Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2011., 15:22   #21
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Da li si uz njih dobila i ocjeđivač, tako da meso počiva na uzdignutoj, sitastoj ploči , a ne na dnu posude ?
ne.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 21:27   #22
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
ne.
Obavezno si nabavi ova cjedila, važna za sve namirnice, ali pogotovo za mesa.
http://www.status-trgovina.hr/hr/vak...ogram/cjedila/

Do tada, ako se radi o crvenim mesima koja ćeš samo natrljati ili premazati nekakvom marinadom, uz pretpostavku da se radi o kvalitetnom, svježem mesu, isto možeš držati pod vakuumom u hladnjaku do 12 dana, ali na dno posude stavi nekakvi upijajući kuhinjski ručnik kojeg promijeni svakih 48 sati. Meso ne smiješ soliti.

Ako ćeš meso držati potpuno preliveno uljem i eventualno nekim začinima, možeš ga držati do 25 dana. Ako je nabijeno, prokreni ga svakih 3-4 dana i redovito kontroliraj da vakuum nije popustio.

Kada nabaviš cjedilo moći ćeš raditi kontrolirano vakuum, mokro zrenje, sa ili bez dodatka ičega, a kvalitativne razlike na mesu biti će primjetne već nakon 48 sati.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 22:22   #23
kul. puno hvala, nisam uopce znala da postoje ta cjedila. inace stavim preliveno.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 18:43   #24
Hej, kupila sam vakumator Krups i ne znam što da radim...Jednostvano ne izvuče sav zrak iz vrećice tj folije, povuče nekih 70posto zraka, ostatak ostane, e sad ja ne znam u čemu je problem, u meni ili aparatu..
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 19:36   #25
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Hej, kupila sam vakumator Krups i ne znam što da radim...Jednostvano ne izvuče sav zrak iz vrećice tj folije, povuče nekih 70posto zraka, ostatak ostane, e sad ja ne znam u čemu je problem, u meni ili aparatu..
Nakon što provjeriš boldano, ako je do aparata, odmah ga reklamiraj i traži zamjenu jer potpuno je svejedno da li je izvukao 70% ili 99% zraka, kao da nije ništa. Kod djelovanja vakuumom na namirnicu, pojednako je važno ne prisustvo kisika kao i podtlak.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 14:24   #26
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Hej, kupila sam vakumator Krups i ne znam što da radim...Jednostvano ne izvuče sav zrak iz vrećice tj folije, povuče nekih 70posto zraka, ostatak ostane, e sad ja ne znam u čemu je problem, u meni ili aparatu..
Moja mama je dobila korišten Krups aparat i ni on ne izvuče sav zrak. Mora vrećicu pridržavati i fizički 'potpomagati' aparatu da isiše zrak, a to opet nije ko sa ovim SmartVac aparatom. E sad, jel potrgan ili je fakat takav - ne znam, ali po snazi je puno slabiji od Smarta i to je ono što sam pitala Pellaprat. Snaga je jako važna.
Ja sam sa Smartom kupila njegove originalne ali i jeftinije Krupsove vrećice i razlika je nebo i zemlja. Krupsove su tanke i šuškave, Smart ih uopće ne prepoznaje i ne može vakumirati iz njih ništa dok iz svojih super radi. Nakon isisavanja zraka hrana iz Smarta je tolko fiksirana za vrećicu da je tvrda ko "kamen", ono, jako je kompaktna i čvrsta. Ma, izgleda ko na policama u dučanu.. Ja sam jako zadovoljna..
Alex- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 22:26   #27
Imam Vacsy aparat za vakumiranje a vrećice su mi pri kraju. Imate li prijedlog za jednako čvrste vrećice ali po mogućnosti jeftinije, jer vidim na Zepter UK da je rola od 6 metara 200 kn.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 11:31   #28
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Imam Vacsy aparat za vakumiranje a vrećice su mi pri kraju. Imate li prijedlog za jednako čvrste vrećice ali po mogućnosti jeftinije, jer vidim na Zepter UK da je rola od 6 metara 200 kn.
Ja sam s ovim vrlo zadovoljan.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 12:52   #29
Postoji bezbroj tvrtki u hrv koji se bave vrečicama za tvoj strojček, u prosjeku su oko 60% jeftinije nego po supermarketima. Jedino što trebaš jest uzeti veće količine ako želiš bolju cijenu, mada bi i male količine bile ispaltivije od ove cijene koju si navela. Na pp ti mogu poslati jednu od tih tvrtki ako se nisi snašla na tražilicama.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 22:52   #30
Jel tko ulovio onaj u Hoferu na ponudi od prekjucer? Mi dosli jucer, nije ih ostalo, samo pakiranja s folijama. Ali, ak je dobar, napisite, jer oni ponavljaju ponude nakon godine dana.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 00:16   #31
Ja sam dobio na poklon Zepterov Vacsy i imam dvije staklene posude s njim.
Radim sve po nekoj logici, namjestim polozaj na poklopcu na vacuum, izvuce sav zrak te nakon toga stavim na polozaj closed na poklopcu. Nakon par sati jednostavno popusti, mislio sam da je razlog zato sto supruga stavlja posudu nakon vakumiranja u hladnjak pa se gume stvrdne i ne brtvi vise dobro no ista stvar se dogadja i na sobnim temperaturama.
Da li je ovo normalna pojava a ukoliko nije kakvo bi bilo rjesenje?

Puno hvala na odgovoru.
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 11:27   #32
Quote:
grg4 kaže: Pogledaj post
Ja sam dobio na poklon Zepterov Vacsy i imam dvije staklene posude s njim.
Radim sve po nekoj logici, namjestim polozaj na poklopcu na vacuum, izvuce sav zrak te nakon toga stavim na polozaj closed na poklopcu. Nakon par sati jednostavno popusti, mislio sam da je razlog zato sto supruga stavlja posudu nakon vakumiranja u hladnjak pa se gume stvrdne i ne brtvi vise dobro no ista stvar se dogadja i na sobnim temperaturama.
Da li je ovo normalna pojava a ukoliko nije kakvo bi bilo rjesenje?

Puno hvala na odgovoru.
Nije normalno da ti popusti tako brzo. Kod stakleno-plastičnih posuda vakuum popušta s vremenom i indikator na posudi treba povremeno kontrolirati. Ja godinama koristim ovaj Braun ( 10.slika u postu ), i vakuum popušta nakon 3 do 6 tjedana, zavisno od toga što je u posudi. Ako imaš kao na slici meso prekriveno uljem pa vakuumirano, drži i do 2 mjeseca, ali npr. suhe gljive popuštaju nakon 3-4 tjedna, zato jer u sebi zadržavaju određenu količinu zraka. Kada podtlak vremenom izvuče zrak iz suhe namirnice, vakuum popušta i moraš vakuumiranje ponoviti. Za vakuumiranje namirnica u vrećicama koristim ovo i nemam nikakvih problema ako koristim njihove org. vrećice.
Samo držanje posuda ili vrećica u hladnjaku ne bi smjelo imati nikakav utjecaj na vakuum.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 15:20   #33
Hm, dobro, ja sam drzao kolace i sada drzim unutra kruh, mislim da bi vrsta namirnica itekako mogla imati s tim veze...
grg4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 13:50   #34
prije cca. mjesec dana sam u konzumu kupio nekakvu pumpicu za vakumiranje uz to dobiješ i vrećice (slično onim space bag-ovima iz kojih se usisavačem izvlačio zrak). koštalo je 15ak kuna pa reko hajd da probam ali se nije pokazalo učinkovito. ta pumpica je čak i bila ok i isisala je zrak iz vrećice no nakon nekoliko minuta bi se one opet napunile...moguće da sam ja nešto krivo napravio ali s obzirom koliko sam to platio zapravo me i ne čudi da nisu efikasne.
Loopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 08:34   #35
Pranasal sam aparat za vakumiranje elit ili elite za 200 kn novi. Zanima me jel ko mozda ima i jel to kaj vrijedi. Meni bi trebal za zvakumirati oko 4 table špeka i desetak kobasica.
vladic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 19:29   #36
Zavarivač iz lidla

Pozdrav, ima li tko iskustva sa zavarivačima za vrećice iz Lidla...i da li se mogu koristiti i neke druge vrećice za njega osim orginalnih...te gdje ih kupiti

Tata bi kupio takav zavarivač, treba mu odmah i vakumirka pa da može pakirati pogače za pčele
__________________
Mali dečki do 2 god Oprema
minkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 08:09   #37
Pozdrav, u METROu imaju ovaj u ponudi:
Vakuumski varioc folije Profi Cook PC-VK 1015, usisna snaga 12 l/min, cc 90% vakuma, -0,8 bara, može se koristiti sa komercijalno dostupnim rolama za zamotavanje ili plastičnim vrećicama do max širine od 30 cm.
Cijena 550 kn.

Koliko razumijem to je uređaj za vakumiranje i varenje vrećica.
Da li je 90% vakuma dovoljno?
Komentari?

Hvala puno.
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 15:07   #38
Eto posto sam ja prije 2 tjedna trazila aparat za vakumiranje i nisam pronasla na konkretne savjete...
uglavnom, trebala mi je za suhomesnate proizvode...
Pa eto ako je netko u potrazi mozda mu pomognem pri odabiru...
Kupila sam Gorenje vakumirku za 499kn, lijepo vakumira, izvuce sav zrak...jednostavan za koristenje...
S njim se dobiju i vrecice
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 12:00   #39
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Eto posto sam ja prije 2 tjedna trazila aparat za vakumiranje i nisam pronasla na konkretne savjete...
uglavnom, trebala mi je za suhomesnate proizvode...
Pa eto ako je netko u potrazi mozda mu pomognem pri odabiru...
Kupila sam Gorenje vakumirku za 499kn, lijepo vakumira, izvuce sav zrak...jednostavan za koristenje...
S njim se dobiju i vrecice
Da li taj uređaj i "vari" vrećice?
Koji model ako nije problem, pa da mogu malo usporediti.

Hvala
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 14:57   #40
Quote:
miroslaw kaže: Pogledaj post
Da li taj uređaj i "vari" vrećice?
Koji model ako nije problem, pa da mogu malo usporediti.

Hvala
Da, naravno, stisnes vakumiranje i on prvo izvuce sam zrak i zavari....

Ili imas opciju samo varenja-samo zavari vrecicu...

evo ovaj
http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...a-vakumiranje/

samo imas i po 499kn , toliko ja platila
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.