Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2013., 20:49   #2321
Quote:
tinaxtinaa kaže: Pogledaj post
Možete li mi preporučiti najbolje proizvode za njegu smeđe kose (prvenstveno šampon i regenerator)? Do sad sam koristila Niveu, Gliss Kur i Shaumu, ali nisam bila zadovoljna. Trenutno koristim Syoss Volume, ali voljela bih se prebaciti na proizvode namijenjene smeđoj kosi.
meni je ovo bilo predobro dok sam imala smeđu boju.. je da je malo skuplje ali isplati se, meni je čak i dosta dugo trajalo

http://1.bp.blogspot.com/-C2Yk_3x_Ip...onditioner.jpg
*bobica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 08:28   #2322
Quote:
*bobica* kaže: Pogledaj post
meni je ovo bilo predobro dok sam imala smeđu boju.. je da je malo skuplje ali isplati se, meni je čak i dosta dugo trajalo

http://1.bp.blogspot.com/-C2Yk_3x_Ip...onditioner.jpg
To sam si nedavno i kupila Zanimljivo kako mi se kosa sporije masti, ne znam je li do šampona ili do dobrog preljeva
tinaxtinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 19:07   #2323
eto da se i tu javim (na crnoj kosi vec jesam) kao sto sam vec pisala prije mj. dana isla sam farbat kosu paletinom tamno smedom nijansom i ispala sam crna ko cada ! probala sam izbjelit vitaminom c i samponom, no to nije uspjelo... danas sam konaco smogla hrabrosti (buduci da imam dugu i zaista zdravu kosu) i otisla sam kod frizera na blajhanje.. napravila mi je blajh kupku i skinula do neke 6-ice i onda stavila smedu ljesnjak nijansu (malo tamniji ljesnjak) i kosa mi je ispala odlicnooo ni traga crnoj kosi ! kosa mi se ostetila na vrhovima (nekih cm-dva) i to mi je osisala, sad mi je kosa malo suha od te blajh kupke, ali rekla mi je da stavljam maske i da ostavim nekih 15-20 min na kosi i da ce se oporavit.. konacno sam zadovoljna svojom bojom !! rekla mi je iduci puta kada cu se sama farbat da nek ni slucajno ne uzimam smede nijanse jer one vuku na crno vec da stavim neku medium do dark blond nijansu i da cu dobit ovo sta sad imam hvala vam na savjetima i nikad vise crno na moju kosu nece ici !!
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 07:45   #2324
Quote:
pikol1911 kaže: Pogledaj post
eto da se i tu javim (na crnoj kosi vec jesam) kao sto sam vec pisala prije mj. dana isla sam farbat kosu paletinom tamno smedom nijansom i ispala sam crna ko cada ! probala sam izbjelit vitaminom c i samponom, no to nije uspjelo... danas sam konaco smogla hrabrosti (buduci da imam dugu i zaista zdravu kosu) i otisla sam kod frizera na blajhanje.. napravila mi je blajh kupku i skinula do neke 6-ice i onda stavila smedu ljesnjak nijansu (malo tamniji ljesnjak) i kosa mi je ispala odlicnooo ni traga crnoj kosi ! kosa mi se ostetila na vrhovima (nekih cm-dva) i to mi je osisala, sad mi je kosa malo suha od te blajh kupke, ali rekla mi je da stavljam maske i da ostavim nekih 15-20 min na kosi i da ce se oporavit.. konacno sam zadovoljna svojom bojom !! rekla mi je iduci puta kada cu se sama farbat da nek ni slucajno ne uzimam smede nijanse jer one vuku na crno vec da stavim neku medium do dark blond nijansu i da cu dobit ovo sta sad imam hvala vam na savjetima i nikad vise crno na moju kosu nece ici !!
to se i meni dogada jer imam prirodno svijetlu kosu a farbam se u smede. ja redovito kupujem najsvijetliju smedu i ispadam tamno tamno smeda do crna..
probat cu i ja sljedeci put sa medium ili tamno plavom
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 14:18   #2325
Bok! Planiram se farbat (sama) i htjela bi ovakvu boju

E sad, s kojom bojom da to postignem? Dosta sam skeptična jer ne želim nikakav crveni odsjaj niti da bude crna, nego neku prirodnu tamno-smeđu. Trenutno imam srednje-smeđu boju kose zlatnog odsjaja, isto farbana.
__________________
You never can tell these days, everybody's got a little Rick James in their veins
Maelee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 11:34   #2326
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
to se i meni dogada jer imam prirodno svijetlu kosu a farbam se u smede. ja redovito kupujem najsvijetliju smedu i ispadam tamno tamno smeda do crna..
probat cu i ja sljedeci put sa medium ili tamno plavom
ajde probaj pa javi rekla mi je da obicno te smede nijanse ispadnu puno tamnije nego sto bi trebale, te u dosta slucajeva cak i crne (kao u mom primjeru) a onda znas i sama procedure- ili trpit taj uzas na glavi ili blajhat kosu, ni jedno ni drugo nije dobro tak da od sad samo blond nijanse za mene
pikol1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 11:53   #2327
Boje iz kutije uvijek ispadaju tamnije nego na kutiji. I isto tako nemojte se bas ravnati po slikama. Za dubinu boje gledajte brojeve na bojama, sto je visi prvi broj to je nijansa svijetlija. Npr. 732 ce biti neka tamnije plava dok ce 532 biti tamno smeda
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 14:07   #2328
Quote:
pikol1911 kaže: Pogledaj post
ajde probaj pa javi rekla mi je da obicno te smede nijanse ispadnu puno tamnije nego sto bi trebale, te u dosta slucajeva cak i crne (kao u mom primjeru) a onda znas i sama procedure- ili trpit taj uzas na glavi ili blajhat kosu, ni jedno ni drugo nije dobro tak da od sad samo blond nijanse za mene
pofarbala sam se sa tamno plavom onom novom garnier olia 7.0,
ubilo mi je ono crnilo od zadnjeg farbanja "svijetlo" smeđom, ali je i dalje dosta tamna. mozda sam trebala uzeti srednje plavu ali me bilo strah.
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 22:05   #2329
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
pofarbala sam se sa tamno plavom onom novom garnier olia 7.0,
ubilo mi je ono crnilo od zadnjeg farbanja "svijetlo" smeđom, ali je i dalje dosta tamna. mozda sam trebala uzeti srednje plavu ali me bilo strah.
koju boju želiš postić? ja sam mislila uzet njihovu šesticu da postignem svijetlosmeđu ili tamnoblond (jako tamnoblond), ali očito sad vidim da niš od toga kad je tebi 7.0 ispala tamnije. btw. ja sam crnu nijansu boje s kose uspjela skinuti s onim tabletama vitamina c i sad mi je crvenkasto srednje smeđa...

ne znam na kaj da obratim pažnju kod onih podtonova farbi ako mislim da imam crveni pigment jer ne želim ispasti zelena ili narančasta. ako netko zna neka napiše smiju li takvi ljudi koristiti boje sa zlatnim podtonovima itd... znam da sam čitala da pepeljasti ubijaju crveni pigment, ali ja tu više niš ne kužim... kaj ak farba ima broj 613 to bi bila neka svijetlosmeđa (6) s pepeljastim (1) i zlatnim (3) podtonovima?? tu ne postoji opasnost da ispadnem zelena ili narančasta? mislim da ljudi najčešće s tim podtonovima griješe pa neka me netko prosvijetli, a usput pomogne i drugima malo

edit: mislim stavljat 6.35, a ne 6.13

Zadnje uređivanje la reine margot : 12.06.2013. at 22:11.
la reine margot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:18   #2330
Da li netko ima preporuku za toplu smedu do tamno smedu polutrajnu boju za kosu (loreal casting mozda?)



Zadnje uređivanje Galadriel : 13.06.2013. at 19:27.
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 12:24   #2331
Da li mi mozete preporuciti farbu sa kojom bih dobila boju kao na slici?


Uploaded with ImageShack.us
Tinkle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 23:03   #2332
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
pofarbala sam se sa tamno plavom onom novom garnier olia 7.0,
ubilo mi je ono crnilo od zadnjeg farbanja "svijetlo" smeđom, ali je i dalje dosta tamna. mozda sam trebala uzeti srednje plavu ali me bilo strah.
Ako ti je kosa već ofarbana tamnom bojom, niti jedna svijetlija nijansa ti neće ju posvijetliti. može ti posvijetliti samo izrast.
Trebaš napraviti blajh kupku i onda staviti svijetliju nijansu.
Sve o blajh kupki možeš pročitati u prvom postu teme Crvena kosa.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 12:58   #2333
mene zanima koju bih mogla koristit da mi bude ovakva boja:


trenutno sam dosta tamnija, skoro crna. evo slike
__________________
If I show you the roses, will you follow?

Zadnje uređivanje broken : 15.06.2013. at 13:05.
broken is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2013., 17:27   #2334
Ja sam jučer kupila pepeljasto smeđu da ubijem crvenu kosu, i moram reći da je pokrilo većinu... na suncu i svjetlosti ima doduše još crvenih odsjaja, skidala sam boju blajh kupkom i izgledala ko Lee Loo iz Petog elementa ali pokrilo je super i nije za čudo božje ispalo pretamno. Koristila sam Loreal Sublime Mouse (jer je bio na sniženju) i fakat je ispalo puno za moju dužinu, morala sam dio i baciti.
To je ta boja, na kutiji je presavršena, nažalost nije baš tak sjajna i pepeljasta ispala uživo al ajde.
http://www.product-girl.com/wp-conte...ime-mousse.jpg

Jedamput sam uzela ovu al ta je ispala crna. Dakle, onak zaista crna. Možda sam trebala posvijetlit kosu prije...
http://www.beautystat.com/site/wp-co...ime-Mousse.jpg

Zanima me jel mogu nekim prozvodom maknuti i te zadnje tragove crvenila u kosi, na primjer Ehotonom? Jel on smije ići na farbanu kosu, jel daje samo privremeni sjaj ili je trajan? Jel netko od vas probao stavljati to na farbanu, tamnu kosu?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 10:14   #2335
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Ako ti je kosa već ofarbana tamnom bojom, niti jedna svijetlija nijansa ti neće ju posvijetliti. može ti posvijetliti samo izrast.
Trebaš napraviti blajh kupku i onda staviti svijetliju nijansu.
Sve o blajh kupki možeš pročitati u prvom postu teme Crvena kosa.
hmm mislila sam izbjeci blajh, nis budem cekala da se ispere sama jer mi se inace dosta brzo ispiru boje i posvijetli kosa od sunca jer nebi blajh stavljala jedino ako ima koja druga solucija?
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 21:02   #2336
Pitala sam na plavoj kosi, ali budem i ovdje... Znaci ovako, seka je blajhana prije nekih godinu dana, nesto manje i stavljen joj je neki plavi preljev (sve frizerka radila), nakon nekoliko mjeseci svi smo shvatili da joj plava kosa ne stoji i odlucila se vratiti u smede, ali nesto tamnije nesto sto je njezina prirodna kosa, isto otisla frizerki, i ne znam kaj joj je radila, ali kosa iako joj je primila smede, vidjeli su se maslinasti tonovi... I sad je proslo nekih 4+ mjeseci od tog zadnjeg farbanja i nasli smo novu frizerku, ali ona racuna 300+ kn za farbanje njezine kose, i to nam je trenutno ipak previse... Dal ju mogu ikako ja doma ofarbati u smede, ali da ispadne dobro, a ne zeleno i ne pretamno? Hvala
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 15:30   #2337
Quote:
ally n. kaže: Pogledaj post
Pitala sam na plavoj kosi, ali budem i ovdje... Znaci ovako, seka je blajhana prije nekih godinu dana, nesto manje i stavljen joj je neki plavi preljev (sve frizerka radila), nakon nekoliko mjeseci svi smo shvatili da joj plava kosa ne stoji i odlucila se vratiti u smede, ali nesto tamnije nesto sto je njezina prirodna kosa, isto otisla frizerki, i ne znam kaj joj je radila, ali kosa iako joj je primila smede, vidjeli su se maslinasti tonovi... I sad je proslo nekih 4+ mjeseci od tog zadnjeg farbanja i nasli smo novu frizerku, ali ona racuna 300+ kn za farbanje njezine kose, i to nam je trenutno ipak previse... Dal ju mogu ikako ja doma ofarbati u smede, ali da ispadne dobro, a ne zeleno i ne pretamno? Hvala
to je normalna pojava kad ides iz plavog u smede, mozes probati sa smeđom bojom koja u sebi ima crvenkasti pigment a ne pepeljasti da opet ne primi zeleno. ako joj je kosa svijetlo smeda preporucila bi da stavi neku najsvijetliju smedu zbog blajha jer ce joj sigurno primiti tamnije. uvijek uzmi nijansu svijetliju od one boje koja ti se svidi na kutiji od farbe jer sve boje prime tamnije, pogotovo na blajhanu kosu.
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 18:40   #2338
Quote:
yogalove kaže: Pogledaj post
to je normalna pojava kad ides iz plavog u smede, mozes probati sa smeđom bojom koja u sebi ima crvenkasti pigment a ne pepeljasti da opet ne primi zeleno. ako joj je kosa svijetlo smeda preporucila bi da stavi neku najsvijetliju smedu zbog blajha jer ce joj sigurno primiti tamnije. uvijek uzmi nijansu svijetliju od one boje koja ti se svidi na kutiji od farbe jer sve boje prime tamnije, pogotovo na blajhanu kosu.
Kako da znam dal ima crvenog pigmenta, po cemu cu to prepoznati? Znam da se na nekim bojama jednostavno vidi, ali ne pamtim da sam na svjetlijim smedim bojama primjetila tako nesto...
ally n. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 12:38   #2339
Quote:
ally n. kaže: Pogledaj post
Kako da znam dal ima crvenog pigmenta, po cemu cu to prepoznati? Znam da se na nekim bojama jednostavno vidi, ali ne pamtim da sam na svjetlijim smedim bojama primjetila tako nesto...
najbolje ti je pogledati u nijanserima u ducanu prije nego kupujes jer na kutiji nije realna boja, pa trazi one koje nisu pepeljaste. npr meni je ova dosta tamno primila ali kad se pocela ispirat nije islo na zuto vec malo na narancasto
boja se srecom dosta brzo ispire jer mi je uhvatilo jako tamno ali nakon 3 pranja je bila onako kako sam i htjela.

a pogledaj i syoss one mixing colors ima dosta toplih nijansi. samo preporucam da drzi krace nego sto pise u uputama jer ako joj je kosa ko meni uhvatiti ce 3 nijanse tamnije
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 12:42   #2340
Quote:
ally n. kaže: Pogledaj post
Kako da znam dal ima crvenog pigmenta, po cemu cu to prepoznati? Znam da se na nekim bojama jednostavno vidi, ali ne pamtim da sam na svjetlijim smedim bojama primjetila tako nesto...
Po brojevima na kutiji:

Prvi broj ti označava dubinu tona. A drugi broj označava obitelj tonova da se tako izrazim.
0- natural
1- pepeljasto
2-violet
3- zlatno
4-bakreno
5- kesten
6- crveno
7- duhan
8- biserno
9- bež

E sad, većina proizvođača ima boje samo u prvih 6 obitelji i uopće ne mora imati ovakvu podjelu, može imati neku svoju.
Kod nekih proizvođača postoje miksevi recimo 6.41 što bi značilo da je ta boja tamno plava u osnovi, ima veći dodatak bakrene i na kraju manji dodatak pepeljaste.
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.