Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2009., 01:11   #1621
"I have no right, by anything I do or say, to demean a human being in his own eyes.
What matters is not what I think of him; it is what he thinks of himself.
To undermine a man's self-respect is a sin."


/ Antoine de Saint-Exupery /
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 20:45   #1622
''Čovjek prolazi kroz sadašnjost vezanih očiju. Smije samo naslućivati i nagađati što zapravo doživljava. Tek poslije, kad mu skinu rubac s očiju, može pogledati u prošlost i ustanoviti što je proživio i kakvog to ima smisla.''

''Vama to zvuči nelogično, ali ljubav je upravo ono što nije logično.''

Smiješne ljubavi, Mailan Kundera
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 10:41   #1623
Ni sama ne znam zašto al totalno mi je ostalo u sjećanju,

Misliš li da će ga zaboraviti?
Mislim da hoće. - uzdahne Ljubo - Pa toliko je puta odlazio. Valjda će ga zaboraviti.
Ali, na Ljubinu žalost, nije bilo tako. Irena nikad nije zaboravila svoga Delona.
__________________
“I am only responsible for my own heart, you offered yours up for the smashing my darling. Only a fool would give out such a vital organ”
alessia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 15:26   #1624
Vidjela sam jednom ženu u crvenoj haljini, duboko izrezanoj na grudima, staklastih očiju, kako šeće ulicama Ljubljane kad je toplomjer pokazivao pet stupnjeva ispod nule. Pomislila sam da je pijana i htjela sam joj pomoći, no ona je odbila moj kaput. Možda je u njezinom svijetu bilo ljeto; možda je njezino tijelo bilo vruće od žudnje za nekim tko ju je čekao. Čak i ako je ta druga osoba postojala samo u njezinoj tlapnji, ona ima pravo živjeti i umrijeti kako hoće, ne misliš?

Coelho
miss_mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:37   #1625
"Vise je ne volim, zaista, a mozda je ipak volim.
Tako je kratka ljubav, a tako dug je zaborav."

Pablo Neruda
__________________
I'm someone's princess...
just me_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 15:40   #1626
"Bila je u pravu: nije mi pripadao. Stvari koje moraš krasti nikada ti zapravo ne pripadaju."
Kathleen Tessaro - Elegancija
__________________
Srce ima više soba nego kurvinski hotel...
Assilleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 18:42   #1627
"Ljubav: ili je osjećamo ili nema te sile na svijetu koja je može izazvati. Možemo se praviti da volimo. Možemo se naviknuti na drugu osobu. Možemo biti prijatelji cijeli život, biti suučesnici, stvoriti obitelj, doživljavati orgazme svaku noć, ali ipak osjećamo kako postoji neka jadna praznina u svemu tome, kako nešto važno nedostaje."

"Ljubav nije navika, obveza ili dug, Nije ono čemu nas uče romantične ojesme; ljubav jest. Bez definicije. Voli i ne postavlja puno pitanja. Samo voli."

Paulo Coelho - Vještica iz Portobella
 
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 23:00   #1628
Pravi muškarac želi dvije stvari: opasnost i igru. Zato želi ženu kao najopasniju igračku.
Nietzsche

hm, "pravi " muškarac, što je to?

Shvatih da biti s onima koje volim dostatno je,
Zastati uvečer i u društvu se odmoriti dostatno je,
Okružen biti lijepim, znatiželjnim, dišućim, živućim, dostatno je...

Ne tražim radosti više, u njoj plivam ko u moru.
Ima nečega kad blizu i muškarcima i ženama i gledaš ih,
nečeg u dodiru njihovom i mirisu što duši jako godi.

Sve stvari duši gode, al ove joj gode najviše.

W. Whitman
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 21:38   #1629
Quote:
atrocity kaže: Pogledaj post
Grown-ups never understand anything for themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. - Antoine de Saint-Exupery
Meni fakat nikad neće biti jasno zašto ljudi citiraju prevedena djela na engleskom, a kad to čine s Francuzima, zbilja mi je bezumno.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 02:43   #1630
"Kad je vino otjeralo depresiju, strah - besmisao života postao je pretežak teret i znao sam da ću to učiniti. Najveće je olakšanje to što više nikad neću morati proći pokraj drugog ljudskog bića na pločniku, vidjeti ih kako hodaju, debeli; vidjeti njihove štakorske oči, njihova okrutna pokvarena lica, njihov životinjski cvat. Kakav sladak sanak - nikad više ne vidjeti nijedno ljudsko lice."


http://www.youtube.com/watch?v=nJbW3...layer_embedded
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 23:18   #1631
" -Ne treba se bojati ljudi.
-Pa ja se i ne bojim ljudi,nego onog sto je neljudsko u njma."

Ivo Andric


"Postoje dva puta koja vode u zivot: jedan je obican,izravan,castan, a drugi je los i vodi preko smrti-to ti je genijalan put."

Thomas Man


"Svako misli da ce nadmudriti sve druge,jer je siguran da samo on nije glup. A tako misliti zaista je glupo. Onda smo sve glupi."

Mesa Selimovic


I moj omiljeni,ni sama ne znam zasto: " Draga moja,mrzim ljude da ih ne bih prezirao,jer bi inace zivot bio suvise gadna sala...Draga moja,prezirem zene da ih ne bih voleo,jer bi inace zivot bio suvise smesna melodrama..."

Mihail Jurjevic Ljermontov

Nira88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 00:20   #1632
“The time will come when diligent research over long periods will bring to light things which now lie hidden. A single lifetime, even though entirely devoted to the sky, would not be enough for the investigation of so vast a subject…And so this knowledge will be unfolded only thorough long successive ages. There will come a time when our descendants will be amazed that we did not know things that are so plain to them…Many discoveries are reserved for ages still to come, when memory of us will have been effaced. Our universe is a sorry little affair unless it has in it something for every age to investigate..Nature does not reveal her mysteries once and for all.”

Seneca, Natural Questions, Book 7, first Century.
Mr Woodyguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 15:37   #1633
"Častan je onaj koji je istinit" - tako je rekla Mirena u onoj spilji. Ja sam to primila u dno svoje duše, ona je za ovo dala život - ja za svoju ljubav dajem samo ljudski sud. Tomo, vi ste mi draži od svega! Uzmite me za ženu!
Plameni inkvizitori, Marija Jurić Zagorka



``Well, my dear,'' said Mr. Bennet, when Elizabeth had read the note aloud, ``if your daughter should have a dangerous fit of illness, if she should die, it would be a comfort to know that it was all in pursuit of Mr. Bingley, and under your orders.''
Ponos i predrasude, Jane Austen

The heart dies a slow death, shedding each hope like leaves. Until one day there are none.
Sjećanja jedne gejše, Arthur Golden

Why did you betray your own heart, Cathy? I have not one word of comfort. You deserve this. You have killed yourself. Yes, you may kiss me, and cry, and wring out my kisses and tears; they'll blight you - they'll damn you. You loved me--then what right had you to leave me? What right--answer me--for the poor fancy you felt for Linton? Because misery, and degradation and death, and nothing that God or Satan could inflict would have parted us, you, of your own will, did it. I have not broken your heart--you have broken it; and in breaking it, you have broken mine.
Orkanski visovi, Emily Bronte
murcielago is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 19:25   #1634
Tajna ima težinu, ona se hrani i buja, ispunjava praznine, nagriza san, od nje usahne radost, ona zatamnjuje obzor i pritišće dušu i postaje sve veća, sve dok ne postane prevelika da bi je se čuvalo. Onda ispuže van u svijet, skriva se na tamnim mjestima i čeka da bude otkrivena.

Možda je došlo vrijeme da prestaneš samo reagirati. Možda je došao trenutak da sjedneš i prestaneš bježati od mjesta na kojem se nalaziš i umjesto toga odlučiš kamo zaista želiš ići.

Ovo su 2 citata iz Kobne pogreške (W. Lashner) - trenutno su mi oni najdraži...
Bookworm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 17:20   #1635
budi moja cvrsta tocka svijeta u vrtnji!

ali sam stvarno zaboravila iz koje je knjige..
__________________
sve na svijetu je moguće!
..pod određenim uvjetima ;)
srcheko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:47   #1636
"Dream big and dare to fail" William C. Glessing

"Počni s onim što je nužno, nastavi s onim što je moguće i ukoro ćeš činiti nemoguće! - Franjo Asiški
sound of stars is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:11   #1637
"Osjecaji mogu biti poput divljih zivotinja: podcjenjujemo njihovu snagu sve dok im ne otvorimo kaveze."
"Odsustvo je za ljubav isto sto i vjetar za vatru: gasi malu, a rasplamsava veliku."
Richard Paul Evans.
nathalie823 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:05   #1638
"A banker is a fellow who lends you his umbrella when the sun is shining, but wants it back the minute it begins to rain."
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 18:33   #1639
Quote:
srcheko007 kaže: Pogledaj post
budi moja cvrsta tocka svijeta u vrtnji!

ali sam stvarno zaboravila iz koje je knjige..
sviđa mi se
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 10:06   #1640
Talmud:

Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra, a ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

...i daj joj razloga za osmijehe svakim danom, jer njeni osmjesi mogu grijati i Tvoju dušu
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:31.