Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 15:21   #1
Želudac?

Imam problem pa ako mi mozete pomoci

Vec neko vrijeme imam bolove u zlicice i neugode u gornjem dijelu trbuha. Ucestale zgaravice, mucnine, podrigivam jedno 1000 puta na dan i to mi ometa sve sta radim. Pa me uz to bole i ledja i prsa. To mi je postalo ucestalo svaki dan bez obzira jesam li pojeo ista ili ne. Mozda prve simptome sam osjetio prije recemo god. dana , kad bih izasao u grad i popio 1-2 pive nebi mogo vise ( nisam pijan nego jednostavno nemogu vise). Imam 23 god. strah me da nije rak jer ne poznajem se bas s bolestima zeluca. Sad cete rec sto ne idem doktoru otic cu sigurno ali imam toliko glupu pardon doktoricu koja ce to prepisat stresu i nikom nista. Samo eto strah me da nije ono najgore
redbull6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 17:00   #2
Quote:
ali imam toliko glupu pardon doktoricu koja ce to prepisat stresu i nikom nista.
nažalost da, tako i meni, dva mjeseca kasnije završio sam u bolnici. Može biti mnogo toga, ja imam gastritis i zajebava me želučani živac. E sad možda ti imaš čir. Reci joj da želiš ići na pregled kod onog gastroskopa, ja mislim njega, uglavnom gucaš gumu (totalno sjeban osjećaj ali tebi možda bude ok) pa ćeš znati što ti je sa želucom.

sretno!
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 18:23   #3
Traži dr uputnicu za gastroenterologa i otiđi na pregled, za početak. Vjerojatno ćeš na gastroskopiju. Makar bolovi u tom predjelu možda i ne moraju imati veze sa samim želucem. Jesi li od početka simptoma pod povećanim stresom, brineš zbog nečega, hraniš li se redovito?
U svakom slučaju, nakon godine dana što se simptomi ne smanjuju trebaš krenuti od posjeta svom lijećniku. Forumske dijagnoze su uvijek upitne.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 19:06   #4
imala sam slične tegobe.. od stresa. ispalo je da imam gastritis -.-

odi kod doktora
_matilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 23:16   #5
Nije bas da mi godinu dana traju simptomi al eto to sam primjetio. Ali sad ucestalo svaki dan zgaravica,odrigivanje neki cudan osjecaj u gornjem djelu trbuha. Ledja i prsa su me bolila pa nisam uopce mislio na ovo gore (ono zgaravicu ima svatKo)al ovo je sad za neizdrzat. Za ledja radim vjezbe ,a pregledavo sam srce i imam neku aitmiju malu pa pijem lijekove ali sad mislim da je tome uzrok zeludac jer kad me citav dan drzi imam i aritmije.
redbull6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 09:53   #6
GERB

bok!

Prema ovome kaj si opisao mislim da imas GERB. Imas i ovdje otvorenu temu GERB pa pogledaj. Nije se s tim za zafrkavati pa ti predlazem da odes lijecniku. Ali prema simptomima koje si opisao vjerojatno imas GERB.
U svakom slucaju preporucam ti da odes svom doktoru pa ce te on vjerojatno poslati gastorenterologu.
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 19:51   #7
Imala sam vrlo slične simptome plus još nešto.
Dijagnoza: GERB, kronični gastritis i hijatalna hernija. Sve riješio controloc.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 20:02   #8
slažem se da trebaš tražiti uputnicu za gastroenterologa i obaviti gastroskopiju. pri gastroskopiji će ti uzeti mali dio za biopsiju kako bi se vidjelo da li imaš možda bakteriju koja se liječi trojnom terapijom (helicobacter pylori). tvoji simptomi mi "vuku" na gastritis i gerb. imala sam i sama slične simptome pa je dijagnoza gastritis i upala jednjaka.
sretno!
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.