Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2011., 19:44   #1
Plantarni fasciitis

Povremena intenzivna bol u peti,javlja mi se najčešće nakon duljeg mirovanja puna 4 mj.; nakon desetak koraka bol se smanji, dala mi je za pravo da si dijagnosticiram ovo. Imam 27 godina i ne bavim se nikavim sportom,ne radim posao isključivo stoječki. Dr. opće prakse mi je dala uputnicu za ortopeda i povezuje to sa operacijom na skočnom zglobu iste desne noge prije punu 21 godinu. Glasi "contusio articulationis talocruralis et pedis"

Što mi je za očekivati-ortopedski uložak; dugotrajne fizio i ine terapije?
__________________
kredenac primaci natkaslu..
blentori is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 14:26   #2
Plantarni fascitis

Da li je netko bio na tretmanu udarnim valom? Ja sam obavila dva tretmana, tretman je izrazito bolan. Nakon prvog puta sam mogla normalno hodati, radila sam, a sada nakon drugog, nakon iziritiranog već bolnog stanja, jedva sam izdržala sam tretman i sada trenutno ne mogu stat na nogu. Ima li ko iskustva? Čovijek može puno toga izdržat, ali voljela bi znat jel to normalno i šta me slijedi. Inaće, imam još jedan tretman za tjedan dana. Hvala svima unaprijed. Pozz
vut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 04:12   #3
Jel mi mozete preporuciti neku obucu koja pase ljudima koji imaju plantarni fasciitis?
Uzasno me boli desno stopalo. Pase mi obuca s povisenom petom i treba mi nesto za po kuci i na poslu, tipa klompe, povisena peta, zatvoreni prsti.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 14:37   #4
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post

Jel mi mozete preporuciti neku obucu koja pase ljudima koji imaju plantarni fasciitis?
Uzasno me boli desno stopalo. Pase mi obuca s povisenom petom i treba mi nesto za po kuci i na poslu, tipa klompe, povisena peta, zatvoreni prsti.
Evo ja kad nosim spuštene tenisice tanjeg đona imam bolove u cijelim stopalima bole me gležnjevi, zglobovi, pete .. sad ne znam je
li imam plantarni fascitis jer mene baš cijela stopala bole i peču .. iako su me i pete znale probadati povremeno -.-

u ovakvim ja nemam nikakve bolove, pa probaj nešto slično ..

https://images-eu.ssl-images-amazon....DL._UX395_.jpg

Podignute su na peti, ne osjetim beton .. mogu cijeli dan hodati u njima bez boli.

Ima netko još problem da uopće ne može nositi tenisice tanjeg đona? jer vidim po gradu da baš dosta ljudi ih nosi .. očito imaju savršeno
zdrava stopala, blago njima .. ja nosim takve samo kad znam da neću puno hodati.
Već me 2 g. ubijaju stopala u takvima -.- kao da su mi stopala alergična na tanji đon, odma počme pritisak pa kasnije bol.

Čini se da do kraja života ću morati nositi samo ovakve modele:

http://www.reebok.com/dwstatic/sits_...=2000&sfrm=jpg

Moram li kod ortopeda bez obzira što me u takvima gore ne boli ništa?
ili mi je to zbog nezdrave prehrane hm .. do 26 g. sam mogao nositi sve vrste tenisica, sad imam 31 g.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 17:20   #5
petni trn

Quote:
vut kaže: Pogledaj post
Da li je netko bio na tretmanu udarnim valom? Ja sam obavila dva tretmana, tretman je izrazito bolan. Nakon prvog puta sam mogla normalno hodati, radila sam, a sada nakon drugog, nakon iziritiranog već bolnog stanja, jedva sam izdržala sam tretman i sada trenutno ne mogu stat na nogu. Ima li ko iskustva? Čovijek može puno toga izdržat, ali voljela bi znat jel to normalno i šta me slijedi. Inaće, imam još jedan tretman za tjedan dana. Hvala svima unaprijed. Pozz
bok.Također imam petni trn.Dali ti je pomogao-udarni val?više te nije boljelo?Kako ti je sada?To si išla privatno negdje?Na tretman...bok.
lila leptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 17:19   #6
Plantarni fasciitis nije petni trn!
Kod njega moze postojati petni trn, ali ne mora, i nije bas nesto posebno povezano.
Ja imam PF, a nemam petni trn. A imam osjecaj da ce mi plantarna fascia eksplodirati od napetosti i uzasnog bola.
Ovdje imate dobar clanak:
    PLANTARNI FASCITIS https://hrcak.srce.hr/26483?_e_pi_=7...0%2C6445933297 -- shared by UC Mini

Ono sto je meni jako pomoglo je nosenje udlage nocu. Cak vise nego vjezbe.
No i vjezbe koriste.
Kad me ponovno pocne jace boljeti, stavim udlagu par noci i bolje mi je.

Bolove nisam imala jedino kad sam bila na Medrolu. Kad sam se skinula s njega, poceli su ponovno.
No, naravno, nitko nije lud da samo radi PF stalno pije Medrol.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2018., 23:36   #7
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Plantarni fasciitis nije petni trn!
Kod njega moze postojati petni trn, ali ne mora, i nije bas nesto posebno povezano.
Ja imam PF, a nemam petni trn. A imam osjecaj da ce mi plantarna fascia eksplodirati od napetosti i uzasnog bola.
Ovdje imate dobar clanak:
    PLANTARNI FASCITIS https://hrcak.srce.hr/26483?_e_pi_=7...0%2C6445933297 -- shared by UC Mini

Ono sto je meni jako pomoglo je nosenje udlage nocu. Cak vise nego vjezbe.
No i vjezbe koriste.
Kad me ponovno pocne jace boljeti, stavim udlagu par noci i bolje mi je.

Bolove nisam imala jedino kad sam bila na Medrolu. Kad sam se skinula s njega, poceli su ponovno.
No, naravno, nitko nije lud da samo radi PF stalno pije Medrol.
Sophie pravo zbori.. kod PF-a najčešće nema petnog trna.. Ja također se mučim s tim već 6mj... Problem je što se bavim i rekreativno trčanjem pa taman kad mi se smiri krenem trčat i opet osjetim pf...

Sophie gdje si kupila udlagu i kolko para? I imaš možda za prepoučit dobrog ortopeda ako si iz Zg-a, bio sam kod tri i tri ortopeda sto mišljenja i dijagnoza, a ni jedna pomogla... :/
Leonardodavinci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2019., 19:53   #8
je li netko ovo kupio? iskustva?

https://hanksome.hr/proizvod/opustaj...e-prste-2-kom/
quo vadis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2019., 14:51   #9
Quote:
Leonardodavinci kaže: Pogledaj post
...
Sophie gdje si kupila udlagu i kolko para? I imaš možda za prepoučit dobrog ortopeda ako si iz Zg-a, bio sam kod tri i tri ortopeda sto mišljenja i dijagnoza, a ni jedna pomogla... :/
Kasnim s odgovorom samo godinu dana ( )
Ali mozda nekom pomogne, pa...

Ja sam nosila najobicniju tonu tesku gipsanu udlagu..napravili su mi ih na Salati na ortopediji isti dan kad sam bila kod ortopeda ( koji je u meduvremenu otisao u Irsku...zvao se Goran Bićanić, i sad trazim kom bi isla, jer moram opet radi neceg, j ne znam kom bi...ali ja sam luda baba...idem prvo na hrvatsku znanstvenu bibliografiju i hrcak pogledati tko je na temu koja me muci radio neki znanstveni rad/clanak/nesto, pa onda idem doticnom koji je nesto vise brljao po temi, jer me iskustvo naucilo da kad idem nekom drugom, povlacim se sto godina naokolo od jednog do drugog specijalista svega i svaceg i nis ne rijesim, pa sam krenula ovim putem )
U biti to je kao longeta.
A tesko do zla boga...stalno sam mislila da cu si razbiti drugi skocni zglob ( nose se, akdobro pamtim, 9 tjedana, pa sam ja prvo jednu nogu, pa drugu ). Oni to gore omotaju zavojem da drzi, ali meni je bilo vruce za posiziti i noga me svrbila, pa sam uzela u ducani cicak traku i zrezala je tak da njom na 3 mjesta ucvrstim tu udlagu ; to mi je bilo super.
A bila sam skrta...i bilo mi je malo pljackaski od njih...u nekoj ortopediji kupiti ortozu zaPF, 2015. je bila blizu 800 kn...ficlek plastike, tkanine i cicak-trake.
A onda, kak se po noci vrtim kao zvrk, plus kaj je gips, kao sto vec rekoh, tezak ko sam vrag...iako se ona nosi preko noci kako plantarna fascija ne bi nocu bila u polozaju da je kraca, udlaga u principu sluzi da je fascija u tom nekom rastegnutom ( uvjetno receno ) polozaju, znala bih je nositi navecer po par sati prije spavanja...tipa zavalim se na kauc i citam ili gledam tv, i za to vrijeme ju nosim. Nije bas kao po noci ali ipak i to pomaze.
Sad kad me boli stavim ju preko noci par dana plus jos par dana tako navecer par sati ( ali onda je setnja tipa po nesto sa stakom da ju ne zdrobim ).

Iskreno se nadam da ce ovo nekom pomoci...
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2019., 15:31   #10
Te nocne ortoze za PF izgledaju ovako ( moja gipsana je bila isto takva ali od gipsa...a trake za kopcanje ali od cicak trake sam sama dodala, i to sam gore napisala ).
Kostala je nesto manje od 700kn, ovakva slicna u Hr, zapravo, losija...
Necu tu reklamirati nikog, sad sam malo pogledala i vidjela oglas za Hr za neku za 69€, alisi ja tu ne bi uzela.
Ove na fotkama su oko 30$;pretpostavljam da ima nacina za naruciti si takvu neku a bez neke lude cijene dostave.
Ili na ortopediju da naprave gipsanu.
Za pronaci ortopeda...otici na stranicu bib.irb i na hrčak, upisati plantarni fasciitis i kaj izbaci, naci nekog od njih.
( na zalost, iako nisam detaljno sad trazila, cini mi se da ih je dosta otislo u privatnike...ja uvijek idem na up, pa cu morati malo potraziti po tim clancima naci nekog tko se tim bavi )

Poslano sa mog SM-J600FN koristeći Tapatalk
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2019., 15:41   #11
Osobno razmisljam da pocnem koristiti kineziolosku traku ( a bas me zanima kaj ce mi ortoped kod kojeg na koncu zavrsim reci o tom...fizijatrica je samo blijedo pogledala... ).
A drugo je nacin kako se nosi ta ortoza/udlaga ( na engl.je pod nazivom night splint, naravno, ona vrsta za PF )

Poslano sa mog SM-J600FN koristeći Tapatalk
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.