Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Pogledaj rezultate ankete: Koju gitaru koristite/preferirate?
Fender 69 38.76%
Gibson 57 32.02%
Yamaha 17 9.55%
Ibanez 18 10.11%
Epiphone 4 2.25%
Neku drugu 13 7.30%
Glasovatelji: 178. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2005., 23:06   #21
Quote:
Mathiass kaže:
Sva tijela imaju maple top i bolt on neck, tj. zalijepljen na tijelo.
Mislis na set-neck, naravno?
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 23:54   #22
iako je jimi favorizirao svog strata, evo dokaza da nitko nije savrsen:


parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 00:04   #23
Quote:
Mathiass kaže:
E slušaj, kao prvo i osnovno, Money For nothing je snimana na Les Paulu
Jesam li igdje spomenuo studijsku snimku, ha? Govorim o svirkama uživo, a imam dosta Knopflerovih koncerata i jasno se vidi razlika kada tu stvar svira na Pensi, Schecteru ili Fenderu (Stratocasteru ili Telecasteru, svejedno). Drukčiji je zvuk, jednostavno. Osim toga, ta je gitara u posljednjih desetak godina, ne bez razloga, Knopflerov favorit.

Quote:
Mathiass kaže:
Za onog Strata iz 69' bih dao nogu.
Nisi jedini.

No, iznenađujuće je težak, jaja od njega otpadaju. Imao sam desetak novijih Stratocastera u rukama i neusporedivo su lakši. U usporedbi s ovim, kao da su od plastike.

Nakon sat vremena svirke, boli rame u vražju mater.

Ali gušt ga je objesiti oko vrata, u svakom slučaju.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 01:28   #24
Od kojeg je drveta onda tijelo tog Strata da je tako tezak? Moj sljedeci projekt ce vjerojatno biti Stratocaster ali jos ne znam koje bih drvo koristio za tijelo. Mislio sam nesto drugo osim johe, npr. od jasena ali svaki Strat kojeg sam svirao je bio bas od johe. Zna li tko kakva je razlika u tonu i tezini izmedju johe i jasena?
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 09:21   #25
Nemam pojma, iskreno rečeno. Nabavio sam ga čudnim kanalima, čistom srećom (čitaj: utjerivač dugova uzeo ga je nekom tipu i prodao meni, za relativno sitne pare. Poslije su mi profići nudili četverostruko-peterostruko više.)

Sve u svemu, neobičan je. Vidio sam samo da Ritchie Blackmore ima sličan, u boji drveta, s crnom pločom. No, svirao je i na jarko žutom, drukčijem.

Nema tremolo, magneta su klasična tri točkasta, ima tri potenciometra... Dakle, ništa neobično. I rupice s druge strane, odakle se stavljaju žice, umjesto poklopca, kao kod novijih Fendera.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 09:43   #26
Quote:
Ace Rimmer kaže:
Moj sljedeci projekt ce vjerojatno biti Stratocaster ali jos ne znam koje bih drvo koristio za tijelo.
Dobra su ti drva za tijelo strata jasen, sve plemenite vočke: ružino drvo, jabuka etc. i naravno mahagonij (makar on ima dosta težak "taman" zvuk).
__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 09:55   #27
posijeti---> www.buildyourguitar.com
__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2005., 12:27   #28
Thanks, ali znam za tu stranicu i imam knjigu Martina Kocha A i ne znam bas za Strata i mahagonij. Explorer koji je trenutno u izradi ima tijelo od mahagonija pa bih htio nesto drukcije. Vjerojatno cu probati sa jasenom. Vrat ce biti od rebrastog javora a konstrukcija malo neobicna za Strat (neck-through) pa nisam bas siguran kako ce ta kombinacija zvucati.
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 09:55   #29
zvuči jako dobro, e čisto iz interesa, kako radiš šipku? jel imbus staviš na headstock ili kod tijela??? ja osobno volim više ovu prvu kombinaciju...
__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 12:16   #30
Na headstock. Posto volim tanke vratove koristim double expanding sipku a i lakse ju je instalirati. Samo napravim ravni kanal dubine 10mm i to je to
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 21:00   #31
A jesi li ikada razmisljao o izradi fx pedale. Jas am počeo u zadnjih par mijeseci i nije komplicirano kak zvuci...
__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 21:38   #32
Prije nekoliko godina sam sa frendom radio overdrive pedalu i recimo da se nismo bas proslavili Od tada nisam nista slicno pokusavao ali vjerujem da danas ne bi imali nikakvih problema. Iako, mislim da nam je u to vrijeme bila kriva shema koju smo imali.
Ace Rimmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 01:27   #33
Skromnost

Ovak, ja sam svirao sa mnogo gitara i iz iskustva govorim da gitaru za 15000 kn se kupuje vise radi imidza. sve to stima kaj se tice zvuka i elegancije, ali ima jako dobrih gitara i za puno manje para koje solidno izgledaju i imaju dobar zvuk.
Ja sviram na ibanezu axs32 kojeg sam platio oko 2800 kn, i prezadovoljan sam s njim. A trebas i bogme znat svirat da si kupis tak nesto za 15 kkn. Ne znam, ak moram birat izmedju fendera i gibsona biram fender.
__________________
Sve što možeš ostavi za sutra!
boogov bložni nokat
Boog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 10:22   #34
evo!
to je moj covijek! to pokusavam reci! that's my point!!!


__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 19:56   #35
Re: Skromnost

Quote:
Boog kaže:
Ovak, ja sam svirao sa mnogo gitara i iz iskustva govorim da gitaru za 15000 kn se kupuje vise radi imidza. sve to stima kaj se tice zvuka i elegancije, ali ima jako dobrih gitara i za puno manje para koje solidno izgledaju i imaju dobar zvuk.
Ja sviram na ibanezu axs32 kojeg sam platio oko 2800 kn, i prezadovoljan sam s njim. A trebas i bogme znat svirat da si kupis tak nesto za 15 kkn. Ne znam, ak moram birat izmedju fendera i gibsona biram fender.
u svim se slažem osim biranja fendera na kraju
__________________
We don't stop playing because we grow old...
We grow old because we stop playing
s.a.y is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 23:45   #36
Re: Skromnost

Quote:
Boog kaže:
Ovak, ja sam svirao sa mnogo gitara i iz iskustva govorim da gitaru za 15000 kn se kupuje vise radi imidza. sve to stima kaj se tice zvuka i elegancije, ali ima jako dobrih gitara i za puno manje para koje solidno izgledaju i imaju dobar zvuk.
Ja sviram na ibanezu axs32 kojeg sam platio oko 2800 kn, i prezadovoljan sam s njim. A trebas i bogme znat svirat da si kupis tak nesto za 15 kkn. Ne znam, ak moram birat izmedju fendera i gibsona biram fender.
S ovim se ne slažem. Ja ne znam zašto vi serete o nekom imiđu? Pa jebote, ako netko ima love i volje ne vidim razloga zašto bi kupio Ariu a ne Les Paula? A još k tome, Les Paul je mrcina, probao sam i Pacifica i RGova i Nickova i ništa nije ko pravi Les Paul. Današnji Stratovi su malo preskupi, ali isto jaako solidne gitare. Prezadovoljan si s svojom gitarom? Super, ali svatko hvali svoga konja, i mislim da malo pretjeruješ, tvoja gitara ne može se mjeriti ni sa Stratom, a kamoli sa Les Paulom.

I što ti to znači "solidno izgleda i ima dobar zvuk?" Pa kakve to veze ima sa Stratom ili Les Paulom, oni izlgedaju odlično i imaju odličan zvuk.
Mathiass is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 09:26   #37
Mislim da izgled i cijena UOPČE nisu bitni...
__________________
The beauty of a star.
The pain of a scar.
janarani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 16:45   #38
Ne daj boze ...

Ma nije meni ni na kraj pameti mjerit moju gitaru sa te dvije, samo sam htio naglasiti da za nas smrtnike s malo para sve jedno postoje gitare sa solidnim zvukom.

Meni su to isto PRE*ebene gitare ali nemam i mislim da nebi dao toliko para za jednu od njih. Oko njihovog zvuka nema komentara, tu se slazem

I naglasio sam to za zvuk i izgled jer moja kosta 2800 kn a ne 15000 kn il koliko vec
__________________
Sve što možeš ostavi za sutra!
boogov bložni nokat
Boog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 16:00   #39
Zašto se svi prepucavate oko te dvije gitare ? Te gitare su dva potpuno različita shvačanja gitare i treba ih na taj način gledati a ne "ovaj je bolji drugi ne valja". Nemojte biti glupi. Osobno sviram Fendera i općenito stratove jaaako dugo i moj glas ide uvijek Fenderu. Probao sam i podosta LP-a i nijedan mi nije odgovarao ali neću reći da nevaljaju. To su kvalitetni instrumenti i tko želi neka svira na njima.
Meni su osobno preteški, nepraktični i užasno ružni ali to je moje mišljenje i ne želim ga nikome nametati a pogotovo ne želim vikati Gipson je sranje i sl.
Ajd' pozdrav svima
strat04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 12:16   #40
Men moj esp explorer rula e i ove ankete tipa " ko ima bolji ukus, ja il ti?" nisu baš kul strat mi bolji za laganije, lp za žestoko, npr - npr klepton, jimmy... a lp - kirk cijeli st.anger(je*ote zakon mi album ), mudvayne, dope(epiphone)...

p.s. otkud ovima da je james sviro sandmana na lp-u? il je stratu bilo? neznam. U "One and a half year in life of..." (dvd od black albuma) james ni jednom nije držo, a kamoli sviro sandman na lp-u il stratu %) za live isto sumnjam, jer su sandmani uglavnom na kenny lawrence-u i esp-u exp i eclipse
foob12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:48.