Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 06:30   #5161
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
jedan kolega je tu spominjao i vodu, pa me zanima kaj mislite o "aktiviranoj" vodi? naime svojedobno se prodavala neka krpa sa celuloznim vlaknima(?) koja je bila u stanju razbiti površinsku napetost vode i reklamirali su ju za svašta: za skidanje mrlja, kamenca, pranje tijela itd, imam još dvije-tri iz tog doba pa me zanima kaj mislite o tome da li je voda kojoj je smanjena površinska napetost zdrava ili ne? jučer sam popio par čaša i moram priznat da me tjera da pijem još, okus je kao obična voda a nisam više žedan od pijenja nego je voda fina. na pp šaljem link na neku njemačku recenziju (o ćišćenju - ne o pijenju) ako nekog zanima, da ne ispada da reklamiram. i da, jednom sam oprao auto s tom krpom (našao u pevcu za 20 kuna, na žalost nema više), auto je bio čist par tjedana, kao da se prljavština odbijala od njega.

zdravo-nezdravo?
Iskreno, nisam čuo još za ovo pa ne mogu dati siguran odgovor. Iako vjerujem da bi takva voda trebala biti bolja od "obične".
Zapravo, od obične iz npr. zagrebačkog vodovoda, ne znam može li uopće i biti gora (opis na kraju).

Općenito, nevjerojatno je koliko ljudi zanemaruju važnost čiste i zdrave vode za svoj organizam, a poznato je (makar većina nema o tome blage veze) i da voda prima informacije iz okoline te se njena struktura u znatnoj mjeri mijenja pod utjecajem tih informacija.
Masaru Emoto je to odlično opisao, argumentirao i dokazao u svojim sjajnim knjigama Istinska moć vode i Poruke skrivene u vodi.
Opisano je kako voda pod utjecajem različitih informacija (glazbe, pisanog teksta, izgovorenih riječi...), vidljivo mijenja svoju strukturu (kristale). Ima i hrpa slika u knjizi koje pokazuju što se s vodom dešava nakon što je izložena određenoj vrsti informacije.
Pošto čini 70% naših tijela, nije teško pogoditi da i te informacije koje mijenjaju vodu, utječu i na nas koji takvu vodu unesemo u sebe.

Usput, pitanje svima - vjerujem da je logično da radi toga što je 70% naših tijela voda - da i 70% onog što unesemo treba biti voda, zar ne?
Da li je kod vas to tako?
Sirovo voće i povrće ima uglavnom 60-95% vode.

Još vezano uz vodu - imam dugogodišnje iskustvo (preko 17 godina) s pijenjem isključivo filtrirane vode, a kad sam u prilici izložim je suncu na nekoliko sati, i osim što filtrirana sama po sebi ima neusporedivo bolji okus (totalno drugačiji) od one mješavine svega i svačega iz slavine - nakon što se izloži suncu na nekoliko sati, iz nekih neznanih razloga za koje nismo u stanju proizvesti instrumente koji bi to izmjerili, ta voda ima iznimno dobar okus, osjetno bolji od neosunčane, na nivou odlične izvorske, ako ne i bolje.
Osim mene, to je primijetilo nekoliko ljudi koji su više puta probali.

A nedavno sam bio u prilici popiti čašu vode direktno iz vodovoda. Zbilja nisam vjerovao (nakon 17 godina navike na filtriranu) da je tolika razlika u okusu , doslovno kao nebo i zemlja.
Jednostavno nema veze ni sličnosti jedno s drugim, osim što teče.
To jednostavno nisam mogao piti, doslovno je odvratna.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 21.04.2017., 09:45   #5162
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post

Još vezano uz vodu - imam dugogodišnje iskustvo (preko 17 godina) s pijenjem isključivo filtrirane vode, a kad sam u prilici izložim je suncu na nekoliko sati, i osim što filtrirana sama po sebi ima neusporedivo bolji okus (totalno drugačiji) od one mješavine svega i svačega iz slavine - nakon što se izloži suncu na nekoliko sati, iz nekih neznanih razloga za koje nismo u stanju proizvesti instrumente koji bi to izmjerili, ta voda ima iznimno dobar okus, osjetno bolji od neosunčane, na nivou odlične izvorske, ako ne i bolje.
Osim mene, to je primijetilo nekoliko ljudi koji su više puta probali.

A nedavno sam bio u prilici popiti čašu vode direktno iz vodovoda. Zbilja nisam vjerovao (nakon 17 godina navike na filtriranu) da je tolika razlika u okusu , doslovno kao nebo i zemlja.
Jednostavno nema veze ni sličnosti jedno s drugim, osim što teče.
To jednostavno nisam mogao piti, doslovno je odvratna.
Ja vodu iz pipe ostavim da samo odstoji u bokalu, velikoj čaši..
I ima bolji okus nego kada je popijena direkt iz pipe, kod koje se kako kad osjeti ili okus klora, cjevi...

Uglavnom nisam zadovoljan tom vodom.
Rorion is offline  
Old 21.04.2017., 14:25   #5163
Voda je veoma važna i brigu o pijenju dobre vode smatram sastavnim dijelom brige o zdravlju kao i ishrana (sirova). 10 godina ne jedem meso a nešto manje od toga pijem isključivo izvorsku vodu sa izvora u planini (borova šuma do kojeg se ne može autom. Sin i ja donesemo oko 60 litara sa izvora koji je samo jedna cijev zabodena u stijenu pored vodopada. Nastojim da koristim što više staklene posude jer se plastika razlaže u vodi i šteti zdravlju. Vodu sipam kroz lijevak koji je na kružnom magnetu da bi se izbrisala memorija u vodi koja može biti i negativna u ovisnosti gdje je prošla. Izvor je inače bakteriološki i kemijski ispravan ali je važnije ono što nije mjerljivo jer neki tvrde da je ta voda ljekovita. Voda zadržava svježinu i nakon desetak dana. I naravno i ja je držim na suncu povremeno po nekoliko sati. Ne sjećam se kada sam zadnji put pio iz česme jer radije ću biti jedan dan žedan nego da pijem iz česme.
GM1 is offline  
Old 21.04.2017., 14:40   #5164
dakle svaki dan nova nebuloza - plastika se 'razlaze' u vodi. zavod za javno zdravstvo izdao upozorenje da se ne pije voda s izvora zbog misje groznice, nece ti nikakvi magneti pomoci.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 21.04.2017., 14:50   #5165

tema je sirova hrana, a ne voda.
gargamišamel is offline  
Old 21.04.2017., 18:27   #5166
Svjedočanstvo čovjeka koji je rak prostate odbio liječiti konvencionalnom medicinom već ga je na preporuku prijatelja koji je u to bio dobro upućen, izliječio sirovom biljnom hranom.
Vidljivih rezultata nije bilo prva 3 mjeseca, nakon iduća 3 tumor se vidljivo povukao i smanjio, a do potpunog nestanka i ozdravljenja trebalo je ukupno 8 mjeseci.

Također daje dobre općenite savjete za poboljšanje zdravlja koji se potpuno poklapaju s mnoštvom informacija iz mnogih knjiga o ovoj tematici.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 21.04.2017., 19:53   #5167
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Svjedočanstvo čovjeka koji je rak prostate odbio liječiti konvencionalnom medicinom već ga je na preporuku prijatelja koji je u to bio dobro upućen, izliječio sirovom biljnom hranom.
Vidljivih rezultata nije bilo prva 3 mjeseca, nakon iduća 3 tumor se vidljivo povukao i smanjio, a do potpunog nestanka i ozdravljenja trebalo je ukupno 8 mjeseci.

Također daje dobre općenite savjete za poboljšanje zdravlja koji se potpuno poklapaju s mnoštvom informacija iz mnogih knjiga o ovoj tematici.
Već si linkao ovaj tekst https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=4170

Inače taj 'iscjeljitelj' Boško traži 200€ za skidanje uroka na daljinu i slične gluposti.
Chris Wark, čije si svjedočanstvo linkao prije toga naplaćuje svoje 175 USD za svoje 'konzultacije'.

Toliko nekritično govoriš o znanstvenicima, doktorima, big pharmi i slično, a ovdje linkaš svjedočanstvo svake šuše koja želi izvući novac od bolesnih ljudi oboljelih od raka samo zato jer spominju nekakav prirodni način izliječenja. Ne razumijem zašto ih reklamiraš ovdje, imaš li kakav financijski interes za to?
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Old 21.04.2017., 22:18   #5168
Dal se ovdje priča o 'nekakvom' prirodnom izlječenju ili se priča o zbilja prirodnom izlječenju?


Kako prepoznati dobru namjeru kad zagovaratelji pišu boldanim slovima u boji, to kao će značiti oni znadu više od drugih, ili se tudi na strani nešto reklamira?

Ako/ukoliko se da, reklamira, pa to onda neće proći samo tako, recimo skokni na plac pa vidi reklamne cijene vrsnog svježeg povrća i voća za kojeg si misliš kada bih samo imao para pokupovati sve to automatski bih ozdravio i nikad vidio doktora.
Pravi Život is offline  
Old 22.04.2017., 00:26   #5169
Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Ne znam, ne otvara mi ovaj link sa mog starog posta koji citiraš.
Moguće, iako dobro pamtim, ne mogu zapamtiti baš svaki od stotine linkova koje sam priložio godinama unazad,a i nisam jedini koji je stavljao takve linkove.
Ne isključujem mogućnost da je nešto već objavljeno; ako i jest, nije namjerno, baš kao i i da netko novi dođe na temu i objavi link koji je netko prije već objavio.
Svejedno, hvala na upozorenju. Isto tako, slobodno me upozori ako naiđeš na neki koji koji sam zaboravio objaviti, a ima veze s alternativnim liječenjem i sirovom hranom.

Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Inače taj 'iscjeljitelj' Boško traži 200€ za skidanje uroka na daljinu i slične gluposti.
Chris Wark, čije si svjedočanstvo linkao prije toga naplaćuje svoje 175 USD za svoje 'konzultacije'.
Ne znam ništa o tome, niti sam negdje u člancima vidio da naplaćuju. Da jesam , ne bih stavio jer ne volim ni ja takav pristup.
No, to je sporedno, bitno je iskustvo odnosno konkretni rezultati.

Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Toliko nekritično govoriš o znanstvenicima, doktorima, big pharmi i slično, a ovdje linkaš svjedočanstvo svake šuše koja želi izvući novac od bolesnih ljudi oboljelih od raka samo zato jer spominju nekakav prirodni način izliječenja. Ne razumijem zašto ih reklamiraš ovdje, imaš li kakav financijski interes za to?
Zasad si naveo samo 2 "šuše" koje navodno naplaćuju nešto (iako ja to nigdje nisam vidio), a generaliziraš da navodim iskustva svake takve šuše.
Mislim da pretjeruješ.
Ne razumijem zašto, možda imaš kakav financijski interes za to?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 22.04.2017., 01:37   #5170
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post



Ne razumijem zašto,
Pa ni mi ne razumijemo zašto si promijenio avatar danas jedan sutra drugi, a onaj sa herzom ti baš bio dobar poruke stvarno od srca voliš sirovojelstvo i srčani si zagovornik izlječenja prirodnom hranom, ali zbilja nitko ne može potvrditi da si 'plaćenik' tj. poslaše te organi više funkcije da tu ljude navodiš na sirovojelstvo,
jel tako
stoga, šta se sekiraš di ne treba

Znaš ko se treba sekiracijom, da da onaj koji nema svoj vrt a u frižderu mu ponestalo sirovog voća i povrća a ko za inat mu ponestalo i novca za kupiti isto, ee takav čovjek se zbilja ima zašto nervirati
Pravi Život is offline  
Old 22.04.2017., 12:03   #5171
problem kod sirove hrane s placa je kaj ne znamo z čime je špricana, navodno se kuhanjem dosta toga izbaci pa su sirovojelci prisiljeni usvajati alternativne metode, evo jedne za ispiranje kemije, navodno:


(u komentarima)
Quote:
KSENIJA
10.10.2012 at 6.52

IZVRSTAN ČLANAK ! Odnedavno radim i sredstvo za špricanje voća i povrća protiv pesticida - 1 čaša vode, 1 čaša alkoholnog octa i 1 žličica sode bikarbone - promućkati i pošpricati voće i povrće. Nakon 15 -ak minuta isprati.
http://alternativa-za-vas.com/index....e/eko-ciscenje
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 22.04.2017., 17:02   #5172
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
problem kod sirove hrane s placa je kaj ne znamo z čime je špricana, navodno se kuhanjem dosta toga izbaci pa su sirovojelci prisiljeni usvajati alternativne metode, evo jedne za ispiranje kemije, navodno:


(u komentarima)

http://alternativa-za-vas.com/index....e/eko-ciscenje
Dobro je oprati kupovnu hranu, otopinom sode, octa, namakanje., no ne izvuku se svi otrovi, pogotovo kod sistemskih pesticida koji ulaze u samu biljku, kolaju sokovima biljke iznutra, a insekt/nametnik kada gricne komad ploda ili lista krepa, tome i služe takvi pesticidi.

Još je bolje, naravno tko može, posaditi/uzgajati stare sorte voća.
Sada će se pojaviti pametnjakovići koji će reć da i to treba špricati.
Samo neka mi objasne kako to da bez špricanja , ja na dvije lokacije, na vrtu i na viksi na Kupi, godinu za godinom samo berem jabuke, kruške, šljive(one su iznimka kao i lješnjaci, jedne godine prerode, druge slabije, ali tako je to u prirodi) , trešnje, višnje, sve bobičaste, višnje, marelice, orahe, mušmule, drenove, trnine, grožđe 5 sorti.
Košnja trave i rezidba grančica je ono što odradim, i naravno berba.
Da budem precizniji, ponekad bude napada npr. lisnih ušiju, i to samo na npr. crvene ribizle, i poneku mlađu voćku, ili puž pojede koju jagodu, no to je mala cijena, naspram zatrovane hrane.
Rorion is offline  
Old 22.04.2017., 22:06   #5173
Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Toliko nekritično govoriš o znanstvenicima, doktorima, big pharmi i slično, a ovdje linkaš svjedočanstvo svake šuše koja želi izvući novac od bolesnih ljudi oboljelih od raka samo zato jer spominju nekakav prirodni način izliječenja. Ne razumijem zašto ih reklamiraš ovdje, imaš li kakav financijski interes za to?
Ti napadas lika koji zivi u skladu sa prirodom, imas li ti kakav interes.. hehehe


I samo nemoj nama spominjat alternativu sajt heheheh
devilgirl is offline  
Old 22.04.2017., 23:35   #5174
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ti napadas lika koji zivi u skladu sa prirodom, imas li ti kakav interes.. hehehe


I samo nemoj nama spominjat alternativu sajt heheheh
Nisam ja taj koji reklamira prevarante i šarlatane nego taj 'lik'.
I ne vidim kakve točno veze ima što netko živi ili ne živi u skladu s prirodom ima sa iznošenjem činjenica. I ja smatram da živim u skladu s prirodom, i ne volim kad netko pokušava iskoristiti tuđu patnju i strah od bolesti, kao ljudi sa linkova.

Većina ovih 'svjedočanstava' (da ne kažem opet 'svako') ima istu fabulu - kreće sa slučajnim dijagnosticiranjem zloćudne bolesti, zatim dijagnosticirana osoba sama radi istraživanje i otkriva drugi put od onog koji mu nudi moderna medicina, zatim shvaća da je cijeli život proveo na pogrešan način, odbacuje preporučenu terapiju i odvažno kreće putem prirode - postaje vegan, frutarijanac ili nešto slično, i nakon slijedećeg pregleda shvaća da je čudesno izliječen. Na kraju, osoba osjeća potrebu da svoje iskustvo dijeli s drugima, i da im pritom proda knjigu, naplati konzultacije, skine urok ili nešto slično.

Gadljivo je takvo davanje lažne nade i iskorištavanje bolesnika koji će probati sve što mogu da prežive. Nažalost, takvih prevaranata ima sve više - ne treba ih reklamirati ovdje.
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Old 23.04.2017., 02:44   #5175
Quote:
Nisam ja taj koji reklamira prevarante i šarlatane nego taj 'lik'.
Uglavnom si krivo shvatio poantu.
Jedini, ispravni, pravi put do zdravlja je u direktnom kontaktu sa prirodom.
Super da ima knjiga i na tu temu.
Pobogu, misliš li da je to loše ?
Quote:
I ne vidim kakve točno veze ima što netko živi ili ne živi u skladu s prirodom ima sa iznošenjem činjenica
.
Neki koji tako žive, imaju iskustva i rezultate.
Nisu li to činjenice ?
Quote:
I ja smatram da živim u skladu s prirodom
Najvjerojatnije si u zabludi, i to samo tako misliš.
Koju vodu piješ ?
Kako, i što jedeš ?
Koliko si na friškom zraku (vrt, šuma, dalje od grada) ?
Quote:
, i ne volim kad netko pokušava iskoristiti tuđu patnju i strah od bolesti.
To ni ja ne volim.

Quote:
Većina ovih 'svjedočanstava' (da ne kažem opet 'svako') ima istu fabulu - kreće sa slučajnim dijagnosticiranjem zloćudne bolesti,
Jel se karcinomi dijagnosticiraju slučajno ili namjerno ?
Quote:
zatim dijagnosticirana osoba sama radi istraživanje i otkriva drugi put od onog koji mu nudi moderna medicina
,
Put moderne medicine u slućajevima raka pluća, jetre, mozga, gušterače, kostiju.. ne treba niti komentirati previše.
Uglavnom teži oblik patnje za samu osobu i za njenu obitelj, kemoterapije od kojih oslabe i bude im zlo, te im imunitet padne na samu nulu, načekavanja po bolničkim hodnicima, kontrole, invazivni pregledi, zračenja .....bez mogućnosti izliječenja.
Ja bih osobno radije umro pod šljivom, nego to prolazio.
Dok vidiš, postoje prirodne, zdrave metode, koje i daju rezultate, i nije loše , da se i napišu knjige, i iznesu svjefočanstva onih , koji su to i prošli.

Quote:
zatim shvaća da je cijeli život proveo na pogrešan način,
I ako to dobro shvati, na pola puta je, druga polovica je znanje o hrani, prirodi i disciplina.
Quote:
odbacuje preporučenu terapiju i odvažno kreće putem prirode
Da, onu terapiju koju sam spomenu , no evo još jednom-
Uglavnom teži oblik patnje za samu osobu i za njenu obitelj, kemoterapije od kojih oslabe i bude im zlo, te im imunitet padne na samu nulu, načekavanja po bolničkim hodnicima, kontrole, invazivni pregledi, zračenja .....bez mogučnosti izliječenja.
To ti nazivaš terapijom ?
Quote:
postaje vegan, frutarijanac ili nešto slično, i nakon slijedećeg pregleda shvaća da je čudesno izliječen
Bez obzira što se osijeti doza tvoje posprdnosti, takovih slučajeva baš ja osobno poznajem.
Quote:
Na kraju, osoba osjeća potrebu da svoje iskustvo dijeli s drugima
To je plemenito od te osobe.
Više njih koje osobno znam, ne pričaju o tome,pogotovo ne na poslu, jer ih okolina ismijava. Pričaju tek sa onima, kod kojih primjete da razumiju.
Quote:
i da im pritom proda knjigu, naplati konzultacije, skine urok ili nešto slično.
Ako netko napiše knjigu, to je super, samo ti ne shvačaš.
Pisac je sazlužan za širenje istine ili zablude.
Skidanje uroka ?
Sto to je urok uopčeni kakve to veze ima ?
Babe i žabe si pomješao ?
Šarlatani, kugle, karte, uroci, nagazi i gluparije nisu ovdje tema, a ti ih poistovječuješ sa onima , koji pišu o načelima zdravoga života i Hipoktatovim postavkama.
Te dvije stvari za početak razluči.

Quote:
Gadljivo je takvo davanje lažne nade i iskorištavanje bolesnika koji će probati sve što mogu da prežive. Nažalost, takvih prevaranata ima sve više - ne treba ih reklamirati ovdje.
Ponavljam, toga smo svjesni, no za svoje zdravlje ne očekuj čarobni štapić, pilulu, ili vrača.
Nego nauči nešto o nutricionizmu, prednostima sirove biljne hrane i radu na sebi.
A prevara i šarlatana, ima na svim nivoima i društvenim uređenjima oko nas, samo oni nemaju veze, sa znanjem o načelima zdravoga života.
Rorion is offline  
Old 23.04.2017., 03:17   #5176
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post


shvatio poantu

za svoje zdravlje ne očekuj čarobni štapić, pilulu, ili vrača


prvo nastalo prirodno sirovo pa poslije pilule zbog kojih se opet vratilo na prirodno sirovo


većina je skontala, tu bi se našli i trgovci motom 'kupujte zdravo prirodno friško'

pri koncu mjeseca isprazniš frižder, ostane ti recimo samo par mrkvi i nešto zelenjave poneka jabuka, pitaš se morem li preživjeti do isplate, eto se more, nije baš ugodno nešto no preživjeti ćeš
Pravi Život is offline  
Old 23.04.2017., 06:27   #5177
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pa ni mi ne razumijemo zašto si promijenio avatar danas jedan sutra drugi
Odat ću ti tajnu. To je zato jer mi se jedan dan više sviđa jedan, a drugi dan mi se više sviđa drugi.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ali zbilja nitko ne može potvrditi da si 'plaćenik' tj. poslaše te organi više funkcije da tu ljude navodiš na sirovojelstvo
Vidiš, bistra si , stvarno me poslaše organi, i to vrlo visokih funkcija.
Ja ti radim za vladu RH, WHO, CIA-u, NASU i još neke uvažene organizacije kojima je više od svega stalo do istine te zdravlja i sreće ljudi.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
stoga, šta se sekiraš di ne treba
A što ćeš, to mi je profesionalna deformacija, bavim se izradom sjekira.

Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
problem kod sirove hrane s placa je kaj ne znamo z čime je špricana, navodno se kuhanjem dosta toga izbaci pa su sirovojelci prisiljeni usvajati alternativne metode, evo jedne za ispiranje kemije, navodno:

(u komentarima)
http://alternativa-za-vas.com/index....e/eko-ciscenje
Hvala ti na ovom linku, ovo su vrlo korisni savjeti.

Inače, ako hrana nije iz pouzdanog ili eko uzgoja, dobro je ovo što Rorion kaže - prati otopinom sode bikarbone i octa, također i soli i limunske kiseline.
Npr. ja voće i povrće koje je "sumnjivo", a koje se može normalnim trljanjem oprati (plodovi, korijenje...) dobro operem sapunom nekog proizvođača prirodne kozmetike.
Ono što ne mogu na taj način oprati, npr. lisnato povrće (salatu, blitvu, špinat,kelj.....) to perem u vodi u kojoj otopim sodu bikarbonu i kuhinjsku sol i pustim 20-ak min da se namače u toj otopini.
Ako nemam sode, onda otopim limunsku kiselinu, ali preferiram sodu jer je jeftinija i mnogi je preporučaju za ovakve stvari.
I zaista se primijeti da od te prve vode u kojoj odstoji salata, ide zamućena voda kad ispirem, znatno više nego kad se pere samo u vodi.
Nakon toga isperem još u 3-4 vode i to je to.

Inače, limunska kiselina je odlična i za čišćenje sanitarija, kamenca i sličnih stvarčica u našim domovima. Stvarno skida sve i svašta, a uglavnom je jeftinija od nekih razvikanih deterdženata prepunih otrovnih kemikalija, a nije nimalo lošija, čak možda i jača.
Kažu da tako dobro wc školjku jedino još Coca-Cola može očistiti.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Dobro je oprati kupovnu hranu, otopinom sode, octa, namakanje., no ne izvuku se svi otrovi, pogotovo kod sistemskih pesticida koji ulaze u samu biljku, kolaju sokovima biljke iznutra, a insekt/nametnik kada gricne komad ploda ili lista krepa, tome i služe takvi pesticidi.
Nažalost, istina je.
Otkloni se dobar dio, ali ne može se sve. Zato je ipak najbolje kad je god to moguće, nabaviti ekološki uzgojenu hranu ili ju sam uzgojiti bez kemije.

Btw, vezano uz eko hranu, ako koga zanima, još danas, 23.4.2017. ima u Intersparu akcija 25% na sve eko proizvode proizvođača Naturpur pa koga zanima neka iskoristi priliku.
Ima solidan izbor svježeg voća i povrća, kao i raznog sušenog voća, orašastih plodova, sjemenki, žitarica, začina i raznih drugih stvarčica pa tko voli nek' izvoli.
Inače imaju takve akcije relativno redovito.

Također, za sve vas koji živite u Zg, u dućanu Greencajg, Heinzelova 4, do kraja ovog mjeseca ima akcija na razne artikle, to je nešto povodom godišnjice dućana.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Sada će se pojaviti pametnjakovići koji će reć da i to treba špricati.
Sve treba špricati.
Tako su npr. mene bistri umovi, osim da treba špricati grožđe, uporno uvjeravali da treba obavezno stavljati šećer u vino...zato jer inače bude kiselo, zato jer ne bude provrilo, zato jer se bude pokvarilo, zato jer se to mora....a zapravo je to zato jer to svi drugi rade.
Međutim, nije mi padalo na kraj pameti, em što ne konzumiram šećer, em što to nema smisla, i nije se baš nikad dogodilo baš ništa od navedenog; imam garantirano bolje i ukusnije vino od svih njihovih glavoboljčeka oplemenjenih šećerom i kemijom.
I koliko god popiješ, nikad ne boli glava.

Odličan savjet je jednom dao jedan forumaš i već sam mu se jednom zahvalio na tome i slobodno mogu opet. Nikad nije bilo bolje vino nego otkad radim po tim savjetima.

Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
zatim dijagnosticirana osoba sama radi istraživanje i otkriva drugi put od onog koji mu nudi moderna medicina, zatim shvaća da je cijeli život proveo na pogrešan način, odbacuje preporučenu terapiju i odvažno kreće putem prirode - postaje vegan, frutarijanac ili nešto slično, i nakon slijedećeg pregleda shvaća da je čudesno izliječen.
Ne radi ozbiljno bolesna osoba nikakva istraživanja, takva osoba nema ni vremena ni volje za to.
A niti se itko čudesno izliječi, izliječi se sasvim prirodno i normalno.

Da, neki kreću tim putem koji si opisao, točno.
Neki ne, i oni nažalost, uglavnom umiru od takvih "neizlječivih" bolesti. Tako pokazuje praksa.
Ali to je sve stvar informiranosti i osobnog izbora.
Nema neizlječivih bolesti već samo neizlječivih umova.

Nebitno je bolesnom da li je medicina moderna ili primitivna, ozbiljno bolesnog zanima jedino izliječenje.
Očito nikad nisi bio ozbiljno bolestan, i drago mi je radi toga, ali da jesi, razumio bi takve ljude koji su si uspjeli pomoći, iako ih je suvremena, ali i dalje nemoćna medicina uredno otpisala.
Ne vidim ništa loše ako čovjek oduševljen bilo kakvim izliječenjem, osjeti potrebu podijeliti svoje iskustvo s drugima.
Možda time još nekome pomogne.
Zanimljivo je samo da nekako slabo ima tih "šuša" koje se mogu pohvaliti konkretnim rezultatima liječenja "neizlječivih" bolesti uz pomoć službene medicine.

Meni je uvijek drago ako se netko izliječi od bilo čega, potpuno nebitno na koji način.
Ne znam zašto nekima nije...
Na kraju, ovo je podforum alternativno liječenje, tema Sirova hrana pa ne vidim zašto je problem da se upravo o tome i piše.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 23.04.2017., 12:54   #5178
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Ne radi ozbiljno bolesna osoba nikakva istraživanja, takva osoba nema ni vremena ni volje za to.
A niti se itko čudesno izliječi, izliječi se sasvim prirodno i normalno.
prije bi pod "čudesna" spadala izliječenja na bolničkoj hrani. i uz prisustvo bolničkoj bakterija. meni je čudesno kako medicina bježi od sirove hrane. a da, "pucanje u stopalo..." i ostale fore...

mali OT: inače kaj se tiče bolničkih bakterija, jedan rođak dok je bio u bolnici mi je ukazao na mogući uzrok istih: ventilacijski sustavi, naime većina bolnica ima centralni ventilacijski sustav i kod mog rođaka konkretno su se na reštkama di zrak ulazi u sobu mogli vidit "mački" prašine, ali ne mačići nego mačketine ko zna koliko stare i on je rekao da se to od datuma ugradnje nikada nije očistilo... inače je bio stručnjak za klimatizaciju čitav životni vijek. slčičan je problem s kućnim klimamma, koje ako se odmah ugase zbog kondenzacija našopaju gljivicama.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 23.04.2017., 14:39   #5179
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
prije bi pod "čudesna" spadala izliječenja na bolničkoj hrani. i uz prisustvo bolničkoj bakterija. meni je čudesno kako medicina bježi od sirove hrane. a da, "pucanje u stopalo..." i ostale fore...
Meni je čudesno razmišljanje ovakvih stručnjaka. Medicina se ne bavi prehranom, prehranom se bave nutricionisti.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 23.04.2017., 16:11   #5180
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Meni je čudesno razmišljanje ovakvih stručnjaka. Medicina se ne bavi prehranom, prehranom se bave nutricionisti.
To tebi čudesno dolazi od neznanja.
Ako i dalje misliš da prehrana nema veze sa zdravljam , trebao bi se zabrinuti.
Rorion is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.