Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2011., 21:57   #1
Poremećaji govora [zbirna tema]

Pozz... u zadnje vrijeme mi se događa da u toku razgovora izgubim glas,svega sam svjestan ali jednostavno vidim da ne mogu izreci sto želim,to mi traje po par sekundi i onda sve u redu,dali ste imali sličnih iskustava ili nešto više znate..... pomozite!!!
ganga100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 12:54   #2
Quote:
ganga100 kaže: Pogledaj post
Pozz... u zadnje vrijeme mi se događa da u toku razgovora izgubim glas,svega sam svjestan ali jednostavno vidim da ne mogu izreci sto želim,to mi traje po par sekundi i onda sve u redu,dali ste imali sličnih iskustava ili nešto više znate..... pomozite!!!
Meni se osobno to čini kao dosta veliki problem, ja bih na tvom mjestu otišao liječniku
Tox2401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 15:57   #3
Quote:
ganga100 kaže: Pogledaj post
Pozz... u zadnje vrijeme mi se događa da u toku razgovora izgubim glas,svega sam svjestan ali jednostavno vidim da ne mogu izreci sto želim,to mi traje po par sekundi i onda sve u redu,dali ste imali sličnih iskustava ili nešto više znate..... pomozite!!!
opiši malo bolje, je li to nešto poput mucanja? govoriš li išta poput mmm, ono kao da imaš ispit pa zastajkuješ ili točno znaš što želiš reći ali nemožeš..? ako je ovo drugo, smjer-doktor. možda imaš neki problem s centrom za govor u mozgu.. sretno, i javi što je
__________________
Clara pacta boni amici.
malibu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 16:57   #4
Quote:
malibu kaže: Pogledaj post
opiši malo bolje, je li to nešto poput mucanja? govoriš li išta poput mmm, ono kao da imaš ispit pa zastajkuješ ili točno znaš što želiš reći ali nemožeš..? ako je ovo drugo, smjer-doktor. možda imaš neki problem s centrom za govor u mozgu.. sretno, i javi što je
A sta da kažem (evo samo da pomognem drugima ako imaju slicne probleme pa da potraže ljecnika sto prije,a nedaj bog da im za ovakve stvari trebao ikad) napravljena je MR. i biopsija cekaju se nalazi biopsije a na MR, se vidi nesto na ljevoj polutki mozga tako da su doktori rekli da se radi o dobrocudnoj tvorevini tumora. ali da je na vrhu mozga i da nebi smilo biti problema za operativni zahvat...pa sta bog da................
ganga100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 01:12   #5
problemi u govoru

Imam problem s govorom.... Tijekom normalnog govora mi se to rjeđe događa, ali kad čitam ili pričam pred nekim, kao da se zagrcnem, nesvjesno gutam...
Može li mi netko reći kako to zaustaviti... Ovo mi traje već nekoliko godina..
teardrop22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 11:58   #6
govorni problemi

već nekoliko godina imam problema s govorom u javnosti, a i u normalnom životu...
naime, tijekom govora, kao da se zagrcnem (gutam nesvjesno)....
i što sam nervoznija, to se češće događa pa ne mogu normalno izreći rečenicu...
može li mi netko reći kako to zaustaviti???
teardrop22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 19:03   #7
Smetnje govora

Trebala bih savjet

Radi se o muškarcu od 65 godina koji boluje od reumatoidnog artritisa, od lijekova uzima Decortin i Aska 100.
Prije dva dana javile su mu se smetnje u govoru, on ima osjećaj da usporeno izgovara riječi, mi sa strane čujemo frfljanje.
Bio je na hitnoj u Dubravi, zaključak:

Pacijent bez znakova akutnog neurološkog deficita. Urednog je neurološkog statusa, nije evidentirano žarišnih neuroloških ispada. MSCT mozga nije pokazao znakove akutnog patomorfološkog supstrata. Od terapije uvesti antihipertenziv (tlak je bio 165/95).

Preporučeno je napraviti CDFI karotida i vertebralnih arterija, TCD VB sliva - to je odrađeno i nalaz je uredan, te lipidogram.

Problem je što se njemu govor ne vraća u normalu, pa me zanima ima li netko slično iskustvo ili savjet što bi još od pretraga mogli napraviti i na što da se usmjerimo? LOM ga nije nigdje uputio.

Napominjem da je čovjek netom prije nastanka problema imao smrtni slučaj bliskog člana obitelji. Je li moguće da se samo radi o stresu?
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 10:09   #8
Quote:
Avamys kaže: Pogledaj post
Trebala bih savjet

Radi se o muškarcu od 65 godina koji boluje od reumatoidnog artritisa, od lijekova uzima Decortin i Aska 100.
Prije dva dana javile su mu se smetnje u govoru, on ima osjećaj da usporeno izgovara riječi, mi sa strane čujemo frfljanje.
Bio je na hitnoj u Dubravi, zaključak:

Pacijent bez znakova akutnog neurološkog deficita. Urednog je neurološkog statusa, nije evidentirano žarišnih neuroloških ispada. MSCT mozga nije pokazao znakove akutnog patomorfološkog supstrata. Od terapije uvesti antihipertenziv (tlak je bio 165/95).

Preporučeno je napraviti CDFI karotida i vertebralnih arterija, TCD VB sliva - to je odrađeno i nalaz je uredan, te lipidogram.

Problem je što se njemu govor ne vraća u normalu, pa me zanima ima li netko slično iskustvo ili savjet što bi još od pretraga mogli napraviti i na što da se usmjerimo? LOM ga nije nigdje uputio.

Napominjem da je čovjek netom prije nastanka problema imao smrtni slučaj bliskog člana obitelji. Je li moguće da se samo radi o stresu?
Teško da je samo stres u pitanju.
Preporučio bih MR mozga kao daleko superiorniju pretragu od MSCT-a.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 13:21   #9
Im mortal, puno hvala.

Napravljena je MR i utvrđeno je da se radilo o više moždanih udara.
Prije par mjeseci je čovjek imao nekakav izljev u oko, rečeno je da je i to bio manji udar.
Nitko od doktora tada nije preporučio nikakvu daljnju dijagnostiku.

Meni je najtužnije u cijeloj priči što su zadnji put na hitnoj doktori uvjeravali obitelj da čovjek normalno priča i da nema nikakvih smetnji u govoru. Šta se ne bi u takvim slučajevima ipak trebala saslušat obitelj koja zna kako osoba inače zvući?
Avamys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.