Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2008., 17:39   #1
Noćne more

već mi je stvarno dosta. svaku večer imam sve gore snove. već godinu dana sanjam da me netko lovi, hoće ubit, puca na mene, tuče me ili ja nekoga pretučem na smrt. krvi bude na sve strane....i nemojte mi govorit da je to od previše televizije jer je skoro ni ne gledam, 1 seriju dnevno možda. a pogotovo ne gledam horore jer ih ne volim gledat i nikad ih nisam ni gledala. evo kaj sam ljepoga sinoć sanjala:
gledala sam kako je netko spalio neku ženu, muškarca i malo djete i to ŽIVE. i čula sam ih kako vrište. nisam mogla podnjet to, bilo je užasno. i onda malo poslje doma su moji imali spalionicu ljudi i neku ženu su živu zatvorili u vreću i htjeli spalit. i ja sam im pomagala. i kad su je trebali gurnut u peć ja sam pobjegla van jer nisam mogla gledat to. navila sam muziku na najjače da je ne čujem kako vrišti. sva sam se probudila u znoju. užasne snove imam. samo se mučim u snu i strah me
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 21:18   #2
Ajd danas kada ides spavat, probaj spavati na suprotnoj strani. Znaci tamo gdje su ti inace noge nek ti bude glava. Rijeci zahvale ocekujem sutra.

Mozda ne gledas puno telku, ali zato mozda citas previse crne kronike?
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 22:25   #3
probaj gledat neki komičan film, štivo veselo nabavi...smij se vicevima s ju tuba
napeta si zbog nečeg, zabrinuta...i sasvim za očekivat da će tvoj mozak u snu bucat...preispitaj se...nešto ne štima, garant
ja sam ko curetak imala tako bajne snove, jedva sam čekala ić spati...ozbiljno, hehe...
nažalost, sad je moja realnost malo grublja, pa i snovi u kompletu s njim
ali se zna zalomit koji božanstveni san-bohufala.
__________________
lajf šouz no mrsi
back to black is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 22:57   #4
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Ajd danas kada ides spavat, probaj spavati na suprotnoj strani. Znaci tamo gdje su ti inace noge nek ti bude glava. Rijeci zahvale ocekujem sutra.

Mozda ne gledas puno telku, ali zato mozda citas previse crne kronike?
mislim da je problem nesto dublji....

jesi li prozivjela kakve tragedije u djetinjstvu?

meni se pari da ima neki osjecaj krivice u sebi kojeg krije. za nesto se podsvjesno krivi...
__________________
----nesto ultrakul pametno i originalno----
Direktorica_svemira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 02:24   #5
pandora, snovi su nas unutarnji i donekle nesvjesni zivot. a ti ovdje dozivljavas konstantne napade i prijetnje. kao da se obracunavas s necim s cime na javi nemas hrabrosti. razmisli dobro tko te povrijedio i na koji nacin ili od koga osjecas tu opasnost. i meni zvuci dosta potisnuto
Shango is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 10:09   #6
vjerovatno si cijeli dan pod dojmom tih snova i onda tijekom dana razmišljaš o tome i zato to sve ispočetka sanjaš.sigurna sam da ti je već slabo kada ideš navečer spavati, jer pretpostavljaš da češ se probuditi sva u šoku. neznam šta da ti kažem... probaj ignorirati tijekom dana te snove, ne razmišljati o tome
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:52   #7
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Ajd danas kada ides spavat, probaj spavati na suprotnoj strani. Znaci tamo gdje su ti inace noge nek ti bude glava. Rijeci zahvale ocekujem sutra.

Mozda ne gledas puno telku, ali zato mozda citas previse crne kronike?
ma ne vrijedi. spavala na podu ili na krevetu, u svom krevetu ili tuđem
ma ne čitam. onda znači da bi i drugi imali takve snove ako stalno gledaju horore ili čitaju crnu kroniku
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 12:55   #8
Quote:
Direktorica_svemira kaže: Pogledaj post
mislim da je problem nesto dublji....

jesi li prozivjela kakve tragedije u djetinjstvu?

meni se pari da ima neki osjecaj krivice u sebi kojeg krije. za nesto se podsvjesno krivi...

tragedije hmm. nebih rekla. pokušat ću se sjetit.....neznam zbog čega bi se krivila....
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 13:29   #9
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
već mi je stvarno dosta. svaku večer imam sve gore snove. već godinu dana sanjam da me netko lovi, hoće ubit, puca na mene, tuče me ili ja nekoga pretučem na smrt. krvi bude na sve strane....i nemojte mi govorit da je to od previše televizije jer je skoro ni ne gledam, 1 seriju dnevno možda. a pogotovo ne gledam horore jer ih ne volim gledat i nikad ih nisam ni gledala. evo kaj sam ljepoga sinoć sanjala:
gledala sam kako je netko spalio neku ženu, muškarca i malo djete i to ŽIVE. i čula sam ih kako vrište. nisam mogla podnjet to, bilo je užasno. i onda malo poslje doma su moji imali spalionicu ljudi i neku ženu su živu zatvorili u vreću i htjeli spalit. i ja sam im pomagala. i kad su je trebali gurnut u peć ja sam pobjegla van jer nisam mogla gledat to. navila sam muziku na najjače da je ne čujem kako vrišti. sva sam se probudila u znoju. užasne snove imam. samo se mučim u snu i strah me
to su ti neka ko zna kakva sjećanja odavno, naslikaj to....izbaci na papir....kasnije kad ti prođe....baci sve u smeće....psiha ti očito oslabila...pa odi više u šetnje neke u prirodu...oću reć...nemoj se zatvarat u 4 zida...visit previše po internetu....najvažnije da se fizički izmoriš, zaspat ćeš ko beba...bez ikakavih snova....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 14:45   #10
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
ma ne vrijedi. spavala na podu ili na krevetu, u svom krevetu ili tuđem
Ziher nisi na leđima probala.

Quote:
ma ne čitam. onda znači da bi i drugi imali takve snove ako stalno gledaju horore ili čitaju crnu kroniku
A tko veli da nemaju?
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 15:02   #11
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Ziher nisi na leđima probala.
ma jesam sve poze



Quote:
A tko veli da nemaju?
pa dobro imaju ali ne svaku noć i sigurno ne ovak grozne ko ja
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 15:30   #12
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
ma jesam sve poze
Znaci i na trbuhu.

Quote:
pa dobro imaju ali ne svaku noć i sigurno ne ovak grozne ko ja
Kaj se zalis, pa ti se barem mozes sjetiti kaj si sanjala ak nis drugo.

Ak su ti ucestali mogla bi poceti pisati o tome, ono sutnes san na papir i tako to ... umotaj to u neku horor pricu ...
I taman kada ce biti najnapetije nestat ce.
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 15:37   #13
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
to su ti neka ko zna kakva sjećanja odavno, naslikaj to....izbaci na papir....kasnije kad ti prođe....baci sve u smeće....psiha ti očito oslabila...pa odi više u šetnje neke u prirodu...oću reć...nemoj se zatvarat u 4 zida...visit previše po internetu....najvažnije da se fizički izmoriš, zaspat ćeš ko beba...bez ikakavih snova....
Tak je! Šetnjom razbistri misli i ako se uhvatis da ponovno razmisljas o morama reci sama sebi da nocas to neces sanjati.
Cula sam dosta prica o tome da ljudi imaju razne mantre "protiv" mora i sami sebi govore da odbijaju more pa cak u snu dok sanjaju sami sebi kazu da ne zele sanjati more i more prestanu.... Ne znam jel djeluje, nisam imala problema s time u zadnje vrijeme iako dok sam bila mala, od prilike desetogodisnja klinka, sam svaku noc ziher vise od 6 mjeseci sanjala neke strahote isto, ali je proslo samo od sebe isto kako je i doslo...
__________________
"Činilo se da sve ukazuje na činjenicu kako svemir želi da se ona poseksa s njim. Bilo je očito kako je viša sila odlučila da stvari krenu tim putem. Bilo joj je sudjeno da to učini. Zašto bi je inače bogovi doveli upravo na ovo mjesto? I to u Victoria Secret donjem rublju?"
...iwana... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 15:53   #14
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
već mi je stvarno dosta. svaku večer imam sve gore snove. već godinu dana sanjam da me netko lovi, hoće ubit, puca na mene, tuče me ili ja nekoga pretučem na smrt. krvi bude na sve strane....i nemojte mi govorit da je to od previše televizije jer je skoro ni ne gledam, 1 seriju dnevno možda. a pogotovo ne gledam horore jer ih ne volim gledat i nikad ih nisam ni gledala. evo kaj sam ljepoga sinoć sanjala:
gledala sam kako je netko spalio neku ženu, muškarca i malo djete i to ŽIVE. i čula sam ih kako vrište. nisam mogla podnjet to, bilo je užasno. i onda malo poslje doma su moji imali spalionicu ljudi i neku ženu su živu zatvorili u vreću i htjeli spalit. i ja sam im pomagala. i kad su je trebali gurnut u peć ja sam pobjegla van jer nisam mogla gledat to. navila sam muziku na najjače da je ne čujem kako vrišti. sva sam se probudila u znoju. užasne snove imam. samo se mučim u snu i strah me

Ovo mi je veoma poznato, no ne očekuj neku veliku pomoć od forumaša. Tu su svi samo da pričaju gluposti u nadi da će ispast pametni

Ja sam noćne more imala zadnje dvije godine svaku noć, no nisam kao ti sanjala da ja ubijam nekoga, nego da mene netko ubija. Uglavnom me je uvijek netko lovio i htio na najrazličitije moguće načine ubiti, a ja sam trčala i pokušavala se spasiti. Najčešće su to bili nepoznati ljudi, ali bilo je slučaja i da me love najbliži ili da me ostavljaju na cjedilu.

Već 4 mjeseca ne sanjam takve stvari...
Rješenje je samo u tebi. Vjerojatno si negativna, nečim nezadovoljna, možda se nećega bojiš, neznam, možda imaš crne misli... Iako sam ja sebe smatrala nekom normalnom osobom onda, noćne more su nestale tek kad sam se počela izvlačiti iz depresije i prestala razmišljati o groznim stvarima. I kad god sam počela misliti na nešto lošeg ja sam se prebacila na neku pozitivnu misao, pa makar to bilo ''jeeej, danas je sunčan dan''. S vremenom se jednostavno navikneš misliti na lijepe stvari, a prestaneš na ružne. Eto, tak je meni to grozno razdoblje prošlo.

Ne čekaj savjete, baci se na konkretnu akciju. Šta ja znam, budi pozitivna, bilošto
Fuck.Off is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 17:40   #15
Quote:
Fuck.Off kaže: Pogledaj post
Ovo mi je veoma poznato, no ne očekuj neku veliku pomoć od forumaša. Tu su svi samo da pričaju gluposti u nadi da će ispast pametni
Quote:
Šta ja znam, budi pozitivna, bilošto
Ovo je genijalno, a reci mi zakaj pljujes po sebi ti si kao mazohist neki?

Quote:
Ja sam noćne more imala zadnje dvije godine svaku noć, no nisam kao ti sanjala da ja ubijam nekoga, nego da mene netko ubija. Uglavnom me je uvijek netko lovio i htio na najrazličitije moguće načine ubiti, a ja sam trčala i pokušavala se spasiti. Najčešće su to bili nepoznati ljudi, ali bilo je slučaja i da me love najbliži ili da me ostavljaju na cjedilu.
Woho, to sam i ja imao sl. mene su stalno zivotinje naganjale tokom sna. Bilo je tu Medvjeda, Vukova i Sibirskih tigrova ... Taman kada bi me trebali ubiti ja bi se probudio ... kaj bi dal da mi se ti cool snovi vrate. Al vise ih nema.
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 17:47   #16
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Ovo je genijalno, a reci mi zakaj pljujes po sebi ti si kao mazohist neki?



Woho, to sam i ja imao sl. mene su stalno zivotinje naganjale tokom sna. Bilo je tu Medvjeda, Vukova i Sibirskih tigrova ... Taman kada bi me trebali ubiti ja bi se probudio ... kaj bi dal da mi se ti cool snovi vrate. Al vise ih nema.

Zašto pljujem po sebi? Pa zato jer je to tak... nitko ti tu nemože dat savjet. Sumnjam da će joj i moj savjet pomoći, tak da...

Neki se tak postavljaju ko da znaju rješenja za sve probleme. Meni je to glupo, jer svatko ima drugačiji problem.

I za kraj, ne zabrijavaj si da si nešto bolje od nas ostalih i fuck off!
Fuck.Off is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 18:03   #17
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
tragedije hmm. nebih rekla. pokušat ću se sjetit.....neznam zbog čega bi se krivila....
- da li si imala teze razdoblje u zivotu i prije koliko vremena?
- ako sada imas lakse razdoblje, koliko ono do sada traje?
- koji je obrazac tih snova, koji im je zajednicki 'nemanifestni dio'? osjecaj opasnosti, napada... itd itd...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 18:36   #18
Quote:
Fuck.Off kaže: Pogledaj post
Zašto pljujem po sebi? Pa zato jer je to tak... nitko ti tu nemože dat savjet. Sumnjam da će joj i moj savjet pomoći, tak da...
Oho, sada smo i pesimisticni sa ovakvim stavom naravno da ti nece pomoc, pa nemremo mi napraviti neke stvari umjesto tebe. A to kaj ti ne zelis prihvatiti/primjeniti savjete bez obzira na "kvalitetu" je tvoj problem. Vidis da cak sumnjas i u svoj savjet, a ak sumnjas u svoj savjet kako mislis prihvacati tude?

Quote:
Neki se tak postavljaju ko da znaju rješenja za sve probleme. Meni je to glupo, jer svatko ima drugačiji problem i bok!
Aj razmisli malo, davanje savjeta za "kontroliranje/poboljsanje sna" pa ovo nije za psihologiju vec za rub znanosti. Jos malo pa cemo si birati kaj cemo sanjati.

Savjetom nemres utjecati na san, da je tako onda bi si prije spavanja birali o cemu cemo sanjati. Nemaju kontrole tak da nema smisla, cemu pokusavati ispraviti nesto za sto nemas kontrolu.

Hmmm od 3.15-3.30 cu biti na havajima, 3.30-3.45 idem malo vidjeti sta ima u svemiru valjda su one zvjezdice promijenile boje ... itd. To je kao da liku koji je natripan dajes savjet kako da si poboljsa slike ...

Kako dode tako i ode, ja sam ih imao par godina i nestale su s vremenom, nisam se uopce opterecivao time. Ja sam prihvatio da ih nemrem kontrolirat/poboljsat i nestale su s vremenom.
__________________
Old skul Art

Zadnje uređivanje Gestapo : 01.04.2008. at 19:10.
Gestapo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 21:42   #19
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
- da li si imala teze razdoblje u zivotu i prije koliko vremena?
pa jesam al nebih o tome, privatna stvar unutar obitelji i tak. uglavnom stalno neke svađe u kući....i prije nego su se moj starci rastali (prije neki 10g) isto je bilo užasno,stari je bio pijan svaki dan i derao se i svačega je bilo...al sumnjam da ima neke veze s tim....

Quote:
- ako sada imas lakse razdoblje, koliko ono do sada traje?
pa nekih par godina

Quote:
- koji je obrazac tih snova, koji im je zajednicki 'nemanifestni dio'? osjecaj opasnosti, napada... itd itd...
pa strah me uvijek kad sanjam da me netko lovi, pucaju na mene i pogode me al još uvjek ostanem živa. i obično mi nitko ne želi pomoći, sama ležim u lokvi krvi, zovem u pomoć ali nikoga nema. i pokušavam pobjeć al me pronađu. i nekad znam sanjati da se svađam s mamom onak i derem se na sav glas da je mrzim i ona mene isto i da me teta hoće ubiti, čak sam sanjala da me davila jedanputa (al znam i zašto...). i na nju se isto derem i mrzim ju. ma bilo je tu još svakakvih snova još gorih od ovih....
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 21:46   #20
Quote:
Gestapo kaže: Pogledaj post
Savjetom nemres utjecati na san, da je tako onda bi si prije spavanja birali o cemu cemo sanjati. Nemaju kontrole tak da nema smisla, cemu pokusavati ispraviti nesto za sto nemas kontrolu..
neki put budem svjesna da sanjam pa se natjeram da se probudim. jedanputas am npr sanjala da me brat hoće ubiti. trčala sam od kuće(i to sam neko vrijeme dosta često sanjala da bježim od kuće jer me netko hoće ubiti) i imao je u ruci neku injekciju s otrovom valjda. i nisam imala snage više da trčim i taman kad me zgrabio ja sam bila svjesna da sanjam i rekla sam si: moram se probuditi inače će me ubit i stvarno sam se bila probudila, jedva....
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.