Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2009., 21:19   #21
moja definitivna preporuka je Lovran!!!!! Bolnica je u koma stanju, kaj se tiče interijera,al je ovaj medicinski dio savršen. Meni je moj doktor najbolji na svijetu. Sestre na odjelu najbolje sve super, super, super. I opet Lovran
plumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 16:52   #22
pozz,moj muž ima 32 godine i kao dijete 4 operacje desnog kuka i sranje šepao je do prije 5 mjeseci kad više nije mogao nikud i onda krenuo doktoru.naručili smo ga na šalatu kod dr.delimara i u roku 3 mj je operiran i sve 5.sad je na oporavku u vž toplicama i mrak!!(prvi put u životu ima noge ravne u milimetar i ne šepa!!! ne boli ga ni kuk a ni koljeno!!) sve regularno i bez koverti!! svaka čast ekipi s ortopedije i hvala im do neba i nazad!!!!!!!! pitaj ak te još šta zanima mi smo još friški u tome
lomnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 17:01   #23
hv plumica
muž mi je u Termi isto ko i ti i to soba 101 i sve ok i smještaj i soba i osoblje samo pohvala svima!!
jest da mu je klopa malo slabija al jbg na oporavku je a ne na tovljenju(hahah)!
jesi dobila produljenje toplica il samo 3 tjedna?
jesu ti kontrolirali krv(zbog marivarina pitam jer nemože na terapije sutra ni nikud jer mu nalaz nije dobar?!!)
jel piješ marivarin i dalje i koliko kom dnevno
lomnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 17:14   #24
DA IMA(MOJ MUŽ KOJI JE U VŽ TOPLICAMA -TERME!!)KOMPLETNO SVE SU MU PRESLOŽILI( OKRENULI KOST ZDJELICE ,UGRADILI KUK I NASTAVAK TAKO DA IZJEDNAČE NOGE(OKO 6-7 CM RAZLIKA U NOGAMA BILA DO SAD) I FAKAT SU TO SUPERRRRRRRRRRRR NAPRAVILI. DELIMAR I BOJANIĆ SU GA OPERIRALI NA ŠALATI I 10 DANA BOLNICE PA DOMA 14 DANA I SAD VŽ TOPLICE I SUPAČ! KOLIKO ĆE OPORAVAK TRAJATI NEZNAMO AL JE NJEMU VEĆ DOSTA I BOLNICA I ŠTAKA-AL JA MISLIM DA JE TO PROLAZNA DEPRESIJA I DA ĆE SVE BIT OKK SAMO TREBA PROĆ VREMENA
lomnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 18:40   #25
Za dobit invalidsku povlasticu za cestarine, mostarine, tunele i cestarinu moraš imati 80 posto invaliditeta donjih ekstremiteta, a to ti je malte ne u kolicima ili na štakama trajno. Mislim da operacija kuka nije tako visoki postotak, ali uvjek treba probati invalidonost je neupitna samo je pitanje postotka. Moj savjet je da podneseš zahtjav za vještačenje, ništa te ne košta
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 19:15   #26
Super! Mene su zravnali 4 cm i jako sam zadovoljna. Znam da mu je već dost, al kaj se može , sve u rok službe kak se veli. Znam da je u toplicama za umret od dosade al bu zdržal. Posle na jednu štaku i onda si brzo ko novi. Meni je posle generalke odlično, i uvijek velim ljudima koji se dvoume nak idu na operaciju jer posle je stvarno pjesma. Bilo bi dost važno posle nastavit vježbat. Ja sam tu malo zaprdila, tj prošel me malo onaj početni zanos, a i često jednostavno ne stignem od posla, kaj baš i nije dobro. Inače mislim da imamao pravo svake godine otić dva do tri tjedna u toplice, za održavanje. Jedino kaj si to danas retko ko može priuštit, bar ne mi koji radimo kod privatnika. Pozdrav kolegi štakašu, pozdrav Termi i dobru zabavu u Minervi. Kaj još uvijek dolaze oni svirat? E i kaj još uvijek dolazi onaj doktor sa svojom ženom plesat?
plumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2009., 21:08   #27
Sorry sad sam vidjela još ovo pitanje. Kolko se sjećam vadili su mi krv, al samo jednom il dvaput. Pila sam Andole 100 još koji mjesec poslije op. i onda se polako skidala s toga . Ne sme se naglo prestat. Meni je jedino bilo željezo u komi poslije op. al sam ga uspjela sredit s kupinovim vinom.Uglavnom terapija traje još samo kratko poslije op. Ja sam se rezala 2004. tak da je to sad već dost iza mene. Kaj se tiče klope u toplicama znam da nije količinski baš jako puno , al mislim da se da užicat koji put malo više. Znam da su neki muški to znali, treba se malo prišmajhlat onim tetama.Nisu mi dali više od tri tjedna , al nisam ni tražila jer za to vrijeme već stvarno svisneš od dosade. Ja sam posle još užicala malo suhih( onih dvoranskih) vježbi u domu zdravlja, i dalje si prepušten sam sebi. Za početak dok se ojača preporučam kupiti one utege na čičak kaj se metnu na noge za vježbanje, a može i lopta za neke vježbe. Posle bi bilo super ić u teretanu, samo lagano, il ak imate mjesta, i love, kupit si klupu za vježbanje za po doma. Pozz
plumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 12:13   #28
ugradnja umjetnih kukova u lovranu

Imam 55 godina i uskoro idem na ugradnju umjetnih kukova (oba) na operaciju u Lovran. Zanima me da li je tko bio tamo, kakva su iskustva, postupak operacije, oporavak? Da li odjednom ugrade oba ili prvo jedan pa nakon nekoliko mjeseci drugi? Hvala na bilo kakvoj informaciji!
mama_ruzica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 15:42   #29
malo sam tužna jer su mi spojili temu i vjerojatno neću dobiti nikakav odgovor jer se tu većinom razglaba o šalati i postotku invalditeta, ali ipak se još nadam, please ljudi, bilo kakva informacija....
mama_ruzica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 16:19   #30
di-di zanima me gdje uputiti zahtjev za utvrđivanje invaliditeta mi priradamo velikoj gorici pa je kod nas sve komplicirano u najmanju ruku velika komplikacija čim nešto trebaš nekog pitat a kamo li išta obavit
hvalla unaprijed
lomnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 21:44   #31
za mamu ružicu!
Evo ak pročitaš par postova više, mislim iznad, ja sam već pisala da sam operirana u Lovranu 2004. Čula sam da su nekaj preuređivali u zadnjih dvije godine, al mislim da su samo modernizirali operacione dvorane, kaj je u stvari i najvažnije ne? Na odjelima je, bar dok sam ja bila, situacija koma kaj se tiče sanitarnih čvorova...Sumnjam da su to uspjeli kaj urediti i poopraviti pa situacija je ovakva. Ne znam na koji ćeš odjel al mislim da je na svima isto, jedino ak si ne plaćaš apartman. Znači na katu imaš po dva odjela koji su spojeni hodnikom, unaj uz cestu je jedan ,a onaj uz morsku stranu drugi odjel.Na svakom imaš po JEDAN WC sa dvije do tri kabine koji je unisex, tj i muški i ženski, i jedan , isto unisex u sredini za oba odjela. Ima jedna prostorija s tuševima , kao tri al samo jedan funcionira. Al posle op. se ionak nemreš tuširat. Ja sam svoju higijenu posle op. obavljala ovak: Odšetala sm se u tuševe, zaključala i onda pranje onak po malo s rukavicom na lavabou. Ovo nije preporuka jer baš i nije pametno.Usput moraš balansirat na jednoj nogi jer nesmeš operir, opteretit. Ak ti se kaj dogodi a ti se zaključaš nemre niko do tebe, i još bi te zribali. Al ja nisam mogla zdurat da se ne operem, bar donekle,a bil mi je bed u onim zajedničikm , mislim nemreš se skinut... Imala sam jedan mali ruksačić, preporuka, u koji sam natrpala sapun, ručničić,sve kaj ti treba da se opereš.Ruksak, neki mali je zgodan jer ga metneš na leđa a ne smeta ti radi štaka. Inače NEMA ničega. Ni sapuna, ni toalet papira...... ničega sve moraš donest svoje. Ima za kupit dole u prizemlju al deru s cijenama pa preporučam donesti od doma zalihe. U sobi nema ormara. Imaš samo noćni ormarić. Ja sam si to organizirala da sam postavila kofer uz krevet, pa na njega jednu manju torbicu( tak da ti dođe sve skup dost visoko), i onda u nju čisti donji veš i vreć za zmazano. Jer se nemreš saginjat u noć orm. a onda si možeš sam sve uzeti bez da nekog moraš moliti. Prvih dva , tri dana dok nemreš sam na vc .. i dok malo ne dođeš k sebi ionak nemreš obuć gaće. Posle smo ih oblačilli sa štakama. Možda si za to smisli nekakvo pomagalo. Možda je zgodno uzet tange il neke jako visoko rezane da te ne dere po rezu. I ak se nejdeš prat možda uzet onih dnevnih uložaka. Uložak baciš a gaće ok. Ja sam za vodu, ili kaj već imala onu flašicu sa slamkom, ko biciklisti, pa sam si onda sam donesla vode za pit da ne davim i čekam. I opet je za prenašanje super ruksak. Na balkonu, ja sam bila s morske strane, smo si zmontirali štrik, neko je donesel pa smo na njemu sušili ručnike.... Uzmi par kvačica, a ak hočeš za svaki slučaj i štrik.Tete servirke smo molili da nam skuhaju kavu. Znaš kak to već ide, daš i njima koju kavicu i sve ok. Ženske hoće napraviti. Evo to je kaj se tiče tih glavnih stvari koje fale. Inače sestre, doktori i sve ostalo kaj se tiče medicinske , ljudske strane je suuuuuuuuuper. Svi su jako ljubazni i sve ti naprave. Jest da su sestre malo preopterećene ba baš ne stigu sve odjednom al za ništ nemaš frke. Dakle kaj se tiče ovih drugih uvjeta je malo bed al se isplati malo potrpit loš Wc .. za sve ostalo. Tam si obično dva tjedna posle op .A kukovi se ugrađuju po jedan s razmakom od par mj.a mislim i do godinu dana.Oprosti kaj sam bila opširna al evo htjela sam napisat čim više detalja da znaš kaj te čeka. Za mene je Lovran zakon. Možda se posle sretnemo na kontrolama koji put. Sretno, drž se . Ak ima još kakavih pitanja , tu sam

Zadnje uređivanje plumica : 29.08.2009. at 21:53.
plumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 21:51   #32
za lomnicu! Evo malo sam se razdužila sa savjetima za mamu ružicu pa pišem drugi. Zahtjev za utvrđivanje tjel. oštećenja, ( iliti stupnja invalidnosti), podnosiš u HZMO u Tvrtkovoj. Svi iz Zagreba i Županije. Ispuniš obrazac koji il kupiš u knjižari il skineš na njihovoj stanici na internetu, skopiraš medicinsku dokumentaciju u prilog, i sve predaš tam na urudžbenom šalteru u prizemlju. I onda čekaš dok te ne pozovu na komisiju. Aj please javi kad obaviš kolko su dali postotak.
plumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 10:21   #33
još iskustva iz lovrana??
mama_ruzica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 16:20   #34
Bok... Tri sata su mi trebala da nađem ovaj topic!

Naime, imam skoro isti problem... Al nemam 15, nego 25.god. Sve je bilo ok do unazad par mjeseci, kad me nakon dužeg hodanja užasno počeo bolit lijevi kuk, sad već oba bole. Da bi se otkrilo da imam displaziju kukova. Bila na par pregleda, ni sama više ne znam gdje da idem. Jedni su za protezu, samo što ona ima rok trajanja nekih 20 godina, što znači da ću s 40. trebat novu i to će biti puno kompliciranije... A ne mogu čekat još ne znam koliko dugo jer me boli i htjela bih normalno živjet i moć barem psa prošetat, a da ne vrištim od boli poslije

Bila sam prošli tj. u Akromionu u Krapinskim Toplicama, tamo su kao najbolji sa Šalate sada... Bila sam kod dr. Čička, on mi preporučio dr. Hašpla koji je kao stručnjak za to... Ugl, oni bi mi radili trostruku osteotomiju zdjelice, tj. rezali na 3 dijela, rotirali i spojili fino nekim šipkama... Jel ima tko ovdje ikakvih iskustava sa time??? Umirem od straha i ne znam više gdje da idem
belly_008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:17   #35
Quote:
belly_008 kaže: Pogledaj post
Bok... Tri sata su mi trebala da nađem ovaj topic!

Naime, imam skoro isti problem... Al nemam 15, nego 25.god. Sve je bilo ok do unazad par mjeseci, kad me nakon dužeg hodanja užasno počeo bolit lijevi kuk, sad već oba bole. Da bi se otkrilo da imam displaziju kukova. Bila na par pregleda, ni sama više ne znam gdje da idem. Jedni su za protezu, samo što ona ima rok trajanja nekih 20 godina, što znači da ću s 40. trebat novu i to će biti puno kompliciranije... A ne mogu čekat još ne znam koliko dugo jer me boli i htjela bih normalno živjet i moć barem psa prošetat, a da ne vrištim od boli poslije

Bila sam prošli tj. u Akromionu u Krapinskim Toplicama, tamo su kao najbolji sa Šalate sada... Bila sam kod dr. Čička, on mi preporučio dr. Hašpla koji je kao stručnjak za to... Ugl, oni bi mi radili trostruku osteotomiju zdjelice, tj. rezali na 3 dijela, rotirali i spojili fino nekim šipkama... Jel ima tko ovdje ikakvih iskustava sa time??? Umirem od straha i ne znam više gdje da idem
Pitanje, jesi li kao djete nosila Pavlikove remenčiće, jeli netko od tvojih predaka to nosio, jeli netko od tvojih daljih predaka šepao?
Vijek trajanja bescementne proteze koja se ugrađuje mlađima poput tebe je u najbolju ruku 20 godina, to bi značilo sa imaš malo kila i puuuno sreće. Puno bi pametnije bilo napraviti osteotomiju koja je trajnije rješenje. Puno si premlada za protezu, proteza ti znači doživotnu invalidnost (ne smiješ nogu preko noge, čučnuti, sjesti na nisko, skočiti sa zidića itd.)
zakarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:17   #36
Nisam nosila nikave remenčiće, nit je itko u obitelji imao takvih problema... Mama je bila šokirana kad se sve ovo sad izdogađalo jer sam bila zdrava beba, doktorica opće prakse je išla tražit '85. u moj karton i našla je da su s mjesec dana rekli da je s kukovima sve u redu...

vidjet ću 31. kaj će mi taj doktor reć, on je puno puta radio te osteotomije... ne znam di da nađem još kojeg da je stručnjak za kukove, a da me ne živcira sa protezama raznoraznim... jer to mi def. ne dolazi u obzir sad, htjela bi još koji put trčat malo s pesom i normalno rodit jednog dana i sve to... a našla sam članak u kojem sam pročitala da su se sportaši vraćali tekmama nakon osteotomije mislim, svjesna sam da me proteza čeka, al ako se može izbjeć nekih 15-ak go, vaj not?
belly_008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 00:16   #37
Sve si shvatila, vidim da si pametna!
To kada si bila mala, malo su ti prerano gledani kukovi ultrazvukom, oko trećeg mjeseca je pravo vrijeme kada se zna prava situacija, ali što sad, to je prošlo svršeno vrijeme!
Čičak i Hašpl su dobri, nemoj ići dalje, što se tiče rađanja sa protezom, to nije problem, veći je problem radnja koja je ugodna a prethodi rađanju)))
Nikada se ne zna, možda i skroz izbjegneš protezu, ovisi o tvom slučaju, u svakom slučaju je poželjno da imaš što manje kila, to bi ti bilo jako važno!
zakarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 00:20   #38
Quote:
Tinchii_ kaže: Pogledaj post
E ovako..
K'o prvo hvala svima koj ice uopce procitati ovaj topic..
U zadnje vrijeme osjetila sam bol u kraljeznici i desna noga mi se rotirala pri hodu prema unutra.. I koljeno i sve mi je postalo nekak' cudno.. Na sistemaskom su m irekli da mi desni kuk ide van vise nego lijevi.. Otisla sam kod svog' doktora i dao mi je uputnicu za ortopeda.. Obavili smo slikanje kukova i ispalo je da mi je pri rodenju kuk nedovoljno razvijen tj. kuk mi ne prekriva cijelu kost nego samo djelomicno.. Dr. mi je rekao da bi se trebala baviti plivanjem a mi u Pz nemamo zatvorene bazene tako da sam tu malo zakinuta.. I ugl. da sam to ranije otkrila moglo bi se lijeciti a ovak' ne znam.. Ne smijem se udebljati.. i nositit teske stvari.. Malo sam se uplasla jer je doktor rekao kad' bi se u trudnoci jako udebljala ( 15-16 kg ) to bilo opasno za moj kuk.. Zanima me da li postoje kakve vjezbe ili nesto slicno s cim bi to mogla barem malo ispraviti.. mozda niej jos prekasno jer imam 15 godina..
pa kao nemaš bazene idi u teretanu ili čekaj kad padne kiša
pa skokni u lokvu vode
trudni_tiramisu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 14:01   #39
Wink BOG LJUDI

Svi ste bili vidim,koji ste se javili operirani ,Lovran,Zagreb a niko se nije javio iz dalmacije gdje su ortopedi najbolji u Hrvatskoj. U Splitu sam se operirala prije tri mjeseca a na rehabilitaciji sam bila u KALOS Vela luka na otoku Korčuli. Imam samo pohvale za cijeli Kalos svi su prekrasni prema pacijentima i sve naj naj.Imam 41 godinu i stavljena mi je totalna bescementna proteza. U Splitskoj bolnici na križinama sam operirana,a op.je dr.Luetić. Svima sam zahvalna što su mi bili super i prije i poslije operacije. Hvala Bogu i operacija je super prošla i dobro se oporavljam . Ne iditetako daleko kad imate kod nas najbolje ortopede i osoblje.Pozdrav
__________________
......photography.....scuba diving.....cycling....
miner5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:22   #40
Vidim da ste stručnjaci za područje pa ako može par pitanja

Nisam imala kao mala problema sa kukovima ali već skoro pola godine me jako iritira neki tupi osjećaj u desnom kuku. Jedno par tjedana je bol bila i jača ali sad samo kao što sam već napisala nešto tupo što me jako smeta. Nisam išla slikati jer čekam neke druge nalaze a pretpostavljam da će dok onda sama to tražiti ali imala sam pozitivan Reuma faktor Latex. Što bi to moglo biti? Hvala
hope_010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.