Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2016., 12:02   #1
[POMOĆ] Ulaganje u dionice

Znači ovako surfao sam po netu i naletio na članak (nije važno šta), došao do Fortrade-a, ulogirao se kod njih sa demo account-om i kasnije mi se javio njihov agent. Dobar dan, dobar dan kako ide priča, čovjek mi kulturno objasnio šta i kako, skinuo sam te njihove programe na komp i mobitel. Objasnio mi šta koje znači i tako. Uglavno skužio sam na koji način funkcioniraju dionice, kupnja i prodaja, kad će rasti, a kada padati cijena. Tako par tjedana i onda je došlo do toga kao treba minimalno uložiti 100 eura kako bih ja počeo sa stvarnim novcem trgovati.

E sad mene zanima:
- iz kojeg razloga njihovi agenti privlače druge ulagače na njihovu Forex platformu, tj. općeniti i na druge platforme
- što imaju od toga njihovi agenti, jer poprilično se dosta trude znajući da će u 80% biti odbijeni (iz razloga što su ljudi skeptični)
- kada ti oni sve to ispričaju kao da nema uopće šanse da izgubiš lipe, jer svi tu zarađuju
- koliko je to realno da možeš po danu cca 100kn zaraditi
- da i ja samo pomalo skeptičan, ali bih htio probati, pa bih htio čuti tuđe mišljenje i iskustva
__________________
The Limits are in Your Head !
zaca90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:10   #2
kratko i jasno,
okani se toga
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:20   #3
Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
kratko i jasno,
okani se toga
Zašto? Koji je razlog? Napiši bar nešto, ovo mi je isto kao da si mi reko uloži kuću u to. Nekakvo obrazloženje daj za svoj odgovor.
__________________
The Limits are in Your Head !
zaca90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:23   #4
probaj, to je daleko najbolja škola.
ničiji savjet tebi neće pomoći
__________________
ajde mala brzo gaće svuci,još od minhena nosin ga u ruci
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:26   #5
Zarađuju na brokerskim naknadama. Ti dobivao ili gubio oni uvijek dobiju svoju naknadu.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 13:19   #6
Quote:
spiderwoomen kaže: Pogledaj post
probaj, to je daleko najbolja škola.
ničiji savjet tebi neće pomoći
Tvoji mi sigurno neće pomoći
__________________
The Limits are in Your Head !
zaca90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 15:55   #7
Pozdrav, odlučih se i ovdje okušati upitom.
Raspolažem s cca 11000 eura ušteđevine koju bih želio "uposliti." Kako nisam oduševljen trenutno ponuđenim prinosima oročene štednje i stambenih štednji tražim alternative. Prvo što gledam su dionice i eventualno obveznice. ZSE mi se činila "logičnim" izborom, ali vidim da vlada poprilično negativna percepcija ulaganja na njoj. Odmah napomena kako sam zelen u tim vodama, ali sam u zadnje vrijeme počeo ulagati poprilično slobodnog vremena u čitanje i "razumijevanje" funkcioniranja osnovnih načela ulaganja.
Također i napomena kako ne ciljam na nikakve ekspresne profite i instant bogaćenja nego tražim način kako da što bolje na srednjoročnoj i dugoročnoj razini (nisu novci koje si "uzimam od usta" ili o kojima mi ovisi trenutna egzistencija) "oplodim" ušteđevinu, uzevši u obzir da sam spreman prihvatiti nešto veći rizik te uložiti dio slobodnog vremena u to. Izuzev ovog početnog iznosa doplaćivao bih i na mjesečnoj ili eventualno polugodišnjoj razini dodatne manje iznose.
Znam da mi ne možete dati čarobni odgovor što točno napraviti, ali tražim generalni savjet - uložiti samostalno na zse, pronaći fond da to odradi za mene, maniti se svega i zadovoljiti se očuvanjem vrijednosti novca oročenom štednjom?
Hvala!
BBBOg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 14:21   #8
Ako misliš ulagati nemoj to nikako preko fonda, eto to je moj savjet.
Tako sam krenuo i ja u godinama prije krize, početkom 2000-tih, pa odustao. I sve je bilo fino do onih godina krize 2007-2010.
Potom u godinama krize na trgovanju vrijednosnim papirima, gdje su i dalje fondovi debelo ispod razina povrata, odlučio se na samlostalno investiranje i debelo, debelo izvukao.
Ali oprez. Konačna odluka je samo tvoja i pazi moraš imati na umu, da možeš izgubiti svih 11.000 Eura.
Koji po meni su taman tu negdje za početak na ZSE na ovim razinama.
Sretno...
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 18:05   #9
Hvala na savjetu za fondove. Što se tiče potencijalnog gubitka svega - svjestan sam te mogućnosti, kao što sam svjestan i da gubitak boli više nego dobitak (zapravo čudan obrazac ponašanja/razmišljanja). Vjerujem da je taj strah i "što ako" pitanje zapravo korisno da ne uletim s idejom "lako ćemo" u cijelu priču.
Napravio sam danas šetnju do svoje banke i stambene štedionice (taman mi isteko ugovor) pa mi se kao alternativa pojavljuje opcija zadržavanja dijela novca (u eurima) kod njih pod kamatnom stopom od 2% bez oročenja što nije bajno, ali je bolje od ostatka ponude.

Možete li mi, molim vas, preporučiti što pratiti kada je u pitanju zse? Sva literatura koju pratim i čitam je većinom vezana za američko tržište ili tržište općenito pa me zanima preporuka portala/tiskovine/bolgera-analitičara koja je fokusiranija na zse. Od blogera pratim Nenada Bakića, njegovo pisanje me i ponukalo na cijelu ovu priču. Sviđa mi se njegov optimizam, ali bih volio pročitati/popratiti i koje drugo iskustvo i potencijalnu drugu stranu medalje.
BBBOg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 00:03   #10
Nemoj u dionice, još, otvori demo account za trejdanje i prvo skupi iskustva, paralelno počni učiti o dionicama, ulaganju, analizama itd. Knjige, online blogovi, web stranice. Kada si to savladao sve , e onda još malo vjezba na demo računu pa ako na na njemu ide, kreni sa pravom lovom i iskustvom koje si stekao.
I ne idi u fondove.
I još jedan za kraj, ne preporučujem dionice trenutno, ni u narednih godinu dve. Isto kao ti sam razmišljao, i strpit ću se jos, sada je loše vrijeme za ulaziti.
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.