Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2011., 14:32   #101
hladnjak- dolje ledenica ladičarka, gore hladnjak-hladnjak radi,lednica ne;gorenje star 7 godina; u čemu je problem?
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 15:51   #102
1. sa jednim ili dva kompresora - pogledati iza hladnjaka .
ako je sa jednim onda je zaštopan sistem --, potrebno : izvaditi plin ,ispuhati dušikom , promijeniti dehidrator (filter)
i ponovno napuniti . za sve to potreban je majstor koji ima za to adekvatnu aparaturu.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 08:46   #103
frižider je gorenje nekakav rainbow s dva motora;oba rade,hladnjak radi super,ledenica radi,ali jako sporo spušta temperaturu; u roku 4 sata nije uspjela zalediti,ima police i kroz njih ide plin,na gornju policu se nalovilo dosta inja i ona je bila jako hladna,prema doljnjim policama se polako hladi sve,al baš se osjeća kako polako hladi dio po dio spirale od gore na dolje;ima na vrhu lampicu s uskličnikom koja svijetli;zar je moguće da ta neka elektronika detektira manjak plina pa da zato svijetli lampica za kvar?
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2011., 17:49   #104
ne ta lampica javlja da temoeratura još nije pala ispod -15 . Mogući zurok : manjak plina , djelomično zaštopan sistem , kompresor radi smanjenom kompresijom.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 11:19   #105
Bok svima.... Imam jedan problem sa hladnjakom... Naime već dva dana povremeno se iz donjeg dijela čuje čudan zvuk ( kao zvuk petarde). Mislim , to se do sada nije događalo pa ako itko zna u čemu bi mogao biti problem bila bih jako zahvalna. Inače hladnjak dobro radi, Elektrolux, No frost, star 3,5 godine.
zadar_76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 14:58   #106
pretpostavljam da se to događa kad se uključuje i iskjučuuje kompresor
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 18:22   #107
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da se to događa kad se uključuje i iskjučuuje kompresor
Hvala puno na odgovoru... ali zašto se taj zvuk tek nedavno počeo pojavljivati.... Možda je neki kvar na kompresoru?

Inače, ovo mi je tek drugi post pa se ne snalazim baš... još jednom HVALA na odgovoru
zadar_76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 18:37   #108
Pozdrav!
Da li netko zna čime napuniti sistem o plinskog hladnjaka? Dosada je u njemu bio najvjerojatnije amonijak. Kada bi ga upalili, nije nimalo hladio. Činilo nam se da mu fali plina u sistemu jer imamo sličan koji je radio, tj. hladio. Radi se o plinskom hladnjaku iz kamp kućice Adria 82godište. Što znači da ima skoro 30 godina. Ovaj drugi je približno star ili stariji.
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 19:06   #109
to nitko u Hr ne radi , amonijak se ne puni i ne popravlja se . takvi hladnjaci se jednostavno okrenu naopako protresu tjst mako se bolje prodrmaju i ako rade rade ako ne,ne. , popravka nema , jedino ako je nešto sa plamenikom . ne igrajte se s tim i kojekakvim punjenjima . Amonijak nitko ne puni u male sisteme .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 19:10   #110
Quote:
zadar_76 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru... ali zašto se taj zvuk tek nedavno počeo pojavljivati.... Možda je neki kvar na kompresoru?

Inače, ovo mi je tek drugi post pa se ne snalazim baš... još jednom HVALA na odgovoru
motor tjst kompresor je u zatvorenom sistemu i u kučištu je na 4 federa koji mu smanjuju vibraciju i buku , pokušajte kondenzator (one crne rešetke iza hladnjka ) ako ih taj tip ima malo stisnut možda čak i one vibriraju. ako nije onda kompresor kad se gasi i pali malo jače zavibrira , - to su samo moje pretpostavke . - pozdrav.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 19:35   #111
To je zapravo smjesa vode i amonijaka. Radi s o apsorpcijskom sistemu hlađenja. Ja mislim da je potrebno samo staviti novu smjesu u njega. Možda postoji neka druga smjesa koja radi na istom principu?
jablanib is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 07:01   #112
ne zamarajte se s tim ne možete učiniti ništa nikakva smjesa nema nadomjeska . voda i amonijak su odvojeni . jednostavno ako proradi kad ga okrenete i prodrmate to je to, ..
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 09:29   #113
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
frižider je gorenje nekakav rainbow s dva motora;oba rade,hladnjak radi super,ledenica radi,ali jako sporo spušta temperaturu; u roku 4 sata nije uspjela zalediti,ima police i kroz njih ide plin,na gornju policu se nalovilo dosta inja i ona je bila jako hladna,prema doljnjim policama se polako hladi sve,al baš se osjeća kako polako hladi dio po dio spirale od gore na dolje;ima na vrhu lampicu s uskličnikom koja svijetli;zar je moguće da ta neka elektronika detektira manjak plina pa da zato svijetli lampica za kvar?
hvala sfar na odgovoru;moja ledenica radi ali jako sporo hladi; vjerojatno je zaštopan; sad vidim da spominješ okretanje hladnjaka naopako i prodrmavanje; jel moguće i s običnim pokušati na taj način odštopati?
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 10:08   #114
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
motor tjst kompresor je u zatvorenom sistemu i u kučištu je na 4 federa koji mu smanjuju vibraciju i buku , pokušajte kondenzator (one crne rešetke iza hladnjka ) ako ih taj tip ima malo stisnut možda čak i one vibriraju. ako nije onda kompresor kad se gasi i pali malo jače zavibrira , - to su samo moje pretpostavke . - pozdrav.
Hvala puno
zadar_76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 17:09   #115
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
hvala sfar na odgovoru;moja ledenica radi ali jako sporo hladi; vjerojatno je zaštopan; sad vidim da spominješ okretanje hladnjaka naopako i prodrmavanje; jel moguće i s običnim pokušati na taj način odštopati?
ne obični ne okretati ,,,uuu to bi jako naštetilo . samo apsorcijski se mogu okretati znači oni koji nemaju kompresor , o čem je gore pričano.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 00:46   #116
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
ne obični ne okretati ,,,uuu to bi jako naštetilo . samo apsorcijski se mogu okretati znači oni koji nemaju kompresor , o čem je gore pričano.
Točno
Jer tek onda postoji mogučnost istjecanja ulja iz kompresora u sistem

Kompresor baci ulje u sistem kada se pregrije ili mu oslabi kompresija, a jedini način je otpajanje instalacije od kompresora, propuhivanje dušikom pod povečanim pritiskom, zamjena sušača (filtera) i ponovno punjenje freonom

Bilo kakvi popravci na frižiderima sa amonijakom več davno se ne rade (zastarjela tehnologija)
Čak i frižideri sa kompresorom i freonom R-12 su na izmaku, njih su zamjenili izobutanski i freoni 134A

Zadnje uređivanje dexdu : 29.06.2011. at 01:03.
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 21:54   #117
hladnjak pontiac

poz! tražim još jednom pomoć oko hladnjaka pontiac, star je oko 30 god i trebao bi za njega gumu koja ide oko vrata?
donjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 11:17   #118
Pozdrav. Imam frižider Quadro R-103ALine, godinu dana star.
Ima i zamrzivač u malom pretincu, ali s njim imam problem - ne hladi (ne zamrzava). Uopće ne, samo vlaži i kapa u onu plastičnu posudicu koja se nalazi ispod. Imam čak dojam da se "muči" i da mu malo nedostaje da zamrzava jer nisu to samo kapkjice već su malo onako tvđe, kao poluled, ne znam kako da opišem.
Da li se tu radi o nedostatku plina ili što već? Molim pomoć, hvala. Još uvijek je pod garancijom pa ne znam da li da odmah zovem servis ili mogu sam nekako otkloniti problem. Nažalost, frižider nije kod mene tako da sve do sad nije detektiran problem, nije se uopće koristio taj gornji pretinac za zamrzavanje tako da ne znam od kad se to pojavilo.

Frižider inače radi dobro, termostat mi je okrenut kako se preporuča u uputama između 3-4. Pročitao sam cijeli temu o frižiderima i vidim da nekad niska vanjska temperatura utječe na rad zamrzivača, ali to kod mene nije slučaj - frižider je u hodniku, na sobnoj temperaturi cijelo vrijeme.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 16:31   #119
Pomozite ako netko ovo pročita jer sam prvi put na Forumu.
Radi se o sliojedećem:
jučer sam kupio novi hladnjak - kombinirani SAMSUNG RL 34SCPS i kad sam ga danas uključio neugodno sam se iznenadio jer su obje bočne stranice tako tople da ne možeš držati ruku na njima. Zvao sam prodavatelja i on mi je rekao da je to normalno jer da tako radi sistem NO FROST koji ovaj hladnjak posjeduje.
Pa ja sad pitam je li to baš tako ili je ipak kvar.
milić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 18:39   #120
Quote:
milić kaže: Pogledaj post
Pomozite ako netko ovo pročita jer sam prvi put na Forumu.
Radi se o sliojedećem:
jučer sam kupio novi hladnjak - kombinirani SAMSUNG RL 34SCPS i kad sam ga danas uključio neugodno sam se iznenadio jer su obje bočne stranice tako tople da ne možeš držati ruku na njima. Zvao sam prodavatelja i on mi je rekao da je to normalno jer da tako radi sistem NO FROST koji ovaj hladnjak posjeduje.
Pa ja sad pitam je li to baš tako ili je ipak kvar.
mislim da ti je uključen grijač! vjerovatno se tipka nalazi kraj gumba termostata

P.S. NO FROST ne postoji
__________________
... naprid iz kamena cvite...
DUNKO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.