Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 11:12   #2201
loratadin+nasonex.
to koliko-toliko pomaze. bez toga je neizdrzivo. poceo sam danas

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:27   #2202
Ambrozija

Meni druga godina imunoterapije, pa se nadam nekakvom poboljšanju....
Zasada uzimam samo Aerius, a Flixonase je u pripremi.
malibabach is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:22   #2203
Za one koji ne znaju za ovo (u adresi sve piše):
http://www.stampar.hr/hr/peludna-prognoza-za-hrvatsku
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 11:31   #2204
ja treći dan na aeriusu i nasonexu.

povremeno kihanje i šmrcanje..
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 20:53   #2205
Pozdrav
Godinama se borim sa alergijom, krene sa topolom i ima katastrofičan završetak sa ambrozijom. Svašta sam pila od. tableta, ali ništa nije pomoglo (telfast, claritine, daselta, aerius, nixar, ništaaaa). Od nasonex-a i flixonase-a me užasno peče nos, a i ništa bolje mi nije u nosu od tih sprejeva. Trenutno mi je užas, ali sam odlučila koristiti samo aqua maris sprejeve i vizol kapi za oči (iako je to goli shit, kao da mi je i gore od toga . Mislila sam uzeti flosteron injekciju, ali ipak neću jer sam čula da je jako štetna za organizam, iakoooo navodnoooo djeluje po mjesec dana, hmm.. Prošle godine sam u vrhuncu ambrozije za mene, negdje krajem 8.mj, 10 dana pila Clarinase tablete i te dane mi je bilo super. Ali nakon toga me opet stuklo pa sam zbog gušenja po noći uzimala par dana ventolin (do prošle godine sam koristila symbicort jer me moja doktorica kljukala s tim sprejem kao luda, čak sam ga jednom koristila cijelu godinu-iako ne znam zašto jer se preko zime ne gušim, jel). Tako da sada čekam negdje 25.8. i onda ću opet piti 10 dana te Clarinase (ako se do tada ne ugušim ili ne iskašljem pluća ), a onda ću se moliti za kišu. Želim da kiša pada od 5.9. i to nekih mjesec dana bez prestanka.
Šalu na stranu, GO mi završava 21.8. i čisto me strah ići radit jer sam prošle godine jedva radila s obzirom da sam noćima spavala sjedeći jer čim legnem na leđa, gušim se od kašlja.
Trenutna situacija, koja traje od negdje 25.7. jer nisam išla na more ove godine: svrbi me grlo-proizvodim neke čudne zvukove jezikom dok se "češem" istim, oči, šmrcanje, kihanje 10 puta za redom, nakon tolikog kihanja me bole pluća. Upravo dok sjedim za laptom mi izlazi voda iz nosa, a da ni ne osjetim to.
Ugl, užas živi.

Zadnje uređivanje mihha.h : 12.08.2017. at 21:00. Reason: Dopuna poruke
mihha.h is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:51   #2206
ambrozija ... počelo je
Još nisam odlučila koju ću terapiju, ali znam da nikakvi kortići ne dolaze u obzir, osim ako ne bude totalno i potpuno nužno
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:34   #2207
Grijesite sto tek sada pocinjete terapiju. Svi lijecnici, a posebna zahvala forumasima, preporucuju poceti neka 2 tjedna prije ocekivanih simptoma.

Lijepo je kolega objasnio - ako grm namaces vodom teze ce se zapaliti. Ako ides gasiti goruci grm, biti ce tesko /ili takva neka metafora

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 15:31   #2208
Quote:
one.org kaže: Pogledaj post
Grijesite sto tek sada pocinjete terapiju. Svi lijecnici, a posebna zahvala forumasima, preporucuju poceti neka 2 tjedna prije ocekivanih simptoma.

Lijepo je kolega objasnio - ako grm namaces vodom teze ce se zapaliti. Ako ides gasiti goruci grm, biti ce tesko /ili takva neka metafora

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
slažem se. meni je alergija na ambroziju počela tek prošle godine i sasvim je nešto drugo bila prošla godina kad sam počeo terapiju kad je već ambrozije bilo u zraku i ova kad sam počeo ranije sa terapijom
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 08:13   #2209
iz dugogodišnjeg iskustva- meni je potpuno svejedno kad počinjem terapiju.

isprobao sam i dva tjedna ranije i tek kad sam osjetio simptome i kod mene nema razlike.

kortikosteroidnom spreju treba par dana da počne djelovati, tablete mi djeluju odmah.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:13   #2210
Počelo je da... ja koristim telfast 180mg+avamys sprej za nos. Nekako mi se to čini najbolja kombinacija.
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:08   #2211
Pitanjce moji dragi ambrozijaši : uspjevate li se sa terapijom u potpunosti riješiti svrbeža i pečenja očiju ?? ja pijem Daseltu i koristim Avamys sprej i nos mi je skroz ok, astma uz Alvesco i Monkastu totalno pod kontrolom, nema nikakvog kašljanja ili gušenja ali oči i dalje peku i svrbe .da, peku puno manje nego prošlu godinu i nisu krvave ko prošle godine kada nisam koristio Daseltu jer je bila prva godina alergije na ambroziju ali svrbu i peku. umjetne suze to smire na neko kratko vrijeme. ima ko bolje rješenje za to?
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:11   #2212
Imas antihistaminske kapi za oci ali idu samo na recept. Ne znam kako se zovu, pitaj LOM da ti prepise

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 23:25   #2213
Morati ću i sam u pon do doktora po kapi za oci. Ove godine oči ubijaju, dok nos, grlo i kinjane nista
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 04:42   #2214
Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
Morati ću i sam u pon do doktora po kapi za oci. Ove godine oči ubijaju, dok nos, grlo i kinjane nista
znači ista situacija ko i kod mene
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:35   #2215
Mjesecima je suho.
Ima svakakvog polena u zraku.
Puše topli vjetar, sve to nosi, uvali ti u oči i normalno, da će te smetati.
Smeta i one koji nisu "klasični atopičari".
Možda nije baš uvijek najpametnije ispirati oči tzv.fiziološkom otopinom, ali pod ovakvim okolnostima ima smisla, itekako.
Nakon dobrog ispiranja, možeš još kapnuti koju kap Opatonola u oči.

Sad je u dobrom dijelu lijepe naše palo malo kiše pa će biti manje šljama koji ću cirkulirati zrakom narednih par dana.
No, čim se osuši - eto ga nu, jopet
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:01   #2216
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
znači ista situacija ko i kod mene
Da nije kao prošlih godina. Ova godina nekako najviše oci. Prošlih je bio nos kuhanje itd.. Ne znam koje kapi bi najbolje bilo traziti. Jer kod doktora takve stvari on uvijek mene pita što mi se najbolje pokazalo i što pomaže. A za kapi baš i nisam siguran
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:52   #2217
Malo ju osjećam ove godine...još uvijek ništa strašno, ali više od prošle godine....
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 19:58   #2218
Meni je danas najgore od kad je počelo
A baš sam se nadala poboljšanju kako je kiša pala

Koliko vam alergija utječe na svakodnevno funkcioniranje? Mene strahovito umara
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:13   #2219
Quote:
Billie Jean kaže: Pogledaj post
Meni je danas najgore od kad je počelo
A baš sam se nadala poboljšanju kako je kiša pala

Koliko vam alergija utječe na svakodnevno funkcioniranje? Mene strahovito umara
mah, ako te kaj tješi, nisi jedina!
i ja sam želio, čekao kišu, rekoh bude mi odlično, a kad ono jučer padala kiša kod mene i to poprilično jaka i duga, i sve za ništa, užaaaaaaaaaaas

Iz nosa mi curilo ko da sam pipu otvorio! Uopće mi nije jasno kak je to moguće da iz nosa može tako curiti! Doslovno teće.

Nevjerojatno, ko da sam na kišu alergičan! huh

a za umaranje, a kako ne bi bio umoran kad ništa ne spavam i mene umara i to jako. Sad kad je suho, i postane hladnije, navečer, ujutro, mi pomaže šetnja, prvih par 100m je tako tako, misliš si kud sam krenuo, ali mi je nakon cca 2km odlično! zbilja je, sve se otvori i bude ok, vrlo dobro čak. Ali nažalost, ne traje dugo, trebao bi vani spavati ?

Nemam pojma kakva je to vrsta alergije kod mene, ali mene sad 'muči' kiša i zatvoren prostor

Naime kod šetnje prođem pored svega, trave, velike male, ruža, cvijeća, šume, ambrozije, koprive, hrasta, lipe, breze, jabuke, kruške, gacije, lješnjaka, smokve, oraha, bora (velikog, malog, gustog rijetkog), suncokreta, trešnje, kruške, jabuke, šljive, marelice, šikare, potočnica... mah, svega. I kaj mi 'smeta', ništa! Nevjerojatno, zbilja nevjerojatno.

Zadnje uređivanje mranderson : 20.08.2017. at 21:24.
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 09:52   #2220
mene oči svrbe kad puše vjetar - ne koristim nikakve kapi za oči, ali sam jučer prvi put nakapao umjetne suze i malo mi se smirilo.
tu i tamo kihnem i malo sam šmrkav.

i dalje aerius + nasonex
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:35.