Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 19:39   #201
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:22   #202
Žao mi je zbog incidenta s padobrancima, nisam znala da imam slijepog putnika na repu.

Elem, htjela sam sokratovskom metodom izvući iz Sigmunda priznanje da je izgubio nevinost onda kad je dobio pičke.

Gubitak stoga može biti dobitak, pa je njegov potpis posve u skladu sa šišmišojebnom filozofijom, a ujedno predstavlja bezvremenu mudrost našeg duhovnog učitelja Grunfa.



Sada me pak interesira koncept bezvremena, ali ne iz ciganske holivudske, nego neke malo ozbiljnije perspektive.

Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 17:05   #203
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Ovisi o tome što se točno misli pod pojmom "povratak". Opća teorija relativnosti sigurno ne dozvoljava da se vratiš na način da mijenjaš prošlost, npr. da ubiješ svog djeda te tako spriječiš vlastito postojanje.
Uvijek me mučila zamršenost radnje u Terminatoru. Sad se lakše diše..

Michio Kaku o Stephenu Hawkingu i putovanju kroz vrijeme.
https://www.youtube.com/watch?v=x974aKuSxBI
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 19:40   #204
Da, terminatori 1. i 2. realno imaju smisla u okvirima zatvorenih petlji.
Ak je vrijeme smrznuta rijeka
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 23:18   #205
vrime je inverzibilna fizicka velicina koja opisuje slijed dogadaja i krece se samo u jednom pravcu...bilo kakvo filmsko putovanjem vrimenom je teski fantasy...i ti filmovi u samom startu su glupost.

usudio bih se reci da uredaji za mjerenje vrimena ne mjere vrime,nego proizvode kontinuirani slijed brojeva,a onda mi tim brojevima oznacavamo dogadaje koji se desavaju u tom trenutku
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 00:11   #206
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
vrime je inverzibilna fizicka velicina koja opisuje slijed dogadaja i krece se samo u jednom pravcu...bilo kakvo filmsko putovanjem vrimenom je teski fantasy...i ti filmovi u samom startu su glupost.

usudio bih se reci da uredaji za mjerenje vrimena ne mjere vrime,nego proizvode kontinuirani slijed brojeva,a onda mi tim brojevima oznacavamo dogadaje koji se desavaju u tom trenutku
Ti si zalutao ovdje?
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 07:38   #207
nekako po mom izracunu ako imamo 2 polutke mozga ; kretanje u 3 smjera po prostoru i 1 smjer u vremenu.
jedna polutka daje 2 slobode. znaci za 2 vremenske slobode ti treba josh jedna polutka, (tj. imali bi tri, trodjela) tako bi dobili mogucnost kretanja u vremenu u oba smjera i mozda mogucnost kretanja u josh jednoj prostornoj dimenziji. ;-)
toxde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 11:06   #208
Ako na trenutak taj izračun shvatim ozbiljno, on pada na jednom jednostavnom detalju (mislim, pada i na drugima, ali nisu jednostavni): činjenica da se tijelo nakon smrti raspada govori da mozak nema nikakvu ulogu i kretanju po vremenskoj crti.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 13:42   #209
mali ispravak sa tri trodjela mozga. svaki trodio bi imao 3 slobode. znaci ukupno 9. tu bi se osim prostora i vremena javila i josh jedna kategorija. :-))
toxde is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 14:34   #210
Zasto svi u tom vremenskom paradoksu spominju ubistvo djeda?

Zasto ne bi ubio oca ili mater, prije nego sto su te zaceli?
Sta je djed tu kriv?

Stvarno me zanima...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 09:40   #211
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Zasto svi u tom vremenskom paradoksu spominju ubistvo djeda?

Zasto ne bi ubio oca ili mater, prije nego sto su te zaceli?
Sta je djed tu kriv?

Stvarno me zanima...
Etički je manje strašno ako ubiješ djeda nego ako ubiješ oca. Slično kao kod Schrodingerve mačke, etički je manje strašno ako ubiješ mačku nego ako ubiješ čovjeka.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 10:06   #212
Quote:
skeptik kaže: Pogledaj post
Etički je manje strašno ako ubiješ djeda nego ako ubiješ oca. Slično kao kod Schrodingerve mačke, etički je manje strašno ako ubiješ mačku nego ako ubiješ čovjeka.
Hm, onda cu "otici" do Adama i Eve i ubiti jedno od njih dvoje...
I sta onda? nema raja i pakla, a nema ni ljudi?

Ili jos bolje, odem u prvu sekundu postojanja svemira (kontam da manje ne bi moglo jer ne bih mogao stati u tako malen prostor)...

Kako bih mogao postojati, ako jos ni atomi nisu bili formirani?

Zasto svi, kad pricaju o "time travel" idu "nazad" samo do neke "razumne" granice? Zasto ne "all the way"?
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 15:24   #213
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Zasto svi u tom vremenskom paradoksu spominju ubistvo djeda?

Zasto ne bi ubio oca ili mater, prije nego sto su te zaceli?
Sta je djed tu kriv?

Stvarno me zanima...
Ama čemu ubijat, dovoljno je da u drugi trenutak odu u 'krevet' ili se drugačije namjeste možda i druga poza , pitaj 'boga' ili koga već koji će se tad spermić probit prvi do jajne stanice.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 20:38   #214
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Hm, onda cu "otici" do Adama i Eve i ubiti jedno od njih dvoje...
I sta onda? nema raja i pakla, a nema ni ljudi?
Taj raj je zauzimalo vrlo malo mjesta budući mu je lokacija dobro poznata

Quote:
li jos bolje, odem u prvu sekundu postojanja svemira (kontam da manje ne bi moglo jer ne bih mogao stati u tako malen prostor)...

Kako bih mogao postojati, ako jos ni atomi nisu bili formirani?

Zasto svi, kad pricaju o "time travel" idu "nazad" samo do neke "razumne" granice? Zasto ne "all the way"?
Bilo bi bizarno putovati u vrijeme kada nisu postojali uvjeti za stabilno formiranje atoma, posebno ako se ne misliš pretvoriti u kvark gluonsku plazmu.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 10:23   #215
Evo sad ozbiljno: uz prtpostavku da je time travel moguc, koja je onda teorijska granica do koje bi se moglo ici "u rikverc"?
Ako moze i obrazlozenje zasto....
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 08:33   #216
Ja ovdje zeljan znanja, a niko da mi odgovori... ccc.
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 08:55   #217
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Evo sad ozbiljno: uz prtpostavku da je time travel moguc, koja je onda teorijska granica do koje bi se moglo ici "u rikverc"?
Ako moze i obrazlozenje zasto....
vrijeme je koncept znaci teoretski do vremena od kad poznaješ koncept vremena.
toxde is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 09:43   #218
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Evo sad ozbiljno: uz prtpostavku da je time travel moguc, koja je onda teorijska granica do koje bi se moglo ici "u rikverc"?
Ako moze i obrazlozenje zasto....
Time travel u smislu mijenjanja prošlosti nije moguć.
Time travel u smislu vremenolikih zatvorenik krivukja je možda moguć, a za to je jedina granica početak svemira.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 04:44   #219
Roger Penrose je definirao sedam strijela vremena.
Kratka prezentacija (download):
https://serendip.brynmawr.edu/local/...me/7arrows.ppt
Earnest is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2018., 01:14   #220
Čini mi se kao da se svemir istovremeno širi i skuplja. Kao kad se stavi topla čaša na hladni zrak (gdje sam ono čitala o tome...), hladne čestice se tuku s toplima i tjeraju ih unutra, ide u oba smjera, i prema "unutra" i prema "vani". Dakle, istovremeno hlađenje i zagrijavanje. Ali je hladni prostor veći pa suzbija toplinu.
U svemiru prostor je jednak, uvijek. Svemir je na početku i kraju stvaranja stalno istovremeno a mi smo ovo između
Jedini način da se stalno širi i skuplja je da ide naprijed do određene točke, na toj točci se dogodi mini prasak, "sukob" dva vremena i dolazi do "okretanja". Savršeno uigran mehanizam.
Sve to me podsjeća na onu sliku igre uma gdje balerina ide u smjeru kazaljke na satu a onda se u mozgu dogodi "klik" i ona krene obratno
Stalno se (o)kreće, samo naša percepcija nije uvijek ista.

Mislim da je moguće putovanje kroz vrijeme.
Mislim da vrijeme ne teče prema krivuljama, linijama, to je nešto što smo mi izmislili da bolje razumijemo. Mislim da teče stalno naprijed, nazad, u stranu, u svim smjerovima kao "klupko"
https://giphy.com/gifs/open-box-slid...cyUpqrfmoIX7b7
Nešto slično ovome ali u stalnom pokretu, kutija je vrijeme, "slajdovi" su krivulje a mi smo čizma.
Da bismo putovali kroz vrijeme- moramo izaći iz vremena
Edit: zbunjuje...stalno a kreće se
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.