Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2017., 13:02   #1421
zenni je super danas su mi stigle njihove naocale (sve bez problema, nisam morala platiti cak ni 4.5kn za paketic )

imam njihove 2 naocale, jedne najjeftinije, druge kao najskuplje (super tanke sa najfensi premazom), i kul su okvir je jako lagan - 15g i super ih je nositi

kako sam prije prelazila s leca na naocale, bolila me glava od njih na pocetku :/ ali to je prestalo nakon 2 dana nosenja :/

tako da - za nesto sto sam sad trebala platiti preko 2000kn, dobila sam za 500
143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:13   #1422
Quote:
143 kaže: Pogledaj post
zenni je super danas su mi stigle njihove naocale (sve bez problema, nisam morala platiti cak ni 4.5kn za paketic )

imam njihove 2 naocale, jedne najjeftinije, druge kao najskuplje (super tanke sa najfensi premazom), i kul su okvir je jako lagan - 15g i super ih je nositi

kako sam prije prelazila s leca na naocale, bolila me glava od njih na pocetku :/ ali to je prestalo nakon 2 dana nosenja :/

tako da - za nesto sto sam sad trebala platiti preko 2000kn, dobila sam za 500
Kako si prošla sa carinom? Otkud uopće dolaze - iz Kine?
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 13:28   #1423
Ne mogu odlučiti od kuda da naručim oćale, sa zeenioptical ili framespage... h e l p
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:31   #1424
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Kako si prošla sa carinom? Otkud uopće dolaze - iz Kine?
nije bilo carine :P

a poslane su iz hong konga
143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:52   #1425
Quote:
143 kaže: Pogledaj post
nije bilo carine :P

a poslane su iz hong konga
hvala ti
na korak sam do narudžbe...
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 08:24   #1426
Kupio sam nekoliko naočala (dioptrijskih i sunčanih) na Zeniju i nikad nisam platio nikakve državne namete, niti su očale otišle na carinu. Bile su dostavljene poštom direktno k meni.
Da li je to samo sreća, ne znam... :-)
darko 150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 08:43   #1427
Quote:
darko 150 kaže: Pogledaj post
Kupio sam nekoliko naočala (dioptrijskih i sunčanih) na Zeniju i nikad nisam platio nikakve državne namete, niti su očale otišle na carinu. Bile su dostavljene poštom direktno k meni.
Da li je to samo sreća, ne znam... :-)
više puta ...sve ok!bez dodatnih plaćanja!!!!
viper50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 09:27   #1428
Hvala vam ljudi na odgovorima.
Naručila sam, sunčane s dioptrijom, javim se kad dođu s komentarima. Na kraju krajeva, meni je OK ako platim i PDV, opet mi je isplativo. Samo bi mi bilo žao da carina ne dozvoli uvoz dioptrijskih naočala...
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:21   #1429
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Ne mogu odlučiti od kuda da naručim oćale, sa zeenioptical ili framespage... h e l p
Ja bi isto narucila sa stranice framespage ima tko iskustva s tom stranicom?
alice1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 14:45   #1430
Stigle su moje sunčane, dioptrijske naočale sa zennioptical. Nije bilo nikakvih problema sa carinom. Stigle su mi za 6 radnih dana, što je iznad svih mojih očekivanja. Jako sam zadovoljna, okvir odličan, sa staklima sve OK, stabilne na glavi, što da kažem... ne bih bolje izabrala ni da sam ih uživo probavala na nosu.
Hvala još jednom svima koji su mi pomogli oko narudžbe.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 21:44   #1431
Naočale - opći topic [dioptrijske, sunčane, pitanja, cijene...]

Ja i da hocu naruciti preko interneta (moje frendice narucuju preko visual click-a), nemam na nalazu razmak izmedu zjenica naveden. To valjda nije obveza na kompletnom oftamoskom pregledu...ne znam :rolf:
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 19:37   #1432
obaveza je! sam razmak prije narudžbe provjeri i optičar. da se i on osigura. no ovdje nemaš fizički kontakt sa trgovcem, pa ćeš se morati snaći sama. nek' ti netko pomogne - stane ispred tebe, gledaš u njegov/njen nos, i sa običnim ravnalom ti izmjeri razmak od centra do centra zjenica.
često nam okulisti daju "ukupni" razmak, ali ako je već "kompletni pregled", onda ti je trebao biti izmjeren i pojedinačni razmak. znači, od srednine korjena nosa do lijeve i desne zjenice. kako ne postoji potpuno simetrično lice, tako da se zna desiti da je razmak na jednom oku 32mm a na drugom 34. ili 30.

ako se radi o klasičnim lećama - bez cilindara, prizmi i sličnih dodataka, onda će i ovaj "ukupni" biti dovoljan. to je jedan od nedostataka naručivanja naočala online, jer će u zenniju ili gdje već radiš, odmjeriti taj razmak u odnosu na fizičku sredinu okvira. a tebi/meni/nekome taj okvir malo "sjedi" više desno ili lijevo ili niže, više, pa nikada neće biti baš baš točno.

uglavnom - svakako se ili vrati nek' ti to odredi med. sestra tamo di si radila pregled ili nek' ti netko od ukućana to izmjeri.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 22:52   #1433
Hvala na info...svakako cu se vratiti, a tako je dr bila neljubazna i drska, da mi ju se nikako opet ne gleda, ali...platila sam pa cu se vratiti (ghetaldus poliklinika /siget)
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:23   #1434
svakako se vrati. čak i da ništa ne objašnjavaš, reci da si svaki put dobila i tu "mjeru" a sada je nema. pogotovo jer si platila pregled.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 17:38   #1435
Sto znaci - razmak zjenica 60/57 ? Zasto dva broja?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 18:22   #1436
prvi je za gledanje na daljinu, a drugi za blizu. kada čitaš, oči se lagano okrenu k vrhu nosa i samim time je razmak zjenica nešto manji.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:15   #1437
Hvala.

Imam dioptriju: - 3/3,5
Prije cca dvije godine sam napravila nove naocale, tada su bile -3/3,25 Prije je skoro uvijek bila ista na oba oka. Ali nisam bila zadovoljna bas s njima, nisam vidjela nista bolje nego prije. Muz recimo bez naocala nesto vidi, a ja ne.
Ocekivala sam da ce mi sada povecati dioptriju kako bih bolje vidjela. Na desno oko vidim nesto bolje nego na lijevo. (jasno, imam i vecu dioptriju)
Mislila sam da ce dioptrija biti veca na oba oka, jer stvarno mi se cinilo da ne vidim bas dobro.
Ali, na lijevom oku ostalo isto -3, a na desnom otislo na 3,5. Sad s desnim vidim nesto bolje, ali ne i sa lijevim.
Kada okrenem naocale naopacke pa zamijenim lece, vidim s lijevim bolje. Zasto nisam dobila vecu dioptriju na lijevom oku?
Recemo mi je da imam 80% vida na lijevom oku i da ne moze bolje.
U cemu je stos? Zasto ne mogu dobiti i na lijevo oko 3,5 i vidjeti bolje?

Icu cu na jos jedan pregled, ali ako ima neko strucno objasnjenje koje je laiku shvatljivo...

Jos nesto. Napisan mi je i recept za blizinu (-1/1,5) ali naocale nisam radila, kada citam skinem ove koje imam.
Problem mi je na kompu, ali pretpostavljam da te za citanje ne bi bile dobre, jer komp je ipak nesto dalje, meni je to vec kao daleko...ali ne tolilko da vidim s ovim naocalama za daljinu. (stavim neke stare sa manjom dioptrijom, pa vidim)
Jel bed citati bez naocala, sve dok ustvari vidim citati? Samo moram skinuti ove koje nosim.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 06.09.2017. at 20:09.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 19:23   #1438
nema na čemu. LP!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:02   #1439
Stare naocale su -3/-3,25 (s njima ne vidim bas ostro)
Imam dva nalaza, oba friska.
Prvi: -3/-3,5 (blizina -1/-1,5)
napravila naocale (rezervne) i jasno ...i dalje s desnim okom vidim puno bolje, a s lijevim slabije, jer ima slabiju dioptriju
Drugi: -3/-3 (i za blizinu drugacije -1/-1)
Sad nisam pametna, kakve naocale dati napraviti. Ocekivala sam da će mi dati veću dioptriju, mozda 3,5 na oba oka.
Vjerojatno bi bilo bedasto da sama odredim dioptriju i zamolim da stave -3,25/-3,25 ?
Razmisljam i o tome da si naručim preko neta (ako bi netko pomogao oko naručivanja), neke jeftinije, pa da vidim kako bi mi odgovaralo.
Edit
Gledam malo zenni i kako se upisuje (tek proucavam) ...trazi da se upise NV-ADD, a ja to nemam na receptu. Ali imam vcc.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 13.09.2017. at 16:52.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:59   #1440
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Stare naocale su -3/-3,25 (s njima ne vidim bas ostro)
Imam dva nalaza, oba friska.
Prvi: -3/-3,5 (blizina -1/-1,5)
napravila naocale (rezervne) i jasno ...i dalje s desnim okom vidim puno bolje, a s lijevim slabije, jer ima slabiju dioptriju
Drugi: -3/-3 (i za blizinu drugacije -1/-1)
Sad nisam pametna, kakve naocale dati napraviti. Ocekivala sam da će mi dati veću dioptriju, mozda 3,5 na oba oka.
Vjerojatno bi bilo bedasto da sama odredim dioptriju i zamolim da stave -3,25/-3,25 ?
Razmisljam i o tome da si naručim preko neta (ako bi netko pomogao oko naručivanja), neke jeftinije, pa da vidim kako bi mi odgovaralo.
Edit
Gledam malo zenni i kako se upisuje (tek proucavam) ...trazi da se upise NV-ADD, a ja to nemam na receptu. Ali imam vcc.
Pa uzmi si progresivne leće. Imamo vrlo slične dioptrije. osobno nisam imala nikakvih problema sa progresivnim lećama, iako sam čitala svakakvih iskustava. Uzmi si slabiju dioptiju, za početak, tako bih ja ako nisi sigurna koja ti više odgovara.
Add ti je +2,00 (razlika između daljine i blizine - neka me ispravi netko ako griješim).
missm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.