Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2011., 20:47   #21
uh, vidim da nisi probao murinu, e to je tek morska svinja (dođe skoro ko čvarci)

iskreno, ne znam ima li ih baš za nabavit al moj did ih redovito lovi na moru. a i vrlo je fotogenična
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 21:02   #22
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ove cijene lososa su sulude.
Kupujem KB finest po oko 3 eura za 100 g, a trgovačku marku po 2.5-3 eura za 200 g. Jel tako skupo uvest jebenog lososa u Hrvatsku?
gdje živiš? to su super cijene. u hr ti je eto sad taj u konzumu najjeftiniji - 29,99 za 100g, ostali - špar i mercator svoj prodaju po 34,99 tj 36,99 za 100g. ozean je po 42,99 100g a KB finest po 59,99kn za 100g.
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 21:16   #23
sto se tice hoferovog lososa iz mog prethodnog posta, jeftin je za krepat': 100g = 1,79 eur. premium skandinavski prekajeni losos - soljen v kot las tankih rezinah na tradicionalno suhi nacin. slanik (salmo salar) vrhunske kvalitete iz zagotovljeno svezega ulova... odrascal v kristalno cistih atlantskih vodah... okusna aroma nastaja zaradi sveze predelave, strokovnega soljenja ter pocasnega in pazljivega prekajevanja z bukovim lesom... marka je almare seafood, proizvodjac laschinger seafood. nije da imam nekog velikog iskustva s lososom, al' ja bih se u ovome mogla udaviti. i ne, nema nikakvih dijelova koji vam ogade uzitak.

evo jos malo esova: .
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 21:46   #24
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Bar je dimljeni losos mastan, ja ga od milja zovem "morski špek" jer je jedina morska namirnica koja mi okusom može parirati tom najboljem dijelu svinje.
jesi jela nekad dimljenog sarana? to je svinja par ekselans
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 21:47   #25
@limeni nos

murene samo znam od ronjenja na atlantiku,nisam znala da ima i kod nas.vidila sam crnu,mislim da je opasno kad te ugrize,kako riba smeka????
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 21:54   #26
Quote:
nanica_27 kaže: Pogledaj post
rusko more nisam nikada čula, kad budem slijedeći put u Srbiji obvezno ću to potražiti. imaju još nešto u ponudi za preporučiti?
evo linka, da mozes da prepoznas, ovako izgleda http://www.ru.all.biz/en/g63063/

imaju komade od 200 i 300 grama dimljenog lososa i dimljene lososove pastrmke, i na snite u pakovanju od 120 grama. ima jos tih delicija, pakovanih skoljki, salata, al ja to ne jedem, pa nisam obracala paznju.

ima u skoro svakom vecem supermarketu.

ovaj losos jedem zadnjih par godina i uvek je odlican, bilo da je u komadu, bilo ovaj seceni.

reklama
http://www.youtube.com/watch?v=4D-o8fKNFCc
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 22:12   #27
Quote:
Limeni Nos kaže: Pogledaj post
uh, vidim da nisi probao murinu, e to je tek morska svinja (dođe skoro ko čvarci)

iskreno, ne znam ima li ih baš za nabavit al moj did ih redovito lovi na moru. a i vrlo je fotogenična
Konzervativan sam po pitanju izgleda hrane, životinja mi ima bolji okus ako je simpatična. Dakle, većina morskih me ne privlači previše.
S druge strane, pse i mačke bih jeo bez problema.
Quote:
nanica_27 kaže: Pogledaj post
gdje živiš? to su super cijene. u hr ti je eto sad taj u konzumu najjeftiniji - 29,99 za 100g, ostali - špar i mercator svoj prodaju po 34,99 tj 36,99 za 100g. ozean je po 42,99 100g a KB finest po 59,99kn za 100g.
Takve su cijene (kakvu sam naveo gore) po vasceloj EU.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 08:37   #28
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
iverak je jos skuplji ali delikat,naspram toj cijeni je losos jeftin....citala sam kaze se i konjski jezik
Iverak je plosnatica koja živi u Jadranu na ušćima rijeka i raste do 1,5 kg. Iverak u Atlantiku raste do 15-tak kg. Konjski jezik je također plosnatica, živi na oko 2000 m dubine u Atlantiku i Pacifiku, a raste preko 300 kg. Hladno se dimi i izuzetno je ukusna riba čiji okus malo daje na rakove. Na žalost zbog ogromnog sadržaja žive preporuka je odraslim zdravim ljudima maksimalna konzumacija od 100 g tjedno, dok se djeci i pogotovo trudnicama (zbog teratogenog učinka) konzumacija ne preporuča.

Iverak ili Platichthys flesus

Konjski jezik ili Hippoglossus hippoglossus
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 09:08   #29
List i iverak su delikatese

Murina je izuzetno opasna riba ak vas ugrize zbog otrovne sluzi. Mjesto ugriza ostaje tvrdo godinama!! ne traži se puno zbog zmijolikog otrova.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 09:48   #30
Quote:
Limeni Nos kaže: Pogledaj post
uh, vidim da nisi probao murinu, e to je tek morska svinja (dođe skoro ko čvarci)

iskreno, ne znam ima li ih baš za nabavit al moj did ih redovito lovi na moru. a i vrlo je fotogenična
Morski čvarci i reš kožica odojka. Može se nabaviti na Kvatriću.
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
List i iverak su delikatese

Murina je izuzetno opasna riba ak vas ugrize zbog otrovne sluzi. Mjesto ugriza ostaje tvrdo godinama!! ne traži se puno zbog zmijolikog otrova.
Murinina sluz nije otrovna. Otrovna je krv i ugriz, no otrovnost ugriza je znanstveno diskutabilna i još nedovoljno objašnjena. Najveći je problem s infekcijama koje nastaju na mjestu ugriza, teško prolaze i rane teško zaraštavaju. Kao što kažeš otvrdnuća na mjestu ugriza dugo ostaju izuzetno bolna. Srećom svi su ti otrovi jako termolabilni pa čim murinu počnemo spremati oni odmah propadaju. Zbog svega toga potražnja je slaba, a time cijena vrlo pristupačna i samo nek to potraje Dok je tako biti će ovoga još više.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 21:57   #31
ja za pola ovih stvari nisam nikada čula
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 18:14   #32
Premium losos kvaliteta 100 grama ispod 2 eura? Ma dobro sad, na svasta se pise premium.

Jest daje to "masna" riba ali divlji losos je ukusniji, manje mastan i nazalost nema ga ni za 3 eura 100 grama. Osim u tradicionalno losos zemljama.

Osim dimljenog, friski je jos bolji, topi se u ustima, na kratko bacen na tavu.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 08:08   #33
losose od po par eura koristim u fishcakes (losos, jos neka ribica, pire krompir, zacini i trave, kukuruz, itd.).

onaj divlji tesko nadjem, a i preskup je. a i nije mi neka riba.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 21:47   #34
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
sto se tice hoferovog lososa iz mog prethodnog posta, jeftin je za krepat': 100g = 1,79 eur. premium skandinavski prekajeni losos - soljen v kot las tankih rezinah na tradicionalno suhi nacin. slanik (salmo salar) vrhunske kvalitete iz zagotovljeno svezega ulova... odrascal v kristalno cistih atlantskih vodah... okusna aroma nastaja zaradi sveze predelave, strokovnega soljenja ter pocasnega in pazljivega prekajevanja z bukovim lesom... marka je almare seafood, proizvodjac laschinger seafood. nije da imam nekog velikog iskustva s lososom, al' ja bih se u ovome mogla udaviti. i ne, nema nikakvih dijelova koji vam ogade uzitak.

evo jos malo esova: .
e sad kad imas priliku, kupi isti taj losos, tj. isto pakiranje samo od 200g u austrijskom hoferu. razlika, nevjerojatna.
u madjarskom i slovenskom je iste kvalitete i pakiran od po 100g, a u austrijskom pakiran od 200g i puno puno ukusniji. razlika je bas ocita.
i btw. u austrijskom hoferu stalno ima u ponudi i divlji losos, mislim da je cijena 3,6e za 150g, cini mi se. dok je obicni cijena 3.6e za 200g
ima i dimljena pastrva koju ja obozavam po cijeni od cini mi se 1.75e za 125g filea
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 22:05   #35
U Lidl je jednom došao dimljeni losos, njihova robna marka, 200g 39,99. Savršen, šteta što ga nemaju u redovnoj ponudi, valjda se boje da ga balkanci ne bi kupovali. Moram također primjetiti da je losos u zadnje vrijeme jako poskupio, prije 3, 4 godine se u Mercatoru moglo kupiti pakiranje od 5g za oko 8 kuna, Ozean čini mi se, danas je više nego duplo skuplji.
Kiselozeljev is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 19:17   #36
Kako se sada, u hr, krecu cijene lososa.. planiram romanticnu veceru za dragom.. i on je lud za svim tim ribicama i morskim plodovima.. (ja nisam xD) i mislila sam napraviti rizoto ili neki umak od lososa i zelene rezance... losos i ja volim

Sent from my ZTE Blade III using Tapatalk
__________________
..sometimes it sucks being too STRONG, because people begin to think It's okay to continually HURT ME over and over again...
La felicidad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 19:32   #37
Ima li u HR uopce za kupiti divlji dimljeni losos ili su svi iz uzgoja?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 20:56   #38
Svi su iz uzgoja.
shtifke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 00:50   #39
obožavam kanape od dimljenog lososa. najbolji dimljeni losos mi je grenlandski!

kanape s tostom, margarinom, dimljenim lososom, malo crvenog luka, malo hrena (razrijeđenog sa šlagom) i maslina punjena s paprikom!! savršenstvo
__________________
Svatko ubija onoga koga voli. Netko gorkim pogledom, netko riječju laskavom... Netko voli premalo, netko previše...Netko kupuje, a netko prodaje.
žana guja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 11:46   #40
meni je iz lidla odličan losos, neki dan sam naletila na tu neku njihovu marku kao delikatese, i još je losos bio snižen 30 posto - oko 17 kn je bilo 100 grama zato jer mu je rok trajanja isticao kroz 3 dana.
__________________
enemy on the roof
povrche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.