Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2005., 15:18   #21
Quote:
Natch kaže:
meni je najzbudljivije kad sama otkrivam.
I meni isto, ali za to je potrebno vrijeme
Treba te pratit Kairos da otkriješ nešto, a on nije s tobom baš svaki dan
Earl Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 15:18   #22
Quote:
Natch kaže:
joujou da skratimo:
- zanima nas prijevoz do otoka i po otoku
- cijene privatnog smjestaja i hotela
- dobre konobe
- najljepse plaze
- i naravno, maniristicke stepenice
jesam li nesto zaboravila?
- katamarani i brodovi.... katamaranom je jeftinije ali ne možeš autom... oboje ide iz Splita.... u slučaju da staju na Hvaru vožnja se produži na famoznih 5 sati
- za privatni smještaj i hotele nemam pojma
- konobe.. ima neke dobre cestom prema gore... ali ja nemam pojma kamo.. anime, ne vozim
- najljepše plaže su dalje od gradske (naravno) u gradu ideš ispod 'Cvjetnog naselja'... tamo su lijepe i čiste (veliko kamenje)
- o stepenicama khm
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 16:11   #23
Daklem, vidim ja da ću morati ja taj izvještaj napisati post festum.

Joujou, ne možeš napisati tako kratki post ako si ti/tvoji roditelji s Korčule! Tipkaj, tipkaj, tipkaj
Earl Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 17:00   #24
Quote:
Earl Grey kaže:
Daklem, vidim ja da ću morati ja taj izvještaj napisati post festum.

Joujou, ne možeš napisati tako kratki post ako si ti/tvoji roditelji s Korčule! Tipkaj, tipkaj, tipkaj
bila sam tamo samo dva ljeta... bilo mi je dosadno nisam pronašal zabavu : sramim se:
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 17:01   #25
Svrati i do Prigradice
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 19:04   #26
odjebite mi sa otoka...........
ovo lito želim mir i tišinu...........

doli turizam...............

nabijem vas........ na osti.........
brat tifusar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:47   #27
Ja ću te naučit
ovisi kaj smatraš zabavom
vidim slijedi detaljan izvještaj mojeg doživljaja Korkyre Negre tamo negdje u osmom mjesecu ako se ne utopim (u domaćoj kapljici)
Shadowfax što ima u Prigradici?
Brate tifusaru bez brige, ja sam kao sjena, kao da me nema, u nekoj sam pustoj vali, potrošim samo kap dobrote vas otočana koji nas puštate da skrnavimo vašu privilegiju.
Earl Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2005., 11:59   #28
Quote:
Earl Grey kaže:

Zanima me što i kako obići u mizerna 3 dana koje imam na raspolaganju, gdje postaviti bazu, za početak. Ii
za mizerna 3 dana postavi bazu u gradu korčuli (ili blizu, ovisno imaš li prijevoz ili ne). bez prijevoza ćeš teško vidjet baš puno od otoka. inače, unutrašnjost otoka je super. u lumbardi moš vidjet bili žal, pješčana plaža, meni niš spešl jer ne volim pješčane plaže.
ako imaš prijevoz, kreni prema drugoj strani otoka, lukni žrnovo (malo selo iznad korčule), spusti se do pupnatske luke (pješke) koja je prošle godine bila prograšena za jednu od ne znam koliko naj plaža među divljim plažama na svijetu. ako imaš još vremena, možeš ići vidjeti vinograde u unutrašnjosti kod smokvice i čare. prošeći kroz drvored u blatu i već si na drugoj strani u veloj luci. ako si s autom, ovo sve ti je 1 dan bez pupnatske luke. u prigradici nemaš niš. u tome i je ljepota.
ako misliš da je ovo penzionersko razgledavanje, zaboravi sve što sam ti rekla i ostani u korčuli.

ah, korčula
e da. ono što je paradoks je to da ako želiš autom sa visa na korčulu, forget it.
korčula je prekrasan otok, meni puno ljepši od visa što se tiče prirode, arhitekture itd, ali komiža je ipak komiža

uups- u prigradici ima svjetionik, kako sam to mogla zaboraviti
__________________
...bla...
Klota is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 10:43   #29
Quote:
brat tifusar kaže:
odjebite mi sa otoka...........
ovo lito želim mir i tišinu...........
Ja sam mirna, reci to Talijanima.


Bila mi je simpa ona spilja iznad Vele Luke, a malo iznad nje ima dobra smokva.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 21:14   #30
Preporuka za smještaj je baš u mjestu Korčula. Centar otoka pa ima svakog sadržaja. Ako si sa autom obiđeš otok u jedan dan a to je neko prije mene već napisao. A ako si pješak nađeš agencije koje organiziraju obilazak.
Ako tražiš noćnu zabavu kafići u Korčuli su super mjesta za to. Lokalno stanovništvo je "galebarski" nastrojeno pa nemaš brige da će ti biti dosadno i da nečeš upoznati neke nove ljude sa kojima se može zabaviti.
Ponude za sex, travu i ostale droge takođe same.
Domaću muziku možeš čuti jedino na hotelskim terasama gdje svaku noć svira isti bend i tamo su obićno starci koji idu u krevet u 23:00. Sreća tvoja da si tamo samo 3 dana jer bi napamet naućila njihovu playlistu ako si smještena blizu ili u hotelu.
Ostalo sve je prilagođeno mlađoj populaciji.
U hotelu "Park" ili "Marco Polo" (jedan do drugog su) je disko club i tamo ekipa odlazi kada se pozatvaraju kafići.
Također imaš i mali disko club ispod hotela "Bon Repos" .
Ako kupiš vina u obilasku otoka (Čara, Smokvica, Lumbarda) i kreneš pješačiti iz Korčule do hotela "Bon Repos" uz more možeš naletiti na ekipice sa gitarom na kakvom mulu. Bez beda im se pridružiš sa bocom vina
Otok sa domorocima koji jako puno psuju , ali većina će sve napraviti da posjetitelj bude zadovoljan.
Cijelu zimu se međusobno gledaju tako da su gladni stranih lica.
Herogljifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2005., 15:39   #31
evo ja sam se upravo vratila s korcule. nije lose, ali je bolje kad je suncano i u sezoni. nema meni do visa i hvara
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 23:11   #32
Quote:
Herogljifica kaže:
Ako tražiš noćnu zabavu kafići u Korčuli su super mjesta za to. Lokalno stanovništvo je "galebarski" nastrojeno pa nemaš brige da će ti biti dosadno i da nečeš upoznati neke nove ljude sa kojima se može zabaviti.
Ponude za sex, travu i ostale droge takođe same.
Domaću muziku možeš čuti jedino na hotelskim terasama gdje svaku noć svira isti bend i tamo su obićno starci koji idu u krevet u 23:00. Sreća tvoja da si tamo samo 3 dana jer bi napamet naućila njihovu playlistu ako si smještena blizu ili u hotelu.
Ostalo sve je prilagođeno mlađoj populaciji.
U hotelu "Park" ili "Marco Polo" (jedan do drugog su) je disko club i tamo ekipa odlazi kada se pozatvaraju kafići.
Također imaš i mali disko club ispod hotela "Bon Repos" .
Ako kupiš vina u obilasku otoka (Čara, Smokvica, Lumbarda) i kreneš pješačiti iz Korčule do hotela "Bon Repos" uz more možeš naletiti na ekipice sa gitarom na kakvom mulu. Bez beda im se pridružiš sa bocom vina
Koje si ti godine zadnji put bila u Korculi?!?!? Moja procjena je da je to bilo prije nekih 6 ili vise godina . Taj disko klub o kojem pricas mislim da ne radi vec godinama... Jedini disko u gradu je Gaudi i nalazi se bas u starome gradu. Kol'ko cujem trenutno su tamo na repertoaru narodnjaci Sam prostor nije los, al je ekipa u totalnom qurcu, izbacivaci su neki bolesni tipovi koji samo traze priliku za svadju i tucnjavu.

Pretproslo ljeto radio je i birc/disko Shatush, al navodno da je to sada zatvoreno zbog nerazrijesenih odnosa izmedju covjeka koji je to drzao (talijan neki) i grada koji mu je dao prostor u najam. bas u tom shatusu sam se pretproslo ljeto bas super zabavljao Ugodna atmosfera, nepreskupa cuga, 2 talijana sa gitarom i klavijaturama i niti jedne domace pjesme - samo Clapton, Sting, B. Adams
mi smo bas bili u potrazi za ovim cuganjem na plazi i gitarama o kojem ti pricas, ali dole toga nije bilo ni za lijek. o barenju neceg da ne pricam - dole je izgleda obicaj da svaka domaca klinka vec sa 16 godina dobije komada od 30+ koji se samo pojavi od nekud i potapsa te po ramenu ako se pokusas razgovarati sa njom gosti koji posjecuju korculu su obicno ili starci ili parovi, tak da...

korcula definitivno nije grad za mlade i za zabavu, ali je meni jedan od najljepsih koje sam vidio. nemoj propustiti Moresku(tradicionalna viteska igra) dok si tamo - jesu visoke cijene ulaznica, ali isplati se jednom i to vidit.
od restorana preporucam adio mare - najlakse ces ga nac tako da pitas ljude di je kuca marka pola - nalazi se odmah na vrhu te ulice - nedaleko od katedrale. cijene su ok, a fora je nakon par dana procitat da je u istom restoranu jela princeza od monaka ili tako netko
e,da - i nemoj otic sa otoka bez barem 5 litara posipa
Bitanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 11:41   #33
Quote:
Earl Grey kaže:
[B

Shadowfax što ima u Prigradici?
[/B]
Niš.
To ti je mogli bi reč vikend naselje od blata.
Imaš hotel gdi se skupljaju lokalci na kavi i cugi, ima dva restorana, i to je to. U hotelu prodaju i osnovne namirnice.
Ali položaj joj je dobar. Nema komaraca i ostale gamadi kao na Prižbi i stalno pirka nekakav vjetrić pa nije vruće za pozvizdit.
Nisam bila tam dva ljeta, pa možda se nekaj i promjenilo.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 11:44   #34
E da.
Veli moj muž da su oko Korčule jako dobre lokacije za ronit. Ima više ronilačklih centara, Prižba, Karbuni, neko mjesto sa G...
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 23:03   #35
Quote:
polly kaže:
Niš.
To ti je mogli bi reč vikend naselje od blata.
Imaš hotel gdi se skupljaju lokalci na kavi i cugi, ima dva restorana, i to je to. U hotelu prodaju i osnovne namirnice.
Ali položaj joj je dobar. Nema komaraca i ostale gamadi kao na Prižbi i stalno pirka nekakav vjetrić pa nije vruće za pozvizdit.
Nisam bila tam dva ljeta, pa možda se nekaj i promjenilo.
ima hotel u prigradici? di? da ne misliš na brnu?
__________________
...bla...
Klota is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 15:31   #36
Quote:
Klota kaže:
ima hotel u prigradici? di? da ne misliš na brnu?
Ima, ima. Ili je bar bil tamo.
Kad ideš od Blata, spustiš se cestom u uvalu pa odmah na desno. Mislim da je dvokatnica, ili možda trokatnica.
To ti je kakti centar mjesta.
Pred ulazom, "na verandi" pod lozom sjedi lokalna ekipa i cucla pivice.
Dalje na desno je Antin restoran. Ako je Ante preživio svoja ronjenja. Negdje prek puta svjetionika.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 11:46   #37
Meni je na Korčuli bilo super (24 years old )- dijelom zato kaj je bilo dosta ljudi koje znam tamo- što domaćih, što putnika.
Svakako preporučujem auto i večernji posjet "konobi" u Pupnatu- obitelj kuha za goste. Hrana je nesto najbolje što sam ikad jela (mi smo jeli: predjelo: omlet sa vlascem, pršutom i jos začina, glavno jelo: pašticada s domacim makarunima, salata, desert: torta od limuna i neki jos kolači, brdo vina domaćeg i začinjenih rakija- 90 kn po osobi ispalo, ma zakon). Treba rezervirat bar dva dana prije na telefon...
Imoen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 20:01   #38
Korcula

Pozdrav svima, molio bi ako netko ima za preporučit mjesto na Korčuli, u pitanju su djeca pa traže se plaže gdje je pjesak ili sitni šljunak.
t.d. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 22:00   #39
moja preporuka - Lumbarda
mi bili jedne godine u hotelu Borik, depadansa Lovor... super klopa i dosta povoljna cijena smjestaja...
u blizini je velika pjescana plaza (mislim da se zove Slanica), iako mi na njoj nismo nikad bili (preferiramo stijene)
ne propustiti ribarske veceri petkom
joop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 14:32   #40
Red face

Quote:
t.d. kaže:
Pozdrav svima, molio bi ako netko ima za preporučit mjesto na Korčuli, u pitanju su djeca pa traže se plaže gdje je pjesak ili sitni šljunak.
Bok!!
Ako ste za hotel tada poslušajte prethodni odgovor, ali ja sam bila prošle godine u gradu Korčuli, tj. uvala u gradu Korčuli iz koje ste šetnicom do centra (tj. stare jezgre grada Korčule (koja je predivna) za 20tak minuta). U toj malenoj uvalici se izmjenjuju šljunčana, pješčana, kamenita plaža - tako da ima za sve ponešto!!!
Bila sam u privatnom smještaju i to jako jeftinom (ostali traže ogromne novce za istu vrstu smnještaja, ako ne i goru)...
Kod njih imate apartman (dvosobni, sa kupaonom, kuhinjom, terasom) za SAMO 40 eura... Imaju i jeftinih soba sa kupaonom (upotreba kuhinje - u kojoj imate baš sve što Vam treba) .... I to cijena je ista bezobzira koliko ljudi bilo u apartmanu ili sobi (nije kao kod nekih da naplaćuju po osobi!!!
Ono što je najbitnije - DOMAĆINI SU JAKO LJUBAZNI!!!!
Ako ste zainteresirani za ovakvu vrstu smještaja - poslat ću Vam privatnu poruku sa brojem tel., pa ćete nazvat i sve detaljnije saznat!!
Garantiram da su domaćini odlični i da je smještaj također odličan!!!
Najbolje vrijeme odlaska u grad Korčulu je kraj 7. i poč. 8. mjeseca kada je u gradu hrpa kulturnih događaja (dani Korčule, dani Marka Pola...) - sve o tome sa točnim datumima saznajte na službenim stranicama grada Korčule!!!
Korčula je prekrasna (sa pravom nosi ime "Dubronik u malom")...
Svi na Korčulu!!!!
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.