Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2011., 18:57   #21
Quote:
Zar još nitko nije dao prijedlog da se u mirovinu ide sa 55/60 godina života kako bi se mladi naraštaj mogao zaposliti a starije otpraviti u zasluženu mirovinu? A ne da se gura sve dalje i dalje da se ide u mirovinu kad si spreman za bolnički krevet ili za grob.
Mislim da se država ne bi obradovala ovoj ideji jer bi ona značila da sljedećih 15, 20 godina ti ljudi tj umirovljenici budu na njenoj grbači. Da, oni plačaju doprinos za mirovinu ali 20 godina je jako dugo vremena. Zapravo, mislim da nije mali problem (danas) što se tako nekoć radilo pa Hrvatska ima jako, jako puno umirovljenika. Na stranu sad koliko su njihove mirovine male i koliko neki od njih zaslužuju više.

Quote:
Da li bi to riješilo pitanje nezaposlenosti mladih u Hrvatskoj?
Mislim da ne bi jer i danas kad netko ode u mirovinu na njegovo mjesto ne uzimaju nikoga. Uz to, država bi još više trošila jer mi imala novog umirovljenika. Neće valjda mladi raditi samo za isplatu mirovima?
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 19:26   #22
Ne mogu se načuditi koliko su ljudi na Balkanu lijeni.

Kakvi su to ljudi koji bi radije ne radili nego radili? S 55 godina u penziju? Pa tko je tu lud? Moj stari ima 57 godina i ne pomišlja na bilo kakav prestanak rada. Zašto i bi? Zdravlje mu je super, digne u bench više od mene, trči sat vremena svako jutro. I on bi sad trebao u neku "zasluženu" mirovinu? Šta, gledati Kolo Sreće i čekati smrt?

Mirovine bi trebale biti za nesposobne i bolesne. A ne za ljude koji su sposobni raditi i kojim je ostalo još 15-20 godina dobrog zdravlja.
Pavo B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 15:14   #23
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Osim što spava do podne, grije se u tom stanu, pere veš itd., itd., a dedo plaća režije i nabavlja njupu, krpice i šuze s markom ...
netočno. to mu sve plaćaju mama i tata.
a dedo ima penziju za sebe.

mami i tati je nezaposleni klinac zapravo vrlo mali trošak. malo im poveća režije, malo račun za hranu i odjeću.
to je svakako manje od 1800kn mjesečno, koliko je prosječna mirovina u HR.

trošak penzionera je uvijek veći od troška nezaposlenog klinca. ako bi se povećao broj penzionera, a da im se ne sruši dodatno penzije, bilo bi potrebno dodatno opteretiti plaće, što bi dovelo do pada neto plaća.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 21:40   #24
Pravilna usporedba punoljetne osobe koju uzdržavaju roditelji i djeda u mirovini bi bila kad bi postojao neki poseban fond iz kojeg bi se tim ljudima isplačivao neki mjesečni "džeparac".

Na račun toga, ako moderatori dozvole, može jedan vic-oglas?
Prodajem sina! Vrlo povoljno! '86. godište, nikada nije radio! Troši koliko mu date! Ukoliko ga nitko ne uzme-uspavljujem ga!
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 05:59   #25
Uzmite pr. kod Australije. Tamo bijeda uzima od države mirovninu, jer većina uposlenih uplaćuje u privatne fondove po izboru. Bogatiji i nemaju pravo na državnu.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 10:12   #26
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
netočno. to mu sve plaćaju mama i tata.
a dedo ima penziju za sebe.

mami i tati je nezaposleni klinac zapravo vrlo mali trošak. malo im poveća režije, malo račun za hranu i odjeću.
to je svakako manje od 1800kn mjesečno, koliko je prosječna mirovina u HR.


trošak penzionera je uvijek veći od troška nezaposlenog klinca. ako bi se povećao broj penzionera, a da im se ne sruši dodatno penzije, bilo bi potrebno dodatno opteretiti plaće, što bi dovelo do pada neto plaća.
Ukoliko mama i tata rade, ili zaraduju dovoljno da ga mogu uzdrzavati. No cesto je djedova mirovina upravo as na desetku.
robi-5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.