Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2010., 09:15   #1001
Quote:
zeljko28 kaže: Pogledaj post
Da li mi pričamo o tome što se kod nas može ili o zakonima tj. o pravilima struke kako je netko ovdje spomenuo?

Ako pričamo o ovom prvom; onda ste u pravu; može se, znam da se kod nas štošta može.
Kod nas može kafić poslovati s Nulom, a gazda kupi novu sedmicu, i nitko ga ne pita odakle? kod nas se može.. ma znate sami, nije tema..

Ali ako pričamo o ovom drugom, tj. o pravilu, onda ne može.

A gore sam opisao koji bi bio postupak da se spriječi da ja u 4 dana uvezem 4 gume bez plaćanja poreza. Gdje ima da se po zakonu može ne platiti porez nikome a da ti nitko ne može ništa? Ima kod nas, iako niti kod nas nije po zakonu, ali se može, ne baš uvijek ali može.., i to znamo svi..

Našim carinicima se često ne da striktno provoditi zakon, već radije mahnu rukom, nego ići tjerati mak na konac zbog 500 kn PDV-a, a nije zaštićen da ga vrijeđaš, psuješ itd..

Probaj recimo tu stvar izvesti na ulazu u švicarsku iz bilo koje od okolnih država. Probaj na dijete (ispod 17 god) unijeti recimo dodatnu šteku cigareta?
Ako carinik ne da; onda mu reci; pa i to dijete je građanin? Što mislite što bi se dogodilo?
Ako ne možete probati, pitajte nekoga tko tamo živi.

Carinici tamo naravno striktno provode slična pravila, a ako carinika vrijeđaš, prijetiš disciplinskom ili čak samo omalovažavaš, dobit ćeš visoku kaznu.
(pitajte neke od BBB-a koji su se iz Njemačke sa Svjetskog prvenstva vratili olakšani za par tis. € samo zbog par riječi viška u šali)
U ne-banana državi je velika kazna za omalovažavanje, vrijeđanje i slično službene osobe koja radi svoj posao.
Bilo bi dobro kad bi svoje tvrdnje podkrijepio i nekim dokazima.
Navedi gdje to točno piše..., onda možemo dalje moralizirati!
SCHNITZER is offline  
Old 22.10.2010., 11:52   #1002
Tema je dakle,u početku bila o zimskim gumama.Kao što rekoh najbolji izbor je toyo,sa kojim imam 10-godišnje iskustvo.O Sloveniji ne želim polemizirati,tek toliko da je upitna kvaliteta,Dot i sl.
Inače tema bi se mogla razvući sa guma,na carinske propise,pa na kraju i na izbor auta koje vozimo.Tako je obično na svim forumima.
U Sloveniju sam išao prije 12 godina po špeceraj i hvala bogu više ne moram,tako da ni po gume nemam potrebu ići kod njih.Zadovoljan sam Drydenom,kako cijenam tako i uslugom.Znam da si mnogi ne mogu piruštiti redovitu nabavku autoopreme,servisiranje vozila itd. no koliko para toliko muzike.A o savjetima"stručnjaka" koji su čuli od bakine strine koja ima poštara čiji je zet vulkanizer nema smisla ni pisati ni čitati.
I inače se o ukusima ne raspravlja,pa poznato je da je većina ljudi lošeg ukusa,slabije naobrazbe,a to govere statistike.Statistike također govore da u HR najviše prodaju VW i opel.Dakle zaključak se nameće sam po sebi.
Isto je sa glazbom(cajke) filmovima i inim sferama života.
maro69 is offline  
Old 22.10.2010., 12:28   #1003
Quote:
maro69 kaže: Pogledaj post
Tema je dakle,u početku bila o zimskim gumama.Kao što rekoh najbolji izbor je toyo,sa kojim imam 10-godišnje iskustvo.O Sloveniji ne želim polemizirati,tek toliko da je upitna kvaliteta,Dot i sl.
Inače tema bi se mogla razvući sa guma,na carinske propise,pa na kraju i na izbor auta koje vozimo.Tako je obično na svim forumima.
U Sloveniju sam išao prije 12 godina po špeceraj i hvala bogu više ne moram,tako da ni po gume nemam potrebu ići kod njih.Zadovoljan sam Drydenom,kako cijenam tako i uslugom.Znam da si mnogi ne mogu piruštiti redovitu nabavku autoopreme,servisiranje vozila itd. no koliko para toliko muzike.A o savjetima"stručnjaka" koji su čuli od bakine strine koja ima poštara čiji je zet vulkanizer nema smisla ni pisati ni čitati.
I inače se o ukusima ne raspravlja,pa poznato je da je većina ljudi lošeg ukusa,slabije naobrazbe,a to govere statistike.Statistike također govore da u HR najviše prodaju VW i opel.Dakle zaključak se nameće sam po sebi.
Isto je sa glazbom(cajke) filmovima i inim sferama života.
Poanta tvog posta je ????? Nekako mi izmiče što si htio reći?

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba neće vas grijat ko što ovo grije (Šantić)
Mili Bože kud sam zašo - Noć me nađe u tuđini - Nigdje puta nigdje staze..... (Preradović)

@željko28 - trolaš ga da je to čudo jedno. I stalno izvlačiš neke gluposti koje nemaju veze s mozgom a kamoli s propisima (od onog o djeci pa do ove fore o 4 dana i 4 gume). Reci jel ti gušt dezinformirat narod ili radiš za nekog od domaćih vulkanizera pa ti je to u opisu radnog mjesta (plašenje naroda glupostima).

Inače o cigaretama - jel znaš da je i djeci u HR bilo dozvoljeno uvozit šteku cigareta, litru pića .... dok moja žena nije potegnula to pitanje i očitu nesukladnost zakona o carini, zakona o trgovini i kojekakvih drugih pravilnika. Ma šta bi ti znao ....
CDRW is offline  
Old 22.10.2010., 12:32   #1004
Quote:
maro69 kaže: Pogledaj post
Tema je dakle,u početku bila o zimskim gumama.Kao što rekoh najbolji izbor je toyo,sa kojim imam 10-godišnje iskustvo.O Sloveniji ne želim polemizirati,tek toliko da je upitna kvaliteta,Dot i sl.
Inače tema bi se mogla razvući sa guma,na carinske propise,pa na kraju i na izbor auta koje vozimo.Tako je obično na svim forumima.
U Sloveniju sam išao prije 12 godina po špeceraj i hvala bogu više ne moram,tako da ni po gume nemam potrebu ići kod njih.Zadovoljan sam Drydenom,kako cijenam tako i uslugom.Znam da si mnogi ne mogu piruštiti redovitu nabavku autoopreme,servisiranje vozila itd. no koliko para toliko muzike.A o savjetima"stručnjaka" koji su čuli od bakine strine koja ima poštara čiji je zet vulkanizer nema smisla ni pisati ni čitati.
I inače se o ukusima ne raspravlja,pa poznato je da je većina ljudi lošeg ukusa,slabije naobrazbe,a to govere statistike.Statistike također govore da u HR najviše prodaju VW i opel.Dakle zaključak se nameće sam po sebi.
Isto je sa glazbom(cajke) filmovima i inim sferama života.
Ja imam 10 godišnje iskustvo kupnje guma u Sloveniji..Tako da tvoja tvrdnja o Sloveniji i upitnoj kvaliteti i dot-u odmah pada u vodu kod mene...
A toyo može biti TEBI osobno najbolji izbor-nikako generalno gledajući SVIMA najbolji izbor..
A kad osobno imaš viška novaca da plaćaš nerad hrvatskih uvoznika koji taj nerad naplaćuju visokim maržama-ja nemam ništa protiv toga da imaš,ali nemoj druge uvjeravati da se to isplati jer to nije točno!
Svakako da netko iz Dubrovnika neće samo doći kupiti gume u Sloveniju i reći da mu se to isplati, ali ako taj isti uklopi to u ionako planirani put do Zagreba onda je stvar drukčija, zar ne?
Par neupitnih činjenica koje stoje:
1. Gume u Sloveniji su jeftinije.
2. Uvijek su DOT-a iz tekuće godine.
3. U pravilu su proizvedene u zemljama Eu i odgovarajuće su kvalitete.
Tako da...Slovenija rules..Bar dok ne uđemo u EU...
Vwovac is online now  
Old 22.10.2010., 13:41   #1005
Zdravo svima. Prvi post ovde, pozdravljam iz Makedonije.

Zelim na svoju astru i ja ugraditi zimske gume, ali prema uputstvu od proizvodzaca, moram nabaviti i nove felge jer je na ove fabricke nedozvoljivo montirati zimske.

Ovo kaze u prirucniku:

Tyres of size 235/40 R 19 and 235/45 R 18 and 225/45 R 18 must not be used as winter tyres.

a moje su upravo 225/45 R 18
i onda kaze:

Tyres of size 205/55 R 16, 205/60 R 16, 205/65 R 16, 215/50 R 17, 225/45 R 17, 225/50 R 17 are permitted as winter tyres.

Nije mi uopce jasno zasto... a eto znam da postoje zimske gume u toj 225/45 R 18 dimenziji i u cemu je problem sto ja moram tu i felge kupovati.
Sta fali ako montiram Pirelli Winter 240 SottoZero 225/45 R 18 na kojima sam dobio super cenu?
generator is offline  
Old 22.10.2010., 14:25   #1006
Fali im to što najvjerojatnije na njih ne idu čelični lanci. To se rješava "niskim" lancima (9 ili 7 mm debljine) ili tzv. plastičn im lancima - Praktis ili Michelin.

A stvarno ne vidim razloga zašto ne bi mogao montirat zimsku gumu ako ljetna takve dimenzije ulazi bez problema.
CDRW is offline  
Old 22.10.2010., 17:13   #1007
gdje u Zagrebu (zapadni dio) najeftinija izmjena guma,znači ista felga ljetne gume dolje zimske gore...hvala...

Zadnje uređivanje karlito : 22.10.2010. at 18:31.
karlito is offline  
Old 22.10.2010., 17:24   #1008
pitanje:
gdje u Zagrebu mogu kupiti ContiWinterContact,dimenzija 185/55 R15?


ako postoji mogućnost da se kupnja obavi u zapadnom dijelu grada,to bi bilo idealno..
sagi is offline  
Old 22.10.2010., 21:56   #1009
sagi očisti inbox
exfreerider is offline  
Old 22.10.2010., 22:10   #1010
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro kad bi svoje tvrdnje podkrijepio i nekim dokazima.
Navedi gdje to točno piše..., onda možemo dalje moralizirati!
piše vrlo jednostavno: roba nekomercijalne naravi.
..šatro je svatko kupio jednu gumu, a idu na auto koji ima jednog vlasnika. I zbog toga ta roba nije nekomercijalne naravi.

ili ajmo u krajnost; neki djeljivi predmet podijelimo; recimo računalo na ploču, grafičku i napajanje, hard, kućište, monitor. I sad njih 5 u autu svako ima račun do 1000 kn na svoj dio. Također roba ne bi bila nekomercijalne naravi već bi se po pravilu nedvojbeno utvrdilo da će to koristiti jedna osoba. Iako svatko od njih može tvrditi da njemu treba baš dio za koji ima račun..
zeljko28 is offline  
Old 22.10.2010., 22:19   #1011
trolaš ga da je to čudo jedno. I stalno izvlačiš neke gluposti koje nemaju veze s mozgom a kamoli s propisima (od onog o djeci pa do ove fore o 4 dana i 4 gume). Reci jel ti gušt dezinformirat narod ili radiš za nekog od domaćih vulkanizera pa ti je to u opisu radnog mjesta (plašenje naroda glupostima).

Inače o cigaretama - jel znaš da je i djeci u HR bilo dozvoljeno uvozit šteku cigareta, litru pića .... dok moja žena nije potegnula to pitanje i očitu nesukladnost zakona o carini, zakona o trgovini i kojekakvih drugih pravilnika. Ma šta bi ti znao ....

čemu ljutnja? ne slažeš se sa mnom i reci da se ne slažeš i tu stani i sve ok..
Ne daj bože da radim za naše vulkanizere; luzeri
zeljko28 is offline  
Old 22.10.2010., 22:42   #1012
Quote:
zeljko28 kaže: Pogledaj post
piše vrlo jednostavno: roba nekomercijalne naravi.
..šatro je svatko kupio jednu gumu, a idu na auto koji ima jednog vlasnika. I zbog toga ta roba nije nekomercijalne naravi.

ili ajmo u krajnost; neki djeljivi predmet podijelimo; recimo računalo na ploču, grafičku i napajanje, hard, kućište, monitor. I sad njih 5 u autu svako ima račun do 1000 kn na svoj dio. Također roba ne bi bila nekomercijalne naravi već bi se po pravilu nedvojbeno utvrdilo da će to koristiti jedna osoba. Iako svatko od njih može tvrditi da njemu treba baš dio za koji ima račun..
To je i dalje samo tvoja interpretacija, da ne kažem filozofiranje, ali ne i konkretan dokaz!

Da te podsjetim; tvrdiš da u 4 dana ne mogu uvesti svaki dan po jednu gumu, jer carinik navodno unosi to u putovnicu/sustav. Ja to nisam primjetio, čak ni putovnicu nisam imao, već samo osobnu/kartončić.

I na kraju; jesi li u posljednje vrijeme prelazio granicu i uvozio gume?
SCHNITZER is offline  
Old 22.10.2010., 23:48   #1013
Quote:
sagi kaže: Pogledaj post
pitanje:
gdje u Zagrebu mogu kupiti ContiWinterContact,dimenzija 185/55 R15?


ako postoji mogućnost da se kupnja obavi u zapadnom dijelu grada,to bi bilo idealno..
http://lmgtfy.com/?q=ContiWinterCont...reb+vulkanizer
sharkhos is offline  
Old 23.10.2010., 00:13   #1014
Quote:
zeljko28 kaže: Pogledaj post
piše vrlo jednostavno: roba nekomercijalne naravi.
..šatro je svatko kupio jednu gumu, a idu na auto koji ima jednog vlasnika. I zbog toga ta roba nije nekomercijalne naravi.

ili ajmo u krajnost; neki djeljivi predmet podijelimo; recimo računalo na ploču, grafičku i napajanje, hard, kućište, monitor. I sad njih 5 u autu svako ima račun do 1000 kn na svoj dio. Također roba ne bi bila nekomercijalne naravi već bi se po pravilu nedvojbeno utvrdilo da će to koristiti jedna osoba. Iako svatko od njih može tvrditi da njemu treba baš dio za koji ima račun..
Komercijalna narav znači da uvoziš nešto za preprodaju, u većim količinama. Čini mi se da si nešto pobrkao.
frANZi50 is offline  
Old 23.10.2010., 00:45   #1015
Ma nije on niš pobrkao to je direktiva proleterijata - deri svakog ko ulazi za sve kaj ti padne u oko da bi mogao, ako prođe prođe, ako ne a hebiga probaš na idućem, zakon velikih brojeva puni proračun...
yedwy is offline  
Old 23.10.2010., 01:48   #1016
kratko pitanjce imam:

na autu imam 2 stare zimske gume koje su presle oko 40000 km u 2 godine. i imam 2 nove ljetne gume koje su presle oko 15000 km.uglavnom ocuvane su.

e sad imam novaca za 2 nove zimske gume. ja sam mislio ostaviti ove stare zimske gume na zadnjoj osovini a naprijed na pogonske kotace staviti te 2 nove zimske gume,

danas dobijem savjet da te 2 nove zimske gume stavim naprijed a ove 2 ljetne gume prebacim na straznju osovinu. a stare zimske gume bacim.

sto vi mislite sta je bolje?? 2 stare+2 nove zimske gume ili 2 nove ljetne gume+2 nove zimske gume?


ja sam za opciju sve 4 zimske bez obzira na starost.
silhofn is offline  
Old 23.10.2010., 08:08   #1017
Sigurno je bolja kombinacija 2 zimske + 2 stare zimske

Stavi na zadnju osovinu 2 ljetne i po zavojima si accident waiting to happen ili nesreća u bilo kojem trenutku.
CDRW is offline  
Old 23.10.2010., 08:21   #1018
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
To je i dalje samo tvoja interpretacija, da ne kažem filozofiranje, ali ne i konkretan dokaz!

Da te podsjetim; tvrdiš da u 4 dana ne mogu uvesti svaki dan po jednu gumu, jer carinik navodno unosi to u putovnicu/sustav. Ja to nisam primjetio, čak ni putovnicu nisam imao, već samo osobnu/kartončić.

I na kraju; jesi li u posljednje vrijeme prelazio granicu i uvozio gume?

s osobnom možeš, ali s osobnom ne možeš prijaviti povrat poreza u SLO..

kako ne možeš bez plaćanja poreza, tako ne možeš niti dva puta platiti porez
zeljko28 is offline  
Old 23.10.2010., 08:30   #1019
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Komercijalna narav znači da uvoziš nešto za preprodaju, u većim količinama. Čini mi se da si nešto pobrkao.
kad svatko u autu poklanja vlasniku jednu gumu to je komercijalna narav.
Ja tebi da poklonim auto, platio bi na njega porez, ili da ti Furlan pokloni gumu, onda bi Furlan morao platiti porez za tu gumu; jer je i poklanjanje komercijalna narav
zeljko28 is offline  
Old 23.10.2010., 08:39   #1020
Quote:
zeljko28 kaže: Pogledaj post
kad svatko u autu poklanja vlasniku jednu gumu to je komercijalna narav.
Ja tebi da poklonim auto, platio bi na njega porez, ili da ti Furlan pokloni gumu, onda bi Furlan morao platiti porez za tu gumu; jer je i poklanjanje komercijalna narav
OK, sad već valjaš nepatvorene gluposti. Riječ KOMERCIJALAN u sebi podrazumjeva nekakav profit. Ajde budi dobar i sjaši s ove teme.
CDRW is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.