Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 11:16   #81
Moja terapija se godinama kreće od 75-87, nema šta novo izmislit i popravit
i hvalabogu da mi ne treba na ništa čekat, ni uputnice ni recept.

a da imam enda sigurno bi mu neki feler našla...pa ništa ne razgovara, ništa ne nalazi, samo bok i vidimo se....
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:39   #82
U biti, to i je cilj. Da se ustabili terapija i jednom godišnje kontrola hormona.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:52   #83
je, samo koja kilometrina do toga...
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 00:50   #84
Bok cure, prema nalazima i generalnom stanju tijela i psihe, imam hashimoto sindrom. To mi je potvrdio i specijalist, međutim, nije mi htio prepisati nikakvu terapiju, samo je rekao da kontroliram štitnjaču svake godine i kad dovoljno propadne da ću ju vaditi i tada dobiti lijekove. Je li to uobičajena praksa? Dal da ga šupiram i odem drugom liječniku?

Sve žene u obitelji su mi imale problema sa štitnjačom - baka, prabaka i teta su ju izvadile dok ju mama ima, ali sada više nema s njom problema, međutim imala ih je baš u mojim godinama (30).

Što da radim? Jedino što mi pada na pamet je pokušati štitnjaču regulirati prehranom.
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 01:16   #85
Quote:
mahunarka kaže: Pogledaj post
Bok cure, prema nalazima i generalnom stanju tijela i psihe, imam hashimoto sindrom. To mi je potvrdio i specijalist, međutim, nije mi htio prepisati nikakvu terapiju, samo je rekao da kontroliram štitnjaču svake godine i kad dovoljno propadne da ću ju vaditi i tada dobiti lijekove. Je li to uobičajena praksa? Dal da ga šupiram i odem drugom liječniku?

Sve žene u obitelji su mi imale problema sa štitnjačom - baka, prabaka i teta su ju izvadile dok ju mama ima, ali sada više nema s njom problema, međutim imala ih je baš u mojim godinama (30).

Što da radim? Jedino što mi pada na pamet je pokušati štitnjaču regulirati prehranom.
Meni je Hashimoto dg negdje 2005/2006. ali su hormoni bivali u granicama na tim godisnjim kontrolama, 2013/2014 su mi bile uzasno stresne i tu su hormoni podivljali i tada sam dobila terapiju, od tad mi je titraju dok sam bila u HR svakih 3mj a sad u At svakih mjesec dana dok se ne uravnotezim tj ne dovedem u granice. Mojoj teti je dijagnosticiran koju godinu prije mene, ali je jos bez terapije jer su hormoni ok, dok mi je mama na terapiji vec bar 20 godina ako ne i vise.
Kod nas ce ti eventualno neki privatnik dati terpaiju ako ti je TSH u granicama, tako da je ovo tvoj standardno. Hashimoto ti je dijagnosticiran prema antitjelima a to se ne moze "ljeciti" tj nema terapije za to, iako nacinom zivota, prehranom i/ili suplementima mozes utjecati na njihovu kolicinu.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 02:32   #86
Prijateljica je 11.01 operirala stitnjacu. Zeljela bih joj otici u posjeru ali ne znam da li je to izvodivo zbog ove zabrane posjeta u bolnicama. U pitanju je bolnica u Sibeniku, ima li neko info o tome? Postoji li sansa da se udje na 5 min?
MissOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:54   #87
Quote:
mahunarka kaže: Pogledaj post
Bok cure, prema nalazima i generalnom stanju tijela i psihe, imam hashimoto sindrom. To mi je potvrdio i specijalist, međutim, nije mi htio prepisati nikakvu terapiju, samo je rekao da kontroliram štitnjaču svake godine i kad dovoljno propadne da ću ju vaditi i tada dobiti lijekove. Je li to uobičajena praksa? Dal da ga šupiram i odem drugom liječniku?

Sve žene u obitelji su mi imale problema sa štitnjačom - baka, prabaka i teta su ju izvadile dok ju mama ima, ali sada više nema s njom problema, međutim imala ih je baš u mojim godinama (30).

Što da radim? Jedino što mi pada na pamet je pokušati štitnjaču regulirati prehranom. :
Pa probaj, možda bude od koristi, za opće stanje.. Terapija samo dodaje hormone, ne liječi hašimoto, i u pravilu je doživotna.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 10:07   #88
Jedan zanimljiv članak (usprkos reklamiranju), na hrvatskom jeziku.
http://pucajodzdravlja.com/hashimoto-je-izljeciv-100/
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:21   #89
Hvala vam svima na savjetima, nisam baš vična svemu ovome jer su mi u familiji odmah počeli dobivati terapiju pa nisam bila sigurna kako to sve točno ide. Antitijela su mi poprilično povišena i TSH je isto povišen ali ne pretjerano, tako da okej, probat ću s prehranom pa mi se možda i fizički simptomi smire. Inače, ja se i po ovom vremenu znojim, doma mi se smrzavaju, ja moram otvorit prozor u sobi jer sam crvena i znojna čak i u kratkim rukavima. Srce mi konstantno lupa sto na sat, čak i dok spavam (slabo) se znojim toliko da svaki dan mijenjam odjeću za spavanje. Nije baš ugodno, ali ako kažete da se može regulirati, vjerovat ću vam
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 17:42   #90
drži se, nedaj se
haši prođe sve moguće faze prije nego se umori i smiri
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 11:56   #91
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Meni je Hashimoto dg negdje 2005/2006. ali su hormoni bivali u granicama na tim godisnjim kontrolama, 2013/2014 su mi bile uzasno stresne i tu su hormoni podivljali i tada sam dobila terapiju, od tad mi je titraju dok sam bila u HR svakih 3mj a sad u At svakih mjesec dana dok se ne uravnotezim tj ne dovedem u granice. Mojoj teti je dijagnosticiran koju godinu prije mene, ali je jos bez terapije jer su hormoni ok, dok mi je mama na terapiji vec bar 20 godina ako ne i vise.
Kod nas ce ti eventualno neki privatnik dati terpaiju ako ti je TSH u granicama, tako da je ovo tvoj standardno. Hashimoto ti je dijagnosticiran prema antitjelima a to se ne moze "ljeciti" tj nema terapije za to, iako nacinom zivota, prehranom i/ili suplementima mozes utjecati na njihovu kolicinu.

Dali vaša majka uz hašimoto ima još neku autoimunu bolest? 20 godina staža nije malo, znamo da se uz jednu autoimunu bolest može javiti još neka, na žalost. Isto se tako nadam da ste vi samo sa hašimotom.


Ja sam sa hašimotom isto.
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:03   #92
Quote:
mahunarka kaže: Pogledaj post
Bok cure, prema nalazima i generalnom stanju tijela i psihe, imam hashimoto sindrom. To mi je potvrdio i specijalist, međutim, nije mi htio prepisati nikakvu terapiju, samo je rekao da kontroliram štitnjaču svake godine i kad dovoljno propadne da ću ju vaditi i tada dobiti lijekove. Je li to uobičajena praksa? Dal da ga šupiram i odem drugom liječniku?

Sve žene u obitelji su mi imale problema sa štitnjačom - baka, prabaka i teta su ju izvadile dok ju mama ima, ali sada više nema s njom problema, međutim imala ih je baš u mojim godinama (30).

Što da radim? Jedino što mi pada na pamet je pokušati štitnjaču regulirati prehranom.
Dali su članice obitelji koje su imale problem sa štitnjačom imale i neku drugu autoimunu bolest?
Vjerojatno je mama imala hipertireozu (ubrzani rad štitnjače) ?
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:05   #93
Danas sam popila dozu od 75 + 50 Euthyroxa, mislim
Ne sjećam se jesam li popila od 75, pa sam uzela za svaki slučaj 50 (radi mpo, ak mi tsh malo padne, nije bed ). Ajd nakon nekih 20ak min sam pojela nešto... svejedno zbrljan dan.

Uopće se ne mogu sjetiti jesam li samo popila vodu ili i tabletu.

Jel mogu po čemu znati da sam se predozirala?

I da, imam onu posudicu za tablete, ali mi ju vidio sin i naravno to je morala postati njegova igračka
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:32   #94
počni pit nešto za bolje pamćenje
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:47   #95
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Danas sam popila dozu od 75 + 50 Euthyroxa, mislim
Ne sjećam se jesam li popila od 75, pa sam uzela za svaki slučaj 50 (radi mpo, ak mi tsh malo padne, nije bed ). Ajd nakon nekih 20ak min sam pojela nešto... svejedno zbrljan dan.

Uopće se ne mogu sjetiti jesam li samo popila vodu ili i tabletu.

Jel mogu po čemu znati da sam se predozirala?

I da, imam onu posudicu za tablete, ali mi ju vidio sin i naravno to je morala postati njegova igračka
od jedne tablete se nisi mogla predozirat.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 17:53   #96
Moja sestra bila je kod endice. Endica sumnja da ima Hašimoto, ali još nije sigurna.

-------------------------

Nego... ja razmišljam da iz Vinogradske prijeđem u Rebro. Razlog - svaki put kad dođem primi me drugi endokrinolog. A Vinogradska je navodno baš poznata po tom problemu.

Ima li tko kakvih iskustava s dr. Tanjom Škorić endokrinologinjom s Rebra?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 18:07   #97
Meni je zanimljiv podatak da mi nitko prije u familiji nije imao problema sa štitnjačom.Ni bake, djedovi, mama, tata, tetke... a sad ih imamo i ja, i sestra i nećakinja.
Moj tata ima teoriju da je do porasta oboljenja došlo nakon Černobila. Ipak je dio radijacije došao do Europe i tako..Što vi mislite o tome?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 18:40   #98
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljiv podatak da mi nitko prije u familiji nije imao problema sa štitnjačom.Ni bake, djedovi, mama, tata, tetke... a sad ih imamo i ja, i sestra i nećakinja.
Moj tata ima teoriju da je do porasta oboljenja došlo nakon Černobila. Ipak je dio radijacije došao do Europe i tako..Što vi mislite o tome?
Moja teorija je da do toga, kao i drugih bolesti dolazi zbog premale iskoristivosti nutrijenata; a do premale iskoristivosti nutrijenata dolazi jer ima sve više i više stanovnika na zemlji, pa je poljoprivredno tlo odavno već osiromašeno kad je riječ o elementima u tragovima.

Znači da imamo premalo željeza, premalo kroma, premalo cinka, premalo vanadija, premalo selena, premalo bora, premalo bakra, premalo molibdena, premalo mangana, premalo joda.

Jeza me hvata kad pomislim što nam sve fali.

Sve je to geopolitika. Recimo bor se ne isplati prodavati industriji dodataka prehrani, kad za istu količinu bora vojna industrija daje puno više $$$. Naime, bor služi u raketnim gorivima za povećane temperature izgaranja; a time dometa i brzine rakete.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:24   #99
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
Dali vaša majka uz hašimoto ima još neku autoimunu bolest? 20 godina staža nije malo, znamo da se uz jednu autoimunu bolest može javiti još neka, na žalost. Isto se tako nadam da ste vi samo sa hašimotom.


Ja sam sa hašimotom isto.

Nema mama nikakve druge autoimune, niti je ikada postojala sumnja na to...autoimune se znaju vezati jedna za drugu, ali nije pravilo
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 19:42   #100
Ja sam kao dijete imala mononukleozu, a i dosta ljudi na temi isto..
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.