Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2003., 16:16   #1
Kronični prostatitis

Imam 28 godina, od toga se 6 godina liječim od upale prostate.
Nemam nekakvih posebno neugodnih simptoma.
Čini se da univerzalnog lijeka baš i nema.

Ako je netko imao više sreće, cijenit ću njegov savjet!
 
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 16:23   #2
Moj muz to ima isto. Problem je sto su njemu bili dijagnosticirali nesto drugo - upalu mokracnih kanala, i to lijecili.

Par godina bi svako malo pio antibiotike, to bi se zamirilo, ali bi ga uvijek opet uhvatili bolovi.

Ti kazes da ne osjecas tegobe, a on je poprilicne bolove osjecao.

Kad ga je jednom jako uhvatilo, poslali su ga izmedju ostaloga urologu na ultrazvuk, i tu se utvrdilo da je prostatitis, kronicni.

Dobrih mjesec i pol je bio na razlicitim antibioticima, pocevsi od gentamicin injekcija do pieloseptil tableta. Vise se i ne mogu sjetiti kakve je sve antibiotike izmijenjao, ali znam da mu je od tada dobro.

Upozorili su ga da se cuva tijekom zime i da svaka mala prehlada moze opet da dovede do akutne faze.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 12:30   #3
može ili mi netko pomoće? koji antibiotici su dobri za prostatu?
svjetlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:12   #4
I ja imam taj problem. To se mora liječiti i izliječiti. Problem je što liječnici propišu za prostatitis jednu terapiju ili maksimalno dvije. To nije dovoljno. Isto tako, treba napraviti detaljne testove, na što je bakterija osjetljiva, a na što ne. Aljkavost i neznanje kod liječnika opće prakse u najviše slučajeva i dovede prostatitis do kronične faze.

Imaš dvije vrste kroničnog prostatitisa: bakterijski i nebakterijski. Kod bakterijskog se stanje može popraviti antibioticima, ali je i to prilično teško zbog prirode prostate. Upalni proces se često može ponovo vraćati. Kod nebakterijskog je to prilično teško i problematično.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 19:36   #5
Teško je napisati koji antibiotici su dobri za prostatu.

Podjela prostatitsa ide u 4 kategorije.No bitan je način infekcije da bi se moglo pravilno lječiti.Dva načina su da dođe do prostatitisa bakterije koje ulaze kroz mokračnu cijev,uzročnici mogu biti i spolno prenosive bolesti
i preko krvi.

Najčešče su uzrok crijevne bakterije (proteus i stafilokok) pa s liječenjem onda treba iči u tom smjeru uz normalno potrebne pretrage da bi se išlo ciljano s antibiotikom(ne napamet)

Svakak milki je dobro napisao da liječnici znaju ponekad zeznuti stvari pa daju onak po nahođenju antibiotik.

Kada dođe do kronične infekcije onda je lječenje jako dugotrajno 1-3 mjeseca i nažalost nije uvijek baš djelotvorno.Ako ni to lječenje ne pomogne ide se s malim dozama antibiotika (kroz vrlo dugi period).

Kronični prostatis može i ne mora imati posebno izražene simptome no svakako ga treba kontrolorati kod urologa.

Nažalost univerzalnog lijeka stvarno nema
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 23:29   #6
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Kronični prostatis može i ne mora imati posebno izražene simptome no svakako ga treba kontrolorati kod urologa.
Meni je mikcijska krivulja varirala tiruliru. Od nekih jadnih 10 ml/s (max), pa sve do 18 ml/s nakon terapije s antibioticima (već nakon tjedan dana je bilo super). To je jedan problem. Drugi problem je moguć utjecaj na plodnost. Uglavnom, stvar se treba liječiti, a ne čekati...
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 00:10   #7
Uf, i ja sam imao problema sa prostatom, nakon svega prođenog uspio sam riješiti kronični prostatitis, uglavnom sam trošio biljne preparate - conprosta i sl., čajevi, odbacio kiselo totalno, gazirana pića, alkohol, pio sam običnu vodu na silu u velikim količinama, piškio ko hidrocentrala, pazim se da ne sjedam na hladno, čarape mijenjam ćim primjetim da su mokre...i tako već dvije godine sve pet, a vukao sam to godinama.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 00:47   #8
Postoji povezanost između kroničnog prostatitisa i neplodnosti no koliko ja znam još uvijek su tu mišljenja struke podijeljena no sigurno kak si i napisal lječiti i to ozbiljno
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 20:43   #9
Da li moze biti da je prostatis uzrok povisenog krvnog tlaka.....???......


Unaprijed zahvalan........
Rex.x is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 23:04   #10
Kronični prostatitis

Imam 29 godina i Kronični prostatitis mi je dijagnosticiran 2002. godine (upala prostate - bakterije u ejakulatu, tj. u prostati - enterococcus).
To sam zaradio jer sam dugo stajao na hladnom zraku u mokrom ronilačkom odijelu kada sam izašao iz mora i od toga dana sam počeo osjećati tegobe. Simtomi su bili učestalo mokrenje, bol u području ispod mokraćnog mjehura i to više kao žarenje i velika osjetljivost na hladno ( propuh, vjetar, bilo kakvo strujanje zraka ). Nakon što sam osjetio tegobe mislio sam da će to proći samo od sebe jer na početku nije bilo strašno no kako je vrijeme prolazilo bol je bila sve jača tako da sam liječniku ( urologu) otišao tek nakon dva mjeseca od toga.
Nakon što mi je nalaz u ejakulatu pokazao bakterije enterococcus urolog mi je propisao antibiotik Ninur prvih 10 dana i Nolicin jos 20 dana i uz to Prostabiol, masaže prostate 10 dana za redom, tople kupke i čaj od vrbovice . Nakon toga osjećao sam se puno bolje ali osjećao sam reakciju na najmanju promjenu temperature.
7 dana nakon što sam popio antibiotk ponovno sam napravio nalaz i pisalo je "Patogene bakterije nisu izolirane" u kulturi poraslo preko 100,000 bakterija/ml, više vrsta.
Boravio sam pretežno u zatvorenom prostoru jer čim bi izašao van osjetio bi i najmanji povjetarac, ta prostata mi je bila tako osjetljiva da sam morao uvijek imati tople čarape, ispod hlača duge gaće čak i kratke hlačice (znači tri sloja) i nisam smio ni pet minuta stajati na hladnom jer bi odmah osjetio neugodno žarenje do mozga. Pio sam po 2-3 litre čaja na dan, non-stop išao na WC i nastavio piti Prostabiol. To je sve skupa trajalo otprilike 6 mjeseci i osjetljivost na hladno se postepeno smanjivala dok nije potpuno prestala.
Nakon tog dugog perioda rijetko bi kada na propuhu ili u moru osjetio lagano bockanje u prostati, ali nista vise od toga.

Pozdrav
svretena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 12:09   #11
Quote:
SMARTONE kaže: Pogledaj post
Imam 28 godina, od toga se 6 godina liječim od upale prostate.
Nemam nekakvih posebno neugodnih simptoma.
Čini se da univerzalnog lijeka baš i nema.

Ako je netko imao više sreće, cijenit ću njegov savjet!
Čitala sam nedavno kako Indijci ne obolijevaju od raka prostate kao i prostatitisa u onolikoj mjeri kako je to slučaj na zapadu i navodno je to zato što jedu Curry.
Za prostatu je odlično i bučino ulje kao i koštice. Sad ti je vrijeme buča. Drmaj po njima. Tko zna, možda ti pomogne nešto od ovog u smislu prehrane. Nemaš što izgubiti
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 22:52   #12
Dobro vidim da se radi o relativno mladim osobama,ali meni je 73 god.iimam takve probleme odnedavno.Urolog mi je propisao Ciprol 2xpo1 na dan po 500mg,a zatim da uradim markere PAS,F,T ,a imam i uvecanu prostatu 92 mm,je li netko imao takvih problema
kapablanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 22:57   #13
Ja se itvinjavam,ali sam zaboravio da skrenem mladima da kod trosenja antibiotika moraju barem 3x nedeljno ejakulirati na bilo koji nacin jer antibiotici bez toga tesko prodiru u predjel prostate.
kapablanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:09   #14
meni se nakon terapije PEGASYSOM pojavila krv u ejakulatu pa sam ja to povezao ali nakon odgovora dr. iz REBRA da to nije povezano otišao sam urologu napravio UZV pregled prostate i bris uretre te mi je nađena klamidija.UZV je bio uredan , prostata normalne veličine i sve pet, popio dozu doksiciklina i sumameda
pa sad čekam da prođu tri tjedna da ponovo napravim bris
U međuvremenu sam počeo preventivno piti CONPROSTU (zbog mokrenja i peckanja i sličnih simptoma prostatitisa) i mada sam se iznenadio dozom i cijenom , nastavio s tom terapijom.Ima li neko iskustvo s conprostom i da li to vrijedi tih para?(BTV piše da pomaže i kod seksa pa jeli to istina ili marketing?)
dadic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 08:54   #15
Mislim da su sretnici oni kojima se nađe kakva bakterija,ukoliko se to može nazvati srećom.Ali nebakterijski prostatitis je gori jer neznaš sa čim ga liječiti.Meni je prostata normalne veličine,nemam problema sa mokrenjem niti peckanjem ili bilo čime drugim nego sa testisima.Kad se smočim i prehladim onda me testisi jako bole i nateknu.Nikad mi nisu našli nikakvu bakteriju.Opet sam radio pretrage i sad mi najviše pomaže čaj od Vrbovice i tople kupke.
__________________
Anđeli postoje ali ponekad,oni koji nemaju krila,zovemo prijatelji
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:14   #16
Enteroccocus faecalis / kronicni prostatitis

Danas dobio nalaz brisa i ejakulata, imam enteroccus faecalis. Dobit cu nolicin, imate nekakve preporuke uz antibiotsku terapiju kako bi sprijecio da se bakterija ne vrati? Vec sam je imao pred nekih godinu dana samo ne tu nego neku drugu, inace imam kronicni prostatitis
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 18:52   #17
dovoljno tekucine, cajevi za ciscenje urinarnog trakta (ali ne pretjeruj s cajevima, pogotovo ne s uvinim, dok si na antibioticima. takodjer se preporucuju kopriva (blagog okusa, bogat mineralima, slobodno ga pij) i brusnica kod koje trebas obratiti pozornost na dovoljno duge vremenske razmake ukoliko pijes i uvin buduci da kod uve nije dobro zakiseljavati mokracu, sto brusnica cini.), pamucno rublje, u potpunosti prekinuti analni seks bez zastite, odnosno seks bez zastite opcenito. pojacanu higijenu savjetovati i partnerici (plus brisanje nakon vrsenja nuzde obavezno od naprijed prema iza), a bilo bi pozeljno da i ona napravi urinokulturu (najbolje prvi jutarnji urin, i to srednji mlaz, nakon pranja u cistoj vodi i brisanja cistim ubrusom) i dobro se pomokri i prije spolnog odnosa bez obzira na to sto mozda nema (klasicne) simptome urinarne infekcije.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 22:33   #18
pozzzz

Hvala na savjetima, ma to sve u biti znam, mislio sam da mi netko otkri toplu vodu mozda probam sa acidosalusom i necim slicnim samo neznam dal to uz antibiotik ili poslje?! Jesi cula mozda za basen triple power? Navodno baterije vole kiselo pa bi mozda bilo dobro izbacit kiselinu sa njime iz sebe da lose bakterije pomru ?
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 02:57   #19
vecina losih bakterija ne voli kiselo (Escherichia npr.)i bas zato se Lactobacilli (iz acidosalusa i sl.) koriste kao preventiva jer proizvode mlijecnu kiselinu i snizavaju pH..Enterococcus je iznimka , on uziva u kiselom..tak da ako se previse "zaluznatis" mozes se rijesit njega, a navuc druge..ocito si osjetljiv na te fekalne bakterije..tako da u svemu ravnoteza..idealan pH za zene je blago kiselo, valjda je i za muskarce..
s Lactobacillima ne mozes pogrijesiti, oni su bezopasni, a ako ih imas dovoljno, nece dozvolit ostalim (losim) bakterijama da se mnoze..
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 17:37   #20
Quote:
orchis kaže: Pogledaj post
vecina losih bakterija ne voli kiselo (Escherichia npr.)i bas zato se Lactobacilli (iz acidosalusa i sl.) koriste kao preventiva jer proizvode mlijecnu kiselinu i snizavaju pH..Enterococcus je iznimka , on uziva u kiselom..tak da ako se previse "zaluznatis" mozes se rijesit njega, a navuc druge..ocito si osjetljiv na te fekalne bakterije..tako da u svemu ravnoteza..idealan pH za zene je blago kiselo, valjda je i za muskarce..
s Lactobacillima ne mozes pogrijesiti, oni su bezopasni, a ako ih imas dovoljno, nece dozvolit ostalim (losim) bakterijama da se mnoze..
A tako dakle...znaci antibiotik i acidosalus je o.k. , mozda kupim i aloe veru
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:50.