Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2012., 10:50   #21
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Cilj ne bi trebao biti veća potrošnja, veći prihod državi, već veća potrošnja veći prihod poduzetnicima. Veći prihod državi (vlasti) znači još
veći utjecaj države na ekonomiju jer mora se izbiti iz glave da je država (vlast) najveći investitor. To nije kapitalizam, već nastavak vlasti
u maniri socijalizma i stvaranje zavisnih poduzetnika koji nisu ni primirisali kapitalizam, ni konkurenciju. Dokaz: U SAD ne postoji koncetracija
novaca u glavnom gradu, koju Obama raspoređuje.
Za koga smo mi na dug izgradili autoceste? Kao one su doprinjele razvoju Hrvatske? A gdje je taj razvoj, tko ga može financijski potvrditi? Ili
da li smo ceste napravili da turisti LJETI brže dođu do odredišta, a ostatak godine zjape prazne? Ili smo izgradili A1 da Jurjević i Kerum mogu
brzo doći do Zagreba? To je važno?
Mislim da je autor teme zapravo i mislio na vece prihode gospodarstvu,tj. poduzetnicima.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 11:09   #22
Quote:
miky0 kaže: Pogledaj post
Mislim da je autor teme zapravo i mislio na vece prihode gospodarstvu,tj. poduzetnicima.
Miky0. Tko je što mislio a nije napisao nije predmet ove rasprave, niti si Ti taj koji možem tumačiti što je pjesnik želio reći. Ponavljam veći prihodi tzv. državi
su nesvojstveni kapitalizmu, jer država u pravom kapitalizmu nije glavni inve-
-stitor. Ova država je osmišljena od tzv. komunista, a oni se neće odreći da
određuju kako će se kretati država, koja je njihov pljen i tako se ponašaju.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:03.