Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2010., 15:52   #81
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
A ti mi ih dojdeš skalati (imam 3-f struju)
Nakon početnih par kubika kalanja, došlo je do zastoja kod mene, bilo je loše vrijeme, pa razni drugi poslovi, a imam za kalati 10 kubika brestovine. U usporedbi s njom, bukva, hrast i slične vrste nisu ni spomena vrijedne...

Sad mi je jasno zakaj su nekad kola radili iz brijesta...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 15:49   #82
Mislim dat max 2200kn za motornu pilu. U igri su Stihl ms 181, Dolmar ps 400 i Husquarna 240e. Što uzeti???
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 18:11   #83
Dolmar ps 400 dobra cijena metalno kučište proizvodi se dugi niz godina i sve mane su riješene, stihil 181 je izašla lani i nema još nikakvih povratnih info. a cijela plastična sa žićanim amortizerima a H 240 nije vrijdna spomena
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 00:02   #84
Što mislite o pili MTD CC3045 Cub Cadet? Mislio sam da je MTD nekvalitetan alat koji se prodaje u pevecu za malo novaca, ali na internetu vidim da te pile prodaje motorama. Ova konkretno košta 3400kn. Ta serija Cub Cadet je žute boje za razliku od ostalih MTD koje su crvene. Da li je i ovdje možda prisutna hobi i profi linija?
markokic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 00:10   #85
A kaj ti misliš da i Motorama i Pevec ne trče samo za zaradom?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 00:49   #86
Pevec valjda da, a za motoramu bi se moglo misliti da je ozbiljnije poduzeće obzirom da na radio sljemenu daje nekakve savjete u vezi vrtnih strojeva.
No ovu pilu sam držao u ruci i vidio da piše "made in Germany" što me pokolebalo u prvotnom mišljenju da to ne treba ni gledati. Očekivao sam da će pisati da je iz PRC - a.
U svakom slučaju susjed mi se dvoumi između te pile koju može dobiti za 1500kn (polovna, jako malo korištena) a snage je 2,2kW (pročitao na stranici motorame) i husquarnine 236 koja se ovih dana reklamira po cijeni od 1600kn (nova) ali ima samo 1,4kW. Treba mu za povremeno srušiti kakvo tanje stablo i (30 - tak cm promjera) i raspiliti ga. Što mu savjetovati?
markokic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 09:47   #87
ovaj cub cadet ti je SOLO u žutoj boji i definitivno bolje od H236
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 15:14   #88
Thumbs up

Quote:
zmiklauz kaže: Pogledaj post
Dolmar ps 400 dobra cijena metalno kučište proizvodi se dugi niz godina i sve mane su riješene, stihil 181 je izašla lani i nema još nikakvih povratnih info. a cijela plastična sa žićanim amortizerima a H 240 nije vrijdna spomena
STIHL!!STIHL!!STIHL!!STIHL!!STIHL!!STIHL!! i ponovo STIHL!! Ja osobno imam četiri pile os Stihl-a, a ne treba mi gotovo niti jedna i upravo prošle godine povodom sajma sam nabavio i 181. Nemam nikakvih primjedbi niti na ručku, niti na paljenje osim što nevolim ovaj noviji Chain Quick Tensioning neko klasični vijak. Stihl pali u vodi, na kopnu i u zraku i za 20-ak godina opet upali.
DANKO amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 21:58   #89
Quote:
DANKO amater kaže: Pogledaj post
STIHL!!STIHL!!STIHL!!STIHL!!STIHL!!STIHL!! i ponovo STIHL!! Ja osobno imam četiri pile os Stihl-a, a ne treba mi gotovo niti jedna i upravo prošle godine povodom sajma sam nabavio i 181. Nemam nikakvih primjedbi niti na ručku, niti na paljenje osim što nevolim ovaj noviji Chain Quick Tensioning neko klasični vijak. Stihl pali u vodi, na kopnu i u zraku i za 20-ak godina opet upali.
Blago tebi kad imaš novaca i kupuješ stvari koje ti netrebaju.
Stihl je možda dobar, ali nije niti jedini niti najbolji, no svakak je najskuplji.
Kad drugi nebi valjali, odavno bi propali...
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 22:45   #90
Quote:
DANKO amater kaže: Pogledaj post
STIHL!!STIHL!!STIHL!!STIHL!!STIHL!!STIHL!! i ponovo STIHL!! .
Dobar je Stihl, i piljevinu guta sa stilom! http://www.youtube.com/watch?v=Rztm0HM9XzE

Stihl vibrira sa stilom: http://www.youtube.com/watch?v=LO6HDaGn6bI

Utrka na 100 m, Stihl je odličan drugi (od dva natjecatelja): http://www.youtube.com/watch?v=hHEiR...eature=related
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 12:21   #91
Gospodo nisam imao namjeru omalovažavati nikoga, a ni HUSQVARNU, stoga samo dajem svoje mišljenje. Sa pilama sam radio osam godina(na terenu) i za mene je uvjerljivo bolji STIHL u odnosu na druge proizvođače. Osnovne karakteristike motora, kvalitet materijala, izdržljivost... po meni optimalan odnos uloženo-dobijeno.
Kolega je pokazao par videozapisa koji zornopokazuju karakteristike između dva odlična prodavača, a nekih drugih. Jasno je da primjerice vibracija proizlazi iz neprilagođene regulacije mješavine zraka koju jednostavnim okretanjem vijka dovedemo u red, ali pustimo sad to. Pila na kojoj piše made in Germany ili bilo što drugo što se ne sklapa po kojekuda je vječno..
DANKO amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 14:19   #92
i moj glas ide za STIHL, imam ih 3 komada i prezadovoljan sam
imam jednu malu 170 za sitne stvari, imam jednu 026 i pila je predobra, i imam staru 038 AV, stara je nekih 30-ak godina ali jos uvijek dere, dere i dere
ne bih ih mijenjao za nikakve Makite, Jonsered, Partner.........
brzi001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 15:58   #93
Evo ja pišem valjda 3-4 put da su Stihl ,dolmar(makita), husq/jons, oleo mac,solo stari modeli alpine, homelita,opema,partnera kvalitetne mot pile i da se moze raspravljti o pojedinim modelima pila zasebno a ne o cjelom opusu pojedine marke. Ali ukupno Stihl je broj jedan za profesionalne korisnike i tu nema rasprave jer su najrobusnije i njduze izdrže u profi upotrebi a to podrazumjeva 10l mješavine dnevno. istina malo su teže imaju gumene amortizer pa stoga više vibracije ali im je puno duži vijek trajanja nego ostlalih. Isto ko i kod automobila francuzi su navodno najudobniji,talijani imaju dizajn,njemci robusnost,japanci preciznos... zato ja vozim octaviu sa njemačkim motorom i češkom cijenom i super sam zadovoljan već 7g. i definitvno njbolji omjer uloženog dobivenog. zato ja preporučam dolmar dobra kvaliteta za dobru cijenu
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 12:08   #94
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
zato da na njemu i ne ostane
ocu cut i ostale opcije (citaj jeftinije)
Najjefrinija Stihlovka ti je MS 170 (1.450 kn)
servis osiguran gotovo u svim gradovima...mreža servisa je daleko veća od ostalih marki...
Martoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 20:25   #95
treba podesiti pretoaljenja na stihl nula pedeset
ima tko manuel ili zna napamet
podatak je u milimetrima valjda
hvala doneba
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:38   #96
STIHL 051

IGNITION TIMING: 2.5mm (0.1 in.) before TDC

http://www.acresinternet.com/cscc.ns...6?OpenDocument
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 22:40   #97
došlo do neočekivanih problema nemveze
treba zaljepiti nove lamele na kvačilo
koje ljepilo to može odraditi
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 11:17   #98
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
došlo do neočekivanih problema nemveze
treba zaljepiti nove lamele na kvačilo
koje ljepilo to može odraditi
To sam ljepio par puta na "Partneru".
Tesko to mozes sam zaljepiti ,a s cime
Ja sam to nosio kod majstora koji ljepi auto kocnice pakne,lamele...
On bi napravio nove obloge i zaljepio,mislim kada se to zaljepi da se mora zapeci u pecnici ili tako nekako .
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:34   #99
Ajde da ne otvaram novu temu

Doslo vrijeme da napravim red u garaži i tak su dosle na red stihl ms250 i makita dcs400 koje su cekale da ih neko stavi u red.

Stihl bio u servisu, mjenjali membranu i pila je bila dobra doslovno jedan dan ok i onda vise nije radila kak spada (gasila se odma cim se dozirao gas). Tu sam samo ocistio (bio zastopan vakuum ventil) i nastelao po oznakama koje su na kucistu i pila radi sad bezprijekorno.

Muku mucim sa makitom dcs400 (vjerujem da je to isto sto i dolmar ps400). Ova pila me do prije cca god. dana odlicno sluzila (ni sam neznam kolko god ju vec imam) i kad sam bio u sumi prosle godine nije mogla upalit. Rastepem, pogledam svijecku, nema iskre. Promjenim ja svjecku, nema dalje iskre. Znaci ili kabel ili bobina. I tak kak sam dosao doma stavio sam ju samo na policu posto imam dosta pila na lageru (husqvarne, stihl...) i tam je bila do nedavno. Imao sam doma neku noname pilu sa koje mi je bobina pasala na ovu makitu, probam ja dal daje iskru i sve 5. Kurblam ko majmun pila ne pali. Onda sam izvadio svijecku i vidio da je suha. Znaci logicno je da ne dobiva goriva. I tak ja susnem malo benge u cilindar, stavim svjecku gore i kresnem i na moment je dala znak zivota. I dobro, mislim si ja valda je frga zastopana, to cu sutra ocistit i bude vada upalila. Ocistim ja danas fino frgu, sve propusem, nastelam, sklopim i sav pun nade idem probat upalit kad ono nista (xD). Odsarafim svijecku, svijecka mokra, znaci frga vjerojatno sad funkcionira kak spada. Sad mi je jedino logicno da su tajminzi sjebani. Bi mogao to kako nastelat da bude ok ili trebam ipak original makita/dolmar bobinu. Mozda pitam gluposti, al ipak ja sam građevinar, a ne strojar

Sva sreca kaj imam jos i husqvarne pored s kojima nema nikad problema
Prob1em is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 17:34   #100
Quote:
Martoma kaže: Pogledaj post
Najjefrinija Stihlovka ti je MS 170 (1.450 kn)
servis osiguran gotovo u svim gradovima...mreža servisa je daleko veća od ostalih marki...
A di je ima po toj cijeni, ak nije tajna?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.