Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2011., 00:08   #81
Iz mog iskustva radi se obično o pojedincima kod kojih je nešto zakazalo u odgoju... zanimljivo, znam par takvih, kasnije se u zrelijim godinama ispirčavali za sve i tvrdili da ih je majka znala ošamariti, bili su nesretni na neki način i slično.
i društvo odvaja delikvente od ostalog prilagođenog naroda, u zatvore. moje je mišljenje da bi normalnu djecu trebalo zaštiti od ovih. napredniji korak bi bio da se socijalno preodgoje delikventi. i njihove roditelje nek odrade klečanje na kukurzu prije njih. kao primjer
MiLjudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:12   #82
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
imam ja priču..

dečko 17, 18 godina - ide u srednju školu istu onu koju sam ja pohađala tamo devedesetih, znači dobro mi je poznato okruženje. barem sam mislila da mi je poznato.

on je iz obitelji srednje platežne moći, žive ok, ali nikakav poseban raskoš.
ali mali je pun kompleksa jer nema šanse pored svojih bogatih kolega iz razreda, niti da bude dio njihove ekipe, niti ima šanse kod neke cure, jer one vide samo ove bogate.

prije 15 godina mi smo svi bili isti. sigurno je netko imao više, i imao cd player doma a ja ne..ali to nije bilo važno. zajedno smo visili po pakrovima i išli u kulušić.

i onda neki kažu da se ništa nije promijenilo..
Nismo svi bili isti. Ja sam odrastala u "jednakosti" pa opet nismo svi bili isti. Znalo se kome je tata vojno lice, kome direktor, a kome šljaker. Tko može u Trst po novu robu, a tko ne može.
Komplekse dečku nisu nametnuli bogati suučenici nego roditelji.
I danas vise po parkovima i idu u Močvaru i evo ih sad na koncertu i svašta.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:12   #83
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Nisam mislila na iphone nego na 200 kn mjesečno za telefoniranje.meni je to previše za klinca.A cijena koju si naveo je za tarifu 200.
Slažem se da je iphone korisna stvarčica,i da je mnogi uzmu tipa za 1 kn a kasnije otplaćuju velike tarife,to meni nije prihvatljivo.
Takozvani statusni simboli meni ništa ne predstavljaju.Osim putovanja.Ako su ona statusni simbol.
Pazi, ja uzmem telefon čim mi istekne ugovorna obveza - dobije se vrlo povoljno. Ne mora biti ista kartica unutra, bitno da je isti operater (a naravno da će klinac imati istog operatera kao i ja). No, slažem da se ima onih koji vide cijelu familiju koja koristi iPhone i onda uzmu sami uz neku nebuloznu ratu koja im uzme četvrtinu plaće, jer kao "ne žele biti lošiji", a ovi koje su gledali su par obrtnika, koji su te telefone dobili za kikiriki, i još plaćaju ratu od obrta... E, sada naravno da su onda tu kompleksi i djece i roditelja.

No, opet, svaki pušač, a to je dobar dio hrvatskog stanovništva u dim pretvori više nego što može koštati telefonija.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:14   #84
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Zato svoje dijete učim da na provokacije odgovori racionalno i protivnika u startu zatekne svojim odgovorom.To naravno iziskuje sate i sate psiholoških razgovora.Nemaju svi roditelji ni volje,ni vremena, ni znanja ..
ovo je super..
ali ne možeš sa svakom budalom racionalno.
probaš tako, a ako ne ide..

ja nemam djece, al da imam učila bi ih isto tako, budi smiren i staložen i pokušaj mirno riješiti problem, a ako ne ide..ne bi bilo loše da se zna i potući/odnosno obraniti se. neće škoditi.
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:14   #85
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
To je dobro, ali još bolje je da ga učiš kako mora imati svoju ekipu, bar dva-tri bliska prijatelja, koji će se držati zajedno. Nasilnici obično napadaju usamljenu djecu, koja se drže po strani.
To je naučila.Jako je društveno biće.Međutim,uvijek postoje grupice kojima ne paše ovo ili ono.Mora znati odreagirati na situaciju.naravno da to nije uvijek jednostavno,ni nama odraslima a kamoli 16-godišnjacima.Mislim da je najvažnije naučiti dijete da ti se povjeri,pogotovo ako je u opasnosti ono ili neki drugi učenik.I pokušati mu dati racionalno rješenje,a ne reći-pa mlatni i ti nju,ili uvrijedi i ti nju..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:15   #86
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
To je dobro, ali još bolje je da ga učiš kako mora imati svoju ekipu, bar dva-tri bliska prijatelja, koji će se držati zajedno. Nasilnici obično napadaju usamljenu djecu, koja se drže po strani.
da je Tesla pio po parkićima s ekipom puno bi ti pisao po forumu ovako "pametne" zaključke
MiLjudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:15   #87
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
on je iz obitelji srednje platežne moći, žive ok, ali nikakav poseban raskoš.
ali mali je pun kompleksa jer nema šanse pored svojih bogatih kolega iz razreda, niti da bude dio njihove ekipe, niti ima šanse kod neke cure, jer one vide samo ove bogate.

prije 15 godina mi smo svi bili isti. sigurno je netko imao više, i imao cd player doma a ja ne..ali to nije bilo važno. zajedno smo visili po pakrovima i išli u kulušić.
Ma kako smo bili isti? Onaj što je imao auto je ima 10x (ne posto, puta) veću šansu povalit nešto i uvijek je bio popularan u društvu, a i među onima što su imali auto su se razlikovali oni što su imali siceve koji se mogu položit u odnosu na one fiksne iz recimo Fiće.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:16   #88
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Netko je spomenuo da maltretiranje najviše ovisi o "materijalu" i to je istina.
Godinama sam u i oko škole, što u vijeću, što u odborima, što sasvim rekreativno jer me zanimaju djeca.
Maltretirana djeca nikad nisu maltretirana jer nemaju ovo ili ono ili imaju ovo ili ono. Već zbog toga što se daju maltretirati, odnosno takvog su karaktera.
Ima djece sasvim prosječnog ili nižeg imovinskog statusa koji se ne daju gnjaviti, čak se i te kako nametnu kao vođe i nitko ih ne gnjavi.
Mislim da u ovoj priči zasigurno ima i druga strana medalje.
Što ne opravdava, da me ne bi krivo shvatili, ali je bedasto micati fokus sa problema i usmjeravati ih na ono što nije glavni problem.
Ma naravno-treba pustiti da se djeca međusobno kolju i neka samo najjači ostanu. Tako da danas-sutra korporacije ne moraju razmišljati koga će zaposliti. Recimo ja sam svoje klince učio da se ne smiju tući i od samih početaka tako nešto najstrože kažnjavao. Kad bih mogao sve ponoviti rekao bih-sine ako te neko zajebava razbij mu zube. Džabe tebi karkter i sve ako te tri nasilnika dočekaju i iscipelare. Varijante tipa "oni su kukavice i same ne treba pokazati strah" ili "samo se nemoj obazirati i prestat će" u principu možeš objesiti mačku o rep. Niti su kukavice(ako i jesu u čoporu su pa je slaba utjeha od toga), niti će prestati.
Mladi nasilnici imaju benificije koje graniče sa zdravom pameću. Oni su ti kojima treba pomoći.

Istina je da se i djeca iz obitelji nižeg imovinskog statusa mogu nametnuti kao vođe. Slučajno znam za slučaj malih Roma... Ali to je već druga priča.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:16   #89
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Nismo svi bili isti. Ja sam odrastala u "jednakosti" pa opet nismo svi bili isti. Znalo se kome je tata vojno lice, kome direktor, a kome šljaker. Tko može u Trst po novu robu, a tko ne može.
Točno, ovo je i meni prvo pada na pamet pri pomisli na commie kute u kojima se mogla propagirat tek lažna jednakost. Danas su te različitosti tek bolno ogoljene.

Inače, nisam upućena, aktualna pravobraniteljica i nije najkvalificiranija za posao ili? Pitam općenito, mimo ovog slučaja.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:18   #90
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
ne znam bas, ali iz iskustva ( bila sam head girl cijelu osnovnu i srednju i doslovno sam znala gotovo svih u skoli, plus imala sam dva mladja brata u susjednoj skoli pa sam jako dobro poznavala i sve njihove frendove ) znam da vecina klinaca na koje vrsnjaci su pikirali konstantno su bili malo weird.

ona spomenuta sa jednom nogom kracom od druge, onda jedna koja je bila streberica i ulizica/shpija, treca koja se stalno drpala sa deckima u zadnjoj klupi i tukla sve cure po skoli itd itd... svi su vecinom isli kod skolskog psihologa i imali ozbiljnih problema kuci.

a u skoli zbog pretjerane povucenosti, izoliranosti/drzanja po strani ili samog fakta da nisu imali ijednog frenda su bili na meti bullyja.
Ček malo-jesi ti išla u školu u HR ili negdje drugdje? Izrazi poput wierd, head girl daju naslutiti da si ti iz sasvim druge priče.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:19   #91
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pazi, ja uzmem telefon čim mi istekne ugovorna obveza - dobije se vrlo povoljno. Ne mora biti ista kartica unutra, bitno da je isti operater (a naravno da će klinac imati istog operatera kao i ja). No, slažem da se ima onih koji vide cijelu familiju koja koristi iPhone i onda uzmu sami uz neku nebuloznu ratu koja im uzme četvrtinu plaće, jer kao "ne žele biti lošiji", a ovi koje su gledali su par obrtnika, koji su te telefone dobili za kikiriki, i još plaćaju ratu od obrta... E, sada naravno da su onda tu kompleksi i djece i roditelja.

No, opet, svaki pušač, a to je dobar dio hrvatskog stanovništva u dim pretvori više nego što može koštati telefonija.
E tu smo došli do prave istine..kompleksi roditelja zapravo progovaraju kroz dječja usta..
Razumijem ja kaj ti hoćeš reći..
Netko puši..netko telefonira...netko oboje...


Moju kćer su počeli malo ismijavati u školi jer ne podnosi cajke..
Ja joj velim-ne moraš napadati cajke-jednostavno reci da ih ne slušaš,bez daljnjeg obrazloženja.Vrijeđanje nečijeg "ukusa" donijet će samo nove provokacije.Koje će samo njenim živcima naškoditi...

Zadnje uređivanje mimoza40 : 08.10.2011. at 00:24.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:19   #92
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Nismo svi bili isti. Ja sam odrastala u "jednakosti" pa opet nismo svi bili isti. Znalo se kome je tata vojno lice, kome direktor, a kome šljaker. Tko može u Trst po novu robu, a tko ne može.
Komplekse dečku nisu nametnuli bogati suučenici nego roditelji.
I danas vise po parkovima i idu u Močvaru i evo ih sad na koncertu i svašta.
nisu njemu roditelji ništa nametnuli, poznajem ljude, to nisu njihove metode.

ne kažem da smo svi bili isti, ali nama to nije bilo važno. svi smo se skupa družili.

danas u močvaru ide samo jedan mali dio, i visi po parkovima..

ostali voze skupe tatine aute, imaju skupu obleku, i idu na cajke..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:22   #93
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Ma naravno-treba pustiti da se djeca međusobno kolju i neka samo najjači ostanu. Tako da danas-sutra korporacije ne moraju razmišljati koga će zaposliti. Recimo ja sam svoje klince učio da se ne smiju tući i od samih početaka tako nešto najstrože kažnjavao. Kad bih mogao sve ponoviti rekao bih-sine ako te neko zajebava razbij mu zube. Džabe tebi karkter i sve ako te tri nasilnika dočekaju i iscipelare. Varijante tipa "oni su kukavice i same ne treba pokazati strah" ili "samo se nemoj obazirati i prestat će" u principu možeš objesiti mačku o rep. Niti su kukavice(ako i jesu u čoporu su pa je slaba utjeha od toga), niti će prestati.
Mladi nasilnici imaju benificije koje graniče sa zdravom pameću. Oni su ti kojima treba pomoći.

Istina je da se i djeca iz obitelji nižeg imovinskog statusa mogu nametnuti kao vođe. Slučajno znam za slučaj malih Roma... Ali to je već druga priča.
Kako si ti iz mog posta isčitao da mislim da treba pustiti djecu da se kolju?
Ja sam taj post napisala kao odgovor na to da je uzrok nasilju lošije imovinsko stanje ili neki hendikep.
Jer mislim da u startu nije, uzrok je stav, a kasnije se pronađe fokus. Pronašli bi ga bilo kome.
To ne znači da odobravam već da uzrok vidim negdje drugdje.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:25   #94
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
To je naučila.Jako je društveno biće.Međutim,uvijek postoje grupice kojima ne paše ovo ili ono.Mora znati odreagirati na situaciju.naravno da to nije uvijek jednostavno,ni nama odraslima a kamoli 16-godišnjacima.Mislim da je najvažnije naučiti dijete da ti se povjeri,pogotovo ako je u opasnosti ono ili neki drugi učenik.I pokušati mu dati racionalno rješenje,a ne reći-pa mlatni i ti nju,ili uvrijedi i ti nju..
djeca uče po principu nagrade i kazne. kao iz knjige Hermana Hessea: od dva vuka pobjeđuje onaj kojeg hraniš.
nedostatak odgoja pokazuje da dijete od roditelja nije dobivalo adekvatne nagrade odnosno kazne. mediji ne daju pozitivne primjere. otkad bahati roditelji srozavaju nastavnicima autoritet, djeca ne dobivaju adekvatne nagrade odnosno kazne. to je čista psihologija. prevelika popustljivost od autoriteta stvara kaotično društvo
MiLjudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:27   #95
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
nisu njemu roditelji ništa nametnuli, poznajem ljude, to nisu njihove metode.

ne kažem da smo svi bili isti, ali nama to nije bilo važno. svi smo se skupa družili.

danas u močvaru ide samo jedan mali dio, i visi po parkovima..

ostali voze skupe tatine aute, imaju skupu obleku, i idu na cajke..
I moji klinci idu ili su išli u razrede gdje se svi skupa druže
Osobno iskustvo nije mjerodavno.
I ako ti imaš osjećaj da manjina nema i ide u parkove, a većina ima, vozi skupe tatine aute i ima skupu obleku o čemu onda pričaju oni koji viču da nikad nismo živjeli gore, da ljudi nemaju za kruh i da kopaju po kontejnerima, te da 1% bogatih drži 99% bogatstva ?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:27   #96
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ma kako smo bili isti? Onaj što je imao auto je ima 10x (ne posto, puta) veću šansu povalit nešto i uvijek je bio popularan u društvu, a i među onima što su imali auto su se razlikovali oni što su imali siceve koji se mogu položit u odnosu na one fiksne iz recimo Fiće.
to si ti sebe onda uvjerio zašto te ne ide s curama

i ja pričam o srednjoj školi, tko je onda vozio auto.
možda ima veze što su to bile godine rata, tada smo svi bili bez para

tvoje su osamdesete (valjda?) i godine blagostanja
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:28   #97
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
ovo je super..
ali ne možeš sa svakom budalom racionalno.
probaš tako, a ako ne ide..

ja nemam djece, al da imam učila bi ih isto tako, budi smiren i staložen i pokušaj mirno riješiti problem, a ako ne ide..ne bi bilo loše da se zna i potući/odnosno obraniti se. neće škoditi.
Ako ne ide racionalno kažem joj da se makne ili da ga riječima potuče.Nećeš vjerovati ali do sada je uvijek upalilo i nije bilo fizičkih napada jer je emotivno nadjačala "neprijatelja" onog trena kad je pokazala da se ne boji i da ju ne dira njegova zajebancija..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:30   #98
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
i ja pričam o srednjoj školi, tko je onda vozio auto.
možda ima veze što su to bile godine rata, tada smo svi bili bez para
U četvrtom razredu srednje si već imao dozvolu, puno češće se išlo sa 7 godina u školu...

Prije toga imao si podjelu:
- Amiga - djeca dijasporaša
- Commodore 64 - djeca obrtnika i bolje stojećih radnika
- Spectrum 48 - ostali

A da ne spominjem koje su ogromne razlike bile u osnovnoj kod cura, ovisno da li je neka imala original Barbiku, u odnosu na kopije... Imati u osnovnoj original Barbi je značilo da nema šanse da ti se izruguju, nego ti sve žele biti "prijateljice" da se mogu doći kod tebe doma igrati...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:31   #99
Quote:
GaelGarciaBernal kaže: Pogledaj post
Reklo bi se da su u Japanu djeca neodgojeni huligani zbog nedostatka kvalitetne kršćanske naobrazbe.

Nije mi jasno zašto neki u svakom problemu na nebu i zemlji vide maligni utjecaj anacionalnog i nekršćanskog.
potpisujem
jennyL is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:34   #100
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
I moji klinci idu ili su išli u razrede gdje se svi skupa druže
Osobno iskustvo nije mjerodavno.
I ako ti imaš osjećaj da manjina nema i ide u parkove, a većina ima, vozi skupe tatine aute i ima skupu obleku o čemu onda pričaju oni koji viču da nikad nismo živjeli gore, da ljudi nemaju za kruh i da kopaju po kontejnerima, te da 1% bogatih drži 99% bogatstva ?
ček, ček..

ja ne kažem da oni što nemaju zato vise po parkovima. vjerujem da netko i ima pa visi po parkovima, jer mu je bolja ekipa.
netko ne izlazi van uopće, ima i ta kategorija.

ova priča mi je specifična jer se radi o školi u koju sam i ja išla, da je neka druga u pitanju ne bih se tako odlučno izjašnjavala da su se stvari promijenile..
indian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.