Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2016., 01:12   #21
oni nisu bitni .. koliko god to zvucalo ..

oni ne razumiju

oni neznaju

oni ti mogu samo pogorsati sto i rade

cinjenica .. hebiga nema sad tu djetinjarija ko je na cijoj strani ..

meni je to bilo djetinjasto i u vrticu a nazalost vecina ljudi ne odraste

povuci se u sebe toliko da se zastitis od svih "sranja" iz okoline .. ali ono stvarno sve rezi sto god ti otezava iovako tesku situaciju .. ne amen .. ako ti stradas sve je to djabe .. nitko od njih nece polomit noge i ruke da te izvlaci

sama se moras izvuc sto je i prirodno i ako smijem reci pravedno u smislu oporavka ...

oni koji ti zele pomoci ceju znati kako i kada mogu imaju pristup odnosno mogucnost

nije da reklamiram ali siguran sam da medju masom skorojevica kako u svim strukama ima i majstora zanata pa tako i u psihologiji (sto prije preporucam) jer psihijatrija je kemija .. ne kazem da je to bezveze .. ali ti nemas psiholosku bolest koja se ljeci kemijama .. treba ti podrska i pomoc da polako opet stanes na smvoje noge .. da rjesis tekuce probleme a po zelji mozda i neke iz proslosti sve po mogucnostima i okolnostima

sad si ranjiva .. a ljudi su stvarno govna .. ne napadaju snazne i jake .. nego cekaju ranjenje .. lesinari .. ne svi ali ak ne sanjas ruzicasto nego si svjesna u kakvoj okolini zivimo zastiti se .. sad ce te ljudska glupo proklestvo boliti puno vise .. mislim .. nebi bila di jesi da su ljudi andjeli zar ne? niej da si si nekaj umislila .. da te vanzemaljci otimaju .. da srebrne svinje lete zagrebom .. da u politici ima postenih .. i slicne gluposti

e uglavnom .. polako se ogradi .. profesionalno ..

ma sad sam se naljutio .. ja bi to samarao .. svima otkaze podjelio .. ko bi sta bi

nek si kupi .. sta ima tko od tebe traziti .. da ih zabavljas da ih nasmijavas .. da im uljepsas dan .. mrs stoko .. tako bi ja .. sad

sada TEBI treba .. SADA si ti na redu da ti netko pomogne a vidis li ikoga da lomi noge dok ti juri olaksati zivot/probleme ..

ne nagovaram te na zlocu i proklestvo .. i osvete i slicne plodove ljudske gluposti

lagano temeljito s vremenom .. ces rjesiti sve to .. trebas si dati vremena i omoguciti sto bolje uvijete da taj proces prodje sto prije .. zapamti on ima pocetak dakle ima sigurno i kraj

nemoj zabrijati i fiskirati to kao "zivot" i "to je tako" jer nemora biti (ima ih kojima je to isprika za cijeli zivot bijede i zaljenja.. nepotrebno) .. sve je stvar odluke .. a znas da dubrovcani nikad nisu donosili odluke za vrijeme juzine .. puse juzina i vrijeme je koma .. zbrojiti se i polako .. ritam .. navike .. nemoj se zapustiti .. odrzavaj bez obzira jer ti se da il ne .. disciplina stroga .. usmjeri se na to i samo dalje . i za zdravlje i za tijelo i te bolesti .. sve to kad se skupi nije lako a to nezna onaj ili oni koji nisu prosli .. zato velim ljudska glupost i proklestvo .. nazalost ima nekih koji se zbog svoje nesrece izivljavaju na drugima .. nemogu vjerovat da sam od nekih ljudi sa kojima sam otvoreno pricao o problemima i svemu dobio .. pazi savjet .. zene u godinama .. kaze ona meni ovako; "morate nauciti uzivati u tudjoj nesreci" .. stravicno nesto .. sad kad se sjetim .. duo je to trajalo .. ali cucalo je puno toga u meni sto sam mislio da je zauvijek izgubljeno no bilo je zatrpano toliko kolicinom s oprostenjem sranja da je jednostavno bilo nedohvatljivo .. tak da .. se probam suzdrzat i ponoviti .. polako .. disciplinirano ali ne prestrogo .. voli se .. razumij se .. otkantaj sve .. tko je covjek ce razumijeti .. covjek ti ne zeli lose .. a ovi koji nekaj traze od tebe nisu vrijedni ni pisanja po forumu ak mene pitas .. a sad ti kako zelis

Zadnje uređivanje F.A.Q : 30.04.2016. at 01:23.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 01:30   #22
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
oni nisu bitni .. koliko god to zvucalo ..

oni ne razumiju

oni neznaju

oni ti mogu samo pogorsati sto i rade

cinjenica .. hebiga nema sad tu djetinjarija ko je na cijoj strani ..

meni je to bilo djetinjasto i u vrticu a nazalost vecina ljudi ne odraste

povuci se u sebe toliko da se zastitis od svih "sranja" iz okoline .. ali ono stvarno sve rezi sto god ti otezava iovako tesku situaciju .. ne amen .. ako ti stradas sve je to djabe .. nitko od njih nece polomit noge i ruke da te izvlaci

sama se moras izvuc sto je i prirodno i ako smijem reci pravedno u smislu oporavka ...

oni koji ti zele pomoci ceju znati kako i kada mogu imaju pristup odnosno mogucnost

nije da reklamiram ali siguran sam da medju masom skorojevica kako u svim strukama ima i majstora zanata pa tako i u psihologiji (sto prije preporucam) jer psihijatrija je kemija .. ne kazem da je to bezveze .. ali ti nemas psiholosku bolest koja se ljeci kemijama .. treba ti podrska i pomoc da polako opet stanes na smvoje noge .. da rjesis tekuce probleme a po zelji mozda i neke iz proslosti sve po mogucnostima i okolnostima

sad si ranjiva .. a ljudi su stvarno govna .. ne napadaju snazne i jake .. nego cekaju ranjenje .. lesinari .. ne svi ali ak ne sanjas ruzicasto nego si svjesna u kakvoj okolini zivimo zastiti se .. sad ce te ljudska glupo proklestvo boliti puno vise .. mislim .. nebi bila di jesi da su ljudi andjeli zar ne? niej da si si nekaj umislila .. da te vanzemaljci otimaju .. da srebrne svinje lete zagrebom .. da u politici ima postenih .. i slicne gluposti

e uglavnom .. polako se ogradi .. profesionalno ..

ma sad sam se naljutio .. ja bi to samarao .. svima otkaze podjelio .. ko bi sta bi

nek si kupi .. sta ima tko od tebe traziti .. da ih zabavljas da ih nasmijavas .. da im uljepsas dan .. mrs stoko .. tako bi ja .. sad

sada TEBI treba .. SADA si ti na redu da ti netko pomogne a vidis li ikoga da lomi noge dok ti juri olaksati zivot/probleme ..

ne nagovaram te na zlocu i proklestvo .. i osvete i slicne plodove ljudske gluposti

lagano temeljito s vremenom .. ces rjesiti sve to .. trebas si dati vremena i omoguciti sto bolje uvijete da taj proces prodje sto prije .. zapamti on ima pocetak dakle ima sigurno i kraj

nemoj zabrijati i fiskirati to kao "zivot2 i "to je tako" jer nemora biti .. sve je stvar odluke .. a znas da dubrovcani nikad nisu donosili odluke za vrijeme juzine .. puse juzina i vrijeme je koma .. zbrojiti se i polako .. ritam .. navike .. nemoj se zapustiti .. odrzavaj bez obzira jer ti se da il ne .. disciplina stroga .. usmjeri se na to i samo dalje . i za zdravlje i za tijelo i te bolesti .. sve to kad se skupi nije lako a to nezna onaj ili oni koji nisu prosli .. zato velim ljudska glupost i proklestvo .. nazalost ima nekih koji se zbog svoje nesrece izivljavaju na drugima .. nemogu vjerovat da sam od nekih ljudi sa kojima sam otvoreno pricao o problemima i svemu dobio .. pazi savjet .. zene u godinama .. kaze ona meni ovako; "morate nauciti uzivati u tudjoj nesreci" .. stravicno nesto .. sad kad se sjetim .. duo je to trajalo .. ali cucalo je puno toga u meni sto sam mislio da je zauvijek izgubljeno no bilo je zatrpano toliko kolicinom s oprostenjem sranja da je jednostavno bilo nedohvatljivo .. tak da .. se probam suzdrzat i ponoviti .. polako .. disciplinirano ali ne prestrogo .. voli se .. razumij se .. otkantaj sve .. tko je covjek ce razumijeti .. covjek ti ne zeli lose .. a ovi koji nekaj traze od tebe nisu vrijedni ni pisanja po forumu ak mene pitas .. a sad ti kako zelis
ajde, baš si me nasmijao, i malo uljepšao dan..... znaš moj vedri duh me nije napuštao ni kada sam hodala na zračenje, s ručnikom preko ruke, dizala sam tamo sve ljude, nasmijavala, govorila bih medicinskoj ekipi, evo došla ja na sunčanje.... u bolnici sam ispratila dvije bakice na onaj svijet, s drugima se skompala, jedna je zbog mene sačuvala kokice (htjela ih obezglaviti, jer ko se bu brinul o njima - na kraju je sused uskočil), s jednom bakicom od 90, Serafinom, ujutro u sedam sam razgovarala o smislu života i Freudu i Frommu, ta Serafina je bila fascinantna, toliko bistra i lucidna.... čak su doktori dolazili je ogledavati jer nisu se mogli načuditi njenoj gotovo dječačkoj puti.... ma svašta nešto sam doživjela u toj bolnici..... pa onaj Jordanovac, konc logor s dvije sestre koje su nas nakon operacije terorizirale, sve u sobi, dok se ja nisam pobunila i zauzela za gospodje nad kojima su se iživljavale - poslije mi je vratila stostruko takvim ubodom igle da sam skoro pala u nesvijest.... pa ona operacija, budjenje iz kome, ičekivanje nalaza, je li benigni ili maligni, jesu li sve očistili.... šok-soba je podjećala na Krležinu Baraku pet b.... onako ranjene su nas ujutro postrojili da sjedimo na krevetu, a od bolova ne možemo disati.... pa polako učenje ponovno hodati uz dren koji ti visi iz rebra, pa pogledavaš Isusa na zidu i kužiš što je muka...... e sveeeeeeeeeeee to prodješ s kakvim takvim osmjehom..... i onda ti dodje osoba s kojom si proveo podosta godina i kaže ti - ti nisi dio moje transformacije... jer si u ovom matriksu..... i da on giba....e onda na to poludiš... jer si mislio da ne može biti gore..... a može, itekako može.....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 01:37   #23
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
znaš kaj je najgore od svega, kad počneš zavidjeti životinjama na njihovom životu, stojim na balkonu i gledam ptice i mislim si ebi ga, one slobodno lete kamo žele a ti zaglibila tu i ni makac
ah sloboda .. opet dubrovnik i cuveni natpis inace nikad ne zavidim pa neznam .. prihvacam od kad znam za sebe svijet onakvim kakav je .. a sebe upoznajem cijeli zivot pa bi se tu dalo ali nije tema ...

cuj ja sam vidio kako vrana kljuca utrobu zivog goluba koji jednim krilom nesto pokusava ali .. sloboda je izbor .. a odluke kao sto rekoh .. nije jos vrijeme ako si slaba .. moras prvo ojacati .. proces .. vrijeme .. nazalost nema drugog nacina .. mislim ima patologije uvijek kao alternative .. oni pacijenti nije mi nista ja sam super nikad bolje i ta sranja .. pusti ih neka uzgajaju patologiju ako zele .. slobodna volja slobodan izbor

nije sramota pasti sramota je ne ustati i krenuti dalje

Quote:
.... hvala ti na tvom postu.... ne znam dal ću izaći pametnija i jača, daj bože, trenutno mislim da budem negdje krep uz grabu i ni crni pas me ne bu pogledao.... sama samcata na ovom svijetu.... a tako bih voljela da postanem jaka i dostatna i da pronadjem snagu u sebi, povratim onu snagu koju sam imala kada sam se borila sa zloćudnom bolešću..... nema je više.... onaj ser..... od muža mi je ubio zadnji atom snage..... sorry na izrazu...
ma nema na cemu .. drago mi je da mogu malo pomoci kako su i meni pomogli kada sam bio sam .. samcat .. ma glupo mi je reci da si super jer nitko nikoga ne poznaje tako dobro i u ovakvim stanjima pokusavam biti maksimalno oprezan i postovanje je prioritet jer je to zapravo uvijek prioritet u medjuljudskim odnosima .. a oni koji nisu ljudi nema smisla ni ubacivati u kontekst

i muza kakav takav bio je muz .. no jos je rano .. necu te .. ispucaj sad sve .. u toj si fazi .. sad je to zdravo samo nemoj na nista lose zabrijavati kak sam ti savjetovao pa i tu probaj imat mjeru .. disciplina .. da probam ovo sve svesti na par kljucnih rijeci .. da vidim koliko sam se ja uspio koncentrirati nakon godina kaosa i ludila

polako

paziti se cuvati se voljeti se i NE biti stroga prema sebi, (za)voliti se

dati si vremena!.. koliko treba treba .. nema tu kalendara

disciplina

hehe .. ako se mozes nasmijati super .. tu i tamo .. zajebavaj se i tak

ja sam "zivio" par godina .. mislim negdje tri mozda i cetiri godine bez humora .. uzas i strava .. no nije tema .. tema nije "ja ja ja" :zubo" nego "ti ti ti" i nema beda .. tak mora bit i amen!

mogu ja cijelu noc ako treba samo glede one discipline
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 01:51   #24
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
..... a može, itekako može.....
da .. na zalost moze .. ali definitivno o tome kad se ojaca .. uh .. sad nije vrijeme za pripremu za "jos gorje" .. prvo se oceliti i oporaviti od proslih bitaka i borbi pa onda krenuti u nove bitke!

ja sam nesto slicno prosao .. smrt nije bila daleko .. puno srece je bilo jer je malo toga drugoga islo na stranu zivota ali fizicki sam se ekspresno izvukao iz intenzivne i postintenzivne .. pogotovo jer mi je par dana isteklo zdrastveno pa starci kredit za bolnicu p aovo pa ono pa covjek koji me zgazio uz pomoc ekipe iz drustva madjionicara iscenirali ko da sam se sam zgasio .. valjda uso covjeku u auto stisnuo gas i onda skocio na zebru pred auto ali i to je bilo preopasno pa je na kraju ispalo da sam se ja sam zabio u auto koji je stajao na zebri pazi molim te .. ma nemogu ni film snimit jer to nitko nebi mogao odglumiti .. takvi se jos nisu rodili .. svaka cast legendama .. ni zivi ni mrtvi .. i tak .. aaaah da .. imo sam i j aod bljiznjih takvih bisera .. cura je rekla da je planirala prekinut samnom .. neznam zasto nije sad kad pogledam u nazad .. stvarno jadno .. bolje da je ... sori .. sigurno je tebi to koma u tvojoj situaciji cuti .. i meni bi bilo tad sigurno iako sam bio na teskim droga jer mi je lubanja bila zmrskana pa ljepljena i slagana ko puzle i tak .. starci su me vec sahranjivali lol i tugovali ko da sam umro a drugi dan sam bio super i nista mi nije ..

razmisljao godinama o samoubojstvu .. samo neke crtice hehe

ne kazem da je sad nesto bajno .. PTSP je na zalost zesce sranje .. uz okolnosti koje ni danas nisu bajne ali neke stvari su pod kontrolom a one koje nisu se polako klesu .. ko mramor .. ne zbog publike .. ne zbog priznanja .. nego zbog to malo ljubavi sto je prezivjelo i zeli zivjeti i dozivjeti .. a ne prezivati

a sta ces .. koliko sam ljudi upoznao .. nebi ti ni pricao ovak o sebi da mi se ne cini da smo "tu negdje" .. jer ima svakakvih iskustava i zovta i tragedija .. zato se sebi posvetiti treba jer time nikome lose ne radis a sebi ces pomoci .. a onda ako imas viska energije slobodna ti volja da radis sto zelis .. tak se bar meni cini .. sve sto ti jesi i sto dozivljavas pocinje iz tebe i u tebi je na kraju krajeva kao iskustvo / memorija / interpretacija

opet se ja raspio naj zamjerit .. nocne vikendom i kaj da ti velim
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 02:01   #25
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post



.... ma nema na cemu .. drago mi je da mogu malo pomoci kako su i meni pomogli kada sam bio sam .. samcat .. ma glupo mi je reci da si super jer nitko nikoga ne poznaje tako dobro i u ovakvim stanjima pokusavam biti maksimalno oprezan i postovanje je prioritet jer je to zapravo uvijek prioritet u medjuljudskim odnosima .. a oni koji nisu ljudi nema smisla ni ubacivati u kontekst

i muza kakav takav bio je muz .. no jos je rano .. necu te .. ispucaj sad sve .. u toj si fazi .. sad je to zdravo samo nemoj na nista lose zabrijavati kak sam ti savjetovao pa i tu probaj imat mjeru .. disciplina .. da probam ovo sve svesti na par kljucnih rijeci .. da vidim koliko sam se ja uspio koncentrirati nakon godina kaosa i ludila

polako

paziti se cuvati se voljeti se i NE biti stroga prema sebi, (za)voliti se

dati si vremena!.. koliko treba treba .. nema tu kalendara

disciplina

hehe .. ako se mozes nasmijati super .. tu i tamo .. zajebavaj se i tak

ja sam "zivio" par godina .. mislim negdje tri mozda i cetiri godine bez humora .. uzas i strava .. no nije tema .. tema nije "ja ja ja" :zubo" nego "ti ti ti" i nema beda .. tak mora bit i amen!

mogu ja cijelu noc ako treba samo glede one discipline

haha... do sada nisam beštimala muža, a rekla mi je jedna stručna osoba (ne, ne, ne moja psihijatrica!!!) da bi bilo jako dobro da se razljutim na njega, da moram proći tu fazu, a opet nekako se ne mogu na njega naljutiti, nego mi ga žao, šta će on jadan sada bez mene, pa ja sam super-truper pametna i sposobna žena, a on jado jadni će se negdje strmopiz...it bez mene i lelujat u nekom međuprostoru, paralelnom svijetu reptila, izvanzemaljaca i kaj ja znam čega sve ne.... pa si mislim, možda se opameti i vrati, a ja bi ga jadna glupača primila i lijepo nahranila ko vježnog Žida jer sam eto takva, da brzo zaboravljam ako je netko bio ružan prema meni, pa idem preko svojih granica, što me je i dovelo dovdje gdje jesam..... razrezanog prsnog koša, koje je fala bogu zacijelilo, ali otkinutog djelića tijela koje je simbol samoobrane..... eh....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 02:15   #26
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
da .. na zalost moze .. ali definitivno o tome kad se ojaca .. uh .. sad nije vrijeme za pripremu za "jos gorje" .. prvo se oceliti i oporaviti od proslih bitaka i borbi pa onda krenuti u nove bitke!

a sta ces .. koliko sam ljudi upoznao .. nebi ti ni pricao ovak o sebi da mi se ne cini da smo "tu negdje" .. jer ima svakakvih iskustava i zovta i tragedija .. zato se sebi posvetiti treba jer time nikome lose ne radis a sebi ces pomoci .. a onda ako imas viska energije slobodna ti volja da radis sto zelis .. tak se bar meni cini .. sve sto ti jesi i sto dozivljavas pocinje iz tebe i u tebi je na kraju krajeva kao iskustvo / memorija / interpretacija

opet se ja raspio naj zamjerit .. nocne vikendom i kaj da ti velim
ej hvala ti na pisanju, probudio si uspavanog pjesnika u meni, odnosno pjesnikinju..... kad sam bila u bolnici, razmišljala sam da o svemu doživljenom napišem roman, možda bi mi to bila dobra terapija.... sve u svemu pišemo si, ja idem ćorkat, to mi je trenutno njaljepši dio mog života, usnuti i ne buditi se.... a tebi želim ugodnu noć, brate po muci...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 02:21   #27
okrutno si pozitivna .. vec se to moglo vidjeti iz nekih iskustava koje si opisala .. takvi andjeli su stvarno prekrasan dozivljaj i iskustvo .. nije da te egotripam nego imam dovoljno iskustva i godina da su mi sve dlake sa jezika otpale ili se izlizale da mi nije bed biti covjek u bilo kojoj prilici

da .. izbaciti ta "sranja" iz sebe je dobro i sad je ono .. scenarijski to opravdano .. no kak sam slican bojim se da ces u svemu traziti i naravno naci pozitivu jer imas takvu pertspektivu i to je po mom misljenju bez obzira sto sebe smatram "palim" na tom "testu" dobar smjer .. dobar tijek .. jer je to cini mi se kod pozitivniih ljudi jedini zdravi put .. sve drugo ce tijelo prepoznati kao bolest i bit ce simptoma .. vise sam prirodnih znanosti ucenik pa si opisujem takve procese na taj nacin ..

hehe .a pozitivne boli puno jace .. hebiga .. dok traje nema nista gore .. a kad prodje vmislis si da je to jeftina cijena i nebi nista mjenjao jer zelis biti takav covjek .. osjecas zivot i srecu kao nikad .. i koliko god gubis dok ostajes covjek znas da si ziv i da si prezivio .. koliko god bilo losega .. a nekad stvarno bude puno .. i previse .. i sam si a zapravo nisi sam ..

pazi .. opet ja malo organski .. ljudi .. pet miliona godina eeee .. evolucija .. geni .. informacije .. dakle i prije ljudi .. sav zivot koji si ti "nasljednik" je "u tebi" .. sto je sve zivot prosao da dodjes do "sebe" .. dobro .. malo pretjerujem .. dobro je rekla psihicka .. faze .. hebiga .. ja to pokusavao i sa sobom ekpresno ali mi se uvijek odbilo u glavu tak da ..

ja znam da sam "prebolio" neka iskustva ili osobe vezana za ta iskustva kada vise nemam negativnih stanja /osjecaja/boli .. kada postane sjecanje .. to je ajmo reci "cilj" .. a dok god postoje misli .. planovi .. razmisljanja .. analize i sve to normalno je da ce i osjecaji biti pristuni .. i sto je najvaznije to je priordno i normalno .. meni prije nije bilo pretesko u zivotu moram priznati .. bilo je emocionalnih drama i kazalista apsurda ali nista drasticno .. dok se nisu pojavile neke nove .. khm .. nazovimo to "dimenzije" .. kad sam nakon dugog vremena cuo konacno da mi je netko rekao gle OK je .. prosao si sranja normalno je da pucas i da mislis ovo ili ono .. malo mi je laknulo jer .. kak si rekla sama si u svim tim problemima i hebiga .. nemre nitko podjeliti to stanje sa tobom .. sve je u tebi .. na tebi .. oko tebe nemres nigdje pobjec ... drz nedaj .. povuci potegni i hablaj espanjol
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 02:22   #28
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
ej hvala ti na pisanju, probudio si uspavanog pjesnika u meni, odnosno pjesnikinju..... kad sam bila u bolnici, razmišljala sam da o svemu doživljenom napišem roman, možda bi mi to bila dobra terapija.... sve u svemu pišemo si, ja idem ćorkat, to mi je trenutno njaljepši dio mog života, usnuti i ne buditi se.... a tebi želim ugodnu noć, brate po muci...
ma sve pet , laka noc
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 11:56   #29
ima li koga...
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 12:34   #30
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
da, zato budem i potražila drugo mišljenje.... jer prošla sam puno stresova, od teške operacije iz koje sam jedva izvukla živu glavu, teške kronične bolesti, a kad sam se malo oporavila, onda je bivši došao s papirom za rastavu, što me dotuklo.... sad mi je sve stres... kad vidim bolnicu, počnem se tresti, kad vidim općinski sud, raspadam se.... trzam se na zvukove, ne da mi se ustati ujutro, samo bih voljela spavati... ne kuham, jedva jedem, na poslu na pola funkcioniram, kad me ulovi kriza, zovem krizni na Rebro i popijel leks.... bojim se biti sama, to me izludjuje... stalno moram biti okružena ljudima.... jedino na večer malo popusti.... pa ne mogu više tako živjeti.... evo tek sam danas platila račune za stan jer do sada nisam imala snage... osjećam se da sam samo na pola živa....

Sri bez obzira na sve ne smiješ dopustiti da te ova kriza pobijedi.. Moraš pronaći nešto što te drži na životu, bilo što i od toga raditi dalje. Moraš se koncentrirati na pozitivno i odjebati sve što ti odvlači energiju i gomila stres. Da to je teško ali moraš znati da je pozitiva u života uglavnom stvar osobnog pogleda na sebe i svijet. Dakle ako pustiš da te negativno dotuče i dominira ti životom gotova si, padaš u depru, anksioznost, okp i slično..
Dakle glavu gore, bez obzira kako teško bilo pronađi mjesta i vremena za sebe, za male stvari za koje znaš, vidiš i očigledno ti je da vrijedi živjeti se i boriti se. U životu sve prođa pa će i ovo, treba ustrajati. Pojačaj terapiju, oslobodi vremena za sebe, učini sve da ti bar malo bude bolje...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 13:16   #31
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Sri bez obzira na sve ne smiješ dopustiti da te ova kriza pobijedi.. Moraš pronaći nešto što te drži na životu, bilo što i od toga raditi dalje. Moraš se koncentrirati na pozitivno i odjebati sve što ti odvlači energiju i gomila stres. Da to je teško ali moraš znati da je pozitiva u života uglavnom stvar osobnog pogleda na sebe i svijet. Dakle ako pustiš da te negativno dotuče i dominira ti životom gotova si, padaš u depru, anksioznost, okp i slično..
Dakle glavu gore, bez obzira kako teško bilo pronađi mjesta i vremena za sebe, za male stvari za koje znaš, vidiš i očigledno ti je da vrijedi živjeti se i boriti se. U životu sve prođa pa će i ovo, treba ustrajati. Pojačaj terapiju, oslobodi vremena za sebe, učini sve da ti bar malo bude bolje...
Znam da se ne smijem predati, ali ova depra je stisla, nadam se da mi bude pogodjena terapija pa da se mogu nositi sa avim tim
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 15:06   #32
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
"Smiješna su" "vremena" "u kojima".. po nekom grupom izabranih modela patništva; samokažnjavanjem se istima, osobno izabrano vječiti patnik.. neko odsustvo koncentracije samonametnute si "patnje".. trenutak odmora, pažnje, rekapitulacije.. ne da ne želi vidjeti kao tren percepcije, koncentracije, "stabilnog" centra za percepciju dualnosti.. opravdanost, smislenost samonametnutosti.. patnju (samo) kao drugu stranu uopće moguće percepcije "sreće" ("random misao.. imam dvije zdrave noge, mogu hodati.. koje čudo zapravo.. ugoda, udoba, životnost....")..već kada pojedinačnoj "patnji" iz odabrane grupacije posustane inercija.. ima istu, u gotovo mahnitoj histeriji, potrebu momentalno obrisati iz sjećanja (daj ad, ap, a(mislim.. dakle osjećam..)..).. samo poradi apsolutne senzacije naredne pojavnosti iste patnje, unutar odabranog modela samokažnjavanja. Pod izgovorom (si) ganjanja odsutnosti patništva. Boli glava (zaboravi što znači bol, pa neće) od moguće dubine iste repeticije....

(Ooo..)Sjećam se.. dakle (valjda) jesam..
´Alo Ima´l koga?
prevedi
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 15:10   #33
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
..hehe .a pozitivne boli puno jace .. hebiga .. dok traje nema nista gore .. a kad prodje vmislis si da je to jeftina cijena i nebi nista mjenjao jer zelis biti takav covjek .. osjecas zivot i srecu kao nikad .. i koliko god gubis dok ostajes covjek znas da si ziv i da si prezivio .. nemre nitko podjeliti to stanje sa tobom .. sve je u tebi .. na tebi .. oko tebe nemres nigdje pobjec ... drz nedaj ..
"Smiješna su" "vremena" "u kojima".. po nekom grupom izabranih modela patništva; samokažnjavanjem se istima, osobno izabrano vječiti patnik.. neko odsustvo koncentracije samonametnute si "patnje".. trenutak odmora, pažnje, rekapitulacije.. ne da ne želi vidjeti..

kao tren percepcije, koncentracije, "stabilnog" centra za percepciju dualnosti.. opravdanost, smislenost samonametnutosti.. patnju (samo) kao drugu stranu uopće moguće percepcije "sreće" ("random misao.. imam dvije zdrave noge, mogu hodati.. koje čudo zapravo.. ugoda, udoba, životnost....")..

već kada pojedinačnoj "patnji" iz odabrane grupacije posustane inercija.. ima istu, u gotovo mahnitoj histeriji, potrebu momentalno obrisati iz sjećanja (da(va)j ad, ap, a(mislim.. dakle osjećam..)..).. samo poradi apsolutne senzacije naredne pojavnosti iste patnje u nekom "drugom obliku".. unutar odabranog modela samokažnjavanja.
Pod izgovorom (si) ganjanja odsutnosti patništva. Boli glava (zaboravi što znači bol, pa neće) od moguće dubine iste repeticije....

(Ooo..)Sjećam se.. dakle (valjda) jesam..
´Alo Ima´l koga?

Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
prevedi
Na koji.. na patnički ("ljubav" "je" "bol")?
"Imaš" iskrenog (moguće kvalitetnog) psihijatra.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 23:56   #34
Kriza
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 00:09   #35
Novi mjesec, nove prilike
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 04:38   #36
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
Znam da se ne smijem predati, ali ova depra je stisla, nadam se da mi bude pogodjena terapija pa da se mogu nositi sa avim tim
nadaj se u sebe

sigurno je prakticnije i pouzdanije nego "(po)gadjati terapiju"

tipa: vid covjeka tesko mu je raspada se nemoze funkcionirati ajmo ga gadjati tabletama dok leluja naokolo pa koja ga pogodi mozda mu pomogne

proci ce .. snaci ces se na ovaj ili onaj nacin .. sad je jako tesko a kad prodje ces se na tu temu smijati i bit ce samo sejcanje .. neugodno nesretno ali ce biti sjecanje .. neka sazori neka strune .. kako god bude treba vrmeena ..

drz se i polako da se ne ponavljam
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 11:58   #37
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
ajde, baš si me nasmijao, i malo uljepšao dan..... znaš moj vedri duh me nije napuštao ni kada sam hodala na zračenje, s ručnikom preko ruke, dizala sam tamo sve ljude, nasmijavala, govorila bih medicinskoj ekipi, evo došla ja na sunčanje.... u bolnici sam ispratila dvije bakice na onaj svijet, s drugima se skompala, jedna je zbog mene sačuvala kokice (htjela ih obezglaviti, jer ko se bu brinul o njima - na kraju je sused uskočil), s jednom bakicom od 90, Serafinom, ujutro u sedam sam razgovarala o smislu života i Freudu i Frommu, ta Serafina je bila fascinantna, toliko bistra i lucidna.... čak su doktori dolazili je ogledavati jer nisu se mogli načuditi njenoj gotovo dječačkoj puti.... ma svašta nešto sam doživjela u toj bolnici..... pa onaj Jordanovac, konc logor s dvije sestre koje su nas nakon operacije terorizirale, sve u sobi, dok se ja nisam pobunila i zauzela za gospodje nad kojima su se iživljavale - poslije mi je vratila stostruko takvim ubodom igle da sam skoro pala u nesvijest.... pa ona operacija, budjenje iz kome, ičekivanje nalaza, je li benigni ili maligni, jesu li sve očistili.... šok-soba je podjećala na Krležinu Baraku pet b.... onako ranjene su nas ujutro postrojili da sjedimo na krevetu, a od bolova ne možemo disati.... pa polako učenje ponovno hodati uz dren koji ti visi iz rebra, pa pogledavaš Isusa na zidu i kužiš što je muka...... e sveeeeeeeeeeee to prodješ s kakvim takvim osmjehom..... i onda ti dodje osoba s kojom si proveo podosta godina i kaže ti - ti nisi dio moje transformacije... jer si u ovom matriksu..... i da on giba....e onda na to poludiš... jer si mislio da ne može biti gore..... a može, itekako može.....
Ovaj post ti nisam vidio. Nasmijala si me, prednost veselih ljudi je ta što znaju probleme i tugu okrenuti na zabavu, time čak i drugima pomognu da se osjećaju bolje.
No ti si vjerojatno svjesna toga da ti je veselje obrambeni mehanizam kada si loše. To ne znači da ti nije loše i da nisi tužna već da tugu ne želiš prihvatiti već okrećeš na zezanciju. U jednu ruku to je dobro, mnogo bolje nego da se samosažaljevaš i ubijaš druge, no loše ako ne možeš prihvatiti da i ti imaš pravo na suze, da se dobro isplaćeš i tako izbaciš loše emocije iz sebe. To je i moj problem, ne znam izražavati loše emocije, nikad ne plačem, ne mogu plakati, ne dopuštam si i to je loše..
Imaš pravo biti tužna, to što i prošla užasno je teško, trebaš biti lavica da se nosiš sa tim, smo rijetki to mogu, ali ne možeš nositi miljon tona lošeg na sebi, nisi superčovjek, prije ili kasnije moraš pokleknuti.
Sada kada si se slomila, jer bilo je neizbježno, sada nemaš ni tu zajebanciju koja te ranije izvlačila iz loših emocija i zaista je teško, očajno se osjećaš..
Isplači se, izjadaj se, pošalji muža kretena u tri jebene pizde materine ako ti to čini dobro, povećaj terapiju, stisni zube i kreni dalje. Moraš.. Ne glumi ženu superheroja, ne očekuj to od sebe. Imaš dobar mehanizam obrane, koristi ga gdje možeš... Ti ćeš se izvući iz svih problema sama, to ti je upisano u gene, ti moraš uspjeti, i uspjeti ćeš... samo treba vremena...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 14:05   #38
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ovaj post ti nisam vidio. Nasmijala si me, prednost veselih ljudi je ta što znaju probleme i tugu okrenuti na zabavu, time čak i drugima pomognu da se osjećaju bolje.
No ti si vjerojatno svjesna toga da ti je veselje obrambeni mehanizam kada si loše. To ne znači da ti nije loše i da nisi tužna već da tugu ne želiš prihvatiti već okrećeš na zezanciju. U jednu ruku to je dobro, mnogo bolje nego da se samosažaljevaš i ubijaš druge, no loše ako ne možeš prihvatiti da i ti imaš pravo na suze, da se dobro isplaćeš i tako izbaciš loše emocije iz sebe. To je i moj problem, ne znam izražavati loše emocije, nikad ne plačem, ne mogu plakati, ne dopuštam si i to je loše..
Imaš pravo biti tužna, to što i prošla užasno je teško, trebaš biti lavica da se nosiš sa tim, smo rijetki to mogu, ali ne možeš nositi miljon tona lošeg na sebi, nisi superčovjek, prije ili kasnije moraš pokleknuti.
Sada kada si se slomila, jer bilo je neizbježno, sada nemaš ni tu zajebanciju koja te ranije izvlačila iz loših emocija i zaista je teško, očajno se osjećaš..
Isplači se, izjadaj se, pošalji muža kretena u tri jebene pizde materine ako ti to čini dobro, povećaj terapiju, stisni zube i kreni dalje. Moraš.. Ne glumi ženu superheroja, ne očekuj to od sebe. Imaš dobar mehanizam obrane, koristi ga gdje možeš... Ti ćeš se izvući iz svih problema sama, to ti je upisano u gene, ti moraš uspjeti, i uspjeti ćeš... samo treba vremena...
Hvala ti na podrsci, danas sam tuzna, beskrajno, i strah me samoce, nw znam kako se budem iz svwga izvukla, stvarno
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 15:11   #39
Quote:
Sri kaže: Pogledaj post
Hvala ti na podrsci, danas sam tuzna, beskrajno, i strah me samoce, nw znam kako se budem iz svwga izvukla, stvarno
Šaljem pp
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 16:45   #40
više ne znam da li me od anksioznosti pere taj strah od samoće ili on ima podlogu s obzirom na situaciju u kojoj se nalazim, evo jučer sam se morala osigurati da iamam nekoliko ljudi oko sebe jer sam mislila da budem pukla od tog straha.... teško mi je biti samoj....
Sri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:59.