Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2008., 19:12   #61
Quote:
sasa80 kaže: Pogledaj post
imaš bruh i krenuo si u teretanu???
zar ti tu ništa nije čudno???
da, nisam normalan, jel?

što bi se moglo desiti ako nastavim sa teretanom? jer, sad mi je krenulo, pa ne bi htio tako odustati ako nema posljedica...

Mirovanje par mjeseci? nema teretane par mjeseci? OMG
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 19:23   #62
Kila/bruh/hernija d.o.o.

Pozdrav svima,zanima me neka stvar oko gore navedenih problema....U mladosti 4-5 godina ja mislim,samo imao na testisima ono sto se naziva (valjda) kilica...
To mi se nakon nekog vremena samo povuklo (znaci nije bila potrebna operacija)...Sada sam se poceo aktivnije baviti sportom (teretana) i zanima me kako mogu znati jeli se to vratilo....
Probao sam guglati ali nisam nasao nista konkretno vezano za ovo...Nasao sam o preponskoj kili (ali toga me nije strah jer mi za sada nigdje nije iskocio onaj balun),gledao sam i ostale,ali nigdje nisam nasao konkretno za ovo...
Antifreez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 19:24   #63
Kila/bruh/hernija ˛˛6

Greskom napravljena 2 topica....slobodno izbrisite ovoga
Antifreez is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 01:06   #64
Quote:
Antifreez kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,zanima me neka stvar oko gore navedenih problema....U mladosti 4-5 godina ja mislim,samo imao na testisima ono sto se naziva (valjda) kilica...
To mi se nakon nekog vremena samo povuklo (znaci nije bila potrebna operacija)...Sada sam se poceo aktivnije baviti sportom (teretana) i zanima me kako mogu znati jeli se to vratilo....
Probao sam guglati ali nisam nasao nista konkretno vezano za ovo...Nasao sam o preponskoj kili (ali toga me nije strah jer mi za sada nigdje nije iskocio onaj balun),gledao sam i ostale,ali nigdje nisam nasao konkretno za ovo...
nisam imao ali znam po frendu..."balun" ti nit ne mora iskocit, ali kod preponske hernije stvar te boli pri nekim glupim kretnjama...njega je recimo bolilo prilikom trcanja kad smo igrali kosarku pa onda prilikom malo vecih napora.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 00:48   #65
Koliko ja znam kod klasicne kile mora jer se pod pritiskom probije jedan dio trbusne stijenke i onda nesto iznutra lagano nabubri put van....
A tvoj prijatelj je onda vjerovatno imao ono sto i ja
Antifreez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 23:52   #66
Quote:
zdral kaže: Pogledaj post
Strah me da sam dobio bruh kad sam dizo u zrak frenda 15 -ak kila težeg od sebe u zrak. Pa me zanimaju koji su simptomi bruha(kile) kod testisa (kako izgleda,kakvi su bolovi i slično) , ako je neko slučajno imao to loše iskustvo, te koliko traje operacija i oporavak.
Ako ima kakvih medicinara slobodno nek odgovore, a naravno zahvaljujem se i ostalima koji će odgovoriti.
Zanima me sta se na kraju desilo. Prije desetak dana mi se pojavili identicni simptomi. Tada sam imao ispite i rokove pa nisam mogao otici doktoru. Malo sam se primirio jer sam bio pretjerao sa vezbama (pojavilo mi se dan nakon sto sam pretjerao sa vezbama) i sve se vratilo. Sada sam u 3 dana bio na jednom koncertu i jednoj tekmi i stvar se kao polako pocinje vracat. Sutra idem doktoru ali me zanima sta je tebi bilo posto ti se to desilo prije 2 godine...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 22.01.2013. at 15:44. Reason: ubacivanje quota
zuzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 19:51   #67
Kako se dijagnosticira bruh?

Naime, ja sam bila kod gastroenterologa koji je posumnjao da imam bruh. Nalazi se iznad pupka tj. na gornjem dijelu trbuha.

Pitala sam ga - zar se to ne bi vidjelo na ultrazvuku, na što se on nasmijao i rekao da ne bi. Uglavnom, bio je prilično uporan. Kako imam viška kila mislila sam da je to špek, iako znam da se pojavio tek prije par godina. Uvijek mi to visi iznad hlača i fakat je nekak čudno ispupčeno.

Sad sam malo smršavila pa sam mislila da se bude i to smanjilo, ali štanga, to i dalje strši. Nisam smršavila dovoljno da mogu reć 100 posto, pa sam totalno zbunjena.

Jel netko nešto zna kako da ja to prepoznam? I kome da se javim za ozbiljno?
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 01:47   #68
Preponska kila/ bruh/ hernia

Dali je neko operirao preponsku kilu? Dakle nalaz kaze Inguinalnoocetna kila lijevo. Zanima me koliko traje oporavak znaci kolko se ostaje u bolnici, koliko se dobije bolovanja i koliko traje dok to sve skroz ne zaraste? Ako ima neko nekih iskustava molim da ih podijeli samnom. Savjeti isto dobrodosli.
Thnx.
Ivan Sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 19:10   #69
kila preponska

Pozz svima,
imam jedno pitanje: dijagnosticirana mi je preponska kila, trebam na operaciju. Zna tko o tome vise? Da li je teska operacija, onako malo se bojim...
raspravko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 21:05   #70
ne, to ti je inače najčešća operaciju u svijetu. najveći ti je rizik od anestezije, a i on ti je u rukama dobrog anesteziologa značajno smanjen. operacija ti se sastoji u vraćanju kilnog sadržaja u njegov prirodni prostor i zatvaranje otvora posebnom mrežicom. operacijski zahvat ne traje dugo, ovisno o operateru, al svakako manje od 1 h. nakon operacije se preporučuje izbjegavanje fizičkog napora.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 02:51   #71
Koliko se dugo ostaje u bolnici, koliko traje oporavak(bolovanje) i dali se nakon zahavat uzimaju antibiotici? Imam isti problem, pocetnu preponsku kilu.
Ivan Sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 03:32   #72
ovisno kako se radila kila, laparoskopski ili otvorena klasična operacija, od par,3 dana recimo do tjedan. oporavak traje ovisno o samoj kirurškoj tehnici i bolesti. za neke fizički manje zahtjevne stvari oporavak je priličito brz, a neke teže duži uz preporuku izbjegavanja iznimno zahtjevnih fizičkih radnji. u pravilu se antibiotici ne uzimaju.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 09:48   #73
hvala na odgovorima, no imam jos pitanja. S jednom godinom sam vec operirao kilu, pa mi je kirurg rekao da je to ozbiljno zbog recidiva. Uz to trenutno sam na dijeti pa tek onda idem u bolnicu...Da li je moguce opet da bude recidiv??
raspravko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 13:44   #74
jeste, ovisi ne samo o kirurškoj tehnici i samoj kili već i o tvom ponašanju, ako ti nastaviš sa fizičkim aktivnosti izvan dosega dopuštenog naravno da se sam stavljaš u poziciju za recidiv. ukoliko se budeš pridržavao liječničkih puta značajno su ti smanjene šanse za recidive. međutim neki ljudi imaju jednostavno preslab trbušni zid, preveliki otvor, nezahvalan za rekonstrukciju i zatvaranje, pa je kod takvih od starta značajno viša šansa za recidive, a takvi su češći oni koji su već nekad prije operirali kilu. no to ne znači da svaki recidiv ima prezahtjevnu kilu za obradit.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 16:02   #75
recidivi su današnjim tehnikama rijetki...što se tiče oporavka, par dana izbjegavaj kihanje smijanje i kašljanje. Na nogama sam bio isti dan (nije bila laparoskopska operacija), na predavanjima nakon 3 dana, vozio role nakon 12, a igrao košarku nakon 14 dana...operacija ni po čemu nije bauk
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:38   #76
pa ne bih ja rekao baš da su rijetki, ovisi o kojoj skupini ljudi govorimo, mlađi vs stariji
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:52   #77
dobro...nisu baš tako rijetki, ali plašenje pacijenata s time, i preuveličavanje s koljena na koljeno, dovede do toga da ljudi okolo iz straha hodaju s hernijama do koljena (čak i neke javne osobe)...nakon uvođenja mrežica, mislim da su se recidivi još više smanjili. Mučio sam se sa malom kilom par mjeseci, samo mi se jednom ukliještila na minut-dva...već sam za par dana dogovorio termin jer nema smisla smanjivati kvalitetu života zbog nečeg tako banalnog.
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 19:57   #78
u potpunosti se slažem, nove mrežice su stvarno zakon, ali nisu neslomljive, to samo naglašavam, jer pacijenti misle da nakon operacije su sad bolji nego prije nastanka same kile, pa onda neprikladnim naporima se dovedu do recivida.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 23:35   #79
Mene jos zanima dali cu se nakon potpunog oporavka dakle tamo negdje nakon 3 mjeseca vratiti u teretanu i radit npr. trbusnjake. Naravno lagano bi krenuo prvih par tjedana i onda polako poceo intenzitet pojacavat. Koliko je to pametno radit? Lud sam ak ne vjezbam pa me zanima.
Ivan Sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 15:17   #80
moći ćeš ih radit za par mjeseci bez problema (govorim iz vlastitog iskustva a ne kao medicinar), premda to nije preporučljivo.Počni sa laganijim vježbama i pusti da trbušni zid zacijeli, za par mjeseci možeš krenit i s trbušnjacima, ali osjetiš li bilo kakvu nelagodu u donjem dijelu trbuha, to je znak da trebaš stat, premda mislim da će sve bit ok
davor9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.