Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2009., 15:39   #21
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Zgrade zagrebačkog Donjeg grada, od trule cigle i drvenih greda, prvim potresom se pretvaraju u hrpu šute.
To će resetirati građevinsku situaciju i omogućiti Bandiću, Horvatinčiću &Co, da te štakornjake zamijene modernim, sigurnim i energetski efikasnim objektima.
Zeleni će im pljeskati.
Što se više spomenika kulture poruši, to bolje. Kod nas je situacija s tim stvarima već pomalo apsurdna.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 14:17   #22
Neće Bandić&Horvatinčić imati koristi NAKON potresa, oni će PROUZROČITI potres!!! Srušili su Kino Zgreb i ex-štampariju Vjesnika (pred očima njihovih vlasnika koji od prvog dana denacionalizacije legalno traže svoje nekretnine nazad) a da nisu uopće napravili nikakva ispitivanja o podzemlju ispod tih starijih, niskih zgrada i dvorišta. Ispod zgrade na Cvjetnom trgu, čiji dio je bilo Kino Zagreb, je živi izvor koji se iza kiša ispumpava. Pumpe za ispumpavanje podzemnih voda se u većini zgrada toga bloka, a imaju problema i sa preopterećenom kanalizacijom. Ilica: kad se gradila, kućni broj je dobivala samo kuća/zgrada koja je imala svoj vlastiti bunar u dvorištu. Već od ovog rušenja pojavilo se više pukotina na zgradama (sa ulične strane se vidi pukotina između Varšavske 2 i 4) i u stanovima, a također je proradio i Balkan-prolaz: najstariji ljudi se sjećaju potoka, iznad kojeg je on sagrađen, a i u stanovima su se počele pojavljivati pukotine. Neki stanari kažu da se noću čuje podzemlje kako "diše".
A Horvatinčić slavi pobjedu, prešetava se po osvojenom teritoriju, čeka građevnu dozvolu (još ju nema!) pa da sve lijepo sruši!!! Nekidan su bušili 2 rupe u dvorištu, svega 2-3 metra duboke, valjda da ipak vide čega ima ispod, i stanovi su se tresli, stanari su zaista mislili da je potres!
Možda je dolje, osim izvora i potoka, nekakva podzemna pećina, kao npr. kad su pred 20-30 godina (ne sjećam se točno) išli bušiti Frankopansku, tamo prema Ilici, pa im je ulica pukla i već metar-2 ispod asfalta se pokazala pećina, tamo su našli onu mamutovu kljovu koja je sad u Prirodoznanstvenom muzeju. Zalili su betona kolko je išlo, napravili stupove da drže cestu i smanjili promet onuda. Ali što će biti sa ovom novom divljom gradnjom...? Nova Kupska?
Kažem vam, oni će PROUZROČITI potres!
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 14:25   #23
i ako se desi ja tu nemogu ništa.najvjerojatnije će se dogoditi,dali će sutra i za 200 god.neću o tome uopće razmišljati..
__________________
tata sumo borca!
Sve što imam sam ukra,samo sam vozačku i diplomu kupia.
penzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 16:53   #24
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Neće Bandić&Horvatinčić imati koristi NAKON potresa, oni će PROUZROČITI potres!!! Srušili su Kino Zgreb i ex-štampariju Vjesnika (pred očima njihovih vlasnika koji od prvog dana denacionalizacije legalno traže svoje nekretnine nazad) a da nisu uopće napravili nikakva ispitivanja o podzemlju ispod tih starijih, niskih zgrada i dvorišta. Ispod zgrade na Cvjetnom trgu, čiji dio je bilo Kino Zagreb, je živi izvor koji se iza kiša ispumpava. Pumpe za ispumpavanje podzemnih voda se u većini zgrada toga bloka, a imaju problema i sa preopterećenom kanalizacijom. Ilica: kad se gradila, kućni broj je dobivala samo kuća/zgrada koja je imala svoj vlastiti bunar u dvorištu. Već od ovog rušenja pojavilo se više pukotina na zgradama (sa ulične strane se vidi pukotina između Varšavske 2 i 4) i u stanovima, a također je proradio i Balkan-prolaz: najstariji ljudi se sjećaju potoka, iznad kojeg je on sagrađen, a i u stanovima su se počele pojavljivati pukotine. Neki stanari kažu da se noću čuje podzemlje kako "diše".
A Horvatinčić slavi pobjedu, prešetava se po osvojenom teritoriju, čeka građevnu dozvolu (još ju nema!) pa da sve lijepo sruši!!! Nekidan su bušili 2 rupe u dvorištu, svega 2-3 metra duboke, valjda da ipak vide čega ima ispod, i stanovi su se tresli, stanari su zaista mislili da je potres!
Možda je dolje, osim izvora i potoka, nekakva podzemna pećina, kao npr. kad su pred 20-30 godina (ne sjećam se točno) išli bušiti Frankopansku, tamo prema Ilici, pa im je ulica pukla i već metar-2 ispod asfalta se pokazala pećina, tamo su našli onu mamutovu kljovu koja je sad u Prirodoznanstvenom muzeju. Zalili su betona kolko je išlo, napravili stupove da drže cestu i smanjili promet onuda. Ali što će biti sa ovom novom divljom gradnjom...? Nova Kupska?
Kažem vam, oni će PROUZROČITI potres!
Ne, neće ga prouzročiti. Litosferne ploče i mikroploče ipak trebaju malo više poticaja od minornih građevinskih radova kakvi su u Zagrebu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:44   #25
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Kažem vam, oni će PROUZROČITI potres!
Kamo sreće, pa pola Donjeg grada je trulo neodržavano ruglo i bilo bi odlično da se poruši i izgradi nešto pristojno.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 15:43   #26
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Inače, za one koji ne mogu spavati, evo vam seizmograf u stvarnom vremenu iz opservatorija Conrad u Austriji:

http://geoweb.zamg.ac.at/live_seis/p...o/index_en.php
Šit. Blejim već pet minuta u seizmograf. Zasad miruje.
tonya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 14:32   #27
Mislim da smo mi relativno sigurni jer su nakon potresa u Skopju 1963 god. doneseni propisi za zaštitu od potresa,

po onom što sam vidio na TV, trenutno Istanbul treba strahovat od potresa jer cijeli grad(megapolis) leži blizu rasjeda, a
kvaliteta njihove gradnje je vrlo upitna
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 15:47   #28
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
kao što i sumnjam da je rekao da je Zagreb na jednom od najtrusnijih područja na zemlji.
Domovina nam je trusna, a Zagreb vrlo trusan. Seizmološki kao i inače. Statistički nas čeka jedan lijepi veliki uskoro, ali sigurni smo sve dok ne završim kuću. Još jedno tridesetak godina. Ne žurim se, obećajem.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 16:00   #29
Najbolja mjera zaštite je savjetovanje građevinara prije gradnje zgrada. Naime, u slučaju potresa 8-9 stupnjeva Mercallijeve ljestvice, kakav je Zagreb već zadesio 1880. godine, svi bi objekti sagrađeni prije 70-ih godina vjerojatno bili potpuno razrušeni jer se tada još nije upotrebljavao armirani beton.

živim u centru, moja zgrada je sagrađena 1873. ima zidove debele 1 m. ak je preživjela onaj, bude valjda i ostale


kak ti novinari rade paniku. potres nam ne gine, prije ili kasnije. zabrinjavati se oko toga nema smisla. uostalom, kao što su nas na faxu učili, ne ubijaju potresi, ubijaju zgrade. a kako ih grade u zadnje vrijeme nije ni čudo.
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 16:54   #30
Fora je kako svaki jebeni put nakon nekog potresa, krenu članci o Velikom potresu koji eto, čeka dolje negdje i sjebat će nas do kraja. I onda krene panika.

Sve se stiša nakon mjesec dana.



Da bi se ponovilo po n-ti put nakon novog potresa.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 16:59   #31
Ovaj topic je nastao jer opasnost realno postoji i zna se da će se kroz koju godinu def. desit.
Već 10 godina slušam o superpotresu koji se željno iščekuje, a i ovo što sam stavila u početni post je stariji članak
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 17:39   #32
Nadam se da će se određena forumašica koja je inače i seizmolog javiti na ovu temu.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 18:24   #33
kad ja kazem da ce bit, bit ce ne brinite ljudi sve drzim pod kontrolom.
bloodrunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 19:56   #34
Naravno da će biti. No paničariti nakon svakog manjeg potresa, a ne pripremati se, još je veće sranje. Umjesto da se ljude razumno educira, sve se prepušta žutim novinarima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 20:05   #35
Ma koja je to mudrost? Već i mala djeca znaju da se Zagreb nalazi na rasjedu, čudite se oko logičnog slijeda geoloških događaja.
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 15:34   #36
Quote:
lollatutu kaže: Pogledaj post
Ovaj topic je nastao jer opasnost realno postoji i zna se da će se kroz koju godinu def. desit.
Već 10 godina slušam o superpotresu koji se željno iščekuje, a i ovo što sam stavila u početni post je stariji članak
Ništa nije definitivno, može se desiti danas, a može i za 200 godina. O takvim stvarima se razmišlja kad kupuješ stan/kuću, nad drugim faktorima nemaš kontrolu, pa su ovakvi topici mlaćenje prazne slame.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 17:53   #37
Pa,postoji neka prica o priblizavanju alpske i dinarske tektonske ploce,oko 1,5 cm godisnje,te da je grad Dubrovnik (pored Dalmacije) najugrozeniji.Navodno je cak i Nostradamus predvidio kako potres i tsunami unistavaju Grad.Jedino se ne zna kada ce se to desiti.Mozda za godinu,a mozda za 100 godina...
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 21:03   #38
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
postoji neka prica o
ta prica se zove tektonika

pouka topika - Zagrepcani i Dubrovcani preselite se u Tursku


ja stvarno ne kuzim cemu dizanje panike...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 21:06   #39
Joj, kaj se sekirate oko stvari na koje nemrete utjecati? Ak je suđeno da bude potres, onda bu bil... Mi tu nemremo nikaj napravit... treba normalno živjeti i ne se pšterećivati s takvim bedastoćama...
Spomenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 21:23   #40
s obzirom da me ja aktualna svinjska gripa podsjetila na moje ostale strahove od kojih je potres visoko na na popisu sjetila sam se da sam negdje pročitala (na stranici seizmologa) gdje kažu da je potres jedina prirodna katastrofa protiv koje se može dobro obraniti pri čemu se naglašava važnost poštivanja protu potresnih pravila u gradnji. i lijepo piše ako nemate armirani beton -ukradite ga!
kaljinka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.