Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2010., 18:20   #21
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
da budemo točni, ovu državu vodi osoba izašla iz kumrovečke škole


Da mi je samo znati... dok je sjedila u klupama kumrovačke škole, da li bi joj ikada pogled odlutao kroz prozor na zagorske brege, i je li joj se pred očima možda pojavljivala vizija da bi jednog dalekog dana u slijedećem stoljeću možda mogla i zvonom označiti početak trgovine na New Yorškoj burzi kao što je to danas učinila

Hebateled koji cirkus... pri čemu to puno više govori o New Yorškoj burzi i uzrocima krize kapitalizma nego o Jadranki Kosor kao takvoj
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 18:22   #22
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
da budemo točni, ovu državu vodi osoba izašla iz kumrovečke škole
Pitate se zasto nasi politicari izgledaju kao neobrazovani idioti, pitate se kako su i koje to skole oni zavrsli.

Pa suvarove.

Nije "suvarijada" problem pojedinca, nego problem zajednice koja vise nema sposobnog (ni elitnog, ni radnickog) kadra (sve je cuspajz, i niko nezna ko sto treba). Pojedinac je uvijek ovakav ili onakav, ali kolektiv je kolektivno spusten na nizu razinu, sto evo mi koji smo se skolovali >='90 primjecujemo. Samim time i potvrdujemo da je nase skolstvo bolje od suvarovog

P.S.
Ovaj primjer s kumroveckom skolom samo to potvrduje, i pokazuje kako je cilj bio totalno zaglupiti narod kako bi mogli vladati jedino kadrovi iz Kumrovca,
samim time sto se to opetovano pokazuje kao istina, nadam se da cijenis ovaj novi model

Odnosno onoga dana kad se rjesimo suvarovaca, rjesit ce mo se i kumrovaca
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.

Zadnje uređivanje =Nadimak : 27.09.2010. at 18:27.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 18:26   #23
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Pitate se zasto nasi politicari izgledaju kao neobrazovani idioti, pitate se kako su i koje to skole oni zavrsli.

Pa suvarove.

Nije "suvarijada" problem pojedinca, nego problem zajednice koja vise nema sposobnog (ni elitnog, ni radnickog) kadra (sve je cuspajz, i niko nezna ko sto treba). Pojedinac je uvijek ovakav ili onakav, ali kolektiv je kolektivno spusten na nizu razinu, sto evo mi koji smo se skolovali >='90 primjecujemo. Samim time i potvrdujemo da je nase skolstvo bolje od suvarovog
Ja vjerujem da si ti generacija koja je gledala Teletubbise. Inače ne mogu dugačije pojasniti tvoje prekenjavanje.
P.S. Bilo bi dobro da o školskom sustavu govore/pišu osobe koje su bile uključene u provođenje istog i to u razdoblju 70-sada.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 18:27   #24
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Pitate se zasto nasi politicari izgledaju kao neobrazovani idioti, pitate se kako su i koje to skole oni zavrsli.

Pa suvarove.

Nije "suvarijada" problem pojedinca, nego problem zajednice koja vise nema sposobnog (ni elitnog, ni radnickog) kadra (sve je cuspajz, i niko nezna ko sto treba). Pojedinac je uvijek ovakav ili onakav, ali kolektiv je kolektivno spusten na nizu razinu, sto evo mi koji smo se skolovali >='90 primjecujemo. Samim time i potvrdujemo da je nase skolstvo bolje od suvarovog
Naše školstvo je za kurac, da oprostiš na grubim riječima. Ono šuvarovo je bar u toj suludoj ekonomskoj postvi imalo smisla, ovo danas nema.

štanc ljudi koji izlaze s raznim titulama van a pod milim vragom ništa ne znaju. nakon 8+4+5+2= 19 godina obrazovanja ti dobiješ čovjeka koji u biti niš ne zna raditi ali na općem kvizu znanja bi dobro prošao, čivjeka koi brije da je elitni stručnjak i ne želi raditi ispod 10 000 kuna iako nema staža, no uglavnom po forumima i inim mjestima prosipa znanje.

Čovjeka koji (moj slučaj) magistrira ekonomiju s 25 godina, no da ga dionica pogodi u glavu ne bi ju prepoznao jer ju nikad u životu nije vidio, ali zato zna 10 sati referirt o povjesti dionice od stoljeća 7 i njnih 40 derivata.

da skratim, školstvo nam je za kurac jer nam ne daje praktično i primjenjivo znanje nego samo papir, koji vrijedi sve manje i manje, tako da te danas na intervjuu za posao ne pitaju štai gdje si studirao nego šta i gdje si do sada radio jer znaju da 4 godine staža u pravoj firmi vrijedi više od 20 godina obrazovanja u toj struci
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 18:30   #25
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da si ti generacija koja je gledala Teletubbise. Inače ne mogu dugačije pojasniti tvoje prekenjavanje.
P.S. Bilo bi dobro da o školskom sustavu govore/pišu osobe koje su bile uključene u provođenje istog i to u razdoblju 70-sada.
Zasto trazis od ljudi da ponovo prozivljavaju traume

@Adler
kak ste odmah krenuli na standardnu politiku dodao sam P.S. u revijalnom tonu
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 18:34   #26
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Upropastio školstvo??

Pa ne bi ja baš to tako jednoznačno jer kad ogoliš tu njegovu ideju nije ona baš tako blesava.

Praktično osnovno školsko obrazovanje je trajalo 8 godina u osnovnoj školi i još dvije u općoj srednjoj a potom jedna ili dvije godine srednje usmjerenje za budućnost.

U ondašnjoj dogovornoj ekonomiji njegova ideja je bila školovanje kadrova koji su toj dogovornoj ekonomiji potrebni i da se isti trenutkom završetka školovanja zapošljavaju a u toj ideji se i vrzmala kombinacija stipendiranja đaka i studenata.

Pada mi na pamet jedna njegova izjava kad je kazao kako je nepotrebno upisat te školske godine puni sastav studenata na pravnom fakultetu i proizvest buduće nezaposlene i kako je korisnije da profesori tijekom te jedne ili dvi godine bez punog sastava studenata pomognu dogovornoj ekonomiji u rješavanju pravnih i inih problema.
E da danas tako ovi rade ne bi imali hrpu nezaposlenih s diplomama.
A može se to i u tržišnoj ekonomiji.
Primjer je Izrael koji ima takvi model.

Znam da ovo sada zvuči suludo i kao čista utopija ali sredinom 70.ih godina je vladalo opća klima kako je juga i socijalizam a i dogovorna ekonomija nešto vječno.
E da danas tako ovi rade ne bi imali hrpu nezaposlenih s diplomama.
A može se to i u tržišnoj ekonomiji.
Takav model je u Izraelu.
slavery is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 18:36   #27
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Naše školstvo je za kurac, da oprostiš na grubim riječima. Ono šuvarovo je bar u toj suludoj ekonomskoj postvi imalo smisla, ovo danas nema.

štanc ljudi koji izlaze s raznim titulama van a pod milim vragom ništa ne znaju. nakon 8+4+5+2= 19 godina obrazovanja ti dobiješ čovjeka koji u biti niš ne zna raditi ali na općem kvizu znanja bi dobro prošao, čivjeka koi brije da je elitni stručnjak i ne želi raditi ispod 10 000 kuna iako nema staža, no uglavnom po forumima i inim mjestima prosipa znanje.

Čovjeka koji (moj slučaj) magistrira ekonomiju s 25 godina, no da ga dionica pogodi u glavu ne bi ju prepoznao jer ju nikad u životu nije vidio, ali zato zna 10 sati referirt o povjesti dionice od stoljeća 7 i njnih 40 derivata.

da skratim, školstvo nam je za kurac jer nam ne daje praktično i primjenjivo znanje nego samo papir, koji vrijedi sve manje i manje, tako da te danas na intervjuu za posao ne pitaju štai gdje si studirao nego šta i gdje si do sada radio jer znaju da 4 godine staža u pravoj firmi vrijedi više od 20 godina obrazovanja u toj struci
Eto ga,nakon silne propagande ,priznanje,prije barem bilo nekakvog smisla.
HDZ nas je toliko srozao da će mo na kraju svi postati jugonostalgičari.
slavery is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 18:39   #28
Yep,Šuvar je kriv...

Nego,kako su završile HDZ-ove reforme školastva?

Kako stojimo s Bolonjom?

Ali da,Šuvar je kriv...biti će komunisti krivi dok je svijeta i vijeka u ovoj državi...i dok bude blentavih ljudi koji će pušiti debilne HDZ-ove pokušaje opravdanja vlastite gluposti,nesposobnosti i nerada...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 18:49   #29
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Yep,Šuvar je kriv...

Nego,kako su završile HDZ-ove reforme školastva?

Kako stojimo s Bolonjom?

Ali da,Šuvar je kriv...biti će komunisti krivi dok je svijeta i vijeka u ovoj državi...i dok bude blentavih ljudi koji će pušiti debilne HDZ-ove pokušaje opravdanja vlastite gluposti,nesposobnosti i nerada...
Bolonja je završila katastrofalno,dobili smo hrpe bakalerata koji nisu za nikakav posao na tržištu rada, izgradili zgradetine koje proizvode kadar za zavod za zapošljavanje te se za sve to nepovoljno zadužili.
A sve radi demagogije odbjegloga ministra i premijera o "zemlji znanja".
Primorac je grobar našeg školstva.
slavery is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 18:56   #30
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Yep,Šuvar je kriv...

Nego,kako su završile HDZ-ove reforme školastva?

Kako stojimo s Bolonjom?

Ali da,Šuvar je kriv...biti će komunisti krivi dok je svijeta i vijeka u ovoj državi...i dok bude blentavih ljudi koji će pušiti debilne HDZ-ove pokušaje opravdanja vlastite gluposti,nesposobnosti i nerada...
Na ovoj temi se slažem s tobom.

Naime, Tuđman je zadojio hrvatski narod pričom da je za sve kriv komunizam.
Sada kada komunizma nema, a svi potezi HDZ-ove vlade vode nas u provaliju, a to se odnosi i na školstvo, neki pokušavaju i opet okriviti komunizam.

Tuđman upropastio tvornice katastrofalnom privatizacijom...krivi komunisti.
Privreda nam ne ide...krivi komunisti.
Mentalitet naroda je katastrofa, samo se zadužujemo i kupujemo automobile...i opet je kriv komunizam jer eto, on nas je naučio biti lijenčinama.

No ja nekako nisam siguran da je za MERKANTILIZAM, RASIPNOST, POHLEPU i sve što je karakteristika naroda od kada ga HDZ vodi, a što je kulminiralo u Sanaderovom balonu od sapunice - kriv komunizam.
U socijalizmu se slavio rad. Sada se slavi kupovanje u shopping centrima.
A tko god kritizira narod, i naziva ga lijenim kao Nadan Vidošević, neće reći da su krivi ovi što zagovaraju trgovačke lance, neće reći da je kriva Hur@ i marketinške agencije što su se nakotile kao gljive poslije kiše. Nisu krivi ni mediji, ni EPH i Ninoslav Pavić...

Ne. Krivi su i opet - komunisti.
PoliJones is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:00   #31
Quote:
slavery kaže: Pogledaj post
HDZ nas je toliko srozao da će mo na kraju svi postati jugonostalgičari.
Ja sam jugonostalgičar postao u uniformi hrvatske vojske, u vlaku za Sisak, kada su nam za odlazak na položaj NAPLAĆIVALI VOZNE KARTE.

Neki su jugonostalgičari postali kada su počela otpuštanja i privatizacije.
Na kraju su mnogi postali jugonostalgičari kada je otišao Sanader i rasprsnuo se kapitalistički mjehur od sapunice, odnoseći sa sobom 400 000 radnih mjesta.

Svakim danom jugonostalgičara je sve više.

Ja kao jugonostalgičar mogu za sebe reći ovo:

nisam ja takav zato što volim Jugoslaviju, i zato što je ona bila dobra, nego zato što više ne volim Hrvatsku i zato što je Hrvatska u rasulu.
Svakim danom je sve većem broju ljudi jasno da žive gore nego u najcrnjim danima Jugoslavije, a to su dani Staneta Dolanca i Milke Planinc, sredinom 80-ih. Ali nije sve u novcu. Ljudi su razočarani i zato što je nestalo MORALA, ETIKE, SOLIDARNOSTI i svega LJUDSKOG u Hrvatskoj.
PoliJones is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:01   #32
Quote:
slavery kaže: Pogledaj post
Eto ga,nakon silne propagande ,priznanje,prije barem bilo nekakvog smisla.
HDZ nas je toliko srozao da će mo na kraju svi postati jugonostalgičari.
@Adler da je priznao krivnju HDZ-a, nemoguce, taj ni da ga rezes nebi priznao

Ali mjesate svi suvara i bolonju.

Naime
suvar=srednje skolstvo
bolonja=visoko skolstvo

'90 je vraceno normalno srednje skolstvo, visoko je ostalo isto, i mjenja se drasticno tek bolonjom, i to nije nas izum, nego opet EU.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:03   #33
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
@Adler da je priznao krivnju HDZ-a, nemoguce, taj ni da ga rezes nebi priznao

Ali mjesate svi suvara i bolonju.

Naime
suvar=srednje skolstvo
bolonja=visoko skolstvo

'90 je vraceno normalno srednje skolstvo, visoko je ostalo isto, i mjenja se drasticno tek bolonjom, i to nije nas izum, nego opet EU.
Pa naš problem je visokobrazovanje,dakle,Šuvar ne može biti kriv ni da ga hebeš...

Jest,bologna je eu izum,"bologna" je RH izum...razlike su enormne...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:42   #34
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Pa naš problem je visokobrazovanje,dakle,Šuvar ne može biti kriv ni da ga hebeš...

Jest,bologna je eu izum,"bologna" je RH izum...razlike su enormne...
Bravo kolumbo,a to što nesposobni "šuvarovci"čine profesorski kadar isto nema veze ?A bologna mi se stvarno čini totalno sranje.
duliba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:49   #35
Quote:
duliba kaže: Pogledaj post
Bravo kolumbo,a to što nesposobni "šuvarovci"čine profesorski kadar isto nema veze ?A bologna mi se stvarno čini totalno sranje.
Oprosti,ali profesori su visokobrazovani,pa Poirot,nemaju veze sa Šuvarom,jer ono što predaju u školi učili su na fakultetu...

Pa ne predaju ljudi sa srednjom spremom u školama...

Kao i ponovno,još jedan dulibin komentar koji je totalni promašaj...

A profesor koji je studirao mimo bologne (znači stara "škola") je puno kvalitetniji nego oni koji će izaći iz bolognskog procesa...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:52   #36
Kao i sve drugo u životu; i Šuvarova reforma je imala dobre i loše strane.

Sviđa mi se (Bravo Cuka!) ona ideja sa praktički 10-godišnjom osnovnom školom. To daje mogućnost djeci da kasnije izaberu svoj životni poziv.

Netko je spomenuo pomorske smjerove... djeca sa 15 godina biraju kruh sa sedam kora kao svoj kruh. Ja sa 15 godina nisam znao ulicu prijeć...

Svaku verziju školstva upropaštavaju metuzalemi koji sa 70 godina odlučuju što će i kako djeca učiti u školi.

Nijedna reforma ne može donijeti ništa dobra dok se programi ne usklade sa tekovinama suvremenog društva i potrebama ekonomije.
trinaest i po is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:57   #37
Na ovom slijedu jedva da ima koja kvalificirana osoba za temu.
Nu, za pučanstvo: Šuvar- kakav god bio- nije nešto bitno promijenio svojom reformom. On je mislio ne samo u okvirima socijalističkoga školstva, nego i s jednim okom na Zapadnoj Njemačkoj i nekim skandinavskim zemljama, da školstvo "proizvede" kadrove koje bi društvo upilo.

Naravno da je to iluzija bez tržišta, no vidimo da su te stvari teško ostvarive i sa tržištem. Ova pak Bologna nametnuta je stvar, i RH je mogla eventualno izvesti neke tehničke detalje bolje, ali ne dovodeći u pitanje sam model, koji je uvjet za EU.

I valja reći da sama reforma i nije bila u svemu promašaj, jer je omogućila stanovitom broju sposobnijih polaznika niže rangiranih tehničkih škola upis na sveučilište, što je prije bila samo hipotetska situacija. O Šuvarovim promašajima ne bih, ne da mi se pisati "Rat i mir".
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 20:02   #38
Quote:
trinaest i po kaže: Pogledaj post
Kao i sve drugo u životu; i Šuvarova reforma je imala dobre i loše strane.

Sviđa mi se (Bravo Cuka!) ona ideja sa praktički 10-godišnjom osnovnom školom. To daje mogućnost djeci da kasnije izaberu svoj životni poziv.

Netko je spomenuo pomorske smjerove... djeca sa 15 godina biraju kruh sa sedam kora kao svoj kruh. Ja sa 15 godina nisam znao ulicu prijeć...

Svaku verziju školstva upropaštavaju metuzalemi koji sa 70 godina odlučuju što će i kako djeca učiti u školi.

Nijedna reforma ne može donijeti ništa dobra dok se programi ne usklade sa tekovinama suvremenog društva i potrebama ekonomije.
Ma nije uopće bit u trajanju škole,nego načinu rada i predavanja...a pogotovo u opremljenosti škola...

Išao sam u osnovnu i srednju školu u CH,i kada vidim kako se tamo radi,a kako ovdje,sve mi je jasno...

A tamo školovanje,ovo osnovnoškolsko,traje duže...iako i to može ovisiti od kantona do kantona...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 20:32   #39
Quote:
slavery kaže: Pogledaj post
Šuvar je umro,ali je li istina tvrdnja hadezeovaca da je njegov model školstva uništio hrvatski razvoj ili je to propagandistički mit?Meni se čini da je ovo drugo kad vidim današnja obrazovanje pogotovo visoko obrazovanje koje štanca diplomante koji završe na Zavodu za zapošljavanje.
Podatak da imamo 25.000 ljudi s fakultetom bez posla je stravičan,prvi smo po tome u Europi.
Šuvara nema već 20 godina kao dijela vlasti, je li nas onda "Šuvarica" zbilja uništila?
Mogu reći kako mi je bliska tema školstvo. Te su me teme uvijek zanimale.
Jako me zanima od kud si ti izvukao ovog zeca iz šešira. Kao, svima bi nam trebala biti činjenica ovo gore podvučeno. Tko je to rekao i kada? Baš mi se ne čini točnom.
Uvijek smo skloni kritizirati, ali nikada ni riječi pohvale. Vrtići(i oni bi spadali u tu temu) su nam odlični(odgoj i obrazovanje). Isto se može reći za osnovne i srednje škole. Trebalo bi unaprijediti stručno obrazovanje, stalno ga širiti s novim strukama. Državni fakulteti su dobri(naravno s negdje i nešto iznimaka). Za privatne se bojim.
Ovo su tek opće natuknice, a mi smo tu da lamentiramo.
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 20:43   #40
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Mogu reći kako mi je bliska tema školstvo. Te su me teme uvijek zanimale.
Jako me zanima od kud si ti izvukao ovog zeca iz šešira. Kao, svima bi nam trebala biti činjenica ovo gore podvučeno. Tko je to rekao i kada? Baš mi se ne čini točnom.
Uvijek smo skloni kritizirati, ali nikada ni riječi pohvale. Vrtići(i oni bi spadali u tu temu) su nam odlični(odgoj i obrazovanje). Isto se može reći za osnovne i srednje škole. Trebalo bi unaprijediti stručno obrazovanje, stalno ga širiti s novim strukama. Državni fakulteti su dobri(naravno s negdje i nešto iznimaka). Za privatne se bojim.
Ovo su tek opće natuknice, a mi smo tu da lamentiramo.
GOlemi dio srednjih škola otpada na gimnazije - znanje stećeno BESKORISNO, daje "papir" za upis na faklutet

Fakulteti - neki ljepi, na nekima se nedavno još grijalo na drvenu peć (U ZG) - znanje stećeno uglavnom beskorisno, daje "papir" za tražit posao i formalno zadovoliti prvi uvjet u uglasu "VSS" i tu staje. 9 godina školovanja bačeno što se tiče znanja.....e tu je problem, a zatvarati oči na to je suludo.

neko kaže tehničke srednje škole su nam dobre....možda, no isto tako je živa istina da npr polaznici Končara ili TEsle, kao pripadnika srednjeg tehničkog usmjerenja izlaze van i NE ZNAJU NIŠTA raditi, baš ništa......i to sami ljudi koi od tamo izlaze govore...uče visoki napon, niski napon, ovaj napon, sturuja simu, struja tamo, strojarstvo, thničko ovo tehničko ono i na kraju os struje znaju promjeniti žarulju a sve ostalo pokvariti ili čak poginuti ako pipnu u to.,...
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.