, kad se osvrnem oko sebe ima ljudi koji nisu zadovoljni sa masu stvari u svojim zivotima, nisu ispunjeni, a ipak se ne crvene.
Ja brijem da se svaki normalan covjek nasao u situaciji kad mu je zbog neceg neugodno, ali da je nama osjetljivijim dusama prvo crvenjenje bilo toliko traumaticno da smo iz straha da se to traumaticno iskustvo vise ne dogodi usli u taj zacarani krug straha i zato nam se ponavlja.
Vjerujem da samo pozitivnim razmisljanjem i pozitivnom autosugestijom mozemo izaci iz tog sranja. Kao prvo, vazno je sebe prihvatiti s crvenim licem, sto je naravno najteze, meni osobno najgori dio, i tek onda cemo biti na konju. Evo banalnog primjera, netko od nas je prihvatio da ima ogroman nos, i bas ga briga, kome smeta nek ne gleda, uopce ne misli o njemu, uopce ga ni ne primjecuje kao velikog, i bas mu je dobro sa tim svojim nosom. Ako bjezimo od ljudi da nebi crvenili, to je samo jos gore. Zato dignimo ponosno nase glave, gledajmo cak malo s visoka na ljude oko sebe, uostalom, zasto je netko bolji od mene samo zato sto se ne zacrveni?
Eto, to je moja taktika, puno puta upali, nekad bas i ne, ali Boze moj, tu smo da se podrzavamo. Pusa!
gemini is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 03:38   #58
Hmm

Mene obozavaju u drustvu, veoma sam drustvena osoba, zabavljam ljude ljudima je dobro s menom(to znam nisam umisljen). Cak u zadnje vrijeme nije mi toliki bed zacrveniti se pred njim jer su navikli. Zacrvenim se na sve moguce. npr. pianje: Imas li curu, ja sam crven za jednu stotinku. Najgore mi je kada me za nesto krivo optuze, ja se zacrvenim i samo ljudi koji me znaju znaju da sam u pravu. Oni drugi 100% misle, zacrvenio se laze. To je stvarno bolesna fobija onaj tko je nije dozivio nema pojma, ono nema blage veze kako je to.
PaMa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 11:55   #59
Jedna od situacija, koja me stvarno smeta, kad trebam nekom nesto reci, u vezi ponasanja koja nisu ok prema meni , jednostavno ne napravim to, jer znam, ako pocnem pricat zacrvenit cu se ko paprika (valjda mi je neugodno kritizirat tu osobu iako znam da sam u pravu i da osoba ne ponasa se ok.) i onda kao da gubim na vjerodostojnosti...ne znam tako nekako...
I onda sam posli ljuta sama na sebe, jer naravno osoba nastavi "po svome"(sef,cimer, tkogod) jer, ako joj niko nista ne govori normalno je da nastavi...
Ima tih situacija gomila...i jos gorih, ovo je za zagrijavanje
oblaci samo oblaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 20:29   #60
Predobar

Ja sam predobar prema ljudima koji nisu to zasluzili. Najradije bi ih poslau u tri... , ali ono nista sve radi crvenila.
PaMa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.