Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2015., 17:31   #341
Danas podigla nalaze markera, ca 125 je 188 a 19-9 je 68, u komi sam 😔
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 18:47   #342
Da se nadovezem.... Ciste vise uopce nema, nestala je a markeri su tak jako poviseni....znaci li to da imam karcinom...:
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 16:58   #343
Danas mi je ginekologica na ultrazvuku rekla da mi uskoro slijedi ovulacija, a ja bih po mom računanju (imam uredne cikuse 29-31) dan ovaj vikend trebala dobiti mengu.
Jel moguće da je ona nešto krivo vidjela, može li to biti nešto drugo?
Sad u nalazu vidim da piše: uterus je u AVF-u, uredne veličine i teksture. Endometrij hiperehogen, mjeri 11.7 mm. Oba jajnika su uredne veličine i teksture, na lijevoj jajniku anehogena lezija vel 27*21 mm (folikul?). U Douglasu nema slobodne tekućine.

Poslije mi je napomenula da može biti i cista.
Budući da ja s cistama nemam iskustva - zanima me bi li to mogla biti cista i ako je što s njom?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 07:56   #344
pozdrav.

imam pitanje, ako netko zna ili je imao iskustvo.

cista žutog tijela, da li postoji neki preparat, čaj, nešto, što bi pomoglo/ubrzalo pucanje ciste tog tipa?
hvala
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:43   #345
Pozdrav svima!
Evo, moj prvi post i ujedno i razlog moje registracije na forum.
Odlučila sam ovdje postati jer mi se čini da bi ova tema možda najbolje opisala moje probleme.
Naime, novopečena sam mama, rodila sam prije nešto više od 10. mj.
Porod je bio težak, završio je hitnim carskim rezom, a 3 tjedna poslije zbog sepse sam opet završila na operaciji.
Otada je sve krenulo nizbrdo s mojim zdravljem. Oko 4 mjeseca sam dojila, po prestanku dojenja dobila sam menstruaciju.
Nikada prije poroda nisam osjetila ovulacije niti me je nešto posebno boljelo prije menstruacije, ali sama menstruacija bila je bolna za izluditi, obično je 6,7 knavona koliko toliko držalo bol pod kontrolom.
Sada svaku, ali svaku ovulaciju osjetim, užasno me boli trbuh za vrijeme ovulacije, no hajde, nekako bih to i izdržala da ne boli i nakon ovulacije pa sve do menstruacije. Menstruacija nije bolna.
Bila sam prije 5 mj. na ginekološkom pregledu, doktor mi je rekao da je to što me boli poslije ovulacije cista povezana sa žutim tijelom. Nemojte me držati strogo za riječ, ali uglavnom radi se o tzv. funkcionalnoj cisti koja dosta naraste, izaziva bolove, ali najčešće pukne početkom menstruacije.
Pijem čajeve i tinkturu koju sam naručila od jedne fitoterapeutkinje, za novi ginekološki pregled naručena sam za 9 dana. Trebala bih dobiti menstruaciju za 10-ak dana i naravno, desni jajnik na kojem je bila ovulacija baš me dosta boli.

Da li imate takva iskustva? Jeste li uspjele to riješiti i ako jeste - kako? Imate li možda kakav savjet što da pitam ginekologa u vezi dodatnih pretraga i tome slično?
Hortensia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 17:48   #346
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Da se nadovezem.... Ciste vise uopce nema, nestala je a markeri su tak jako poviseni....znaci li to da imam karcinom...:
Pozdrav! Potrebno je onda napraviti daljnje analize, te sto zapravo povisuje vrijednosti nalaza. Mozda je tako kod nekoga i normalno. Kao sto netko npr.ima stalno povisenu temperaruru. Moja poznanica ima isto markere povisene te joj variraju, a radila sve zive pretrage i nista joj nisu pronasli.
mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 13:35   #347
Zanima me jeste li se uspjele rijesiti cista bez operacije i na koji nacin?

Cistu imam vec 5 godina, jednako toliko uzimam i kontracepciju koja je trebala izljeciti cistu, nedavno i dvije kutije duphastona, ali to se nije dogodilo... Bolove nemam, ali ginekolog mi preporucuje operaciju (koju bih izbjegla ako je moguce).

Vidim da se spominju oblozi od ricinusovog ulja, cajevi, kapi.. Kakva su vasa iskustva?
Čupiks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 00:45   #348
Zdravo, imam problem sa bolnim jajnicima, vodenim cistama i bolnim ovulacijama a imam 18 god, pa me zanima vase misljenje kome da se obratim za savet sta treba uraditi povodom toga. Moj ginekolog kaze da je to uredu u mojim godinama i da ce to da se smiri kad budem dobila dete... Bolovi su za vreme ciklusa nenormalni ne mogu iz krevet da ustanem a ciklus zna da se oduzi i po 7-8 pa i 9 dana.... Interesuje me vase misljenje...


Hvala ...
jovana123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:04   #349
Quote:
jovana123 kaže: Pogledaj post
Zdravo, imam problem sa bolnim jajnicima, vodenim cistama i bolnim ovulacijama a imam 18 god, pa me zanima vase misljenje kome da se obratim za savet sta treba uraditi povodom toga. Moj ginekolog kaze da je to uredu u mojim godinama i da ce to da se smiri kad budem dobila dete... Bolovi su za vreme ciklusa nenormalni ne mogu iz krevet da ustanem a ciklus zna da se oduzi i po 7-8 pa i 9 dana.... Interesuje me vase misljenje...


Hvala ...
Mijenjaj ginekologa
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 12:07   #350
cista na jajniku

ja imam jedno pitanje, ako je netko imao slucaj kao moj nek se javi.
znaci ja imam cistu na lijevom jajniku velicine 7cm(nije vodena).
Inace imam bolove jake prije, menstruacija mi je jako obilna ali to od prvog dana kad sam ih dobila(genetika s mamine strane) i redovite su mi jako.
prosli mjesec dobila menstruaciju na vrijeme ali niti malo obilna...po prvi put normalna....
međutim ovaj mjesec 10 dana prije pojavila mi se krvava sluz i urin njezno crvene boje...ja mislila stvari ali na ulošku nista tek nakon dva dana kao nesto se na ulosku naslo i trajalo dva dana...nakon toga na ulosku nista a danas 8 dan da mi se urin blago crveni ( ali ne pri svakom mokrenju) i da imam krvave sluzi u mokraci...a nista me ne boli.
Napravila sam i test na trudnocu negativan je....
pomoziteee...
narucena na pregled tek za dva tjedna
p.s. markeri ca 125 16.19
znaci ok
vesela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 18:38   #351
Cista na jajniku

Molim vas dali netko ima iskustva s proizvodima doktora Huljeva iz Zagreba?
linolada12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 11:41   #352
Zanima me da li je tko operirao dermoid na jajniku klasičnom operacijom.
Koliko je vrijeme oporavka, kad se može vratit na posao, kad počet vježbat?
Kakav je rez i gdje?

100 pitanja...
bljuć is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 13:41   #353
Nisam operirala dermoid vec paraovarijsku cistu ali rez je bio klasicni pa ako ti moze ista pomoci...nakon cca 2 mj sam se vratila na posao,rez oko 10 cm,bikini rez.U bolnici sam bila oko 10 dana.
aki80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 14:52   #354
Cure, laparaskopski sam skinula dermoidnu cistu s desnog jajnika... Prvih par dana mi je sve bilo cudno i ti savovi su me smetali, zatezali i tako to... No nakon 6-7 dana sam osjdtila bolove u jajnicima kao za vrijeme ovulacije. Jel moguce da se ciklus malo poremetio radi operacije? Jel se kome dogodilo?

Poslano sa mog LG-D722 koristeći Tapatalk
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 15:16   #355
Quote:
aki80 kaže: Pogledaj post
Nisam operirala dermoid vec paraovarijsku cistu ali rez je bio klasicni pa ako ti moze ista pomoci...nakon cca 2 mj sam se vratila na posao,rez oko 10 cm,bikini rez.U bolnici sam bila oko 10 dana.
Tako puno? Radiš li sjedeći ili aktivniji posao?
Mislim da si baš ne mogu priuštiti toliko bolovanja
bljuć is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 16:00   #356
Medicinska sestra sam,radim s nepokretnim ljudima.I jos kad sam pocela raditi,znao me zapeci rez i zaboljeti prilikom veceg naprezanja.
aki80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 00:51   #357
Pozdrav! U 10 mjesecu sam bila kod ginekologa gdje mi je otkrio ciste na jajnicima, na moje pitanje sta sad dalje sto se tice lijecenja rekao je samo to ce proci. Da su nastale od stresa i da ce proci, ostala sam zbunjena. Ovaj mjesec mi kasnila menstruacija inace mi ciklus traje od 30 do 34 dana, a sad sam dobila 42 dan, a jedan mjesec prije tog pregleda kad su mi otkrivene ciste isto mi je kasnila dobila 40 dan. Sad kad sam konacno dobila menstruaciju jajnici su mi nekako jace osjetljivi nego inace. Zanima me jel vama znala kasniti menstruacija zbog cista? I kakve su vam bile menstruacije? Jesu li ciste opasne? Zar ce zaista proci same od sebe bez lijecenja? Sad kad mi prodje menstruacija idem privatniku jer nisam sigurna dali trebam vjerovati svom ginekologu. Inace sam panicar i ovo me sve jako potreslo i najgore mi je sto mi moj doktor nije rekao ni kakve ciste imam, a da ga nisam pitala jel sve uredu pitanje je dali bi mi i rekao da imam ciste na jajnicima. Hvala vam cure
Juca15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:52   #358
Cistična tvorba na jajniku

Ima li netko iskustva i prijedloga kako kod žena koje zbog neredovitih menstruacija i stvaranja ciste kao posljedice toga treba živjeti?...odnosno što predlažete u smislu prehrane, pića (čajeva) i drugih preporuka kako bi se riješilo tih problema?
Hvala unaprijed!
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 18:59   #359
Ciste obično nastaju zbog stresa
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 12:54   #360
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva i prijedloga kako kod žena koje zbog neredovitih menstruacija i stvaranja ciste kao posljedice toga treba živjeti?...odnosno što predlažete u smislu prehrane, pića (čajeva) i drugih preporuka kako bi se riješilo tih problema?
Hvala unaprijed!
A jel otkriveno što je uzok neredovitim menstruacijama? recimo kod policističnoh jajnika znaju biti neredovite menstruacije i znaju se stvarati ciste na jajnicima.

Trebalo bi prvo povaditi hormone.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.