Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Sa koliko najmanje materijalnog u životu možete živjeti sretno?
samo dostupno u prirodi 1 2.22%
zemlja na kojoj mogu sve sam izgraditi 14 31.11%
kuća/stan, ostalo mogu sam 7 15.56%
kuća/stan + režije, auto, računalo, mobitel 14 31.11%
Opcija 4 + izlasci, ljetovanja, shopping i slično 8 17.78%
obrazložit ću sam detaljnije 1 2.22%
Glasovatelji: 45. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2013., 14:08   #1
Temelji novog društva

Sve više ljudi postaje jasno da trenutni sustav treba firmware update žešćih razmjera, da je sustav izmanipuliran i da postoje vanjski faktori koji na njega utjeću mjenjajući pravila igre u svoju korist, bez da se države tj narodi, mogu protiv toga boriti.

Kada biste na ruševinama današnjeg svijeta gradili novi, sa ne puno manjim brojem stanovnika, ili čak i većim, kako bi taj svijet izgledao?

Evo počet ću ja laganini,
što mislite o svijetu u kojem se plaća:
1) isključivo usluga za uslugu, tj ja tebi ti meni sustav.

2) materijalna dobra se plaćaju materijalnim dobrima, a usluge se plaćaju uslugama, tj. ako gradiš kuću, onda materijal plaćaš novcem ili nekom drugom valutom tj sredstvom razmjene, ili drugim materijalom kojeg daješ u zamjenu za građevni materijal, a uslugu gradnje kuće plaćaš uslugom, tj u tvoj se "tekući račun" bilježi dug usluge te i te veličine (prema standardiziranim kategorijama) prema društvu XY, a društvu XY koje ti je obavilo posao gradnje, se bilježi mogućnost naplate usluge od bilo kojeg drugog društva/pojedinca u iznosu veličine usluge te i te.
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:25   #2
Je da, a to će biti odmah nakon što pročitaš vijest o tome da su u hrvatskom brodogradilištu Brodosplit porinuti novi međuzvjezdani brodovi Voyager i Enterprise.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:29   #3
Quote:
allenp kaže: Pogledaj post
Sve više ljudi postaje jasno da trenutni sustav treba firmware update žešćih razmjera, da je sustav izmanipuliran i da postoje vanjski faktori koji na njega utjeću mjenjajući pravila igre u svoju korist, bez da se države tj narodi, mogu protiv toga boriti.

Kada biste na ruševinama današnjeg svijeta gradili novi, sa ne puno manjim brojem stanovnika, ili čak i većim, kako bi taj svijet izgledao?

Evo počet ću ja laganini,
što mislite o svijetu u kojem se plaća:
1) isključivo usluga za uslugu, tj ja tebi ti meni sustav.

2) materijalna dobra se plaćaju materijalnim dobrima, a usluge se plaćaju uslugama, tj. ako gradiš kuću, onda materijal plaćaš novcem ili nekom drugom valutom tj sredstvom razmjene, ili drugim materijalom kojeg daješ u zamjenu za građevni materijal, a uslugu gradnje kuće plaćaš uslugom, tj u tvoj se "tekući račun" bilježi dug usluge te i te veličine (prema standardiziranim kategorijama) prema društvu XY, a društvu XY koje ti je obavilo posao gradnje, se bilježi mogućnost naplate usluge od bilo kojeg drugog društva/pojedinca u iznosu veličine usluge te i te.
Čemu to? Ja ovome vidim samo mane, a nijednu prednost.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:36   #4
Quote:
allenp kaže: Pogledaj post
Evo počet ću ja laganini,
Popij ti jedno lagano pivo i nemoj više razmišljat o takvim stvarima.Neće se dogodit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:49   #5
Quote:
allenp kaže: Pogledaj post
Sve više ljudi postaje jasno da trenutni sustav treba firmware update žešćih razmjera, da je sustav izmanipuliran i da postoje vanjski faktori koji na njega utjeću mjenjajući pravila igre u svoju korist, bez da se države tj narodi, mogu protiv toga boriti.

Kada biste na ruševinama današnjeg svijeta gradili novi, sa ne puno manjim brojem stanovnika, ili čak i većim, kako bi taj svijet izgledao?

Evo počet ću ja laganini,
što mislite o svijetu u kojem se plaća:
1) isključivo usluga za uslugu, tj ja tebi ti meni sustav.

2) materijalna dobra se plaćaju materijalnim dobrima, a usluge se plaćaju uslugama, tj. ako gradiš kuću, onda materijal plaćaš novcem ili nekom drugom valutom tj sredstvom razmjene, ili drugim materijalom kojeg daješ u zamjenu za građevni materijal, a uslugu gradnje kuće plaćaš uslugom, tj u tvoj se "tekući račun" bilježi dug usluge te i te veličine (prema standardiziranim kategorijama) prema društvu XY, a društvu XY koje ti je obavilo posao gradnje, se bilježi mogućnost naplate usluge od bilo kojeg drugog društva/pojedinca u iznosu veličine usluge te i te.
Treba prvo poći od temelja - što je društvo.

Društvo je sustav.

To nije nakupina pojedinaca, nego (kibernetički) sustav

Zato što je sustav, treba odrediti njegove osnovne odrednice kao sustava i na osnovu njih napraviti sistemičku (kibernetsku) analizu i vrednovanje svih eventualnih pojava u tom sustavu.


Te osnovne odrednice su ciljevi sustava: opstanak, samoregulacija i samoreprodukcija, te osnovni mehanizam sustava: razmjena.

Društvo je razmjenski sustav koji na taj način ostvaruje kibernetske ciljeve samoregulacije i samoreprodukcije

Postoje dvije dimenzije razmjene.

Horizontalna - razmjena između individua međusobno (diskretnih elemenata sustava) ili između kolektivnih entiteta/organizacia iste ili slične razine.

Vertikalna - razmjena između diskretnih elemenata SA SUSTAVOM SAMIM - dakle sa cjelinom sustava, njegovim kibernetskim ciljevima i principima.

Ova vertikalna dimenzija razmjene je potpuno zanemarena i ignorirana u suvremeno dominantnim ideologijama "humanizma" i "liberalizma", koje društvo implicitno svode na horizontalnu razinu razmjene, odnosno reduciraju društvo na pojedince i prava pojedinaca, zanemarujući dubok razmjenski sistemički odnos pojedinaca sa cjelinom sustava.

Podrazumijeva se i to da su interesi pojedinaca i interesi sustava, ali interesi pojedinaca se ni na koji način ne mogu odvojiti od njihove vertikalne razmjenske komponente s cjelinom sustava, te ne može vrijediti ona da je nešto OK ako neposredno ne šteti nekom drugom pojedincu (horizontalna razina) jer može posredno štetiti pojedincima i društvu kao sustavu kroz vertikalni odnos sa cjelinom i utjecajem na nju.

Tek kada se postave ovi osnovni temelji društva kao sustava, i sve proizvoljne ideologije zamjene sistemičkom analizom, dobivamo osnov za istinski novo društvo koje predstavlja istinski kvalitativni skok u odnosu na dosadašnju razinu razvoja društva, odnosno dosadašnju razinu njegove sistemičke/kibernetičke eksplicitacije.

Drugim riječima, za istinski novo društvo je potreban fundamentalan kvalitativan skok u sistemičkoj eksplicitaciji društva.

Zadnje uređivanje The Avenger : 22.05.2013. at 14:59.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 14:56   #6
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Čemu to? Ja ovome vidim samo mane, a nijednu prednost.
napisao sam cijeli post sa odgovorom na ovo pitanje i shvatio da je prenaporan i predugačak za čitati, zato mislim da je bolje i za raspravu korisnije ako ti ili bilo tko drugi, pišete nedostatke sustava usluga za uslugu, kako bih mogao konkretno i što je kraće moguće, odgovoriti bez ulaska u vode koje nisu dotaknute.

ako netko ima bolju ideju, pozivam da slobodno piše svoje zamisli i odvede raspravu u 10. smjeru.

namjera mi je bila skrenuti svakodnevne, milijardu puta prožvakane teme na ovom podforumu i istovjetne rasprave zakamuflirane drugačijim naslovima tema odvesti do što konstruktivnije rasprave tj prilaganja ideja što bi ljudi htjeli i kako bi htjeli živjeti, a da imaju sve što im treba i ne brinu o budućnosti svoje djece.

znači umjesto rasprava protiv i što ne valja, rasprava za i što valja.

ja mislim da je dovoljno pronaći svoj poziv i raditi za klijente što je kvalitetnije moguće da bi ti se stalno vraćali, a svoj rad naplatiti isto takvim radom drugih za tebe kao klijenta u nekoj drugoj struci.
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Popij ti jedno lagano pivo i nemoj više razmišljat o takvim stvarima.Neće se dogodit.
vidim počelo je, majstori "realisti" počinju svoje ubijanje volje u svakom novom topicu, ubojice mašte i svega novog, samo dajte, kad-tad, kad dovoljno majmuna počne koristiti nove alate, uključit ćete se i vi u vlak. monkey see, monkey do.

ovo je vidljivo u svakom kutku lijepe naše, tkogod počne što novog, uključi se 10 susjeda i "dobronamjerno" ga ubije u pojam, da šta on to radi, da to nema šanse uspjeti, da je to ovakvo ili onakvo i da se bolje toga ostavi i uvati pivo il ženu

Zadnje uređivanje allenp : 22.05.2013. at 15:03.
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 15:16   #7
To što ti razmišljaš je korisno za um jer radi.To što predlažeš je prvobitna zajednica koju možeš pokrenut samo ako svima stanovnicima zemlje izbrišeš kompletno pamćenje što je nemoguće.

I najbitnije u tvojim razmišljanjima opet svi neće imat sve potrebno za normalan život pa dolazimo tu gdje jesmo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 15:35   #8
nije prvobitna zajednica jer u njoj nisu imali leteće automobile, mobitele i druge gadgete i internet, te naravno sva znanja o povijesti i biologiji koja danas imamo.

pamćenje ne treba brisati nego treba utjecati na djecu, djeca lakše utječu na roditelje nego političari i policajci.

svi će imati sve potrebno za život jer na svijetu svega ima i više nego dovoljno za život, samo nije uvijek tamo gdje treba biti.
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 19:13   #9
Nastavak:

Tek kada se shvati priroda društva kao sustava, njegovu sistemičku prirodu, determiniranu ciljevima jednog takvog sustava, mehanizmom sustava (razmjena) i hardverskim i softverskim aspektima sustava (kulturne vrijednosti jesu softver koji prenosi instrukcije za ostvarenje osnovnih, gore navedenih ciljeva sustava, može se uspostaviti ispravna struktura i hijerarhija ciljeva društva, koja proizklazi iz njegovih temeljnih osnova.

Tako se svaki aspekt društva, svaka društvena politika onda može evaluirati u odnosu na objektivne kriterije objetktivne referente sistemičke prirode društva.

Tek se tada može stvoriti objektivna i ispravna hijerarhija ciljeva društva i na osnovu nje procjenitio svaki potencijalni proces u društvu, uključujući i ekonomske i financijske strukture.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 19:35   #10
majke ti mile, ovo je kao štivo sa štreberskih predmeta na faksu, čitam ga jedno pešest puta i ne mogu skužit šta sam pročitao, pročitam jednu rečenicu pešest puta i opet mi je lampica ugašena, nemam ideju što čitam i kako to procesuirat.

alo, treba napisat što TI želiš da bude sustav razmjene, a ne teoretizirat o analiziranju sustava općenito.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 00:07   #11
Tema je malo čudno postavljena.

Sa koliko najmanje materijalnog u životu možete živjeti sretno?

Nekima treba malo, a nekima puno. Ali većina bi željela obitelj, ženu, djecu. A za tako nešto trebaš i solidan krov nad glavom. I grijanje zimi. I topla odjeća i obuća. A nije loše da imaš i struju. A uz struju je dobro imati kućanske aparate, jer nije baš lako prati robu na ruke ili ne imati kući frižider. Znam po sebi , jer je struja došla u naše selo kada sam imao 7 godina. Pa mi je još u sijećanju živjeti bez struje.

Sve u svemu za sve to imati trebati industrijsko i organizirano društvo.

Ovdje su opisana dvojica koji stvarno mogu živjeti sa vrlo malo materijalnog: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=123

Ali bi takvo ponašanje dovelo do totalnog urušavanja društva !

Zadnje uređivanje krena : 24.05.2013. at 00:13.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 00:13   #12
vidiš to je zanimljivo, čovjek kad se rodi s puno toga, tj kad si u okruženju koje ti je dok si odrastao dalo sve što si mogao zamisliti (ajde bar većinu, nećemo brojat objektivno nekakve gluposti i prolazne hireve), onda se ljudi žele vratit na selo (ok ne svi, određeni postotak), tj nekako ih vuče jednostavnijem životu, a ako su odrasli na selu ili negdje u siromašnom kraju bez tih dobrobiti civilizacije i industrijalizacije, onda im ne pada na pamet pokušavati živjeti bez toga.

to uglavnom znaju dobro iskoristit ovi kapitalisti preko granica, jedva dočekaju takve zemlje trećeg svijeta u tranziciji, da im uvale svoju kvalitetnu robu.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 13:29   #13
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
majke ti mile, ovo je kao štivo sa štreberskih predmeta na faksu, čitam ga jedno pešest puta i ne mogu skužit šta sam pročitao, pročitam jednu rečenicu pešest puta i opet mi je lampica ugašena, nemam ideju što čitam i kako to procesuirat.

alo, treba napisat što TI želiš da bude sustav razmjene, a ne teoretizirat o analiziranju sustava općenito.
Tek ako shvatimo što je društvo, kakav sustav, možemo evaluirati da li neki oblik razmjene odgovara društvu.

Neki oblik razmjene se može činiti Ok na horizontalnoj razini, ali ako ne ostvaruje ciljeve vertikalne razmjene, tada se mora zabraniti ili ograničiti.

Recimo, ako sustav ekonomskih odnosa dovodi do toga da opada natalitet i populacija, to znači da nije zadovoljena funkcija samoreprodukcije sustava, te da se odnosi o kojima je riječ moraju vratiti unutar parametara samoreprodukcije.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 14:24   #14
možeš to shvatiti i bez toga, kažeš ono što se tebi sviđa i kako bi se ti htio razmjenjivati s ostalima.
boljem društvu od ovog neće nitko nametnuti "bolji sustav razmjene" nego će ga društvo samo po sebi donijeti, svojim razvitkom iz ovog trenutnog u novo stanje.

dakle ne postoji razlog tj osoba koja mora shvatiti što je društvo da bi svojevoljno donijela društveni napredak.

to može pomoći u nekim socijalnim analizama da se napiše rad na tu temu, ali za ovu podforumsku raspravu mi se čini pretjerano i presuhoparno.

uglavnom, treba težiti stvaranju društva sa hrpom malih obrta i firmi sa obiteljskim zaposlenicima ili sa po nekoliko zaposlenih stručnih ljudi, a hrpa tih malih poduzeća radi iste stvari na svoj način. tako bi mnogo većih nijansi u proizvodima bilo, mnogo više inovacija i verzija iste stvari, a opet bi trebala postojati standardizacija kvalitete, tj da se prije svakog plasiranja na tržište, mora proći stroga kontrola kvalitete i sigurnosti proizvoda.

u tom slučaju, ti u svojoj garaži ako hoćeš, sagradiš auto i voziš ga na neku vrstu provjere svih sustava i kvalitete izrade, pa ako prođe, možeš ga registrirat tj prodati, ako ne prođe, na doradu....sve dok ne bude standardno siguran.

tako bi se smanjili rizici kriza u sustavu jer bi on bio fleksibilniji, ne bi postojali oni preveliki da propadnu i povuku cijelu lančanu reakciju za sobom, samo zato jer su multinacionalna korporacija sa milijun zaposlenih.

svatko si tijekom izobrazbe (koju također treba reformirati prema nekim već postojećim modelima, kao npr u petrinji gdje učenici praktično rade za vrijeme školovanja i održavaju svoju školu i proizvode koje proizvedu prodaju i uče o svemu potrebnom za kasniji opstanak u svijetu rada) pronađe poziciju u društvu koju želi okupirati i nakon izobrazbe odlučuje ili pridružiti se već uhodanom timu, ili otvoriti svoj biznis, a taj biznis onda u početku nije opterećen ni porezima ni bilo kakvim drugim davanjima za registraciju, čak ima i raznorazne poticaje koje može povući jednostavno tako da podijeli buduću zaradu s firmom koja je specijalizirana za pisanje projekata u području kojim se on bavi, on samo kaže svoj plan, oni ga savjetuju oko njegove dorade i napišu mu projekt, ako projekt prođe i povuće sredstva, ostvari svoj plan i kad počne zarađivati počne namirivati i državu i sve ostalo po redu.

zajedništvo i ujedinjenje treba postojati, ali zajedništvo mnogo jednakih, ne nekakvih poluklasnih zajednica, sa žestokom hijerarhijom i vertikalom.
kako će se mnogo jednakih dogovoriti oko bilo čega? vrlo jednostavno, transparentnim i brzim sustavom glasovanja, koji se hvala bogu, danas uz pomoć sve sile smartphoneova može izvest u roku keks. samo treba znat napisat inteligentan softver tj app.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 15:06   #15
Quote:
allenp kaže: Pogledaj post
nije prvobitna zajednica jer u njoj nisu imali leteće automobile, mobitele i druge gadgete i internet, te naravno sva znanja o povijesti i biologiji koja danas imamo.

pamćenje ne treba brisati nego treba utjecati na djecu, djeca lakše utječu na roditelje nego političari i policajci.

svi će imati sve potrebno za život jer na svijetu svega ima i više nego dovoljno za život, samo nije uvijek tamo gdje treba biti.
To bi se zvao komunizam koji je još uvjek utopija.
Da, treba reći djeci da će morat djelit mobitel i bon, patike i igračke a usput i čokoladu da bi svi imali jednako.Koje dijete bi to popušilo?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 16:01   #16
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Čemu to? Ja ovome vidim samo mane, a nijednu prednost.
Apsolutno kad vjerojatno prodaješ maglu. Tko bi za komad nečeg zaista vrijednog pa makar se radilo i o običnom komadu kruha, dao za neki računalni spam? Čovjek zagovara poštenu razmjenu dobara. U takvom svijetu se brzo iskristalizira što vrijedi, a što ne. Npr. smećarski software kakvog je 90% na tržištu sigurno ne ulazi u tu računicu.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 18:06   #17
Quote:
allenp kaže: Pogledaj post

Evo počet ću ja laganini,
što mislite o svijetu u kojem se plaća:
1) isključivo usluga za uslugu, tj ja tebi ti meni sustav.

2) materijalna dobra se plaćaju materijalnim dobrima, a usluge se plaćaju uslugama, tj. ako gradiš kuću, onda materijal plaćaš novcem ili nekom drugom valutom tj sredstvom razmjene, ili drugim materijalom kojeg daješ u zamjenu za građevni materijal, a uslugu gradnje kuće plaćaš uslugom, tj u tvoj se "tekući račun" bilježi dug usluge te i te veličine (prema standardiziranim kategorijama) prema društvu XY, a društvu XY koje ti je obavilo posao gradnje, se bilježi mogućnost naplate usluge od bilo kojeg drugog društva/pojedinca u iznosu veličine usluge te i te.
Generalno mi se sviđa, mislim da bi se spriječila mogućnost špekulacija koje nemaju podlogu u stvarnom radu, ali me zbunjuju neke stvari.

Prvo, čemu razlika između plaćanja materijalnih dobara i usluga, odnosno zašto kod plaćanja materijala i dalje postoji novac ili drugo sredstvo razmjene? I drugo, puno važnije, kako bi se kod razmjene usluga određivale spomenute standardizirane kategorije veličine duga, prema kojim kriterijima?
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 18:12   #18
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Apsolutno kad vjerojatno prodaješ maglu. Tko bi za komad nečeg zaista vrijednog pa makar se radilo i o običnom komadu kruha, dao za neki računalni spam? Čovjek zagovara poštenu razmjenu dobara. U takvom svijetu se brzo iskristalizira što vrijedi, a što ne. Npr. smećarski software kakvog je 90% na tržištu sigurno ne ulazi u tu računicu.
Zvuči logično, ali se pitam, kada bi zaista bilo tako jednostavno kako kažeš, zašto i danas toliki kusaju taj smećarski software i preplaćuju ga... Gdje je garancija da u sustavu usluga za uslugu neke usluge ne bi imale povlašten položaj?
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 18:41   #19
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Zvuči logično, ali se pitam, kada bi zaista bilo tako jednostavno kako kažeš, zašto i danas toliki kusaju taj smećarski software i preplaćuju ga... Gdje je garancija da u sustavu usluga za uslugu neke usluge ne bi imale povlašten položaj?
Zato što u sustavu izobilja i takvi poluproizvodi imaju svoje mjesto. Ljudi više ne znaju gdje trošiti svoj novac pa plaćaju smeće. Ne bi vjerovao koliko morona bi platilo da na mobitelu imaju aplikaciju kojoj je zadaća da ti govori je li vani dan ili noć. Kada dođe do toga da društvo mora u robno robnu razmjenu puno važnije stvari gube na značaju, a kamoli ne u takvim uvjetima gotovo beskorisna IT industrija. Dovoljno je da malo nestane struje i IT postaje, aj´ ti - kući.

IT je specifična grana, naročito razvoj sofware-a. Ono što vidiš na TV-u da se proslavilo je 1% od 99% onih čiji proizvodi su propali, koji su vjerojatno i sranje(mada i ne mora biti) i ljudi su na tome izgubili vrijeme, novac, energiju i sada dudlaju kitu.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 19:05   #20
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
To bi se zvao komunizam koji je još uvjek utopija.
Da, treba reći djeci da će morat djelit mobitel i bon, patike i igračke a usput i čokoladu da bi svi imali jednako.Koje dijete bi to popušilo?
ne nije uopće stvar u dijeljenju i poništavanju privatnog vlasništva.
i dalje ostaje kao i dosad, svatko si kupi što hoće i koristi to kako hoće, razlika je u načinu plaćanja, "samo" to.

ako djecu naučimo da od malih nogu rade i radom zarađuju društveni status, a pritom nemaju kompleks hrčka tj zgrtanja materijalnih sranja koja im ne trebaju, onda će ta djeca tu ideju nadograđivati i primjerom pokazati i ostalima kako se može i bez pohlepe i bez naguravanja, raditi i zaraditi i pristojno živjeti.

za pošteno zarađen životni status treba:
  • -pronaći svoju profesiju ili struku, svoj zanat ili ono u čemu si dobar
  • -unutar odabranog faha treba težiti biti najbolji što možeš biti - dakle strastveno raditi svaki dan
  • -za to gore potrebno je imati ljubav prema poslu tj posao ti nije posao nego život i ne smatraš da radiš nego da se "igraš"
  • - mora biti kreativnog procesa jer bez njega nema motivacije
  • - mora biti tapšanja po ramenu tj zadovoljnih mušterija, jer bez njih nema motivacije za dalje

kompleks hrčka:
kad imaš na računu previše novaca, onda samo gledaš kako ga potrošiti tj što još možeš zgrnuti, bile to torbice, zemljišta, neboderi, firme, zlato, auti, vikse, štogod....ili jednostavno - još više novaca na računu. novac je kompleks koji je društveno općeprihvaćen.

znaš li kad se klinci zakvače za one glupe igrice, rpg koje igraju po cijeli dan na netu, skupljaju experience i 'gold' ili se upgradeaju na što veći level, to je ista kemija koja tjera ljude da kad imaju novac - žele ga još više, ili kad imaju bilo koju od gore navedenih drangulija - od igle do lokomotive - žele još više tih istih u svojoj kolekciji.


ovisnost o klađenju/riziku ulaganja:
klađenje nije samo ono kad odeš u kladionicu i uplatiš listić ili baciš kockice, zaigraš poker ili ajnc, kockanje je i ulaganje u dionice, u druge ljude i firme bez da znaš u što točno ulažeš, kockanje je i bankarenje, kockanje je i osiguranje i sve što koristi matematiku za zaradu. sve koji rade više pozicije u tom svijetu - pucaju iste kemikalije i procesi u mozgu - uzbuđenje neznanjem hoće li izgubiti ili pobijediti i osvojiti X svotu.
gubitkom tugu liječe ljutnjom i otpuštanjem ljudi ili gaženjem onih ispod sebe, a sreću eventualnim dobitkom upražnjavaju kupovanjem gluparija koje ne trebaju, ženama i jednostavno - moći, još više moći.

potreba za dominiranjem:
ovo mi se čini kao da je posebna sorta ljudi, koju su kao malu smatrali čudacima i nisu se htjeli igrat s njima, ili im roditelji nisu pružili što im je trebalo, pa se osjećaju manje vrijednima i imaju potrebu drugima dokazati da su bolji od njih - sad kad su odrasli.

dakle rješenje za svijet je jedno kolektivno psihijatrijsko promatranje i liječenje kompleksa svih vrsta, a uglavnom se svode na ovisnost o kocki i hrčak kompleksu, te nekakvom sindromu dominacije nad drugim.

te 3 stvari upropaštavaju svijet bez da smo uglavnom svjesni, nego samo pričamo o nekim drugim razlozima za probleme i nemire u svijetu, a to su samo simptomi ova 3 jahača apokalipse - kocka, tj igra rizika, kompleks hrčak i dominatrix.

Zadnje uređivanje allenp : 24.05.2013. at 19:12.
allenp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.