Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2013., 12:45   #1
Atlantis / Atlantida (2013-2015)

Nova serija je izašla iz UK radionice, tj. BBC-a. Serija nas smješta u Atlantidu gdje mladić traži oca. Jason pronalazi put kroz magični prolaz i ovdje sve počinje.

http://www.imdb.com/title/tt2705602/

Po meni je serija za sada odlična i ima velik potencijal.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 13:54   #2
bila sam skeptična prema seriji .. ali bilo koja serija kao nasljednik robin hooda i ponajviše merlina ne može biti u povoljnoj poziciji, za razliku od navedenih ne odvija se u eng i nije dio njihove mitologije/kulture čime gubi na britishnessu, a i puno je tu očekivanja koje su nametnule ranije serije i koje treba zadovoljiti .. sviđa mi se interakcija među glavnim likovima, činjenica da je jason iz 'našeg' svijeta što otvara mogućnosti za mnoge reference .. veliki plus serije je što stvarno ima puno mogućnosti, upravo zbog bogatstva grčkih mitova .. dakle prva ep mi je bila zabavna, lako se gleda i nadam se da će me s vremenom još više oduševiti ..
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 16:06   #3
mogu li Britanci napraviti toliko skupu seriju, ili barem da ne izgleda jeftino jbg...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 16:57   #4
mislim da nije toliko bitno kako izgleda, iako je i to bilo iznenađujuće dobro (pogotovo minotaur) koliko pružiti obiteljsku, zabavnu, malđima i poučnu seriju za subotu navečer .. ono što se ne može vidjeti na američkim kanalima ..
Atlantis, episode 1, review ..
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 18:52   #5
Prvi put čujem za seriju,probat ću je pogledati.Atlantis kao setting mi izgleda zanimljivo.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 22:02   #6
Počeo gledati ali ugasio na 3/4 prve ep. Dugo nisam gledao nešto ovako loše. Loša produkcija, loša gluma. Serija je još jedna verzija Jason and Argonauts priče. I to prilično loša.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 22:51   #7
Odgledao prvu epizodu,ok je,zabavno,ležerno,zanimljivo sve u svemu.Dovoljno da gledam dalje.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 22:57   #8
Pogledao pilot, iznenadilo me da je ovo BBC radio, super je produkcija. Gledam dalje.
__________________
There is something in staying close to men and women, and looking on them, and in the contact and odor of them, that pleases the soul well

Zadnje uređivanje Softa : 29.09.2013. at 23:04.
Softa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 01:04   #9
kad upadne Robert Baratheon kao Herkules koji se nakon silnog junacenja propio,zaduzio na kocki i kuka kako nije debel nego ima teske kosti

simpa serija, jako dobro izgleda CGI i sve to skupa
Jason je bombon, makar je malo pre bejvočasto lijep, al svejedno
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 01:53   #10
Dosadno, nisam uspio pogledati do kraja...ma niti do pola
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 23:51   #11
Meni ovo baš dobro počelo. Sviđa mi se tematika, a i ne izgleda tako jeftino. Dvoglavi "gušter" i minotaur zapravo nisu bili uopće loše napravljeni.
Hvalisavi Herkules Baratheon će mi, već vidim, prilično dizat tlak, ali nema veze. Ostali likovi imaju potencijala. Gledam dalje.
kresho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 01:36   #12
Gledljivo...onako za ubit vrijeme...odlicno su napravili Minotaura i onog gustera ,barem za ovu seriju.
__________________
iiii]:)
dujeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 09:53   #13
Nije ni bilo tako loše. Očekivao sam gore. Gleda se i druga epka!
__________________
Gwen: "What'll you do when I'm gone?"
Jack: "The usual. Pizza, Ianto, save the world a couple of times."
roqui is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 12:23   #14
zabavna i druga ep, mnogo atmosferičnija .. simpatično mi je kako je priča jako poznata - skupljanje ljekovitog bilja u šumi (koja je ista ona kao i u merlinu, iste lokacije, iste biljke)
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 15:12   #15
Odlična druga epizoda. Totalno me podsjeća na Merlina kojeg sam obožavao i još nisam prebolio njegov kraj
Menade su zakon, sviđa mi se kako su ih uklopili u Meduzinu priču. Hoćemo li to onda uskoro vidjeti i zmije na glavi?
Zanimljivo i ovo drukčije viđenje satira.
Mislio sam da će me smetat heroizam glavnog lika, ali čak mi je to i ok. Jel mu proročica mama?
Jedini veliki minus zasad mi je Herkul. Prezirem likove neotesanih pijandura
kresho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 18:21   #16
dobra mi je serija zasad. super da se netko sjetio obraditi i grčke mitove

ja bi jubacila još nekog filozofa u seriju... npr. Platona. ionako je on prvi (među prvima? - nebitno) lansirao priču o potopu Atlantide.
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 20:13   #17
ovo neka teen serija
bezveze.
bašir ostario...
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 10:04   #18
Nije uopće teen serija, meni je baš zanimljiva. Možda ponekad malo nerealna, ali cijela serija je takva, i takva je tematika. Priča nije mračna, već više komična.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 10:16   #19
dala sam šansu ali mi je ne gledljivo ( a mogu štošta pogledati što je loše). kad krene u pozaditi ona šašava muzikica baš mi je nekako nezrelo, bajka za djecu.
Trolička is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 15:53   #20
Malo mi je previše fiktivno bilo preskakanje bikova. Trebalo bi mi biti više ozbiljnijih scena i realnijih. Ali i dalje su dobri, u sljedećoj nas očekuje neka beba.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.