Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2003., 12:05   #81
Quote:
Princeza kaže:
Ne poznam ga bas tako dobro, ali evo sto mi je rekla frendica koja si je super s njim ~ izgleda da restac uopce nije ni prijavljen. Kao sto vidis, nema ni pravu tablu vani, tj. ima neku drvenu koju za nuzdu (kad mu stigne dojava da bi mogla doc inspekcija) moze maknuti.

Ima tu i tamo periode od par tjedana kad uopce ne radi ili otvori kasno poslijepodne, iako bi trebao raditi cijeli dan, itd.

Isto tako, uopce ne prima kartice, kao sto ni ne izdaje racune (jerbo nit ima blagajnu nit ima maticni broj ni ista drugo sto bi jedan registrirani restac trebao imati), a ni jelovnike nije tiskao. Cula sam vec od ljudi da su razlicite skvadre (s razlicitim imidzom, if you know what I mean) ista jela placale razlicito, cak s velikom razlikom u cijeni.

Tak da to meni izgleda k'o da Zac dere na crno.
sa ovim zadnjim se apsolutno slazem, kao i sa predzadnjim da naplacuju ovisno o trenutnom raspolozenju.
psmtr konacno nades neko mjesto gdje je hrana zaista turbo fina,ali naravno there s a catch. mislim stvarno!
samo ne kuzim kakva vrsta imidza izaziva u konobara da skuplje naplati i obrnuto??? rekla sam da cu otici tamo jos jednom i naruciti isto i ako cijena bude drugacija jednostavno ne platiti ili malo porazgovarati s njima, naravno s nekim jakim momcima u drustvu
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2003., 21:37   #82
Kafic/pizzerija/restoran "Kralj Petar Kresimir" (bivsi "Palic"), preko puta Tvornice u Subicevoj.

Bas smo danas bili. Jeli smo pizzu od tune i njoke s gorgonzolom. Pizza je jos bila ok (prilicno velika i saftna), ali njoke su bile katastrofa. Kao prvo, umjesto finih malih njoka na tanjuru leze neki divovski komadi tijesta koje moras razrezat na tri-cetiri komada da bi ih uopce mogao stavit u usta umaka je uzasno, uzasno malo i gorgonzolu nije ni vidio. Ok, ima je unutra, ali toliko malo da se ni okus ne osjeti. Kako umaka ima jako malo, za vrijeme dok jedes cijeli preostali umak ti se upije u te nevjerojatno velike komade tijesta koji glume njoke, i nista ti ne ostane za umakanje tih "njoka" (koje mozemo tako nazvati samo uz visoki stupanj tolerancije).

Cijene su srednja zalost, nisu previsoke, ali sta mi to vrijedi, kad je hrana

Ma, mislim:
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 15:31   #83
Vec sam hvalila i prije, ali...

Bistro/restoran Oscar, Odranska ulica, tik do pecenjare Cvjetno...

Posluga vrhunska (iako je samo jedan od gazdi skolovan za ugostitelja)... od pravilnog posluzivanja hrane i vina, do odnosa prema gostu... (meni se kuha kava dok se josh parkiram / al dobro meni su ionak rekli da su me vec u inventar upisali / no, isto tako se potpuno nepoznatom slučajnom prolaziniku ustupa telefon besplatno jer se izgubio, gostima se pronalaze na karti ulice u gradu i sl.)...

Kuhar/kuharica spadaju u domenu 'kreativnih' kuhara pa se nudi od cevapa u somunu, dnevnih gableca (kelj, spak fileki) do salata od piletine i bresaka...

Meni - veliki izbor salata (ak me sjecanje ne vara jedno 12 vrsta / šopska, švicarska, ciriška, hobotnica, klasične...), klasični meni (zagrebački, samoborski...), neklasični meni (piletina u curriju, kotleti s brusnicama...), izvrstan kruh koji peku sami...

Vinska karta srednje velika, ali probrana... Kozlović, Plenković, Plančić, Grgić, Krauthauker /se tak piše?/ ima još...

Cijene... od sendviča s povrčem, šunkom, sirom i umakom u lepinji za 15 kn, preko salata 20-40, do menija od 70-100 kn...

I ono što mi je vrlo bitno, a za to grantiram jer znam virnuti u kuhinju... ČISTO I UREDNO...

Nisu baš turbojeftini, no nisu niti preskupi...

U svakom slučaju
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 20:17   #84
za Oscar moj glas ( i ja imam opaku naviku da virnem u kuhinju pa ako tam vidim nekaj kaj mis e ne svidja, nema mene drugi put tam )

Za Palic - pa javna je tajna da se tam ne jede nego ide na cugu
Osim ak naruce nekaj one vojne glavesine , ali onda i te njoke imaju puno vise umaka, vidjela na svoje oci
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2003., 21:30   #85
Stari Puntijar ... hrana odlična, ali posluga? katastrofa, bio prije 2 tjedna, poslije juhe čekali točno sat i pol na glavno jelo ...
Konobar je na kraju bio toliko drzak da je bacio doslovno kreditnu karticu ... nije dobio tip koliko je očekivao ...

Nikad više neću tamo otići na klopu ...
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 19:10   #86
Pomoc....

Jel neko mozda bio u restoranu Fontana u Sheratonu? Dojmove pliz, hrana, posluga, sve me zanima...Sto hitnije, trebala bi tamo odvest hrpu ljudi pa me zivo interesira kako se tamo .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 19:36   #87
Slazem se za Stari Puntijar. Bila sam pred godinu dana, bilo nas je osam. Ne znas da li je bila gora posluga, jelo ili racun. Izmedju juhe i glavnog smo cekali oko sat vremena , a nismo uzeli nista posebno. Neki u drustvu su jeli punjene lungice i oni su uspjeli izvesti da lungici budu tvrdi k'o dzon. Mislim, to cak ni meni ne uspijeva.
Konobari nisu bili bezobrazni, ali su bili malo previse nonsalantni, a racun je bilo iznad prosjeka za tu vrstu restorana, dakle malo previse, a kada se uzme u obzir nivo usluge i kvaliteta hrane, onda je bio puno previsok.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 19:42   #88
I jos jedna stvar, blizi se ljetna sezona, pa vas sve upozoravam da se klonite restorana Dalmacija u Primostenu. Bili sam pred par godina, drustvo od sestero ljudi. Dvoje jedu ribu na zaru, ostali jastoge.
Prvo su nam ponudili domaci kruh iz bread bakera, a nakon sat i pol su dosli jastozi. Pitamo gdje je riba - kazu sad ce. Ovi s jastozima budu (na srecu) nagovoreni da pocnu jesti. Jastocz gumasti. Riba je stigla tocno sat i 45 minuta kasnije , zagorena izvana, sirova iznutra. Kada smo se pozalili konobarici ona je nakon krzmanja dovela gazdu koji nam je s visoka rekao: mozete dobiti besplatni digestiv.
Mozda treba napomenuti da su cetvero ljudi iz drustva bili stranci.
Zahvalili smo se na milosrdju i odbili pice, nakon cega nam je bio prezentiran racun od 120 DEM po osobi
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 21:15   #89
Quote:
bigblue2010 kaže:
I jos jedna stvar, blizi se ljetna sezona, pa vas sve upozoravam da se klonite restorana Dalmacija u Primostenu. Bili sam pred par godina, drustvo od sestero ljudi. Dvoje jedu ribu na zaru, ostali jastoge.
Prvo su nam ponudili domaci kruh iz bread bakera, a nakon sat i pol su dosli jastozi. Pitamo gdje je riba - kazu sad ce. Ovi s jastozima budu (na srecu) nagovoreni da pocnu jesti. Jastocz gumasti. Riba je stigla tocno sat i 45 minuta kasnije , zagorena izvana, sirova iznutra. Kada smo se pozalili konobarici ona je nakon krzmanja dovela gazdu koji nam je s visoka rekao: mozete dobiti besplatni digestiv.
Mozda treba napomenuti da su cetvero ljudi iz drustva bili stranci.
Zahvalili smo se na milosrdju i odbili pice, nakon cega nam je bio prezentiran racun od 120 DEM po osobi
Ja nebi platio
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 03:00   #90
Ne garantiram danas, ali barem su nekoc bili dobri:
restoran na vrhu ucke, hrana vrhunska, divljac, tartufi, istrianska kuhinja, ugodno za sjedit, pogled na cijeli kvarner, po ljeti super za pobjec od vrucine, mislim da se zvao ucka (logicno)

Nurija Palata u sarajevu, bio sam prije rata vise puta, domaca bosanska hrana, sve sto su svi naveli u ovim postovima kao mane restorana, kod nurije je ekstremno suprotno, fenomenalna hrana, usluga je najbolja, nuro ide od stola do stola, sjedne, poprica s ljudima, sjeca se ljudi i nakon par godina, cijene su bile vrlo niske za takav restoran. Najbolji restoran u bivsoj yu, pitajte sarajlije, svi se rastope na samo spominjanje istog. Cuo sam da su ga ponovo otvorili na drugom mjestu, nekoc je bio odmah pored titove ulice, u jednoj od onih malih ulica. Definitivno platonska ideja restorana. Ne garantiram za novo otvoreni, ali ako ga nuro vodi, ne moze bit los.

La marinella u trstu, najbolje mjesto za odmorit se od shoppinga, nije skup, ljepa terasa u hladu, more preko puta pa se moze bucnut, vrlo dobra morska hrana, dobra usluga, tiho mjesto na kraju grada. Svakako bolje od naguravanja sa svercerima na ponte rossu. Naso na netu adresu (zivio google)
RISTORANTE LA MARINELLA
323 V.LE MIRAMARE
040-410986

U bostonu, quincy market, cijeli plac malih fast foodova raznih denominacija, daleki istok, bliski istok, europa, mediteran, americki, meksicki, sveeee... Stotinjak razlicitih fast foodova. Zavrti ti se u glavi od sarenila hrane, raj za prozderuhe... Religiozno iskustvo... Prozderuhi tamo spoznaju da ima boga
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 04:12   #91
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
Ja nebi platio
A cuj... Mi smo, iskreno, ocekivali popust i ostali smo iznenadjeni (i uvrijedjeni ) kada ga nismo dobili.
A mozda smo trebali napraviti scenu.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 04:14   #92
[QUOTE]UmpaUmpa kaže:
Ne garantiram danas, ali barem su nekoc bili dobri:
restoran na vrhu ucke, hrana vrhunska, divljac, tartufi, istrianska kuhinja, ugodno za sjedit, pogled na cijeli kvarner, po ljeti super za pobjec od vrucine, mislim da se zvao ucka (logicno)


Nije li to Dopo Lavoro?
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 06:26   #93
Moguce, na vrhu ucke, ali zadnji put sam tamo bio negdje '95. Jebiga, u 8 godina se vjerojatno promjenio.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 15:25   #94
Kad smo vec na sjevernom Jadranu, evo jedne preporuke i od mene ~ ako vas put odvede do Crikvenice, obavezno posjetite restoran Moslavina. Restoran se nalazi blizu hotela Therapia (tako da ga lakse nadjete), tj. iznad Crnog mola. To je u biti riblji restoran, ali dnevna ponuda im varira od dana do dana, jer prodaju iskljucivo frisku ribu koju kupe taj dan od ribara, oni ne prodaju zaledjenu ribu, lignje iz Japana i slicne gluposti. Ako ne volite ribu (svejedno preporucam gustu juhu od skampa ), imaju i dobar izbor tzv. kontinentalne hrane, super deserte i slatkac. Konobari su usluzni i jako korektni, a vlasnici svako malo obidju stolove i pitaju da li je sve ok.

Meni je to jedan od najboljih restorana na Jadranu. Cim ga se sjetim, odmah ogladnim.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 17:00   #95
Pojoda, Viški kut
Preporučam od srca. Gazda Brajo kuha, što obično znači veliki plus. Cijene stvarno OK. Jedna od najboljih kuhinja na Jadranu. Bolja od Moslavine, iako je i Moslavina jako dobra, jedino ima malo socijalistički štih.
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 14:09   #96
Quote:
praktikanti kaže:
Pojoda, Viški kut
Preporučam od srca. Gazda Brajo kuha, što obično znači veliki plus. Cijene stvarno OK. Jedna od najboljih kuhinja na Jadranu. Bolja od Moslavine, iako je i Moslavina jako dobra, jedino ima malo socijalistički štih.


Bolji od Moslavine?! To ne moze biti!

Salim se. Nisam bila u tom tvom restacu, pa ne znam, ali meni je Moslavina fakat zakon. Velis da ima socijalisticki stih? Zanimljivo je kako su dojmovi i misljenja razliciti od osobe do osobe. To je prilicno stari restac (ima jedno cetrdesetak godina, uz par temeljitih renovacija) i fora je u tome sto su ih socijalisticke vlasti uglavnom tlacile jer su bili predstavnici 'privatnog poduzetnistva' i 'neprijatelji drzave', a sad im se predbacuje socijalisticki stih. Samo potvrdjuje koliko su ljudski ukusi razliciti i da nikad ne mozes zadovoljiti bas sve.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 07:48   #97
U Moslavini sam bio pred par godina jedno dva puta i takav mi je dojam ostavila. Bez zamjerke.

Al jelo se stvarno super!
E onda sam otisao na Vis...prvo probao kod Vatrice i to je jako dobro. A onda Pojoda...
Kad smo vec kod toga, dobre reference na restorane su u Moru.
Pada mi na pamet jedan dobar restoran na Paklenjacima. Mala terasa, pogled na polje, more i Vis. Da, Uvala Vlaka.
E ljudi, sad sam isao prosurfati i prvo pa musko.
http://www.pbz-leasing.hr/hrv/charte...stronomija.pdf
praktikanti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 16:55   #98
za putnike namjernike u Frankfurt preporucila bi ( neposredna blizina autoputa ) mali, ugodan restorancic Blaue Adria, predjelo je uvijek na racun kuce - toast i 3 vrste umaka ( od cesnjaka, pesto i neki riblji ) porcije velike a cijena prosjecnog menija 12 € + pice.

Nije fancy ali nudi svjezu i ukusnu pucku kuhinju, mnogo bolje resenje od zvakanja suhih sendvica. Salate su im isto super.

Kazu mirne duse, ne mi to ne nudimo - nije sezona sparoga ( ove zime ) a ne zelimo vam servirati one iz konzerve.
Orjentiraju se na sezonsku ponudu.

Drugi restoran Goldene Löwe, jela od tijesta , cevapcici ( porcija sa djuvecom i salatom 5, 90 € ) sa raznja, zadnje sam jela lososa na zaru

Od skupljih- restoran od Wizigmann-a, s time da su tamo jela umjetnicki servirana, posluga besumna i brza ali cijena rucka ( s kerefekama kao domaca pasteta guscja i krema od graska i ostale hoch delicije ) oko 60 € po osobi

Tam se ne ide svaki dan , ali akd se ide onda je to umjetnicki dozivlja gdje SVA cula ostaju zadovoljena
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 13:28   #99
Quote:
praktikanti kaže:
U Moslavini sam bio pred par godina jedno dva puta i takav mi je dojam ostavila. Bez zamjerke.

Al jelo se stvarno super!
Ma, samo sam se salila sa svojim komentarom. Vidis kako dobrodusne smajlice sam stavila.

Iskreno mislim ~ koliko ljudi, toliko cudi. Ali, glavno da se dobro jede.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2003., 00:03   #100
Quote:
Princeza kaže:Meni je to jedan od najboljih restorana na Jadranu. Cim ga se sjetim, odmah ogladnim. [/B]
Sorry Princezo i ostali ... ali cijeli zivot (vise manje) zivim na moru i u Ri (vjerovatno ti je to poznato) i mogu ti reci da je to jedan od NAJGORIH restorana na Jadranu.

Jednostavno bljak i to svaki put ...
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.