Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 22:03   #41
Ljudi, ne nasjedajte, to Jutarnji samo prikriveno reklamira brendove što se u tekstu spominju.Lako moguće da je cijeli slučaj izmišljen
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 22:16   #42
Quote:
GaelGarciaBernal kaže: Pogledaj post
Reklo bi se da su u Japanu djeca neodgojeni huligani zbog nedostatka kvalitetne kršćanske naobrazbe.

Nije mi jasno zašto neki u svakom problemu na nebu i zemlji vide maligni utjecaj anacionalnog i nekršćanskog.
Mogu se kladiti da ta djeca idu na vjeronauk i da su im roditelji redoviti lizaći oltara i velike rvatine.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 22:21   #43
Quote:
indian kaže: Pogledaj post


lupit dijete po guzici postaje maltene kažnjivo djelo,
a di je nestalo ono "batina je iz raja izašla"

e da, čula sam i za "nove" odgojne metode..izdereš se na dijete jer je nešto loše napravilo, a onda mu se kasnije ispričaš zbog toga.
jako efikasna metoda odgoja.
lupanjem po guzici učiš dijete ta se lupanjem rješavaju problemi.

Pogledajte ove starinske "metode" odgoja.
http://www.youtube.com/watch?v=4CNmlSDS5Uw

Zadnje uređivanje mau123 : 07.10.2011. at 23:43.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 22:23   #44
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
klinci jesu brutalniji sada ali i prije su se iživljavali nad slabijima i siromašnijima. ja se sjećam iz 3 razreda scene rane 80te i kad su jednog malog premršavog natjerali da sjedne u koprive i to gole guzice i zavezali ga tako. zašto? jer je bio "kosturko" nosio je socijalne naočale a starci su mu bili gluhonjemi...samo što se to nije pisalo po novinama onda.
Školska djeca znaju biti prilično okrutna i tu nema zaista ništa novog. Samo to nekada nije izlazilo u novinama, a problem se često rješavao prebacivanjem učenika koji trpi šikaniranje u drugu smjenu ili drugu školu. Međutim, kako smo materijalno svi bili relativno siromašni, karirana košulja i pulover, onda su se nalazili drugi "razlozi" - debljina, klempave uši, nošenje naočala, naglasak "sa sela" i tome slično.

Dakle, promijenio se samo povod. A promijenio se zato jer klinci jako dobro prate društvo i vrijednosti koje društvo samo sebi postavlja. Instant bogatstvo i pokazivanje markica, pa pune su novine i televizija toga! Imate svaki tjedan na tri stranice što se događa na zagrebačkoj "špici", a kada se štogod pročitali što se događa u Rudjeru? Je li kada koji novinar kada je pisao o "špici" malo opisao ekipu koja dolazi u birtiju na istom Institutu, a vjerujte da se i tamo ima dosta za reć...

Nadalje, odnos prema nastavnicima često odražava ono kakav odnos prema nastavnicima i općenito školovanima imaju roditelji te djece. Pa i na ovom Forumu, koji je po strukturi koja sudjeluje u raspravama čuti će se kako eto nastavnici rade 20 sati i imaju tri mjeseca godišnjeg. Koliko je ljudi, kada je ono u vezi "kaj i ča" bio televizijski duel između Pauletića i profesora koji se tim pitanje bavi na sve načine umanjivalo rad cijenjenog i priznatog stručnjaka?

Kute sigurno neće riještiti problem, jer one su izmišljene samo da bi prividno skrivale socijalne razlike (što nisu radile ni u socijalizmu). Školske uniforme su opet "izum" zapadnih privatnih škola, kako bi se njihovi polaznici razlikovali od "običnog puka", dakle imaju suprotan učinak.

A mobiteli - naravno da će ih učenici imati jer je to danas način komunikacije. Naravno da roditelji i vole na taj način imati klince pod nadzorom, a i klinci tako danas komuniciraju - mobiteli su naša stvarnost kao što su bili fiksni telefoni prije 30 godina. Na njih se škole trebaju naučiti. I omogućiti recimo ormariće s ključem za spremanje istih tijekom nastave. Jer ih djeca neće napustiti. Sutra će uostalom dolaziti u školu s tablet-računalima, jer će se udžbenici uglavnom ukinuti.

Također, i nastavnici imaju svojih problema, neki su se čak i nervirali jer eto učenici imaju mobitele u vrijednosti nastavničke plaće - što zaista nije njihov problem, ako taj mobitel netko ne zloporabljuje tijekom sata.

I na koncu, treba stati na loptu - novinar će ispričati priču tako da ima puno čitatelja, tj. reklama, a ne mora izreći sve, niti napisati tekst tako da djeluje kao razmišljanje kako neke stvari postaviti bolje. Sam tekst vrvi od stereotipa, gdje je iPhone sada nekakav statusni simbol, a moj je recimo u korporativnoj nabavi kupljen za 98 lipa i molio bih da mi se objasni po čemu je to 98 lipa, koje čovjek dobije za dvije prazne boce predstavlja statusni simbol?

A da nadležni u ovakvim slučajevima trebaju reagirati i pomoći žrtvi - trebaju. No, ne treba misliti da je ovo nešto u suštini novo.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 22:26   #45
problem sa odjećom bi riješile školske uniforme (za koje se već desetljećima zalažem)
jbg, lakše je uvest obaveznu odjeću nego korjenito promijenit cijelo društvo

btw, u naslovu teme je iphone a u textu se ne spominje...
...mislim, ako i je spomenut u ostatku texta, moram pitat koja je to škola jer ni moji svi vršnjaci nemaju iphone (dapače) a već odavno većina ni ne stane u školsku klupu
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 22:36   #46
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Kute sigurno neće riještiti problem, jer one su izmišljene samo da bi prividno skrivale socijalne razlike (što nisu radile ni u socijalizmu). Školske uniforme su opet "izum" zapadnih privatnih škola, kako bi se njihovi polaznici razlikovali od "običnog puka", dakle imaju suprotan učinak.
budući nisam vidla ovaj post prije nego sam stavila svoj, moram se osvrnut

ako to uvedemo, morat će postat kreativniji sa svojim ruganjima. makneš im jedan povod i to je doslovno to - maknuo si jedan povod. jer šema sa odjećom je stvarno iritantna. ne samo kod djece, taj se kretenizam provlači kroz cijeli život.

probleme treba rješavat jedan po jedan, za milijun godina možda i postanemo star trek društvo
Blank Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 22:46   #47
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
orabljuje tijekom sata.

I na koncu, treba stati na loptu - novinar će ispričati priču tako da ima puno čitatelja, tj. reklama, a ne mora izreći sve, niti napisati tekst tako da djeluje kao razmišljanje kako neke stvari postaviti bolje. Sam tekst vrvi od stereotipa, gdje je iPhone sada nekakav statusni simbol, a moj je recimo u korporativnoj nabavi kupljen za 98 lipa i molio bih da mi se objasni po čemu je to 98 lipa, koje čovjek dobije za dvije prazne boce predstavlja statusni simbol?

A da nadležni u ovakvim slučajevima trebaju reagirati i pomoći žrtvi - trebaju. No, ne treba misliti da je ovo nešto u suštini novo.
Ti si ga dobio za 98 lipa preko firme ali ga klinjo sigurno nije dobio preko firme nego po normalnoj cijeni od par tisuća kuna ili koliko već košta taj
I-phone.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 22:57   #48
Pa u kakav je to ekstreman razred upala.Evo ja idem u osmi razred i u mom razredu nikad na nikoga nije bilo usmjereno toliko maltretiranje,normalno da tu i tamo nekog zezaju i sl.Naprimjer ja sam nizak za svoje godine pa me ne maltretiraju zbog toga svako toliko te zezaju no nije to nešto zbog čega bi bio depresivan i ne želio ič u školu
Lazanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 22:59   #49
Quote:
Sad će netko reći kako je za sve ovo krivo društvo. U navedenom ima stine, no ne baš potpuno, jer sve dolazi iz obitelji, a ako su u obitelji gramzivi i bezobrazni materijalisti onda će i djeca biti takva

Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
politicki je problem jer nam je drustvo otislo u kuratz, odnosno svima su puna usta prava, a nigdje obaveza, a to se najvise manifestira kod djece i njihovih roditelja.
nema to veze sa obitelji njego sa skolom koja bi trebla znati izaci na kraj sa klasicnim primjerom bullyja, a ako je mala u pitanju siromasna ne znaci da treba ici u skolu ko klosarka, sto je mama malo ne opere i zaceslja, a ne se buniti na neciji 'matrijalizam' ili drustvo ili ko zna sto trece. how about ponosa na sebe i na svoje dijete jer da ga imaju ne bi ni dozvolili da salju dijete u skolu u prljavoj odjeci ili dronjcima,. ma da...nema to veze sa necijim nenosenjem Diesel jeansa ili icim slicnim nego necim sasvim drugim... uostalaom zar u osnovnoj i srednjoj skoli se ne nosi skolska uniforma (kod nas je to odijelo u boji ovisno o skoli, bijela kosulja i krovata sa obveznim skolskim sloganom i grbom prisivenim na djep jakne - i za muske i za zenske) upravo za izbjegavnaje takvih problema i koji to ucenik sestog razreda osnovne nosi dizajnerski jeans u skolu lol?

Zadnje uređivanje Grazia : 07.10.2011. at 23:11.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:01   #50
Quote:
gibrankh kaže: Pogledaj post
Najviše su krivi psiholozi i njihova pseudoznanstvena naklapanja. Pa dijete treba ovo, pa ono, prava, pa stres, pa lijevo, pa desno. Treba ove problematične iza uha opandrčit pa ćeš vidjeti kako će drugi put Znati što valja a što ne. Danas se po školama djeca ponašaju skandalozno, nikakvog poštovanja nemaju, niti prema kome a sve je to krenulo od obitelji im koja uz one pseudoznanstvenike na početku, snosi najveću odgovornost.
A ti imaš barem tri nobela pa određuješ što je znanost a što nije?

Za onoga tko "opandrči" djecu zna se postupak - kaznena prijava za zlostavljanje. Kakva je uostalom to poruka? Da onaj tko je nadređen i fizički jači ima pravo udarati slabije? Da li se isto može onda primijeniti i općenito?

Uostalom, svjedoci smo što je takav "odgoj" donio ovoj zemlji - imali smo prije par desetaka godina veću stopu nasilnih kaznenih djela, a početkom 90-tih je trebalo samo 2-3 mjeseca puštanja s uzdi da te "starinski" odgajane generacije uvedu čak i konc-logore.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:03   #51
Quote:
Lazanja kaže: Pogledaj post
Pa u kakav je to ekstreman razred upala.Evo ja idem u osmi razred i u mom razredu nikad na nikoga nije bilo usmjereno toliko maltretiranje,normalno da tu i tamo nekog zezaju i sl.Naprimjer ja sam nizak za svoje godine pa me ne maltretiraju zbog toga svako toliko te zezaju no nije to nešto zbog čega bi bio depresivan i ne želio ič u školu
Možda je upala u razred pun djece zaposlenika EPH-a .Oni su poznati po svojoj opsesiji sa najnovijim IN stvarima.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:03   #52
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
problem sa odjećom bi riješile školske uniforme (za koje se već desetljećima zalažem)
Onda bi se nadmetali čiji tata ima bolji auto. U moje doba su uvijek u toj igri pobjeđivali oni čiji su roditelji radili kod bivših okupatora.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:10   #53
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Ti si ga dobio za 98 lipa preko firme ali ga klinjo sigurno nije dobio preko firme nego po normalnoj cijeni od par tisuća kuna ili koliko već košta taj
I-phone.
I što ja ne mogu svoj iPhone dati klincu i uzeti običaj mobitel za posao?

Uostalom, čak i u mom, ne prevelikom privatnom pretplatnom paketu dobivam ogromne popuste od operatera, nije nikakav statusni simbol imati dobar mobitel. I zašto ga klinac onda ne bi imao? Upravo iPhone ima fantastičnih softvera za klince, od onih za učenje jezika do periodnog sustava elemenata, da igre čak i izbacim iz kombinacije.

Treba upravo klince i učiti da su to obična tehnička pomagala, a ne "statusni simboli", statusni simbol treba biti ako klinac sam isprogramira nešto za to...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:11   #54
Quote:
Lazanja kaže: Pogledaj post
Pa u kakav je to ekstreman razred upala.Evo ja idem u osmi razred i u mom razredu nikad na nikoga nije bilo usmjereno toliko maltretiranje,normalno da tu i tamo nekog zezaju i sl.Naprimjer ja sam nizak za svoje godine pa me ne maltretiraju zbog toga svako toliko te zezaju no nije to nešto zbog čega bi bio depresivan i ne želio ič u školu
Neki klinci su osjetljiviji. Dosta je to individualno.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:13   #55
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
lupanjem po guzici učiš dijete ta se lupanjem rješavaju problemi.

Pogledajte ove starinske "metode" odgoja.
http://www.youtube.com/watch?v=4CNml...layer_embedded
link ti ne radi..

i po meni ne učiš da se lupanjem po guzi rješavaju problemi, već je to metoda kojom mu pokažeš tko je autoritet kada se iscrpe sve pedagoške metode a dijete i dalje radi pizdariju koju je naumio.
a nitko me ne može uvjeriti da se sva djeca mogu na lijepi način uvjeriti da rade nešto krivo i nedozvoljeno/ili po štetu nekog drugog djeteta npr.

i da napomenem šamaranje i sl. spada u neku drugu kategoriju, koju ni ja ne podržavam.

i da ne bi bilo da ja zagovaram da se djeca moraju tući, ne - poanta je bila da su danas djeca sve više "zaštićena", kao što je netko rekao imaju prava, a ne i obaveze.
i onda se u tom duhu i ponašaju.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:17   #56
Kute neće riješiti ništa.
U ovom tekstu hrpa gluposti.
Vjerujem da priča ima više strana,ispada da su i roditelji proglašeni problematičnima,moguće je da za to postoji i razlog.
U našem razredu nema takvih extrema (hvala Bogu),nije ih bilo ni u OŠ.
Djeca su okrutna jer to uče iz društva u kojem žive,vide to i u svojoj užoj okolini,i u obitelji.Mislim da sve ide iz obitelji i djeca koja dobivaju dobar odgoj i emocionalnu stabilnost pronađu način da izbjegnu neke situacije ili da iz njih izađu neporažena.
Škola apsolutno mora reagirati u slučaju nasilja,ali odgoj dolazi iz roditeljskog doma!
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:18   #57
Quote:
Lazanja kaže: Pogledaj post
Pa u kakav je to ekstreman razred upala.Evo ja idem u osmi razred i u mom razredu nikad na nikoga nije bilo usmjereno toliko maltretiranje,normalno da tu i tamo nekog zezaju i sl.Naprimjer ja sam nizak za svoje godine pa me ne maltretiraju zbog toga svako toliko te zezaju no nije to nešto zbog čega bi bio depresivan i ne želio ič u školu
preuvelicano i napumpano za novine

u mom razredu su npr ismijavali jednu curu koja je imala jednu nogu kracu od druge (pretrpila polio dok je bila mala)- ali ne zato nego zato jer je bila zla i spijunka i uvijek u dvoristu stajala sama i smisljala smicalice drugima.. djeca sigurno ne tlace nikog osim ako se taj netko ne ponasa weird- tu izgled uopce nije primaran kako neki misle nego nesto drugo- necije ponasanje i karakter.

iz istog razloga su neka druga djeca popularna i omiljena medju vrsnjacima -zbog ponasanja i karatera.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:26   #58
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
I što ja ne mogu svoj iPhone dati klincu i uzeti običaj mobitel za posao?

Uostalom, čak i u mom, ne prevelikom privatnom pretplatnom paketu dobivam ogromne popuste od operatera, nije nikakav statusni simbol imati dobar mobitel. I zašto ga klinac onda ne bi imao? Upravo iPhone ima fantastičnih softvera za klince, od onih za učenje jezika do periodnog sustava elemenata, da igre čak i izbacim iz kombinacije.

Treba upravo klince i učiti da su to obična tehnička pomagala, a ne "statusni simboli", statusni simbol treba biti ako klinac sam isprogramira nešto za to...
ti Vojky kao da si pao s marsa pa ne znaš što je to statusni simbol u današnjem društvu. barem kod većine.
ajde daj svom klincu iphone, sigurno nitko u njegovom razredu neće razmišljati kako je njegov stari to dobio za vrijednost dviju boca, nego će ti mali bit glavna faca.

tvoje teorije koje tu zastupaš nemaju veze sa stvarnošću..
ne kažem da si u krivu, ali debela većina u hr ne razmišlja ovako.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:28   #59
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Kute neće riješiti ništa.
U ovom tekstu hrpa gluposti.
Vjerujem da priča ima više strana,ispada da su i roditelji proglašeni problematičnima,moguće je da za to postoji i razlog.
U našem razredu nema takvih extrema (hvala Bogu),nije ih bilo ni u OŠ.
Djeca su okrutna jer to uče iz društva u kojem žive,vide to i u svojoj užoj okolini,i u obitelji.Mislim da sve ide iz obitelji i djeca koja dobivaju dobar odgoj i emocionalnu stabilnost pronađu način da izbjegnu neke situacije ili da iz njih izađu neporažena.
Škola apsolutno mora reagirati u slučaju nasilja,ali odgoj dolazi iz roditeljskog doma!
to da, u smislu da neka djeca npr mlate drugu djecu u vrticu ili nizim razredima osnovne ili gdje vec... jer ih roditelji same mlate doma- klasika.
ali u sustini i po defoltu djeca uopce nisu okrutna - nego cesto ogledalo ponasanja roditelja (pogotovo ako je ponasanje istih problematico ili anti-social) i jako instinktivna i jako iskrena bica.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:33   #60
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
preuvelicano i napumpano za novine

u mom razredu su npr ismijavali jednu curu koja je imala jednu nogu kracu od druge (pretrpila polio dok je bila mala)- ali ne zato nego zato jer je bila zla i spijunka i uvijek u dvoristu stajala sama i smisljala smicalice drugima.. djeca sigurno ne tlace nikog osim ako se taj netko ne ponasa weird- tu izgled uopce nije primaran kako neki misle nego nesto drugo- necije ponasanje i karakter.

iz istog razloga su neka druga djeca popularna i omiljena medju vrsnjacima -zbog ponasanja i karatera.
ovo ti ja iz osobnog iskustva mogu reći da nije istina. već sam rekla da su mi se klinci rugali jer sam nosila naočale, a i u ranoj mladosti sam se preselila sa sjevera jadrana na jug, pa sam onda u paketu imala i izrugivanje zbog naglaska kojeg sam imala. a nisu me ni poznavali, bila sam nova..

al možda mi je to bio veći poticaj da postanem popularna i omiljena
indian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.