Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 17:43   #1
Ljevica i domoljublje

Ne shvaćam zašto neki ljudi misle da ljevičari ne mogu bit domoljubi i da su protiv Hrvatske. Ustvari, ovdje se ne radi samo o nekim ljudima, već o dobrom dijelu hrvatske populacije, koja je izmanipulirana HDZ-ovskom propagandom.

Nema čovjeka koji ne voli svoju zemlju. Možda ne trenutno stanje svoje zemlje, ali zasigurno neku svoju viziju kako bi ta zemlja trebala izgledat. Ljevičari se ne razlikuju od desničara po tome što ne vole svoju zemlju, nego po političkoj orijentaciji. Švedski desničari vole Švedsku, ali ne vole švedski liberalni stav prema imigraciji, religiji, švedski vrijednosni sustav itd. Nikad nisam čuo Švedske ljevičare da zbog toga nazivaju desničare narodnim neprijateljima. Ruski ljevičari vole Rusiju, ali ne vole ruski mentalitet, Putina, odnos prema gay populaciji, itd. Svi jednako vole svoju zemlju, ali je žele promjenit po svojoj mjeri, koja bi odgovarala njihovim osobnim uvjerenjima.

Hrvatski ljevičari su se jednako borili za hrvatsku i jednako vole hrvatsku. Vrijeme je da se promjene neki glupi stereotipi u hrvatskom društvu, gdje se ljevičari smatraju anti-hrvatima, a desničari zatucanim primitivcima.
thatfeel is offline  
Old 08.12.2011., 19:10   #2
To ce se tesko promjeniti jer odgovara politicarima i ljudima koji stoje iza njih, omogucava im manipulaciju do nevjerojatnih razmjera. Mozes pokrast milijarde i zatim reci glasajte za mene jer ce inace na vlast doci ljevicari (a svi ljevicari su komunisti) koji su protiv nase domovine, mi smo domoljubi jer nismo ljevicari to sto krademo do svoje drzave i naroda nije bitno.
__________________
"The trade of the petty usurer is hated with most reason: it makes a profit from currency itself, instead of making it from the process which currency was meant to serve. Their common characteristic is obviously their sordid avarice." -- Aristotle
blj58 is offline  
Old 08.12.2011., 19:22   #3
Svatko voli svoju zemlju onoliko koliko ima koristi od nje. Sve ostalo je iracionalno, barem iz perspektive pojedinca. Mislim da ce drzave u buducnosti morati sve vise uzimati u obzir takvo sebicno ponasanje svojih gradjana. Najbolji aktualni primjer je pad nataliteta i nevoljkost ljudi da imaju djecu.
dtk is offline  
Old 08.12.2011., 19:30   #4
ta fraza "domoljublje" je adeze izmišljotina, no očito duboko ukorijenjena kao imperativ ili osjećaj krivnje, kako kod koga. poslužila je svrsi, kao krinka iza koje se kralo, ubijalo, pljačkalo, podmićivalo i izvršilo sunovrat kompletnog sistema vrijednosti u hrvatskom društvu za sljedećih 20 godina. najmanje.

dakle, sam pojam je prostituiran do te mjere da je tragikomično uopće o tome raspravljati. za pretpostaviti je da će i sdp i sateliti nastaviti u revijalnom tonu, jer se ova spika - ipak najbolje isplati. mnogima
__________________
*
revolution is offline  
Old 08.12.2011., 19:36   #5
Ja sam stekao dojam da je u Hrvatskoj naglašavanje domoljublja u direktno proporcionalnoj vezi s količinom lopovluka i nedostatkom morala.
To me podsjeća i na jedan dokumentarac u kojem se cigo iz nekog beogradskog sluma žali da mu država ne daje ništa para a i on navija za Srbiju.
lakota is offline  
Old 08.12.2011., 20:17   #6
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam zašto neki ljudi misle da ljevičari ne mogu bit domoljubi i da su protiv Hrvatske. Ustvari, ovdje se ne radi samo o nekim ljudima, već o dobrom dijelu hrvatske populacije, koja je izmanipulirana HDZ-ovskom propagandom.

Nema čovjeka koji ne voli svoju zemlju. Možda ne trenutno stanje svoje zemlje, ali zasigurno neku svoju viziju kako bi ta zemlja trebala izgledat. Ljevičari se ne razlikuju od desničara po tome što ne vole svoju zemlju, nego po političkoj orijentaciji. Švedski desničari vole Švedsku, ali ne vole švedski liberalni stav prema imigraciji, religiji, švedski vrijednosni sustav itd. Nikad nisam čuo Švedske ljevičare da zbog toga nazivaju desničare narodnim neprijateljima. Ruski ljevičari vole Rusiju, ali ne vole ruski mentalitet, Putina, odnos prema gay populaciji, itd. Svi jednako vole svoju zemlju, ali je žele promjenit po svojoj mjeri, koja bi odgovarala njihovim osobnim uvjerenjima.

Hrvatski ljevičari su se jednako borili za hrvatsku i jednako vole hrvatsku. Vrijeme je da se promjene neki glupi stereotipi u hrvatskom društvu, gdje se ljevičari smatraju anti-hrvatima, a desničari zatucanim primitivcima.
Hrvatski narod se zapravo nikad nije u normalnim uvjetima pitalo želi li neovisnu Hrvatsku ,tako da nemamo niti jedan dokaz da su svi koji žive u Hrvatskoj barem politički Hrvati ili domoljubi tj. da žele dobro Hrvatskoj.

Ljevica jako često radi na štetu Hrvatske. Mnogi koji to rade su zapravo jugoslavenski domoljubi i mislim da često liječe osobne i obiteljske poraze i nostalgije preko leđa Hrvatske.
dr.laki is offline  
Old 08.12.2011., 20:23   #7
znači, ljevica (koja to') radi na štetu Hrvatske, a HDZ je društvo zanesenih filatelista?

tko je ili nije želio samostalnu Hrvatsku je deplasirano sranje, tu su rezultati referenduma, ljudi su se nadali i htjeli samostalnost, pokazala se kao katastrofetina, sad treba tražit dežurne krivce. o je !
__________________
*
revolution is offline  
Old 08.12.2011., 20:24   #8
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam zašto neki ljudi misle da ljevičari ne mogu bit domoljubi i da su protiv Hrvatske.
Jer ih je Tuđman u to uvjerio kako bi HDZ dobivao izbore.

Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ta fraza "domoljublje" je adeze izmišljotina, no očito duboko ukorijenjena kao imperativ ili osjećaj krivnje, kako kod koga.
I ne, nije. Domoljublje je prvenstveno ljubav prema sebi, svojoj obitelji, svojoj tradiciji, načinu života, purici s mlincima, cvijetu na mirisnoj livadi, ljudima koji su ti bliski i načinu života i vrijednostima koje prepoznaješ kao svoje.

Jedan usr@ni Franjo i bjeloglava Jadranka ne mogu to promijeniti, ne znam za tebe ali ja im takvu moć - NE DAM.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Old 08.12.2011., 20:31   #9
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Jer ih je Tuđman u to uvjerio kako bi HDZ dobivao izbore.



I ne, nije. Domoljublje je prvenstveno ljubav prema sebi, svojoj obitelji, svojoj tradiciji, načinu života, purici s mlincima, cvijetu na mirisnoj livadi, ljudima koji su ti bliski i načinu života i vrijednostima koje prepoznaješ kao svoje.

Jedan usr@ni Franjo i bjeloglava Jadranka ne mogu to promijeniti, ne znam za tebe ali ja im takvu moć - NE DAM.
domoljublje bi u normalnim okolnostima trebalo značiti zdrav odnos prema svojoj zajednici, a ne nikakve samospoznaje, obiteljske spike i purice s milincima (kad oni preferiraju pečene volove). zdrav odnos prema zajednici ne možeš imat kad "najbolji među nama" kradu, lažu, seru, muljaju i žive kao paraziti. i onda ih je još fanatično bira opet ili zamjenjuje manje rabijatnima. sorry.

ali ja i dalje volim svoju zemlju, totalno,nepovratno normalno i beskrajno sam zaljubljena, ali (ovakva) država je već drugo pitanje
__________________
*
revolution is offline  
Old 08.12.2011., 20:42   #10
Tvrdnja da su ljevičari a priori slabiji domoljubi od desničara je besmislena (da ne kažem glupa) isto toliko koliko i tvrdnja da su ateisti a priori nemoralniji od vjernika. Uopće mi se ne da objašnjavati, jer to shvaća svatko tko ima barem prosječan IQ.

Zapravo, desničari mi po pitanju domoljublja djeluju kao pompozni formalisti. Svo to vitlanje zastavama, držanje ruke na srcu dok svira himna, sve te žestoke domoljubne parole, sve to djeluje nekako isforsirano i groteskno.
NULTI is offline  
Old 08.12.2011., 20:49   #11
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ta fraza "domoljublje" je adeze izmišljotina, no očito duboko ukorijenjena kao imperativ ili osjećaj krivnje, kako kod koga. poslužila je svrsi, kao krinka iza koje se kralo, ubijalo, pljačkalo, podmićivalo i izvršilo sunovrat kompletnog sistema vrijednosti u hrvatskom društvu za sljedećih 20 godina. najmanje.

dakle, sam pojam je prostituiran do te mjere da je tragikomično uopće o tome raspravljati. za pretpostaviti je da će i sdp i sateliti nastaviti u revijalnom tonu, jer se ova spika - ipak najbolje isplati. mnogima
je, za neke domoljublje je izmišljan pojam i pojava koju nemogu pojmiti. al, to je već za pdf psihijatriju.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 08.12.2011., 20:53   #12
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
znači, ljevica (koja to') radi na štetu Hrvatske, a HDZ je društvo zanesenih filatelista?
Nisam ni spomenuo hdz ,to nije moje mišljenje o njima ,zato mi ne podmeći stvari koje nisam izjavio.

Quote:
tko je ili nije želio samostalnu Hrvatsku je deplasirano sranje, tu su rezultati referenduma, ljudi su se nadali i htjeli samostalnost, pokazala se kao katastrofetina, sad treba tražit dežurne krivce. o je !
Mogu samo ponoviti da se hrvatski narod nikada nije u normalnim uvjetima pitalo žele li neovinsu Hrvatsku. Tvoje procjene su već neka druga tema.
dr.laki is offline  
Old 08.12.2011., 21:26   #13
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam zašto neki ljudi misle da ljevičari ne mogu bit domoljubi i da su protiv Hrvatske. Ustvari, ovdje se ne radi samo o nekim ljudima, već o dobrom dijelu hrvatske populacije, koja je izmanipulirana HDZ-ovskom propagandom.

Nema čovjeka koji ne voli svoju zemlju. Možda ne trenutno stanje svoje zemlje, ali zasigurno neku svoju viziju kako bi ta zemlja trebala izgledat. Ljevičari se ne razlikuju od desničara po tome što ne vole svoju zemlju, nego po političkoj orijentaciji. Švedski desničari vole Švedsku, ali ne vole švedski liberalni stav prema imigraciji, religiji, švedski vrijednosni sustav itd. Nikad nisam čuo Švedske ljevičare da zbog toga nazivaju desničare narodnim neprijateljima. Ruski ljevičari vole Rusiju, ali ne vole ruski mentalitet, Putina, odnos prema gay populaciji, itd. Svi jednako vole svoju zemlju, ali je žele promjenit po svojoj mjeri, koja bi odgovarala njihovim osobnim uvjerenjima.

Hrvatski ljevičari su se jednako borili za hrvatsku i jednako vole hrvatsku. Vrijeme je da se promjene neki glupi stereotipi u hrvatskom društvu, gdje se ljevičari smatraju anti-hrvatima, a desničari zatucanim primitivcima.
Ljevičari na hrvatski način ne da se nisu jednako borili za RH već se uopće nisu borili ili su se čak borili i protiv nje !! Ljevičar na hrvatski način nema nijedne dodirne točke sa ljevicom iz Švedske ili bilo koje zemlje koja nije bila pod najzločinačkijim diktatorima -komunistima !! I hrvatska ljevica je samo "ušminkani" nastavak te zločinačke ideologije i nije istina da onaj kojemu je bolja yuga od RH, kojemu je bolji zločinac jbt od prvog hrvatskog predsjednika FT,da onaj kojemu je vrh (a samim tim i svi branitelji) sudionici "udruženog zločinačkog poduhvata",VOLI Hrvatsku !! Protiv ljevice nitko normalan nema ništa ali protiv ove na hrvatski način sigurno ima...
bogdanić is offline  
Old 08.12.2011., 21:30   #14
Ja sam Hrvat. Ne držim ruku na srcu dok je himna, ne odlazim na koncerte Thompsona, ne glasam za HDZ. Ne pljujem po gay osobama, ne diskriminiram različito mišljenje. Ne odlazim u crkvu, niti sudim onima koji odlaze. Volim zavičaj di živim i ljude bez predrasuda.

Što sam ja?
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Old 08.12.2011., 21:33   #15
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
Ja sam Hrvat. Ne držim ruku na srcu dok je himna, ne odlazim na koncerte Thompsona, ne glasam za HDZ. Ne pljujem po gay osobama, ne diskriminiram različito mišljenje. Ne odlazim u crkvu, niti sudim onima koji odlaze. Volim zavičaj di živim i ljude bez predrasuda.

Što sam ja?
Ako pritom misliš da je drug Tito svetac, smatraš kako je bivša država bila idila, da te boli briga za generale iako bi te stranci mogli etiketirati onda si Jugosloven.
master_mind_ is offline  
Old 08.12.2011., 21:37   #16
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Ako pritom misliš da je drug Tito svetac, smatraš kako je bivša država bila idila, da te boli briga za generale iako bi te stranci mogli etiketirati onda si Jugosloven.
Apsolutno me nije briga ni za Tita ni bivšu državu jer je to nebitno za život moje djece u budućnosti i ono što im ja trebam pružiti. Okrenut sam toj budućnosti.

Generali su vrlo opsežna tema, no, generalno, ne boli me briga.

Onda, što sam ja?
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Old 08.12.2011., 21:43   #17
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
Apsolutno me nije briga ni za Tita ni bivšu državu jer je to nebitno za život moje djece u budućnosti i ono što im ja trebam pružiti. Okrenut sam toj budućnosti.

Generali su vrlo opsežna tema, no, generalno, ne boli me briga.

Onda, što sam ja?
Onda si Hrvat, ok ti si onda iznimka. No, daj budimo nas dvojica realni i pogledajmo neke ljude uvjetno rečeno "lijeve" orjenatacije na ovomu forumu. Ne bi ih htio sada prozivati ali eto tvrde da je Tito Isus na zemlji, Juga je bila raj, generali su isti kao i mladić i karadžić. Na sve to tepaju si da su ljevičati.

Dobro, to su samo oni, ali onda možeš primjetiti da nemaju samo oni taka stav nego i lijeve stranke u hrvatskoj. sada ti meni reci što bi se trebao zaključiti o hrvatskim "ljevičarima"?
master_mind_ is offline  
Old 08.12.2011., 21:47   #18
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Hrvatski narod se zapravo nikad nije u normalnim uvjetima pitalo želi li neovisnu Hrvatsku ,tako da nemamo niti jedan dokaz da su svi koji žive u Hrvatskoj barem politički Hrvati ili domoljubi tj. da žele dobro Hrvatskoj.

Ljevica jako često radi na štetu Hrvatske. Mnogi koji to rade su zapravo jugoslavenski domoljubi i mislim da često liječe osobne i obiteljske poraze i nostalgije preko leđa Hrvatske.
A ti si doktor analitičar za ljevicu?
Pa je li Jaca dovljno jugoslavenskujuća kada je brijala po CK SKH-a tribinama?!Što je ona manje Hrvatica nego onda.
Pa 5o godina je postoajo taj režim.Shvati da je to bilo jednoumlje okruženo paranojom i nasiljem prema slobodi i pravima pojedinaca.

Ljudi koji dobro misle sjećaju se socijalnog ili društvenog aspetka,bez politike.Ne nameći svoju spiku koja je centrirana sa je ljevica isključivo i neosporivo pupčanom vrpcom vezana za neke jugosveze.
Ljevica je A.Trumbić,F.Supilo,S.Radić..itd.Kužiš?!
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Old 08.12.2011., 21:59   #19
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
A ti si doktor analitičar za ljevicu?
Pa je li Jaca dovljno jugoslavenskujuća kada je brijala po CK SKH-a tribinama?!Što je ona manje Hrvatica nego onda.
Pa 5o godina je postoajo taj režim.Shvati da je to bilo jednoumlje okruženo paranojom i nasiljem prema slobodi i pravima pojedinaca.

Ljudi koji dobro misle sjećaju se socijalnog ili društvenog aspetka,bez politike.Ne nameći svoju spiku koja je centrirana sa je ljevica isključivo i neosporivo pupčanom vrpcom vezana za neke jugosveze.
Ljevica je A.Trumbić,F.Supilo,S.Radić..itd.Kužiš?!
Nerazumijem ni kakve veze ovo ima s mojim postom ,a ni što si htio reći...
dr.laki is offline  
Old 08.12.2011., 23:34   #20
Quote:
WTF kaže: Pogledaj post
Apsolutno me nije briga ni za Tita ni bivšu državu jer je to nebitno za život moje djece u budućnosti i ono što im ja trebam pružiti. Okrenut sam toj budućnosti.

Generali su vrlo opsežna tema, no, generalno, ne boli me briga.

Onda, što sam ja?
Jugoslaven s perspektivom dezintegracije na Hrvata.
the edge is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.